HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 99 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Správa

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
No chcem sa Rakusanov opytat, ako mi vysvetlia obrovske straty zlata poslednych par mesiacov.... a stale leti strmo dolu.

Vsetci ste tvrdili, ze zlato drzi hodnotu :D

zrejme to bude tym, ze sme sa bavili in general - samozrejme, ak bolo nadhodnotene, tak musi prijst bod, ked sa trh vycerpa a zacne cena klesat... v priemere si ale zan kupis stale to iste... to ze teraz si kupis toho menej ako by mala byt jeho rpiemerna hodnota a o rok si kupis toho naopak viac, je spôsobene fluktuaciou cien na trhoch... proste ceny osciluju okolo nejakej rovnovaznej hodnoty a raz su nad touto hodnotou, inokedy pod...
tvoje tvrdenie je presne o tom, ze kym my berieme do uvahy dlhodoby horizont, ty si vypichol kratkodobe obdobie (presne na to sme boli upozornovany na jednej prednaske, ked nam boli ukazane tri grafy a mali sme si vybrat, kde by sme co robili - jeden vyzeral na nakupnu poziciu, druhy na predajnu a treti ze je trh v postrannej faze a nevieme urcit este, ci by mal klesat alebo rast... potom nam ucitel povedal, ze jeden graf je intradenny, druhy tyzdnovy a treti niekolkomesacny a prizvukoval, ze stale musime vediet, v akom casovom horizonte sa pohybujeme :P )

odporucam si pozriet trochu teorie k Technickej analyze ;)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co je teda podla teba teda realna hodnota zlata. Pretoze tu nehovorime o oscilacii, ale o dramatickych zmenach... zaciatkom 90-tych rokov sa zlata predavalo niekde okolo 300 dolarov za uncu myslim, potom rastlo a rastlo az okolo 1800 dolarov za uncu (600% rast), posledny cca rok stale klesa, uz je pod 1300 dolarov za uncu (cca 30% pokles). To su dost dramaticke zmeny.

Citácia:
v priemere si ale zan kupis stale to iste


No to praveze nie je pravda, podla toho, kedy si zlato kupil a predal, tak si mohol bud zazracne zbohatnut (600%) alebo stratit zatial tretinu penazi (a predikcie hovoria o tom, ze zlato ma este dlhy a strmy pokles pred sebou a zas sa ruti do pasma pod 1000 dolarov za uncu, tak povedal Buffet).

Ja tam nevidim priemer, tie pohyby mi pridu ako uplne neracionalne a navyse si nemyslim, ze zlato ma realnu hodnotu.... je to kov, ktoreho realna hodnota je podla mna na urovni platiny (pravdepodne aj menej, kedze platina ma viac priemyselneho pouzitia). Podla mna cena zlata je velmi velmi nadhodnotena len iracionalnymi uvahami ludi, ktori si este stale myslia, ze zlato su peniaze ako to bolo pred sto rokmi.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zlato je pre Rakuskych ekonomov ako inteligentny dizajn pre kreacionistov.


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Zlato je pre Rakuskych ekonomov ako inteligentny dizajn pre kreacionistov.


cize nieco ako multicultural welfare state pre socanov?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zlato pada lebo umelo sytena panika a media a bankeri, ktorí potrebuju ich klientom navodit pocit, ze nedrzia nieco rizikove. ak chces vediet viac, kludne googli. netreba tu trollit o rakuskych ekonomoch:D je dost pravdepodobne, ze paniku umelo husti fed, aby ho mohol nasledne nakupit. drahe kovy si drzia hodnotu 5000 rokov a budu si ju drzat aj nadalej. v dlhodobom horizonte je stale rozumne kupovat zlato a striebro. v kratkodobom tiez, gold/silver pojde uz len hore...

ak to niekoho bavi trocha viacej, odporucam kanal tohoto typka
http://www.youtube.com/user/daytradeshow/videos
je to maniak, hlavne na silver

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
gold/silver pojde uz len hore...


Az na drobny detail, ze zlato uz hodnu chvilu ide iba dole....

Aka je teda podla teba realna hodnota zlata (plus minus)?

Ten argument o 5000 rokov je pomerne humorny.... otroctvo bolo tiez 5000 rokov in a pomerne rychlo sa to zmenilo. Podla mna era zlata uz skoncila, uz to nie su peniaze ako kedysi, cize realnu hodnotu nema, je to jedna velka bublina.

Kolko si uz investoval do zlata / striebra? Ak veris tomu, ze uz pojde len hore, preco nekupujes teraz? Podla mna tomu sam neveris, lebo inac by si kupoval prave teraz, a to nerobis (ak hej, tak ma oprav).


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
Riso napísal:
Zlato je pre Rakuskych ekonomov ako inteligentny dizajn pre kreacionistov.


cize nieco ako multicultural welfare state pre socanov?


Proti multikulturalite nemam nic, podporujem ju. S tym welfare state zalezi podla toho, co tym myslis. Domnievam sa, ze welfare stat aspon do urcitej mieri je nutny pre vyspelu zapadnu civilizaciu. Ak sa pozries na krajiny, ktore funguju bez dani / davok / benefitov / statnych sluzieb, tak to su vacsinou rozvojove krajiny v Afrike / Juznej Amerike (a prosim nespomen Severnu Koreu a Kubu, mam na mysli slobodne trhove ekonomiky).

Samozrejme je otazka, do akej mieri welfare stat je prinosny a kde uz zacina byt kontraproduktivny. Nie som socan btw, ale socializmus (zapadneho typu) mi pride ovela menej nebezpecny ako libertarianizmus a podobne extremisticke ideologie, ktore ak by boli zavedene v praxi, by znicili euro atlanticku civilizaciu a premenili Europu / USA na nieco v style Afriky s neustalou obcianskou vojnou, chudobou, nevzdelanostou atd.


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Citácia:
gold/silver pojde uz len hore...


Az na drobny detail, ze zlato uz hodnu chvilu ide iba dole....

Aka je teda podla teba realna hodnota zlata (plus minus)?

Ten argument o 5000 rokov je pomerne humorny.... otroctvo bolo tiez 5000 rokov in a pomerne rychlo sa to zmenilo. Podla mna era zlata uz skoncila, uz to nie su peniaze ako kedysi, cize realnu hodnotu nema, je to jedna velka bublina.

Kolko si uz investoval do zlata / striebra? Ak veris tomu, ze uz pojde len hore, preco nekupujes teraz? Podla mna tomu sam neveris, lebo inac by si kupoval prave teraz, a to nerobis (ak hej, tak ma oprav).


Obrázok

Obrázok

mam par .oz nakupenych, v podstate len Ag. zlato nemam momentalne ziadne, som student takze moje financne moznosti su troska obmedzenejsie;)

realna hodnota je oxymoron. hodnota je taka, kolko su ludia za zlato ochotní zaplatit. a momentalne (a nutno povedat, ze nikto nevie poriadne z akeho dovodu) za zlato nechcu platit tolko ako par rokov dozadu. uz len cisto kvoli neustalej inflacii a degradacii hodnoty vladneho fiatu bude kov na tom dobre. tvoj argument s otroctvom je zcestny, nevidim tam ziadne spojenie so zlatom. to ze podla teba je zlato bublina je pekne, lenze daj mi aspon jeden realny argument lebo doposial tu na mna hadzes len nejake domnienky.

http://www.zerohedge.com/contributed/20 ... pportunity

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
realna hodnota je oxymoron. hodnota je taka, kolko su ludia za zlato ochotní zaplatit. a momentalne (a nutno povedat, ze nikto nevie poriadne z akeho dovodu)


Ten dovod je vela ekonomom (Krugman, Stiglitz) a investorom (Buffet) znamy.... zlato bola bublina, ktora splasla a cena mieri spat do hlbin, kde bola predtym.

Citácia:
uz len cisto kvoli neustalej inflacii a degradacii hodnoty vladneho fiatu bude kov na tom dobre


Aka inflacia. Urovne inflacie v EU / USA su nahistorickych minimach.

Citácia:
to ze podla teba je zlato bublina je pekne, lenze daj mi aspon jeden realny argument lebo doposial tu na mna hadzes len nejake domnienky.


No ako argument uvadzam ten rast ceny o 1800% od 90-tych rokov po 2011-2012 a potom strmy rychly pokles. To mi pride ako typicke spravanie bubliny. A neexistuje dovod iny ako nafukovanie bubliny pre rast ceny komodity o 1800%.



Tie mince ako hobby pekne, ale velky zmysel v tom nevidim.... predat ich tazko predas za vyssiu cenu ako si kupil. Ale pekne vyzeraju vo vytrinke.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 99 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun