HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
Nie, nešlo mi o to aby som sa s niekým hádal. Ba práve naopak, chcel som normálne debatovať ale Grey, jak on zvykne, nieje to iby môj názor, všade kde príde len provokuje. :?

To Kleriker: S väčšinou čo si napísal súhlasím :wink:
Ono dobro a zlo je, len to nieje tak výrazné jak si niektorý myslia, niečo je v danej situácii dobré ale to isté je v inej situácii zlé, jednoducho sa to celé veľmi prelína a jediný kto to podla mňa vie rozlíšiť je BOH :wink:

To MickTheMage: O tom práve vravím, no ale líšia sa, aj keď v podstate len rošku.
Ludia vidia rozdiel hlavne v pomenovaní Boha a keď nepočujú jednoducho Boh alebo Jahve alebo jak tak je to pre nýh hneď zlé.

To all: Ja osobne napríklad aj v mágiu verím a nemyslím si že by to bolo niečo zlé!!

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2004
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Brno, Česká republika

Neprítomný
Myslím, že se kolem náboženství dělá strašnej humbuk... Všichni tihle kněží, oficiální róby, ale i třeba džihád. Všichni to berou moc vážně. Ať si každej věří, v co chce, ale na veřejnost s tím nemusí. Vždyť Bůh je vlastně jen jeden, i když se mu říká pokaždé jinak. To je jako kdyby se lidstvo dělilo na navzájem nepřátelský skupiny podle toho, kdo se kterou rukou utírá na záchodě.

Bez urážky 8)

_________________
Anticipation of death is worse than death itself.


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
To Keira: No sčasti máš pravdu :wink:    Ale keď jednoducho niekto nechce veriť Boha a vymýšla si bohov nových, len aby neveril v toho nášho tak......
Myslím si že  dôležité je jak žiješ, aj ked možno v Boha neveríš, ak žiješ podľa neho, a konáš v mene dobra, v mene lásky tak v jeho mene konáš pretože Boh je Láska :P

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2004
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Brno, Česká republika

Neprítomný
Pokud někdo v Boha věřit nechce, tak nebude věřit ani v nějakého vymyšleného... Myslím OPRAVDU věřit, ne jenom naoko.

_________________
Anticipation of death is worse than death itself.


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
To Keira:No jo, ale práve takto vzniklo veľa vieroviznaní :wink:


To all:Podľa mňa mali najlepšiu vieru indiáni :P

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
allah akhbar!!!!

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
je to k*rva zlozite ,ale je to tak ze kto by nasledoval zle nabozenstvo ktore by hlasalo smrt vsade okolo, zopar jedincov sa najde ale to dobro v krestanstve a judaizme a tak je v podstate dobry marketing. predsa len "verte v anciasa budete stiahnuti z koze!" moc ludi neprilaka, je to taky prorok rak, par mudrych veci a mas to v suchu, ja som v ohlade nabozenstva velmi  velmi nadvecou,  len pozorujem zdialky a picham do zemiakov spendliky :D

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Vsetka ta oficialita, ktoru pozname alebo nepozname (pochybujem, ze vela ludi vie ako sa ma "spravne" vykladat vyznam koranu), je postavena prave na vyklade!!! Texty niekto napisal, podla niekoho/niecoho (alebo sa ustne traduju po mnohe generacie)a dalsie generacie sa ho snazili (-ia) vylozit. Co clovek to iny vyklad a nazor (a to mozeme vidiet aj na tychto forach, vsak :) ). Vsetko je vo vyklade.

Pri tejto prilezitosti som si spomenul na jeden diel Cerveneho Trpaslika, kde v spravach bolo, ze nasli prvu stranu z biblie s textom Mojej milovanej XXX (neviem uz komu). A potom nasledovalo to, co po vsetkych US filmoch o fiktivnych udalostiach a podobnosti cisto nahodnej s realitou :))) (toto bolo veeeelmi volne povedane).

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
MickTheMage ma pravdu v tom,ze vyklad je zlozity.Ved samotna biblia bola vykladana kedysi inak ako dnes.Teraz sa uz vsetko vysvetluje ako metafora,mozno je to preto,ze clovek dnesny uz neuveri niektorym pribehom z biblie tak ako su,ale obrazne sa z toho dokaze vylozit ponaucenie aj pre racionalne zmyslajuceho cloveka ci je uz krestan alebo ateista.Napriklad peklo je dnes vraj stav duse.No v stredoveku to bolo nieco pod zemou.Ale my uz vieme,ze nic take tam nie je a navyse stredoveky prosty sedliak by asi metafory nepochopil.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Na začiatku éry ľudstva boli náboženstvá používané a vznikli na to na čo dnes slúži filozofia - odpovede na základne otázky sveta, vysvetľovanie prírodných úkazov a pod.V staroveku bolo náboženstvo používané už aj na udržanie určitého spoločenského rádu. A vtedy prišlo kresťanstvo s ideálnou myšlienkou. Je jedno či si chudobný alebo bohatí modli sa v boha, a bude ti všetko odpustené a po smrti sa budeš mať super, lebo pojdeš do raja. Týmto ohúrilu veľkú časť populácie, chudobných, teraz mali menej podnetov búriť sa a tak, lebo si mysleli, že keď zomrú tak im potom bude super. No a v stredoveku sa to zvrhlo a cirkev začala zneužívať svoju moc a pomocou náboženstva začala manipulovať s ľudmi až do neúnosnej miery. Tých čo boli proti jednoduchu zabili. Na toto využívala cirkev šľachtu - bohatých. Samozrejme, veľa ľudí bolo inteligentných a začali sa organizovať proti cirkvi, začali vznikať republiky, a podobne, cirkvi prišli do cesti nové náboženstvá s kolonizovaných krajín a mnoho iných prekážok. Myslím že voľakedy vtedy malo kresťanstvo aj nejaké problémi s pápežmi a tobol taký malý úpadok cirkvi. No veľa ľudí bolo vychovaných vo viere od malička tak sa toho nezbavili a prechádzalo s pokolenie na pokolenie až do súčasnosti (pozn : Aj ja keď som bol malý som bol nútený chodiť do kostala, ale mna nedostanú blábolmi  :twisted: )
Cirkev je o moci, peniazoch a manipulovaní z ľudmi, jedinou výnimkou je istá vetva budhizmus, ktorej je zmyslom útek od civilizácie a žitie v kľude v spojení s prírodou - je to pekné, ale to by som nezvládol, závislák na technike ostanem.
U náboženstva sa držím niečoho takéhoto : Ja som Boh, ty si Boh, on je Bob, všetci sme Bohovia, všetki organizmi sú Bohmi.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
presne to som sa snazil povedat a nevravim o tom ze o cirkvi som mal seminarnu pracu (myslim o tej moci upadku a zaciatkoch)

_________________
Blep


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aloha, aloha, hostinský sa vrátil!

Dôležité veci ako prvé: Raven a Grey majú napomenutie. Myslím, že to netreba bližšie zdôvodnovať. Klídek chlapci.

A môj osobný názoru na tému: náboženstvo je fajn, kým sa kvôli nemu ľudia príliš nevyhadzujú do vzduchu a príliš ma s tým neotravujú. Mám sa sebou päť rokov evanjelického gymnázia a nespočet hodín štúdia histórie cirkvi a môžem povedať, že sa toho za tie tisíce rokov odohralo veľa aj v prospech, aj v neprospech napríklad práve katolíckej cirkvi. Osobne si myslím, že jediná skutočná hrozba akejkoľvek viery sú fanatici. Tí väčšinou spískali tie najhoršie veci. No a potom ešte samozrejme chamtivci a idioti, ale tých nájdete všade, však. :)

V dnešnej dobe už zmizli racionálne dôvody, prečo veriť v Boha, pretože skoro všetko čo kedysi vysvetľovalo náboženstvo teraz dokážeme vysvetliť sami a tak náboženstvo teraz vysvetľuje a odôvodňuje už len svoju vlastnú existenciu (a tomu, priatelia, sa hovorí zásadný obrat). Ale to nič neuberá na jeho kráse. Myslím, že úprimne veriť v akéhokoľvek boha je úžasná skúsenosť a určite to ľuďom niečo dáva.

Jediné, čo nám v náboženstve naozaj chýba, je poriadny humor, ktorý si neberie pred ústa servítky. Všetci akosi máme tendenciu chodiť akolo náboženstva po špičkách.

A ešte jedna vec: z prísne teologického hľadiska nie je budhizmus vlastne náboženstvo, keďže v ňom neexistuje boh. Je to skôr životná filozofia.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Inac...nieje vam zvlastne ze vela nabozenstiev ma podobne povesti??
V greckom nabozenstvu je potopa,rovnako ako v krestanstve
V krestanstve je hrdina /Jezis/ rovnako ako v slovanskom /Veles/
a je este vela podobnych znakov,ale nespominam si  :P

a Annun,dovolim si nesuhlasit...humor...skus si precitat nejake slovanske povesti...
akoze nechcem tie byliny nejako zosmiesnovat,ale predsa,ked sa pise,ze obor lovil fuzami ryby a potom svoje fyzy rozprestrel po rieke a presiel po nich na druhy breh,je predsalen zabavne  :D

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Potopa je v mnohych mytoch, nie len v nabozenstvach (tusim tiez o.i. Epos o Gilgamesovi) -- no, mozno niekto medzi Eufratom a Tigrisom zabudol vypnut vodu, ked sa kupal a ostatni sa inspirovali.
To su tie archetypy :-)))

---
,,Na počátku byla tma a tá tma byla prázdná a beztvárá.
A v té tmě jsem byl také já. A já sem je vznášel nad tou tmou."
-- M&Ž, Mata Hari


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
To Belial : Nie si daleko od pravdy, nabozenstvo a filozofia ako taka vznikli z mytologie. Prvotne nabozenstva (primitivne) boli napr :
Mágia - viera v v možnosť vplívať na akýkoľvek jav prostredníctvom symbolickýh úkonov Fetišizmus - viera v nadprirodzené a mimoriadne schopnosti vecí
Totemizmus - viera v pokrvné vzťahy ĺudí, zvierat, rastlín a predmetov
Démonizmus - vychádza z predstavy, že sily pôsobiace v prírode a svete vychádzajú z nejakej bytosti a tieto bvytosti usmerňujú konanie
Animatizmus - oživenie celej prírody a živlov, uctievanie prírodných bohov
Animizmus - viera v dušu, duchov (súčasť terajších náboženstiev)
Manizmus (kult predkov) - uctievajú predchodcov ale majú aj obavy že mŕtvi môžu narobiť škodu (preto v Číne a Japonsku sa starajú až priveľmi o starých ľudí )
Manaizmus - Mana-veľká jedinečná sila, môže škodiť, ale aj pomáhať (Manitu - forma)
Dakujem za prednasku  :ikonka30:  a mate moznosť vybrať si z ďalších náboženstiev, ktorých prvky sú zahrnuté už aj v terajších.  :)
Modli te sa  :ikonka19:  a pracujte  :ikonka05:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun