HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 53 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Obrazok pana farara bol vtip. Urcitu paralelu so slovenskym statom sice vidim, ale to nebolo predmetom mojho postu. Jedina paralela na ktoru som poukazoval bola ta s obdobim vzniku CSR, ked cesi slovakov tiez vnimali (a zrejme do znacnej miery opravnene) ako zaostaly a problematicky narod, no aj napriek tomu investovali znacne mnozstvo penazi aj "ludskych zdrojov" do rozvoja vzdelanosti, infrastruktury,...

No a myslite si ze to romskemu etniku pomohlo?
To co plati na jedneho nemusi platit na druheho
Pomocna ruka ceskeho statu slovenskej majoritnej spolocnosti ocividne velmi pomohla
zabranenie kocovania,socialne davky a pridavky spravili podla mna z celkom agilnej a fit komunity co si kocovala po slovensku a ponukala dratenicke a kovacske sluzby (neberiem to pravdaze romanticky urcite to mali tazke)
mala deti tak akurat a hlavne vela deti mali romovia ktory ich aj dokazali uzivit
totalne zdevastovanu skupinu ktora sa nedokaze o seba postarat

nehovorim ze sa maju zabijat alebo "who cares " nasilne buranie osad
ale minimalne by sa malo zmenit ich finacovanie lebo to ocividne na nich posobi degenerujuco priam demotivacne

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dratenicke a kovacske sluzby by uz dnes romov neuzivili tak ci tak

to ze vela deti mali len rodiny ktore ich aj vedeli uzivit, si si niekde precital, alebo len tak prave vymyslel? lebo demograficky prieskum z hociktoreho miesta planety hovori pravy opak - pocet deti je nepriamo umerny vzdelaniu a financnej situacii

ja osobne inak riesenie na tento problem nemam, podla mna este nikto univerzalne (a rychle) riesenie nevymyslel, ale zase na druhu stranu mame plnu historiu "rieseni", ktore urcite nefunguju.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jasne ze som si to vymyslel ..oficialne potvrdene scitanie nieje .je len z roku 1870 a 1980 dalsie etnicke scitanie uz nebude
dalej viz clanok:
http://www.demografie.info/?cz_detail_c ... rtclID=469
celkovo sa nechytaj toho poctu deti
mozno by ich bolo cca len o trocha menej ale boli by na tom co sa tyka skillov a zivotaschopnosti omnoho lepsie ako tie zdegenerovane chudence v segregovanych osadach
plus pri kocovani by bola vetsia pravdepodobnost splynutia s majoritou
nevraviac o zlepseni a skvalitneni genomu (nebudem rozoberat hehe..) ako priklad davam romske spolocenstva v anglicku
A je jasne ze by nekovali zelezo ale by nieco predavali opravovali ..kludne aj predavali drogy alebo drobne kradeze to je jedno ..hlavne ze by boly nuteny sa o seba postarat ,kvalitnejsie a zivotaschopnejsie potomstvo atd ale vsetko je na urovni spekulacii
ja tiez neviem ako dalej

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
Nightfall napísal:
Obrazok pana farara bol vtip. Urcitu paralelu so slovenskym statom sice vidim, ale to nebolo predmetom mojho postu. Jedina paralela na ktoru som poukazoval bola ta s obdobim vzniku CSR, ked cesi slovakov tiez vnimali (a zrejme do znacnej miery opravnene) ako zaostaly a problematicky narod, no aj napriek tomu investovali znacne mnozstvo penazi aj "ludskych zdrojov" do rozvoja vzdelanosti, infrastruktury,...

No a myslite si ze to romskemu etniku pomohlo?
To co plati na jedneho nemusi platit na druheho

Ja nehovorim, ze sa ma uplatnovat voci romom uplne rovnaky postup. Skor som poukazoval na to, ze slovaci vacsinou velmi neradi pocuvaju, ze by sa z "ich dani" mala financovat akakolvek pomoc niekomu inemu, ci uz su to romovia, greci, ... Zabudaju pritom na to, ze boli casy, ked podobnu pomoc sami potrebovali.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem je aj v tom, ze prakticky nikde na svete sa tento problem nepodarilo uspokojivo vyriesit inac nez nejakym variantom "segregacie".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Problem je aj v tom, ze prakticky nikde na svete sa tento problem nepodarilo uspokojivo vyriesit inac nez nejakym variantom "segregacie".
ja som nikdy nechapal preco maju vysoki predstavitelia europy taky strasny strach zo segregacie a ukazuju na nu ako na to najhorsie zlo, ktore kedy vzniklo a snazia sa jej branit resp. integrovat hocake mensiny ako to len ide medzi prosty lud. ale ja si uprimne myslim, ze najvacsi odporcovia myslienky integracie su samotne mensiny, vsak vsade po svete vidno, ze kde je kopa akychkolvek nedomacich tak sa zhrknu dokopy a zalozia si little whatever. to iste nasi cigani. vsak sa sami segreguju do tych svojich osad a uz cele generacie potvrdili, ze su viac ako odolni na akekolvek integracne vplyvy. tak nechapem preco by sme ich nemohli seriozne vysegregovat ked ocividne o integraciu sami nestoja a vacsinovy narod ocividne nestoji o multikulturalne obohatenie, ktore prinasaju na miestach kde ich stat posle sa integrovat.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
segregovane osady plne uplne zdegenerovanych romov na hranici uplnych zvierat je Slovenska specialita..toto nikde na svete skratka nieje ..alebo malo a nie v takom meritku
Vsade ti rom dokaze pocitat ,vie kolko je hodin atd
http://i.sme.sk/cdata/5/42/4299505/spra ... h_v_SR.pdf

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči, nie sme v tom sami - rumunsko, bulharsko maju este väčšie problemy s ciganmi

sterilizacie?


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Ja nehovorim, ze sa ma uplatnovat voci romom uplne rovnaky postup. Skor som poukazoval na to, ze slovaci vacsinou velmi neradi pocuvaju, ze by sa z "ich dani" mala financovat akakolvek pomoc niekomu inemu, ci uz su to romovia, greci, ... Zabudaju pritom na to, ze boli casy, ked podobnu pomoc sami potrebovali.


Akoze od narodovca mam daleko, ale toto ma slusne nasralo. Ludom ako ty asi stale bude treba poukazovat na to, ze Romom a Grekom financovana pomoc bola a mas nejaky pocit, ze pomohlo ???
A ako vzdy sa zabuda na jadro problemu a to je to, ze zijeme v demokratickej a PRAVNEJ spolocnosti, kde ma zakon platit pre kazdeho rovnako, ci je slovak, madar, muflon ci cigan a Kotleba. Pre mna osobne je presne toto ospravedlnovanie porusovania zakona u ciganov (tak ako porusovania vlasnych europskych dlhov v pripade grecka) jeden z dovodov, preco su stale problem.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Felix von Kaschau napísal:
buči, nie sme v tom sami - rumunsko, bulharsko maju este väčšie problemy s ciganmi

sterilizacie?

sterilizacie su nehumanne nekorekte a absolutne nepriechodne a niesom si uplne isty ci by mali taky efekt ktory by vykryl alebo ospravedlnil tie neuveritelne velke sankcie a poburenie ostatnych krajin a Bruselu

Ja si osobne myslim ze by sa mali hlavne riesit nie romovia co ziju spolu s "bielymi osadnikmi" ci uz spolocne v dedinach alebo vedla nej mierne oddelene.ale my potrebujeme dostat na nohy to uplne romske dno co zije v uplne segregovanych romskych osadach, dat ich aspon na romsky europsky standart a dostat ich aspon na periferiu miest a dedin kde sa potom da s nimi dalej pracovat a dostanu ake take navyky
...mozno aj danim prec pridavkou a zborenim ich stavieb a znova ich dat do pohybu kocovanim skrz kocovne preukazy ake su napriklad vo francuzku VB alebo irsku a potom robenim novych kocovnych osad v blizkosti miest kde by sa uz agilny romovia znova usadzovali .a urcite percento by kocovalo po europskej unii dalej
http://www.infoweby.sk/spolocnost/romov ... vom-obdobi

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ak by bola povinne sterilizovana kazda matka po prvom/druhom porode, zijuca v prostredi typu geta, osady, bolo by to menej humanne, nez nechat ju, nech si spravi tolko deti, kolko sa pritrafi, pripadne kolko potrebuju na to, aby mali na chlast and kurivo, a nech si tie deti robia co chcu (doslova)?
ich efektom by bolo v prvom rade spomalenie rastu "osadnickej" populacie. na poburenie ostatnych krajin sa vykaslime, a ludia v rumunsku, bulharsku a mozno aj madarsku rozhodne pobureni nebudu.
co sa tyka bruselu, to je jeden joke, so vsetkou uctou k mestu ako takemu a jeho obyvatelom.

"dostat ich na periferiu dedin a miest" a co myslis, kde sa asi nachadza 99% osad a get? nehovoriac o tom, ze tie "periferie" su casto aj niekolkonasobne vacsie, nez samotna dedina.
a ver tomu, ze ani mat ich priamo uprostred dediny nie je vyhra. vlastne je to castokrat prehra. bud sa nastahuju to prazdneho domu, alebo (horsi variant) kupia si pozemok s domom od nejakeho idiota, ktory to nechal chatrat, nastahuju sa tam minimalne tridsiati, pritiahnu/porodia dalsich a o 15 rokov mas na dežiho pozemku novu osadu. uprostred dediny. samozrejme, medzitym sa dalsi stahuju do domov opustenych povodnym obyvatelstvom, ktore utieklo.

v susednom valale sa prave toto stalo. v 90-tych rokoch skoro vymrel, kym na druhej strane kopca mohutnela osada, potom sa do starej dediny vratil zivot, ludia si krasne poopravovali zdedene/kupene domy, a naraz si ciganska rodinka kupila v dedine dom s cca polhektarovym pozemkom. kazdemu je jasne, co sa stane - cigani z preludnenej osady si budu mat kde stavat nove "domy". zacnu vylepsovat nepomer poctu obyvatelov v starej dedine a v osade

stale pocuvam o jednej rodine v nejakych malackach. viete, kolko takych "malaciek" sa nachadza na slovensku?


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:

ale preco tam vsade chyba č, ď, ľ a ť? uplne tazko sa to cita teraz :|

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

len toľko.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Minule som bol svedkom skvelej diskusie. Bola to debata kosicana a cloveka z kezmarku, kedy bol prekvapivo kosican ten rasista a kezmarcan ten, ktory sa na to snazil pozerat s odstupom.

Argument kosicana bol viac menej postaveny na starom znamom "cigani zneuzivaju system, parazituju na nas, dostanu vsetko zadarmo, na kazdej chyzi tri satelity, atd." Kezmarcan si to cele s kludom vypocul a potom povedal "Ked si myslis, ze im je tak dobre, preco nezijes ako oni? Co ti brani?"

A na to ten druhy uz nejak nemal odpoved. Lebo akonahle zacal hovorit o tom, ze su spinavi, ziju v chatrciach a nemaju co zrat, tak de facto zmazal svoju vlastnu premisu, ze im je co zavidiet.

Neviem presne, co si ty chcel povedat tym obrazkom, ale myslim, ze je relativne velka sanca, ze ani tejto Anne v skutocnosti nie je co zavidiet.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Minule som bol svedkom skvelej diskusie. Bola to debata kosicana a cloveka z kezmarku, kedy bol prekvapivo kosican ten rasista a kezmarcan ten, ktory sa na to snazil pozerat s odstupom.

Argument kosicana bol viac menej postaveny na starom znamom "cigani zneuzivaju system, parazituju na nas, dostanu vsetko zadarmo, na kazdej chyzi tri satelity, atd." Kezmarcan si to cele s kludom vypocul a potom povedal "Ked si myslis, ze im je tak dobre, preco nezijes ako oni? Co ti brani?"

A na to ten druhy uz nejak nemal odpoved. Lebo akonahle zacal hovorit o tom, ze su spinavi, ziju v chatrciach a nemaju co zrat, tak de facto zmazal svoju vlastnu premisu, ze im je co zavidiet.


Ze ziju v chatrciach a su spinavi je dosledkom toho, ze davky prepiju, nie dosledkom toho, ze by dostavali malo penazi.


In general, buranie a vystahovavanie nikdy nic nevyriesilo ale posle to jasnu spravu, ze je hranica ktora sa neprekracuje a nabuduce to nikoho z nich ani nenapadne. Takto sa to stale bere sposobom co nieje zakazane je povolene a za co nas nepridu zbit za to mozme skakat a kricat, ze to su nase ludske prava. Tuna sa bavime o jednom pozemku niekde [vymazané] riti ale su priklady celych mestskych stvrti v zahranici (Francuzko konkretne) ktore zabrali rozni pristahovalci az do tej miery, ze sa zacali rozkrikovat ako tam bielych nechcu ani vidiet. Tento jav sa u nas tiez v obmedzenej miere vyskytuje v istych oblastiach. Cize riesit to treba, treba to riesit v prvom rade za podpory prava a treba to riesit plosne. To znamena, ziadna reakcia na romsky problem a podobne dristy. Ten zakon v konecnom dosledku bude platit pre vsetkych.

A ked sa vyboru EU pre ludske prava nepaci, mozu si ich vsetkych nastahovat k sebe do zahrad.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 53 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun