HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ste zastancom multikulturalizmu alebo nie? Ake su vase dovody?

Ja som zastancom multikulturalizmu, myslim si, ze je dolezite odstranit kmenove struktury podobne z rise zvierat z ludskej spolocnosti. Ak ziju ludia odlisneho povodu pokope, tak to casom vedie k viac ferovejsej spolocnosti a vacsej tolerantnosti. Takisto to ma pozitivny efekt na ekonomiku.


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Ak ziju ludia odlisneho povodu pokope, tak to casom vedie k viac ferovejsej spolocnosti a vacsej tolerantnosti. Takisto to ma pozitivny efekt na ekonomiku.
hahaha, zasmiali sa zbrojnosi

V Amerike vidno ako cierni bezproblemovo nazivaju s bielymi a nie je tam ziadne rasove napatie.

Tak isto v Europe nie je ziadne rasove napatie koli moslimom, na Slovensku pekne romska mensina dlhodobo zlepsuje ekonomicke vysledky a v neposlednom rade by som rad poukazal na tu harmoniu medzi Izraelom a Palestinou....

A vobec, vies o tom, ze pocet rasovo motivovanych utokov v Europe alarmujuco rastie koli tomu, ze moslimovia napadaju zidov?

Je toto trolltema? Po Bushovi to uz zacina byt az extremne ocividne.

Spoiler! :
Obrázok

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tiez niesom velky fanusik umelej multikulti agitky...celkom ma z nej vyliecil rok straveny v londyne

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Ak ziju ludia odlisneho povodu pokope, tak to casom vedie k viac ferovejsej spolocnosti a vacsej tolerantnosti. Takisto to ma pozitivny efekt na ekonomiku.
na základe čoho to predpokladáš?
Ja nie som zástanca, lebo v tom nevidím žiaden význam. A čo sa týka súkromného sektora, tak nikomu by nemalo byť upierané právo diskriminovať kohokolvek, je jedno či na základe pohlavia, etnicity, náboženstva,... - samozrejme nehovorím o verejných priestoroch a inštitúciach


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
A čo sa týka súkromného sektora, tak nikomu by nemalo byť upierané právo diskriminovať kohokolvek, je jedno či na základe pohlavia, etnicity, náboženstva,...


môžeš to rozviesť viac prosím?
mi to príde ako upieranie práva na nediskrimináciu vs právo na diskrimináciu. koho právo je silnejšie?

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
právo majitela firmy, či pozemku.
Na príklade: ak si podnikatel čo zamestnáva ludí, tak by malo byť tvoje právo určiť si podmienky aké chceš, kludne i také že nezamestnáš cigáňa, moslima, žida, homosexuála, tehotnú ženu,...
Ale čo sa týka napríklad riaditeľa ústavu SAV, alebo vedúceho katedry na štátnej univerzite, tam je takéto konanie nemyslitelné, keďže sa nejadná o súkromnú inštitúciu


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To chapem v dvoch rovinach:

Na Slovensku ked niekto uvidi nebodaj moderatora, co nie je biely, hned je plno reci o cernych hubach (och, kde je koniec Tonymu Moisesovi na TA3), lebo ludia na to nie su zvyknuti. Alebo ludia, co zrazu vyjdu niekam von zo Slovenska a su uplne mimo z tej plejady bozej zahrady, co sa tam spaciruje. To samozrejme zrejme plati nielen o narodoch/rasach, ale aj o subkulturach. Potial suhlasim s Risovou vetou.

Na druhej strane, mnohokrat sa vyrazna komunita namiesto integracie uzavrie do seba, zacne brojit voci majoritnej spolocnosti a nastane klasicky scenar Arabi vs Francuzi, Nemci vs Turci, resp. Slovaci vs Romovia. (Paradoxne u nas nefunguje az taky rozpor Slovaci vs Vietnamci, co je pozoruhodne pozitivne).

Potom niekto vyjde von do Londyna a dostava soky, resp. odchadza znechuteny zo zazitkov.

Citácia:
A čo sa týka súkromného sektora, tak nikomu by nemalo byť upierané právo diskriminovať kohokolvek

To je velmi tenky lad, co sa napr. teraz riesi v startupoch pod oznacenim "culture fit". Na jednej strane chces mat napriklad v patclennej firme samych nadhernych inteligentnych komunikativnych belochov s hipstervlasmi, na druhej strane sa kde-kto uraza, ze pod culture fit sa schova "my nechceme nikoho, kto sa k nam nehodi", resp. sa hovori, ze treba ten culture fit narusat, lebo to vedie k monokulturnym teamom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
resp. sa hovori, ze treba ten culture fit narusat, lebo to vedie k monokulturnym teamom.
a monokulturne tymy su zle lebo?
(okrem toho, ze su vinne z thought crimu porusania myslienky multikulturalizmu)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lebo su monokulturne! a homogenne! a diskriminujuce!

(to bol tlmoceny nazor, len on je kontroverzny prave v tom, ze prikazuje prirodzene fungujucemu teamu narusit svoju konzistentnost vymenou za nieco, co nie je dobre uchopitelne ako vyhoda)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Paradoxne u nas nefunguje az taky rozpor Slovaci vs Vietnamci, co je pozoruhodne pozitivne
Podla mňa je to tým, že väčšina Vietnamcov na Slovensku pokial viem obchoduje, čiže vykonáva obojstranne výhodnú aktivitu a neprichádzajú na Slovensko vyciciavať sociálny systém, takže ludia s nimi nemajú negatívne skúsenosti.

Pokial je monokultúrny tím kvalitnejší a produktívnejší, tak aký by malo zmysel ten cultural fit narúšať? A i keby podnikatel nezamestná nebelocha (i keby bol hneď aj schopnejší) len preto že je rasista, je to predsa jeho firma a jeho vec s kým chce spolupracovať. Takisto keby chce dávať cigáňovi, alebo žene len polovičný plat, tak čo je koho do toho? Veď nikto ich nenúti práve uňho pracovať.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aj Turci v Nemecku predavaju kebab a lacnu elektroniku co je obojstranne vyhodne ale nejak je s tym stale problem. Ti Vietnamci u nas su celkom dobry priklad ajked mam pocit, ze nam to trvalo dost dlho kym sme si zvykli, ze kdejaky sikac v teplakoch vie zarobit velke love.

Multikulti je imo uplne v poradku pokial sa v tom niekto nerype. Lebo potom sa to sype z oboch stran - chodte prec negri / biju ich dajme im o to prominetnenjsie miesta. A z oboch stran to rovnako nicomu nepomaha. Najveselsie pre mna je, ze kdejaky chlap naprikad tuzi po zene z Azie (nechapem preco) ale na Vietnamske bistro sa pozeraju krivym okom. Takze co? Pekne zeny [vymazané] nech su ake chcu ale multikulti eee? (Baby obrate si to).

Premiesavanie narodov je tu od nepamati, bez neho by neexistoval obchod. Dolezite na tom celom je, ze za starocia vyvinu civilizacie by sme uz mali byt schopni za prve sa s tym zmierit za druhe a to hlavne netahat to do jedneho ani druheho extremu. I mean multikulti je aj CR a SR s cim ma kopa ludi vazny problem (lebo historia) a vy tu idete riesit nejakych farebnych? Hlavne z pohladu, ja nie-brit som bol v Londyne a idem nadavat na negrov. Bitch please ...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Hlavne z pohladu, ja nie-brit som bol v Londyne a idem nadavat na negrov. Bitch please ...


To bolo namierene na mna? Lebo to mas uplne opacne. Si precitaj, co som napisal, ja som multikulti praveze chvalil a vravel, ze ho potrebujeme viac.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Citácia:
Hlavne z pohladu, ja nie-brit som bol v Londyne a idem nadavat na negrov. Bitch please ...


To bolo namierene na mna? Lebo to mas uplne opacne. Si precitaj, co som napisal, ja som multikulti praveze chvalil a vravel, ze ho potrebujeme viac.


Nie to nebolo na teba.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Riso napísal:
Citácia:
Hlavne z pohladu, ja nie-brit som bol v Londyne a idem nadavat na negrov. Bitch please ...


To bolo namierene na mna? Lebo to mas uplne opacne. Si precitaj, co som napisal, ja som multikulti praveze chvalil a vravel, ze ho potrebujeme viac.


Nie to nebolo na teba.


evidentne to bolo na mna. hnusneho rasistu

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wormwood napísal:
evidentne to bolo na mna. hnusneho rasistu


Tvoj post mi to pripomenul ale poznam ine pripady. Tiez som si spravil taku mensiu sebareflexiu v tomto.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun