HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim si ze ten obrazok nema znamenat prirovnanie k nacistickemu nemecku co sa tyka zriadenia, sposobu vlady a riesenia problemov atd, ale skor tej idey ze europska unia je akoze "ovladana nemeckom" a zavisla na nemecku, resp. ze nemecko je centrum EU. Ja osobne do toho prd vidim, takze to nemozem posudit, ale viacero ludi mi uz povedalo taky nazor, ze europska unia je len stvrta risa (slovaci i nemci). Z coho take vyhlasenia pochadzaju, to neviem, rad sa dozviem :)

aj ked dobre, ten podnadpis sa snazi o uplnejsie prirovnanie, to je fakt

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
myslim si ze ten obrazok nema znamenat prirovnanie k nacistickemu nemecku co sa tyka zriadenia, sposobu vlady a riesenia problemov atd, ale skor tej idey ze europska unia je akoze "ovladana nemeckom" a zavisla na nemecku, resp. ze nemecko je centrum EU. Ja osobne do toho prd vidim, takze to nemozem posudit, ale viacero ludi mi uz povedalo taky nazor, ze europska unia je len stvrta risa (slovaci i nemci). Z coho take vyhlasenia pochadzaju, to neviem, rad sa dozviem :)

aha!

to by este davalo celkom zmysel

ale stale to je na mna kustok vela

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wormwood asi nemal namysli uplne rusko ako take ale skor ten fantasticky rusky model RVHP ktory nam pravdepodobne v blizkej buducnosti hrozi

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
wormwood asi nemal namysli uplne rusko ako take ale skor ten fantasticky rusky model RVHP ktory nam pravdepodobne v blizkej buducnosti hrozi

no ak by to tak napisal, tak by som nevyskakoval :)

ja som na toto nejaky precitlively, v poslednom case je kazda druha vec s ktorou niekto nesuhlasi hitlerovska alebo komunisticka, pride mi to uchylne a nenormalne to zmensuje a zosmiesnuje vyznam tych slov

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to je godwinovo pravidlo v bledomodrom. prirovnajme hocico k fasizmu/nazi.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
http://en.wikipedia.org/wiki/Health_care_in_France
http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_Sweden

Rusko nereprezentuje kazdy statny zdravotny system. :) A to ani nehovorim ze americka reforma zdravotnicva sa ani nepriblizuje (omg to ani nie je z tej istej planety) sovietskemu / ruskemu systemu. Mne osobne pride stav poskytovania zdravotnej pomoci v USA uplne [vymazané].

WHO report z roku 2000: http://www.who.int/whr/2000/en/annex01_en.pdf (Francuzsko je 1 v overall performance, UK 17, Swedsko 23, USA 37, Slovensko 67 a Rusko 130)

Co sa tyka vseobecneho prirovnania EU ku Sovietskemu zvazu, ozvi sa ked budeme posielat stotisice ludi na smrt na sibir, budeme zabijat politickych disidentov, hladovky nam vykynozia miliony ludi a nas diktator bude po moci baziaci, vrazdiaci psychopat.

Inak vsetko co robis je kustok hyperbolicke.


pozri. uz je fakt unavne pre mna dookola omielat to iste. preto to nebudem robit ani teraz. len by nezaskodilo, si precitat hocico z druhej strany barikady. ci uz hayekove road to serfdom alebo zakladne rothbardove veci. to v com zijeme teraz, ma od liberalnej demkracie na hony daleko. a bude len horsie. paralely so sovietskym zvazom su, a je ich cim dalej tym viac. ZSSR tiez nezacalo "vrazdiacim" maniakom na cele, hladovkami a gulagmi, avsak casom do nich vyeskalovalo. nasa sucasna totalita je vsak totalita ineho zrna.

Citácia:
"Above those men arises an immense and tutelary power that alone takes charge of assuring their enjoyment and of looking after their fate. It is absolute, detailed, regular, far-sighted and mild. It would resemble paternal power if, like it, it had as a goal to prepare men for manhood; but on the contrary it seeks only to fix them irrevocably in childhood..." Tocqueville - democracy in america zaciatok 19 storocia


kolektivizacia vedie k totalite a k mensej slobode pre jednotlivca. to, ze sa ti nepaci ak prirovname eu k fašo nemecku alebo sovietskemu zvazu je uz tvoj osobny problem. podoba tam vsak je. schema v pozadi je ta ista.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uplne si odignoroval moje argumenty o zdravotnictve. :)

wormwood napísal:
pozri. uz je fakt unavne pre mna dookola omielat to iste. preto to nebudem robit ani teraz. len by nezaskodilo, si precitat hocico z druhej strany barikady. ci uz hayekove road to serfdom alebo zakladne rothbardove veci. to v com zijeme teraz, ma od liberalnej demkracie na hony daleko. a bude len horsie. paralely so sovietskym zvazom su, a je ich cim dalej tym viac. ZSSR tiez nezacalo "vrazdiacim" maniakom na cele, hladovkami a gulagmi, avsak casom do nich vyeskalovalo. nasa sucasna totalita je vsak totalita ineho zrna.

Fuha, tak ja neviem, podla mna ZSSR zacalo skoro presne tak. S vrazdiacim maniakom na cele (Lenin zomrel sedem rokov po revolucii a potom to uz to bolo cele o Stalinovi).

To nebolo ziadne postupne formovanie a tajomne konspiracie, to bola revolucia, postrielanie Romanovcov a uz o par rokov cistky vo vlastnych radoch.

Co je btw uplna sablona toho ako toto prebiehalo aj v inych komunistickych krajinach (a tiez diktaturach vseobecne).

Tolko ku historii.

A akeho zrna je ta nasa totalita?

Clanok ktory si linkol som si precital a uprimne, prisiel mi smiesny. Vybral si jedno z najhorsich statnych zdravotnictiev v modernych krajinach a porovnaval s americkym. Prekvapivo mu americke vyslo lepsie. Wow.

To, ze je hafo inych statnych, alebo cistocne statnych zdravotnickych systemov, ktore su hodnotene (formalne aj miestnymi obyvatelmi) ako lepsie a kvalitnejsie, uplne odignoroval, rovnako ako aj to, ze americky zdravotny system je najdrahsi na svete.

Citácia:
kolektivizacia vedie k totalite a k mensej slobode pre jednotlivca. to, ze sa ti nepaci ak prirovname eu k fašo nemecku alebo sovietskemu zvazu je uz tvoj osobny problem. podoba tam vsak je. schema v pozadi je ta ista.

Nic nie je ciernobiele (plus nemam pocit, ze by sa v Europe / USA vo velkom zostatnovalo - ale prosim oprav ma ak sa mylim)

Nezijeme v utopickom svete a neexistuju dokonale riesenia. Vzdy treba robit kompromis a v pripade veci ako zdravotnictvo sa mi ako lepsi kompromis javi alternativa ktora zahrna aj statne zdravotnictvo (nehovorim ale, ze to nemoze byt kombinacia so sukromnym sektorom - ak mas peniaze, kludne si zaplat za nieco viac).

Prirovnavat to ku komunistickemu Rusku je jednoducho smiesne, rovnako ako k nacistickemu Nemecku.

EDIT: btw, kustok mimo misu, ale aky je tvoj nazor na korporacie?

EDIT EDIT: btw The Road to Serfdom:
Citácia:
There is no reason why, in a society which has reached the general level of wealth ours has, the first kind of security should not be guaranteed to all without endangering general freedom; that is: some minimum of food, shelter and clothing, sufficient to preserve health. Nor is there any reason why the state should not help to organize a comprehensive system of social insurance in providing for those common hazards of life against which few can make adequate provision.


Vid tiez http://www.nytimes.com/2010/07/11/books ... .html?_r=1

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Naposledy upravil Annun dňa St. 04. Júl 2012, 16:50, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wormwood, keby som nevedel o tebe viac, myslel by som si, ze si v strede puberty a mas vaznu potrebu byt vycleneny zo stada svojim jedinecnym a zarucene spravnym euroskeptickym postojom. A skutocne by ma zaujimalo, co presne vies o rvhp, lebo dam ruku do ohna za tom ze velke hovno, ale znie to tak cool a erudovane prirovnat to k modelu ktory nevysiel, no a co ze nepoznam jeho pozadie a co ho naozaj zlozilo. a predtym ako ma tu zasypes citatmi z wikipedie, neviem nic o rvhp, ale dam ruku do ohna, ze sme dvaja.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ZSSR tiez nezacalo "vrazdiacim" maniakom na cele, hladovkami a gulagmi, avsak casom do nich vyeskalovalo. nasa sucasna totalita je vsak totalita ineho zrna.

Wormwood, urob si letmu prechadzku historiou ZSSR, myslim, ze ti to velmi pomoze vo vyhybani sa selpwnom.

Lenin, ktory so svojou uderkou vystrelil z Aurory a pistole na Romanovcov. Politika Sovietskeho zvazu, ktora bola prvych X rokov festivalom kolektivizacie, z ktorej vypadol hladomor a takmer rozpad ekonomiky, kde sa ZSSR spamatalo az okolo 193x po NEPe. Gulagy prisli az nasledne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto je zaujimavy graf:

Obrázok

cize v krajinach eu, kde su momentalne najvacsie ekonomicke problemy, zije najviac muzov starych 25-34 s rodicmi.


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nemoze to byt tym, ze si nemozu dovolit vlastne byvanie? :)

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Nemoze to byt tym, ze si nemozu dovolit vlastne byvanie? :)


skor tym, ze su lenivi a nechce sa im docasne si trosku stazit zivot... neverim, ze muzi od 25 do 34 maju problem si najst pracu hocikde v eu ak naozaj chcu. je to skor zla pracovna moralka. cakaju, ze po skonceni vysokej skoly bez hociakych skusenosti z realneho pracovneho trhu mozu ist robit rovno ceo alebo top manazerov a ked zistia, ze to je postupny proces, tak rezignuju a zostavaju s rodicmi.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kazdopadne to vyzera, ze grexit sa opat nebude konat, nemci pravdepodobne opat ustupia a grekom znizia uroky na pozicky, alebo odlozia splatnost.

predbezna sprava trojky z grecka, diera v rozpocte je ovela vacsia nez sa cakalo, greci budu potrebovat minimalne dalsich 14 miliard eur, nie 11.5, ako sa doteraz myslelo... plus z tych 11.5 doteraz objasnili len asi 2/3, ako ich chcu ziskat.

radost zit v prekvitajucom eu socializme :P


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Nemoze to byt tym, ze si nemozu dovolit vlastne byvanie? :)

Mozno ziju vo velkych rodinnych domoch, tak ako je to na vychodnom Slovensku: v prednej chyži rodina, v zadnej baba s dedom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Dead Boss napísal:
Nemoze to byt tym, ze si nemozu dovolit vlastne byvanie? :)


skor tym, ze su lenivi a nechce sa im docasne si trosku stazit zivot... neverim, ze muzi od 25 do 34 maju problem si najst pracu hocikde v eu ak naozaj chcu. je to skor zla pracovna moralka. cakaju, ze po skonceni vysokej skoly bez hociakych skusenosti z realneho pracovneho trhu mozu ist robit rovno ceo alebo top manazerov a ked zistia, ze to je postupny proces, tak rezignuju a zostavaju s rodicmi.


nemoze s tym mat nieco spolocne socialna "ochrana" prace ... nieco ako v spanielsku, kde je tiez vela mladych nezamestnanych prave z dovodu, ze firmy nemozu v podstate vyhadzovat ludi (resp. za velmi prisnych podmienok)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun