HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 106 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Autor Správa

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
buči napísal:
..skor by sa mala uprednostit kvalita pred kvantitou
čo je v tomto prípade kvalita?

Kwisatz Haderach :)

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
slabsi jedinec je podla mna jedinec neschopny samostatnej existencie. teda down, autista, dement....

to ze su cernosi defaultne menej inteligentni ako bieli dokazal genetickym vyskumom James Watson (http://en.wikipedia.org/wiki/James_D._Watson)

alef- inteligencia nie je len predbiehanie mentalneho veku pred fyzickym, je to aj schopnost riesit problemy, logicky mysliet, komunikovat, IQ je len jedna cast vseobecnej inteligencie, tak isto EQ... a velka cast inteligencie je dana dedicne, rovnako ako aj niektore hlavne crty osobnosti.

ja si myslim, ze napriklad socialne podporovat joza z osady, ktory nema volu pracovat, lebo ved dostane pridavky, tak na co, je blbost a pre spolocnost stratene peniaze.
eugenika ako prostriedok pre vyslachtenie zdravej, intelignetnej rasy je sice fajn myslienka, ale ak by sme nemali menej inteligentnych, menej matematicky/jazykovo/chemicky/psychologicky/historicky/pocitacovo/technicky/etc zdatnych jedincov, kto by robir pracu, ktora je pre priemerne inteligentnho cloveka podradna? :D

takze podporovat inteligenciu a vzdelanie, zdravy genofond ano, ale vyhladit menej inteligentnych nie..

edit: eugeniku by som ale tvrdo praktizovala na takzych zlocincoch - vrahoch, pedofiloch, nasilnikoch, psychopach - takyto ludia podla mna nemaju najmensie pravo mnozit sa

edit2: opravene preklepy :D

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Naposledy upravil Lilla dňa St. 09. Mar 2011, 23:52, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lilla napísal:
edit: eugeniku by som ale tvrdo praktizovala na takzych zlocincoch - vrahoch, pedofiloch, nasilnikoch, psychopach - takyto ludia podla mna nemaju najmensie pravo mnozit sa


to nema s eugenikou nic spolocne

navyse i ked osobne by som takych ludi rovno nechal na skusanie liekov, technologii a vobec trosku dr.mengele revival, nieje dokazatelne, zeby bolo hocco z toho dedicne. alebo?
ergo pravo mnozit sa im upierame v uplne inej rovine, nie eugeniky. ale trestu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale ano. psychopat je clovek s poruchou osobnosti, ktora moze byt aj geneticky predurcena a hlavne sa neda liecit. cholerizmus a neurotizmus su osobnostne crty ktore su dedicne. s tymi su spojene sklony k nasiliu.

pocas vykonu trestu vo vazeni sa samozrejme mnozit nemozu. ale vacsine z nich trest po nejakej dobe uplynie a su pusteni na slobodu, kde sa uz mnozit mozu.
ja eugeniku vnimam ako snahu o vytvorenie cistej/zdravej/inteligentnej/schopnej ludskej rasy, a tu su vyssie popisane vlastnosti celkom neziaduce. takze vykastrovat ich a zabranit im mnozit sa je z hladiska eugeniky - imo.

a ano suhlasim, pokusy na nich by bolo ich najvacsim prinosom...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a este mi vrazilo toto do oci

buči napísal:
-Niektore defektne spravania maju bohuzial dedicny charakter ...A ten nazor ze vela robi vychova a prostredie napadne vela ludi..vcelku to dava logiku..len sa bohuzial este tento nazor nepotvrdil (aspon ja o tom nic neviem}..

to ze ty o tom nevies, neznamena ze to nie je vedecky dokazane. vela psychologickych studii (Hawkins et al 2000, Keizer, Lindenberg & Steg 2008, Stephenson 1992, a najslavnejsi vyskum West & Farrington, a je ich este ovela viac) dokazalo, ze vychova a prostredie maju enormny vplyv na spravanie jedinca. popri vzdelani a inteligencii, kde vzdelani suvisi s prostredim. velka vacsina nasilnych zlocincov a delikventov pochadza zo 'zleho' prostredia - teda neuplna rodina, rodicia alkoholici, zanedbana vychova, atd. - toto vsetko su risk factors ktore ovplyvnuju spravanie jedinca...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
diky Lilla, ja som im to vravel :uc:


Citácia:
problem je v tom, ze geneticky slabeho jedinca dnesna veda nevie definovat


presne tak Annun, nevieme, a preco nevieme ? Lebo clovek je tvor spolocensky a vramci spolocenskeho celku sa jednotlive nevyhody anuluju. Nasi predkovia sa vzdy starali aj o slabsich clenov spolocnosti podla toho ako im dovolovali okolnosti, napriklad starali sa o starych ludi. Nechapem, preco sa v teorii eugeniky vynechava aj socialny aspekt cloveka

ono teoria superjedinca je tiez zaujimava len v pripade individualneho posudenia
strasne to vo mne evokuje rozpravanie Dana Vavri v denikoch vyvojara Mafie jednotky, kde popisoval chaos, ktory vznikal spajanim jednotlivych casti programu do jednoho funkcneho systemu, kde jednolive casti boli samostatne dokonalo funkcne, ale v spojeni s dalsimi dokonale funkcnymi castami vznikol dokonale nefunkcny celok ( svetla nefungovali, auta jazdili bokom a nikto nechapal preco )
clovek je tvor socialny a tvori urcity socialny system a v zhladom ovela viac komplikovanej ludskej povahe je podla mna nemozne vyslachtit cloveka dokonaleho pre vyrovnany socialny zivot s inym clovekom

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Naposledy upravil Iliathan dňa St. 09. Mar 2011, 23:57, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pŕrr koničky, hospoda! ivko i lilla

Lilla napísal:
ale ano. psychopat je clovek s poruchou osobnosti, ktora moze byt aj geneticky predurcena a hlavne sa neda liecit. cholerizmus a neurotizmus su osobnostne crty ktore su dedicne. s tymi su spojene sklony k nasiliu..


vs

Lilla napísal:
vela psychologickych studii (Hawkins et al 2000, Keizer, Lindenberg & Steg 2008, Stephenson 1992, a najslavnejsi vyskum West & Farrington, a je ich este ovela viac) dokazalo, ze vychova a prostredie maju enormny vplyv na spravanie jedinca. popri vzdelani a inteligencii, kde vzdelani suvisi s prostredim. velka vacsina nasilnych zlocincov a delikventov pochadza zo 'zleho' prostredia - teda neuplna rodina, rodicia alkoholici, zanedbana vychova, atd. - toto vsetko su risk factors ktore ovplyvnuju spravanie jedinca...


tak dedicne, alebo cholerik a neurotik je nasilny, alebo vychova?
osobne nesuhlasim s tym, ze porucha osobnosti je apriori geneticky predurcena.
moze, nemusi. skor sa priklanam k nemusi. tak isto ako cholerizmu ehm ehm dedicny (dedo ani babka neboli, otic a ja sme. matka nieje.)
neuroz je za kamion, to by bolo velmi tazko posudit.
taktiez nasilie a tak dalej. cholerik ti sice rozbije hubu, ale ide sedet. sanguinik si to premysli, zabije ta a nedojdu mu na to.
ergo kto je nebezpecnejsi? cholerik, u ktoreho vidis, ze proste nerypem
alebo jebenezer lolofas co tisko sedi v kute a pomaly pocita obete?

Citácia:
ja eugeniku vnimam ako snahu o vytvorenie cistej/zdravej/inteligentnej/schopnej ludskej rasy, a tu su vyssie popisane vlastnosti celkom neziaduce.

zle.
ludska rasa by sa mala vyvyjat "normalne"
eugenika by mala byt moznost! nie povinnost a rozhodne nie nutena. taktiez by nemala byt brana pausalne na ludstvo ako celok.
tak ako vsetko, dobrovolne. a potom na zle alebo uchylne veci ako vyslachtit psykerov, bojovnikov, vedcov. co je of korz sen.

niesu neziaduce. prave rozdiely v chovani a obrovska miera osobnej a duchovnej slobody ludi zapadneho sveta dovolili obrovske moznosti vyskumu, vyvoju a napredovaniu. socialnemu, vedeckemu, vojenskemu, ekonomickemu.
diverzita je sila
+ nedokazes mi nicim, ze cholerik alebo neurotik (alebo sanguinik? alebo kto vsetko? kde su hranice) je neziaduci.
prave take myslienky, ake mas ty robia eugenike ako zle meno, tak ju neskor posunu do sialenych absurdit.

Citácia:
takze vykastrovat ich a zabranit im mnozit sa je z hladiska eugeniky - imo.

eugeniku upriamujem na samotne rozmnozovanie, nie na ostatne veci. tym, ze je u mna okrajova v ramci spolocnosti tj nepovinna, nepotrebujem sa zaoberat kastraciou "nedokonaleho" zvysku.
pracujem s dokonalostou. nie s nedokonalostou. to je najvacsia chyba, venovat energiu nie samotnemu topiku ale pridruzenym veciam
cize nie, nieje tam eugenika.

Citácia:
a ano suhlasim, pokusy na nich by bolo ich najvacsim prinosom...

zhodneme sa :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
pŕrr koničky, hospoda! ivko i lilla

Lilla napísal:
ale ano. psychopat je clovek s poruchou osobnosti, ktora moze byt aj geneticky predurcena a hlavne sa neda liecit. cholerizmus a neurotizmus su osobnostne crty ktore su dedicne. s tymi su spojene sklony k nasiliu..


vs

Lilla napísal:
vela psychologickych studii (Hawkins et al 2000, Keizer, Lindenberg & Steg 2008, Stephenson 1992, a najslavnejsi vyskum West & Farrington, a je ich este ovela viac) dokazalo, ze vychova a prostredie maju enormny vplyv na spravanie jedinca. popri vzdelani a inteligencii, kde vzdelani suvisi s prostredim. velka vacsina nasilnych zlocincov a delikventov pochadza zo 'zleho' prostredia - teda neuplna rodina, rodicia alkoholici, zanedbana vychova, atd. - toto vsetko su risk factors ktore ovplyvnuju spravanie jedinca...


tak dedicne, alebo cholerik a neurotik je nasilny, alebo vychova?
osobne nesuhlasim s tym, ze porucha osobnosti je apriori geneticky predurcena.
moze, nemusi. skor sa priklanam k nemusi. tak isto ako cholerizmu ehm ehm dedicny (dedo ani babka neboli, otic a ja sme. matka nieje.)
neuroz je za kamion, to by bolo velmi tazko posudit.
taktiez nasilie a tak dalej. cholerik ti sice rozbije hubu, ale ide sedet. sanguinik si to premysli, zabije ta a nedojdu mu na to.
ergo kto je nebezpecnejsi? cholerik, u ktoreho vidis, ze proste nerypem
alebo jebenezer lolofas co tisko sedi v kute a pomaly pocita obete?


to sa nevylucuje. ak mas osobnostne crty ako cholerizmus, neurotizmus silne, budes mat sklony k nasilu nech si v akomkolvek prostredi.
ak pochadzas z rodiny s kriminalnou historiou, nemas dostatocne vzdelanie, a tak, budes povazovat nasilie za normalne, zaroven budes mat nizsi level sebaovladania, lebo ta to nikto nikde neucil.
sangvinik co ta potichucky zabije a nepridu mu na to, je vacsinou prave psychopat...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale pri likvidovani nedokonalych mas taky pocet premennych, ze jednoducho musis zlikvidovat vsetkych, lebo dokonalost neexistuje.
vynimajuc vychrdnutu labuť hehe

nevylucuje sa to, nie. ale posobi to dost kontrastne. a ako vidis sama, je vela veci, ktore posobia na mozneho zlocinca. (rodina, spolocnost, kultura...)
nemozes povedat, ze cholerik = zlocinec = nedokonaly = nevhodny na rozmnozovanie
uz len preto, ze cholerik sa vie ovladat.
az psychopat nie
ale psychicka nemoc nieje dedicna. teda ak sa bavime v soft verzii. u dawna si nejsom isty :D
ale napr taka maniodepresia sa da pekne vybudovat, nie zdedit.
tiez by som vedel dat priklad z rodiny

hm. potom ked cholerik je not good a sanguinik co zabija je tiez not good, kto je good?
odpoviem: cholerik a sanguinik, ktori nezabijaju.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
suhlasim.

k tomu mnozeniu, ja som hovorila len o zlocincoch s tymi crtami.
psychopat sa prave ovladat vie takmer dokonale. prave preto su psychopati asi najnebezpecnejsi zlocinci. a tazko odhalitelni a chytitelni.
dedicnost psychickych poruch - zalezi od poruchy. ako si povedal, maniodepresia nemusi byt dedicna, schyzofrenia napriklad dedicna je. Down je geneticka porucha/mutacia pokial viem.

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ak mas osobnostne crty ako cholerizmus, neurotizmus silne, budes mat sklony k nasilu nech si v akomkolvek prostredi.

imho prostredie riesi to, ze ak si cholerik v napr. parlamente, tak nebudes rozkopavat suputnikov

ak si cholerik inde, kde ti prehmaty budu tolerovat, lebo vies, ze ti ich budu tolerovat, budes nasilnejsi.

imho tie folklorne poruchy osobnosti sa prejavia znicoho nic (maniodepresivne, schizofrenie), obvykle brutalnym stresom, ci uz kratkodobym alebo dlhodobym, alebo nejakym vonkajsim triggerom, ktory to potlaci (drogen)

s tym dedenim vlastnosti (aky matko, taky katko) je to otazka, ci to nie je preto, ze dieta prebera vzory svojho otca lomeno matky

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
drogy a psychicke poruchy su na samostatnu temu, rovnako ako vplyv dedicnosti a prostredia.

takto, nech ma clovek akekolvek osobnost, pokial je nejakym sposobom prinosom pre spolocnost, alebo minimalne nie je obtiaz, je to v pohode. akonahle sa stane spolocnostou neziadany, lebo ublizuje inym jedincom - silno a fyzicky hlavne, vtedy by malo byt zabranene takemu cloveku produkovat dalsich jedincov.

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to sa redukuje na ,,pravidelne zautocil si = chemicky vykastrujeme ta "?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zautocil si a neovladal si sa, dolamal si obeti nejaku koncatinu.. ano vykastrovat, pretoze takyto clovek bude dalej len ublizovat, a hlavne svojmu blizkemu okoliu, teda zene/muzovi a detom... a potom tie decka to budu povazovat za normalne, a neskor budu mlatit svoje okolie... proste spirala, ktora by sa mala zastavit...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kolko deti z rodin, kde je otec nasilnik poznas?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 106 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun