HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia

Slopat venku, ci neslopat?
Ano 59%  59%  [ 10 ]
Nie 41%  41%  [ 7 ]
Celkový počet hlasov : 17
Autor Správa

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V Piestanoch sa podarilo (necakane :) vyvolat odpor vozi VZN zakazujucemu pozivat alkohol na verejnosti, a docasne ho zablokovat, ale navrh sa po pol roku vracia. Argumentov proti je niekolko - moralny (prezumpcia viny), pravny (v rozpore s ustavou, co 2x potvrdil ustavny sud, a nedavno aj dolnokubunska prokuratura), a pragmaticky (nic to realne neriesi, len sa vzdavame dalsej casti osobnej slobody).

Detailne argumenty odporcov su zhrnute tu, ak to niekoho zaujima http://www.pnky.sk/aktuality/rozbehla-sa-peticia-proti-zakazu-pitia-alkoholu-na-verejnosti/

Vas nazor - ano, ci nie?


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v bratislave to pokial viem funguje uz nejaky piatok a ja osobne som nezaregistroval ziaden problem s tym, akurat menej flasiek na ulici rozbitych a hlucikov ludi na obchodnej a gotku. a kto chce normalne, kludne pit v pocte par ludi bez toho aby robili pritom bordel, to moze aj tak, uz len z toho dovodu, ze sa zasiju na kludne miesto a zbytocne pritom nehulakaju

na druhu stranu ja nepatrim do tejto vonkupijucej komunity, takze moznoze niekto to realne vidi ako zlu vec. jasne, nasralo by ma kebyze mi policajt napari pokutu zato ze drzim pivo na ulici alebo co, ale ako vravim, este sa mi to nestalo

a co teda navrhuju ludia? citam, ze sa ohradzuju prave preto, ze zakon neprihliada na to, ci pritom dotycny robi bordel, alebo nie. ako by to ale v reali mohlo vyzerat, ze policajti dojdu na miesto kde sa ten bordel robi a pokial pritom zistia ze sa priamo na mieste poziva alkohol, tak to je pritazujuca okolnost? alebo ako?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ten odpor zkresol uz davnejsie, ked kamaratov pokutovali mestskaci pod hradom s jednou plechovkou. Podstatou je, ze obmedzenim osobnej slobody chce riesit nieco, na co uz existuju zakonne paky - mame vytrznictvo, poskodzovanie verejneho majetku, verejne pohorsenie.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ake obmedzovanie osobnej slobody ? nevidim jediny dovod preco by mal niekto chlastat na verejnych priestranstvach ... ono je to hlavne preventivne opatrenie (do banky tiez nemozes vstupit so strelnou zbranou)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v kosiciach je zakaz okrem 4am az 5pm a suhlasim s tym, jednoducho sa zmensil pocet nahodne postavajucich omladin s fernetom v ruke, ktori sice boli idylicki, ale potom nastaval bordel a chaos (a povedzme si rovno, ake cielove skupinyy v obciach piju na ulici)

ja neviem o ake obmedzovanie osobnej slobody ide.

btw argumentacia hlavneho oponenta VZN je kuzelna, po vyhodeni balastu sa redukuje na ,,to akoze vzdy ked pijem von, pojdem automaticky rozbijat veci?"

http://www.pnky.sk/nazory/reakcia-na-di ... erejnosti/

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez mi tieto zakazy nevadia. Obmedzovanie osobnej slobody to sice je, ale treba si uvedomit, ze sa jedna o verejne priestranstva, kde osobna sloboda jednotlivca nemoze byt neobmedzena. Zakladnou zasadou v tomto smere je, ze svoje pravo mozem vykonavat len tak, aby som nezasahoval do prava inych ludi. A ak vykon konkretneho prava toto porusuje, tak nevidim ziadny problem v tom, ze sa obmedzi.

Je to ako s fajcenim na verejnosti. Tam fajciar obtazuje ostatnych svojim smradom, popijajuci zas casto hlukom, spravanim,..

Ina vec je, ze policajti by k tomu mali pristupovat rozumne a ak sa jedna o jednu plechovku piva ako si pisal, tak by to mali riesit skor poucenim, pripadne napomenutim, a pokuty davat pri opakovanom alebo intenzivnejsom porusivani. To ze policajti funguju inak je bohuzial skor problem policie a nie vyhlasky.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je to blbost imo.
taky socializmus s ludskou tvarou
chranime ludi pred .. cim?

ale tak, nejni to take dramaticke
na druhu stranu, roky sme pili na ulici a shit happens

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som samozrejme proti zakazu ako proti vacsine "zakazov" ktore len nezmyselne obmedzuju slobodu bez ziadneho ucinku;
resp.zakon je zle polozeny. plechovka piva a sklenena flasa lacnej vodky je dost rozdiel. specifikoval by som co sa moze a co sa nesmie pit na verejnost + by bolo treba specifikovat co je to "verejnost", je ochlasta uprostred mestskeho namestia rovnako "moralku kaziaci" ako 15 rocní studenti v skovaný v parku? cely ten zakon je deravy a v takejto podobe hlupy a zbytocne obmedzujuci

btw.nechapem tu anketu, ta otazka pri nej je polozena opacne ako otazka v nadpise topicu, co teda plati?

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jaj punkovy idealizmus a strasne obmedzovanie osobnej slobody :)

Tiez sa pridavam k otazke aka ze to osobna sloboda sa obmedzuje na verejnom priestranstve? V parku v krikoch ta moze ktokolvek kedykolvek najst a je uplne jedno ci tam pijes, sulozis alebo iba tak sedis. So ... go figure. Nehovoriac o tom, ze ked viditelne nemas flasu alkoholu v ruke tak ta nikto buzerovat nebude aj ked pijes alkohol.

Opite deti mi uz nehulakaju na skolskom dvore, nerozbijaju tam flase, Sad nieje lemovany chlastajucou mladezou atd. a to vnimam zasadne len ako pozitivum. Zakon vnimam ako prevenciu pretoze doteraz mohli policajti dojst akurat tak ked uz bol bordel.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
deti skované v parku su mozno este lepsi stav, lebo sú skované a nechlastaju na namesti.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
rolf
deti v parku :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Jaj punkovy idealizmus a strasne obmedzovanie osobnej slobody :)

Tiez sa pridavam k otazke aka ze to osobna sloboda sa obmedzuje na verejnom priestranstve? V parku v krikoch ta moze ktokolvek kedykolvek najst a je uplne jedno ci tam pijes, sulozis alebo iba tak sedis. So ... go figure.


to nema nic spolocne s punkovym idealizmom (teda aspon u mna)
len nevidim nic dobre na tom nechat si formalne odobrat statom dalsie prava ;

XY krat sa mi stalo ze nas buzerovali policajti pri com sme len sedeli potichu v parku a pili nejake vino ale whatever pricom hned vedla bola skupinka ludi ktorí si uzivali tu istu aktivitu akurat hulakali a robili bordel, hadaj ku ktorej z tych skupin sa vydali nasi pani policajti? osobne by som nemal problem s takýmto zakonom keby sa naozaj dodrziaval a platil pre vsetkych lenze u nas to tak proste nefunguje aj ked sa postavis na hlavu.

Will napísal:
Nehovoriac o tom, ze ked viditelne nemas flasu alkoholu v ruke tak ta nikto buzerovat nebude aj ked pijes alkohol.


naozaj si toto myslis? mas to podlozene aj nejakou skusenostou alebo len predpokladas? lebo ja mam skusenost presne opacnu.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v kosiciach som asi najvacsiu buzeraciu zazil pred ktorymsi koncertom na Dominikanskom v KE, ked nejaki postarsi Trebisovcania, inak slusne vyzerajuci, polozili flasu fernetu na lavicu a popijali... za 3 minuty pri nich boli policajti, tusim 20 eur ich stali tie dve poldeci.

to je mnohokrat o tom, ze existuju vychytene miesta, kde ked sa postavite styria aj s flasou kofoly, tak mas takmer automaticky selfpwn, lebo su vychytene "tajne" lokacie, ktore su vseobecne zname, ze sa tam chodia ludia skovat.

detto ked sa postavis vedla popijajucej skupiny, to mas tiez rovno collateral fine.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
Naozaj si toto myslis? mas to podlozene aj nejakou skusenostou alebo len predpokladas? lebo ja mam skusenost presne opacnu.


A ja mam skusenost presne opacnu. A to este z tej flase opijam temer kazdeho kto stoji okolo. Dokonca (ale v CR teda) sa mi stalo, ze v parku skontrolovali kazdeho okrem mna. Well ...

Co sa tyka pitia na verejnosti nejak nemam pocit, ze tymto zakonom som bol obrany o svoje pravo. Je to dokonca az zabavne argumentovat pravom kedze od nepamati ti mozu zakazat vstup aj do potravin ak si viditelne pod vplyvom, co je rovnako verejny priestor ako to namestie.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jj. a ciganom hovorme indoeuropania

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun