HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
nehadam sa. kazdopadne nadalej povazujem technologiu za inferior cloveku a taktiez za lahsie napadnutelnu ako cloveka.
spravne indoktrinovanemu cloveku sa vo vojne nic nevyrovna


tak ale toto nikto z nas netvrdil, jedine co tvrdime, ze AI je alternativa pilota v istych situaciach ( AI nevie chapat suvislosti narozdiel od cloveka, kedze tam uz nejaka forma fuzzy logiky nestaci a to je big problem )
ja osobne to beriem len ako evolucny krok v pred

lietadlo sa bez pocitacu uz ani neodlepi od zeme a nepocul som, ze by sa niekto s stazoval na modru obrazovku ( nepochybne kchybam dochadza, ale to aj v pripade materialov, hydrauliky adt. )

Citácia:
Talibancom sa napriklad podarilo napojit na videofeed uavciek


ja som pocul, ze len dokazali video vystup zachytit a kedze nebol kodovany tak aj pozriet, to neviem ci spada do kolonky napojit

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
Citácia:
Talibancom sa napriklad podarilo napojit na videofeed uavciek


ja som pocul, ze len dokazali video vystup zachytit a kedze nebol kodovany tak aj pozriet, to neviem ci spada do kolonky napojit


nerob sa za kretena... :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
serie ta, ze mam pravdu :D

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
gratulujem ti iliathan, povedal si to iste co ja inymi slovami , tvrdost tvojho penisu plus 3

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nepovedal som to iste to co ty
pripojit a len odchytit su dve rozdielne zalezitosti, hlavne ak sa niekto bavi o hackovani AI UAV ( a ked niekto nepozna suvislosti, znie to zavadzajuco )

Citácia:
Talibancom sa napriklad podarilo napojit na videofeed uavciek


ak sa niekto napoji kam nema, tak sa nahekuje
ak len odchyti signal z kamery, ktory nie je nijak chraneni, tak ide len o taliban voyerizmus

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan, to je slovickarenie, uz len to, ked ti niekto taha informacie, o ktorych nema co vediet, je to security breach.

Ked ty sa s notasom napojis na verejnu wifi bez sifrovania, odosles utajene financne vysledky a ja ti ich cestou vzduchom z vedlajsej lavicky odchytim a hodim na Fejskuk, som zvedavy, ako to pred sefom okomentujes prostym ,,je to alefo voyerizmus" :-)

Komunikacia nebola sifrovana, pretoze drony boli starsie a zrejme neboli peniaze na ich upgrade....

...lenze armada sa tuto spolahla na to, ze Taliban nebude natolko technologicky vyspely, aby signaly odchytil.

Lekcia tejto bajky: vsimnime si, ze kde zlyhala technologia a kde ludsky faktor :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej ale stale je rozdiel v tom, ze samotny system v lietadle nie je hacknuty :)
to ze system posielal nechranene info je uz trosku iny problem
podla mna rozdiel, ale tak mozno mas pravdu ... ale aspon mi stvrdol :D

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ked si v konflikte, o co ide? Hocijaky a naozaj hocijaky unik informacii nepriatelovi je pre teba nebezpecny. Ty ratas, ze nepriatel nejaku informaciu nema a na zaklade toho postavis strategiu, lenze ked nepriatel tu informaciu ma, vie sa na teba pripravit.

V com je potom rozdiel?

Hacknuty by bol vtedy, keby Taliban prevzal kontrolu nad dronom a nechal ho zhodit na jednotky vlastnika?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
boze ivko..

alef ale to nieje o tom, ci spravili chybu ludia alebo technika. konkretne tento leak. leak je chybou techniky, nie ludi. chyba ludi by bola, keby Džony nechal aktovku s kokainom pred usamom bin ladinom. ale nie to, ze ju mal pri sebe a bin ladin si do nej urobil dieru, lebo bola stara..
[vymazané], ale imo konkretne toto bolo vyuzitie technologie na inu technologiu
alebo sa len slovickarim, co ja viem :)

a to bojuju len proti cigaňom, nie proti cinanom

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
NBUSR123 :-)

Podla reportu ti droni posielali videofeed satelitom a Taliban si kupil za tych 26 dolarov bezny softver a satelitnu kartu na prijimanie televiznych signalov... a stacilo sa len spravne naladit.

IMHO drviva vacsina akychkolvek hackerskych utokov ide bud cez socialne inzinierstvo alebo cez nejaku donebavolajucu chybu, na ktoru sa prislo nahodne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
potom je systemova chyba vylucena hned od zaciatku, lebo aj za systemom stoja ludia
de facto mi windows pada koli gatesovi

mi pripomina to s bohom, ze ak je neomylny, preco stvoril xyz

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Iliathan, to je slovickarenie, uz len to, ked ti niekto taha informacie, o ktorych nema co vediet, je to security breach.


mne ides skor o porovnanie urovne security breach, je rozdiel, v zachyteni informacie z nekodovaneho signalu a je rozdiel v napojeni sa na system a ziskat tu info z toho systemu ( kde tych info mozes uz ziskat viac )
uz len minimalne v pouzitej technologii je rozdiel, na odpocuvanie tistaci prijmac, nejaky HW, a soft za 26$ ale na to aby si sa pripojil potebujes aj vysielac, HW a SW, a specialne programovany soft + tym hackerov ktory na tom budu pracovat

tiez je otazne ci nekodovany tv kanal nebol len nejaky kompromis, alebo dokonca povodny ucel ( napriklad, aby ziskal cerstve spravodajske info o oblasti aj utociace jednotky, pre ktore by moholo byt dekodovanie tv signalu v danej dobe problem ) a len nove ulohy ( bombardovanie ) z toho spravilo nevyhodnu zalezitost .... ale to je otazka na niekoho kto podrobne sledoval vyvoj UAV, takze z mojej strany je to spekulacia

a co sa tyka win, tamto tiez neni jednoznacna chyba tvorcov, predsa len je win multimedialne ladeny produkt pre pc obycajnych ludi kde stabilita neni asi hlavny ciel :)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co som cital, tak nekodovany kanal bol preto, lebo pouzivali starsie drony, ktore nemali este novsie systemy podporujuce sifrovanie. Inak povedane, nekryptovanie nebola feature, ale bug. Oni potom aj vyhlasili, ze budu upgradovat.

Citácia:
je rozdiel,

To je rozdiel v tom, ze jeden je security breach a druhe ultravelky security breach.

Ten rozdiel je v tom, ze je rozdiel medzi situaciou, ked chybu mozes predpokladat a po zvazeni rizik sa rozhodnes, ci ju budes osetrovat alebo nie.... a situaciou, ked ju predpokladat nevies.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
To je rozdiel v tom, ze jeden je security breach a druhe ultravelky security breach.


presne toto som tym myslel :) preto som slovickaril :)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
OK, potom to chapem :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun