HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Hahaha.
Nenahnbi sa a reaguj :)
Uz teraz sa tesim na to co mas k tomu povedat. To co mi odpovies pouzijem v dakovnej reci po tom co ziskam titul Miss Universe.

Btw. pre usetrenie casu. Ak sa rozhodnes reagovat tak mi prosim rovno aj povedz preco by sa mal stat chovat k svojmu uzemiu inak ako sa ludia vo vseobecnosti chovaju k svojmu sukromnemu majetku. Keby som Ti nasral do auta, lebo u nas doma sa tak uz cele generacie robi co by si mi povedal?

#d-fens

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ten clanok je vtipny, ale velmi nafuknuty. SR aj CR su v EU dost dlho, a predsa nam Eskimaci, Dani ani neviem-kto-este necampuje pred domami. Ciganov uz mame, v Kosiciach aj Korejcov ci koho to davno pradavno (Blsak).

Ja som hovorila nie o myslienke multikulti, ale o uz existujucom multikulturalizme a problemoch s nim spojenym. A problemy vyplyvaju z neochoty zucastnenych stran na spolupraci a vzajomnom porozumeni.

Myslienka multikulti nie je imo to, ze podme si spravit vlastny multikulturalizmus a otvorme si hranice VSETKYM. Ono tie hranice su stale len pootvorene a veci su stale regulovane nejako. Hoci pravda je, ze niektore veci ohladom pohybu medzi krajinami su regulovane zle.

Kazdy v MK vidi nieco ine. Ak chce clovek ostat doma, boji sa, ze pridu ine narody a budu ho utlacat a vytlacat z vlastneho uzemia. A druha skupina ludi to vidi tak, ze moze ist tym padom niekam von, pozriet sa, ako to tam je a pospoznavat, vidiet na vlastne oci, mozno zakotvit niekde inde.

Moje riesenie problemov s MK je idealisticke, ale toto nie europsky parlament, kde musim podat podklady na zrealizovanie myslienky. Je to len napad. Ktory by bol super, keby sa nad nim ludia zamysleli a podali ho dalej, a prediskutovali ho. A uznavam, ze by to skor boli Europania, ktori by viedli diskusie na tuto temu (kedze to uz robime), nez dajme tomu cigani alebo moslimovia.

AXXIS: Ludia vo vseobecnosti nie su schopni chapat principy krajiny, do ktorej sa prestahovali bez ohladu na to ako velmi by si humoanisto-zmrdi zelali opak

-> Takze, nie som schopna chapat UK. Boze, co tu robim.... Musim ostat navzdy na Slovensku, lebo nemam kapacitu chapat nic ine. :roll:

AXXIS: A vobec, preco by mali Europania chapat preco sa napr. moslimovia spravaju tak ako sa spravaju? Preco by som ja ako clen majority Slovanska mal zapodievat tym preco a ako ziju cigani? Nemalo by to skor fungovat opacnym smerom?

-> Jasne, ze by malo. Keby vsetkym bolo vstepovane do hlavy od malicka, ze ak niekam ides, tak nebud lolo a zisti si o narode/krajine/kulture co najviac a respektuj zvyklosti a spravanie a prisposob sa, aby si nebol za drzeho zmrda, tak by to bolo super. Tak by to malo fungovat... v tom mojom slnecnom state... Lenze ked to nefunguje ani z jednej strany, ani z druhej, tak by vzdy bolo dobre mat komunikaciu obojsmernu. Lepsie nez hundrat, ktorym smerom by to malo fungovat.

Vzdy musi niekto niekde spravit prvy krok.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
A prosim nevytahujte na mne veci typu: "UUUUUUUU, ja byvam v Anglicku, ja viem co je to byt expat"
Chod mimo EU/Severnu Ameriku/miesto vacsinovo obyvane bielymi a potom si pokecame znovu

A len pre Tvoju informaciu, slovne spojenie "vo všeobecnosti" nie je to iste ako "nikto".

Citácia:
Jasne, ze by malo. Keby vsetkym bolo vstepovane do hlavy od malicka, ze ak niekam ides, tak nebud lolo a zisti si o narode/krajine/kulture co najviac a respektuj zvyklosti a spravanie a prisposob sa, aby si nebol za drzeho zmrda, tak by to bolo super. Tak by to malo fungovat... v tom mojom slnecnom state... Lenze ked to nefunguje ani z jednej strany, ani z druhej, tak by vzdy bolo dobre mat komunikaciu obojsmernu. Lepsie nez hundrat, ktorym smerom by to malo fungovat.
Cely problem tejto vety je to "keby". Mne je uplne jedno co by bolo keby, mna zaujima to co je. A to je absolutne zhavarovany koncept multikulturalizmu uplne vsade na svete. Vlastne by som bol rad keby ste mi ukazali jednu jedinu krajinu, v ktorej funguje.

(mimochodom, s Tvojim "keby" hodne operaovali aj komanci a vsetci vieme ako dopadol ten ich slnecny stat vseobecnej rovnosti)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
A len pre Tvoju informaciu, slovne spojenie "vo všeobecnosti" nie je to iste ako "nikto".

Ano, lebo "ludia vo vseobecnosti" skor znie ako "toto vseobecne plati: ludia nie su schopni pochopit...."

Chapem, ze nesuhlasis s mojim nazorom a ja tiez vravim, ze to, co navrhujem, asi nemoze fungovat. Prispela som do debaty vlastnym nazorom a navrhom. Myslim, ze k dobru mi padne to, ze som tym nikoho neurazala. Na rozdiel od teba.

Preco by ti tu na tychto forach niekto mal cokolvek dokazovat. Rozhadzujes sa tu ako nejaky vyssi majestat a my tvoji rolnici, co ti maju ihned priniest ukazat najvacsi zemiak s nizkym obsahom cukru a vysokou davkou energie.

To ma kam zase posielas? Mam ist do Argentiny? A co tam? Objavim tam co? Ved nam povedz, pochval sa, navrhni riesenie, resp, zabranenie stahovaniu. Namiesto nadavania a rozhadzovania sa tu nieco vymysli.

P.S.: Na rozdiel od komunistov nie som v politike, a ani sa nechystam. Mozes v noci pokojne spavat.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Chapem, ze nesuhlasis s mojim nazorom a ja tiez vravim, ze to, co navrhujem, asi nemoze fungovat. Prispela som do debaty vlastnym nazorom a navrhom. Myslim, ze k dobru mi padne to, ze som tym nikoho neurazala. Na rozdiel od teba.
Ja som Ta niekde urazil?

nage napísal:
Preco by ti tu na tychto forach niekto mal cokolvek dokazovat.
Nemusis mi dokazovat nic, staci aby si mi dala ten jeden fungujuci priklad.

nage napísal:
Rozhadzujes sa tu ako nejaky vyssi majestat a my tvoji rolnici, co ti maju ihned priniest ukazat najvacsi zemiak s nizkym obsahom cukru a vysokou davkou energie.
Toto je pravda, moj slovny prejav bol vzdy povysenecky. Nie je to bohvieaka charakterova vlastnosti, ale bohuzial.

nage napísal:
To ma kam zase posielas? Mam ist do Argentiny? A co tam? Objavim tam co?
Ano, napriklad do Argentiny. A chcem aby si tam objavila to, ze pochopit kulturne pozadie cudzej kultury nie je dostatocne na to aby si ho akceptovala. Tak ako hlad neospravedlnuje kradez tak kulturne zazemie neospravedlnuje porusnovanie prav inych.

nage napísal:
Ved nam povedz, pochval sa, navrhni riesenie, resp, zabranenie stahovaniu..
Osobitny zakonnik pre cudzincov s tvrdsimi postihmi za kriminalnu cinnost. Ekvalizovat trestanie rasobo/nabozensky motivovanych utokov. Tvrde obmedzenie socialnych davok a prispevkov pre cudzincov (vid, Svedsko, ktore spoplatnilo vysoke skolstvo pre cudzincov, zatial co pre svojich je stale zadarmo. pripadne Francuzsko vs. ciganske dediny). A v neposlednom rade - segregacia. Koniec koncov, jediny kto s nou ma problem su ochrancovia ludskych prav. Mensiny sa samy rady segreguju do svojich giet kde si riesia svoja. Palestina a Izrael maju tiez Gazu, Severna a Juzna Korea maju strazene hranice...holt kym sa susedia nenaucia chovat oddelit ich zostava naj riesenim. Rieseni je mnoho, bohuzial ani jedno nenaplna myslienky multikulturalizmu.

nage napísal:
P.S.: Na rozdiel od komunistov nie som v politike, a ani sa nechystam. Mozes v noci pokojne spavat.
Ak sa nemylim diskutovali sme idey a nie ciny. A tu Tvoju povazujem za rovnako utopisticky-milnu ako bola ta komunisticka. To ci si alebo nie si v politike s tym nema nic spolocne. Keby som Ti povedal, ze mame zrusit policiu a armadu, pretoze verim, ze ludia boli vychovani v to aby nekonali zavazne trestne ciny a nenapadali svojich susedov povazovala by si to za mudre? Ja v dobro a schopnost ludstva spolu vychadzat verim, ale jazvy mi to nevylieci :)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Osobitny zakonnik pre cudzincov s tvrdsimi postihmi za kriminalnu cinnost.


To je na hrane rasizmu. Zly napad. Zlociny by mali mat rovnaky postih bez ohladu na rasu, nabozenstvo, pohlavie etc.

Citácia:
Ekvalizovat trestanie rasobo/nabozensky motivovanych utokov.


To myslim, ze je, ci nie?

Citácia:
Tvrde obmedzenie socialnych davok a prispevkov pre cudzincov


A to nahodou problem nezhorsuje? Ved ked sem pride nevzdelana rodina s rozvojovej krajiny, tak aspon ked ich deti budu mat sancu vystudovat, tak druha / tretia generacia uz budu vzdelanejsie, viac integrovane etc. Ked im odoberies moznost zlepsit si kvalitu zivota a ich detom byt vzdelanejsi a rozhladenejsi ako rodicia, tak len sposobis, ze sa problem postupom casu bude zhorsovat.

Citácia:
A v neposlednom rade - segregacia


To myslis vazne? Zacinas vyznievat ako clen isteho klanu, ktoreho clenovia nosili spicate biele kapucne.

Citácia:
Vlastne by som bol rad keby ste mi ukazali jednu jedinu krajinu, v ktorej funguje.


USA. Kanada. UK. Nemecko. Funguje to ako tak vo vacsine zapadnych krajin. Samozrejme su problemy, ale tie by boli tak ci tak. Mi nehovor, ze keby boli tie krajiny uplne homogenne, ze by kriminalitu nepachali stale ti isti ludia - t.j. hlavne chudobni nevzdelani ludia a ludia z problemovych rodin.

Pozri sa na rasovo homogenne krajiny, ci sa tam zije lepsie. V niektorych ano (Japonsko), v inych vobec nie (vacsina krajin vychodneho bloku, niektore arabske krajiny atd). Cize to s tym asi nesuvisi. To, ci je krajina uspesna zalezi skor od inych veci.


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Citácia:
Vlastne by som bol rad keby ste mi ukazali jednu jedinu krajinu, v ktorej funguje.
USA. Kanada. UK. Nemecko.
Ak je to co existuje v spomenutych statoch prezentacia dobreho fungovania cohokolvek tak sa oficialne prestavam cudovat tomu co si myslis o svojej technickej expertize. To uz mozes za dobru vyhlasit aj ekonomicku situaciu najnizsej prijmovej skupiny Slovenska.

S Japonskom mas pravdu, samo o sebe je dokazom, ze ked nemas problem s velkou rasovou diverzitou usetris si milion problemov.

A Tvoj argument s krajinami vychodnej Europy nema s tym o com som spominal nic spolocne. Ja som netvrdil, ze rasova monokultura vyriesi vsetky Tvoje problemy, ja som sa vyjadroval o problemoch, ktore vznikaju prave koli multikulturalizmu.

To co si napisal Ty je ako keby som tvrdil, ze pokazenu spojku opravis tym, ze vymenis filter pevnych castic.

P.S. Ze zniem ako rasista je mi jedno. Pytal si sa ma ako sa to da vyriesit tak som Ti to napisal. Nikde si nehovoril, ze mam pisat iba politicky korektne pripadne uber humanne riesenia :)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun