HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no a si vezmi, ze sa zjavi na oblohe nejaky cinsky bazmeg a bude po tebe shootit.
alebo nejaky posahany croatian / serbian operator rakiet
autopilot sa moze ist potom bodnut

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ono predpokladam, ze to bude tak, ze ak nastane emergency, tak to na dialku prevezme clovek-operator

hej ale inak to beriem ako prudku hudbu buducnosti

kolko dronov sa podarilo zostrelit?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preco bodnut ? AI si prepocita mieru ohrozenia a ked tak urobi piluretu a odfrci do pecka
uhybne manevre nemozu byt problem a bezpilotne lietadlo ma tu vyhodu, ze hranica pri pretazeni je dana strojom a nie pilotom
je mi jasne, ze keby si ho podalo niekolko lietadiel tak by AI skoncilo na prach ... ale to aj napriklad F117
tieto lietadla sa spoliehaju na to, ze budu stealth ... ono, je uz nova doma protilietadlovych striel, pozri si technicke detaily modernych AA rakiet, ktore mozu dosiahnut aj 50g pretazenia ( taky izralesky python 5 udajne az 70g ) takze nieco takemu sa nevyhnes
preto je dolezity stealth a mensie lietadla v tomto maju vyhodu
a ako dobre pripomenul alef0 pri AI ti odpadava starost o pilota

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
uhybne manevre nemozu byt problem a bezpilotne lietadlo ma tu vyhodu, ze hranica pri pretazeni je dana strojom a nie pilotom

toto je velke plus strojom riadenych lietadiel vseobecne, pri leteckych manevroch je velkym limitnym faktorom telo pilota, ktore nezvlada prilis velke pretazenie

pri stroji tento problem odpadava a lietadlo moze byt ovela mrstnejsie

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este mi napada, ze nemusi sa navrhovat kokpit a tym aerodynamika :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Autonomne lietadla su absolutne nevhodne pre 4 generaciu konfliktov,a ako cas. Stroj je tiez mizerny rozoznavac cielov,a na termokameru by som sa nespoliehal. Automne systemy uz viackrat sposobili bob incidenty(patriot). Vyuzitie takehoto stroja vidim skor v all out war v symetrickom konflikte, ludsky mozog je este stale najvykonnejsi pocitac. Ale nezatracujem projekt prave naopak ,tesi ma ze sa hybeme, a je mi luto trebars aj zastavenia superlaserov. Plus este tu mame icbm, ktore su dostatocne autonomne ;)

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja tak trochu dufam, ze ICBM pravidelne updatuju firmware :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy ja by som skor povedal, ze stroj bol mizerny rozoznavac cielov ... momentalne neviem posudit, budovu podla mna spozna bez problemov, tank asi tiez
termokamoru som spomenul na margo toho, ze tu niekto napisal, ze AI bude mat problem rozoznavat maskovanu pechotu
bob incidenty su aj na strasne ludskych pilotov takze tam je to podobne
ja netvrdim ze stroj dokaze nahradit cloveka vo vsetkom (neverim, ze je schopny vymysliet nejaky komplikovany utok ), ale su ulohy kde ho nahradi ( hlboke utoky strategickeho vyznamu ) podlora pechoty niekde v afganistane atd.
co rozumies pod pojmom konflikt 4. generacie?

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
termokamoru som spomenul na margo toho, ze tu niekto napisal, ze AI bude mat problem rozoznavat maskovanu pechotu

podlora pechoty niekde v afganistane atd.

co rozumies pod pojmom konflikt 4. generacie?



-som si spomenul na te anti prikrivky, cez ktore neprejde termo :D

-toto je imo asi najvacsi problem s bojiskom modernym. rychlo sa menia pozicie, situacia a bojuju proti sebe valecnici, nie armady.
a okolo toho je kybel civilov.
nebude to prilis na stroj?

-predpokladam [vymazané] s teroristami

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
konflikt 4tej generacie je asymetricky konflikt obsahujuci prvky povstalectva a suboj o kontrolu nad uzemim na viacerich, nie len vojenskych urovniach.
prave na Close Air Support by som takyto stroj nikdy nepouzil urcite nie v ich sucasnom vyvojovom stadiu, nie nadarmo su do jednotiek zaradeni CCT/ JTAC, robot nerozozna na koho striela, navyse ani nerozozna ci ide o civilistu alebo povstalca, cize urcite nie na podporu pechoty a na velmi limitovany pocet legitimnych vojenskych cielov, v konecnom dosledku bude vo vacsine pripadov potrebovat navadzaca

vies ako dlho to trva kym sa vyda povolenie strielat UAV? kolko procedur a podmienok musi byt splnenych? niekedy sa tie ciele sleduju cele dni

zatial to vidim na to, ze lietadlo vzlietne najde si budovy lod, odpali a ide domov, nic co by nedokazali rakety

naopak ja vidim vyhoou autonomnych systemov v udrziavani vzdusnej dominancie- teda patrolujuce letky fyzicky okupujuce vzdusny priestor, kedze stroje uz maju relativne jasny sposob rozoznavanie, je nizsia sanca bob

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
naopak ja vidim vyhoou autonomnych systemov v udrziavani vzdusnej dominancie- teda patrolujuce letky fyzicky okupujuce vzdusny priestor, kedze stroje uz maju relativne jasny sposob rozoznavanie, je nizsia sanca bob


toto!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nikdy som netvrdil, ze AI rozozna neomylne pechotu, ale to nerozozna ani zivy pilot bez dodatocnej identifikacie ciela ( vrtulnik, UAV, pechota ), co je hlavne nedostatkom senzorovej techniky

stale nevidim preco by sa nehodili na close air suport, kedze identifikaciu ciela vykonavaju pozemne ciele
ja si to predstavujem nejak takto:
scenar c.1 : je plan utoku na pozicie talibanu, pred utokom sa vypustia X-47B do oblasti
pechota narazi na tuhy odpor a privolaju si X-47B do oblasti, identifikuju ciel a ten to tam nasype
pripadne sa radista napoji na X-47B a moze ho vyuzit ako UAV na prehlad pre prehlad na bojisku, pripadne s nim identifikovat potencialny ciel a nechat ho nech zautoci ( AI bude riadit let, takze radista ci velitel nemusia byt plnohodnotny operatori )

scenar 2: vyuziju sa napriklad na hliadkovanie okolo cesty, jedno operacne stredisko vypusti napriklad 3 X-47B ktore budu hliadkovat okolo danych ciest, ak nieco zameraju, upozornia operatora v stredisku a ten identifikuje ciel a rozhodne o utoku

tym, ze niektore ulohy dokaze AI riesit autonomne ( let, pozorovanie ciela, atd. ) dava podla mna UAV uplne nove moznosti ( zmensene naroky na operatora )
nehovoriac o tom, ze su mensie, takze menej hlucnejsie tazsie spozorovatelne viac stealth a predpokladam, ze ani letisko nemusi byt najvacie

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja chapem jeho autonomiu v tom, ze dokaze aj autonomne rozoznavat a utocit na ciele, ak potrebujes niekoho kto ti nasvieti ciel, nepotrebujes autonomny letun, zatial je to stale rovnake ako uav, ktore tiez dokaze same kruzit v danej oblasti, a v pripade potreby to preberie pilot

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asi tak. autonomia ma byt taka, ze vysles do priestoru, das si kafe, koblihu a kukas na 7 seriu Futuramy a alttabujes do programov, ze ci je secko ok.

navyse nist v zlom, ale v CAS by som chcel mat nad hlavou cloveka, nie stroj
najlepsie takeho, co sa vola Hans Ulrich Rudel :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
stale existuju limity urcitej technologie, rozoznavanie cielov na urovni pechoty na tie limity uz naraza ... povedz mi jedine lietadlo, ktore je schopne neomylne identifikovat ludi len za pomoci svojich vlastnych prostriedkov?

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun