HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
T
Manizmus (kult predkov) - uctievajú predchodcov ale majú aj obavy že mŕtvi môžu narobiť škodu (preto v Číne a Japonsku sa starajú až priveľmi o starých ľudí )



mierne z toho je aj u slovanov...malokto si tak velmi ctil predkov ako oni
:P

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Hmm pripojim sa trosku k teme. Na zaciatku tejto rozpravy/asi pri 7 prispevku/ som si uvedomil jedno. A to, ze niektori tu nerozlisuju rozdiel medzi cirkvou a nabozenstvom. Mozno to bolo neskor napisane ale ja osobne nemam zaludok ani nervy citat vsetky tie prispevky. Neverim v boha a osobne ak by som si musel vybrat tak jednoznacne paganske viery.

K tomu rozdielu... cirkev /mozno to niekoho urazi ale tak to ja vidim/ je jeden velky humbuk a humus. Je to kompletne cele jena velka chyba, z ktorej hafo ludi tazilo ale este vacsie trpelo.

Krestanstvo: Tazi z dobrych myslienok, zakladny moralny kodex, ktory udava je spravny ale sposob ako ho cirkev preadzovala bol zly a dokonca aj proti celemu krestanstvu. Osobne nemam proti krestanom nic, ale proti fararom, papezom a vobec predstavitelom cirkvy mam toho strasne moc. To tu vsak vytahovat nebudem.

Kazdy nech si veri v co chce, ale nech neotravuje svojou vierou ludi co neveria. Fanatici su uplne najhorsi vo vsetkom takze aj ta viera v zdravej miere. Ostatne kazdy nech si svoju vieru hycka sam a nech nevyvadza dzihady, kriziacke vypravy ani nic take.

Je to zmatene, lae kedze to su vsetky moje prispevky tak si zvykajte. Selar

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Bez urážky Selar, ale ani ty nerozlisujes rozdiel medzi cirkvou a náboženstvom  :? , teda rozlišuješ ale nesprávne, možno aj správne ale nenapísal si ten podstatný rozdiel, preto píšem ďalšiu kvázy prednášku  :ikonka30:

Náboženstvo - tak na toto má veľa ľudí iní pohĺad a existuje mnoho definícii, ja napíšem jednu z nich : Systém názorov založených na viere v niečo posvätné, nadprirodzené. Patrí sem aj súbor praktík súvisiacich s náboženstvom.

Cirkev - je to forma organizovanosti náboženstva

Formy organizovanosti náboženstva:
- kult
- sekta
- denominácia (náboženská obec)
- cirkev (eklézia)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Náboženstvo áno, cirkev nie. To je väčšina názorov....

Niekoľko myšlienok:
* ak človek verí, iste sa veľmi poteší, keď nájde jedného, časom dvoch, troch, atď., ľudí, ktorí vyznávajú spoločné idey, hodnoty, možno aj veria v spoločného boha. I začnete sa stretávať, organizovať, o rok si zvolíte vedúceho (predsedu ;-) a skôr či neskôr máte nejakú organizačnú štruktúru -- cirkev.
* za 2000 rokov sa toho v Cirkvi udialo veľmi veľa. Boli dobré časy (na začiatku?), boli priemerné časy (pozri Il nome della Rosa) a boli zlé časy (NIKTO nečaká španielsku  inkvizíciu....). Na zlé si treba pamätať, ale treba aj odpúšťať -- alebo sa jednoducho povzniesť (môžem povedať, že všetci Nemci sú fašisti, lebo sa tak zachovali v Druhej svetovej? môžem povedať, že všetci Američania sú idioti, lebo ani nevedia, kde je Slovensko?). Kým 2000ročný informačný systém, ktorý v istej miere presiahol možnosti programátora (už sa v ňom nikto nevyzná), možno zmietnuť zo stola a začať pracovať na novom, 2000ročnú firmu možno rozdeliť na 4 časti, s Cirkvou to takto jednoducho nejde.
* svoju Cirkev môže každý ovplyvňovať -- jestvujú predsa nato komunity (a začať treba od seba, s ľuďmi, ku ktorým má najbližšie) -- síce možno pomaly, ale predsa.

--------
,,I vyzdvihol Sv. Attila ručný granát do výšav rečiac <<Pane, požehnaj tento ručný granát, aby boli Tvoji nepriatelia roztrhaní na cimpr-campr, v Tvojom mene a v milosti Tvojej.>> A Pán sa uškrnul."

-- MP a Svätý Grál


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
alef8: to vipada jako keby si bol kresťan, hehe:) JE to pravda??? leno stale len svoj hlas vidim :wink:

to all: naozaj som tu zatial vela zaujimavych nazorov a z velkej casti z nich som si dačo zobral :wink:  Presne to som čakal od tochto fora :wink:  :P

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
to Raven : Ak si si nieco zobral s mojich postov som rad že som mohol pomoct, ak nie bolo by dobre zobrat si, a ak nieco nejasne ohladne nabozenstva ako takeho alebo krestanstva konkretne mas staci sa spytat, rad odpoviem, hlavne na otazky historie a iné mozem objasnit skrz moj nezujaty vedatorsky pohlad.  :D

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ked sa tu uZ rozobera vsetko mozne,co ale aspon troxa suvisi s nabozenstvom,tak sa spytam,cital niekto z vas Da Vinciho kod?Ak ano,co i o tom myslite?Je to rozhodne zaujmavo napisane a aj ked mnohe je iste fikcia,tak nezanedbatelne mnozstvo cerpa z faktov,aspon teda o freemasonerov a rozenkreutz.Co sa tyka podaneho nazoru na Krista a pozadie cirkvi,to je uz individualne,ale nato,ze je to kniha od americana pisana ako detektivka,rozhodne ponuka vela na zamyslenie.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Raven napísal:
alef8: to vipada jako keby si bol kresťan, hehe:)

Pripisujes mi vacsi rad, ako mi prinalezi.... ;-) (wink, wink, nudge, nudge, say no *more*!)

Da Vinciho kod som necital, ale cital som Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco) -- su nazory, ze prve je miestami vyrafancom druheho. V Kyvadle ide tiez (ale nie len) o to, ze templari a slobodomurari a iluminati a vsetci ostatni, ktorych meno je ,,legia" sleduju uz vyse 600 rokov akysi svetovy Plan (na ovladnutie sveta?), ktory nikomu neukazu :-) Kniha samotna ma strukturu podla sefir (kabalisti zlava, kabalisti sprava), na zaciatku kazdej kapitoly je prislusny citat z obskurnej ci alchymistickej knihy a na konci knihy velmi pekne ponaucenie :-)

A Eco ako spravny historik sa nezaprie (to co tam clovek cita, ho miestami zamrazi, lebo sa to pokojne mohlo stat...(az na to, ze pravi zasvatenci (alebo Zasvatenci) sa na tom musia naramne bavit...))

----


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Raven: --- odpovede aj na skorsie príspevky. Najprv ti chcem povedať ža ťa mam rád a posielam ti pusu. Potom ti chcem vyjadriť úctu a pochopenie. A ešte ti chcem povedať, (to k tomu že by si mi chcel na ulici ubližovať) cez internet je keždy master. Viem že tvoja duša vsplanula hnevom spravodlivím a preto sa nehnevám. Ja som to prehnal tiež.

K tomu že všade provokujem: aspoň neni nuda, a aj ty potom do svojích príspevkov vkladáš viac emócii ked ta trochu podpichnem. Aj ked tie emocie su napr hnev. Keby bolo fórum nudné ako sexualny život náboženskeho fanatika, tak tu ani neprispievam.

K tej stránke ešte niečo... alebo radšej nie(možno sú tu aj maníci mladší 18 rokov).

Kľudne si s tebou vydiskutujem čokoľvek, aj veci okolo masturbácie, sexu iného, potratov aj o pedofilných farároch. O tom aká je krásna obloha a o tom aký je život krátky na to aby si sa mi pokúšal rozkopať hlavu na ulici. Mna žiadne naboženstvo nebere, prikláňam sa k názoru, že treba konať podľa svojho svedomia a vedomia, ALE tak, aby si čo najmenej obmedzoval či inak ovplyvňoval iních ľudí. Napr... existuje človek sadista... taky človek by si nemal svoju uchylku vybíjať na hocikom, ale najlepšie by bolo keby to bolo na človeku čo má rád bolesť. Takýto pár je podľa mňa v poho, samozrejme kým by mi svoje úchylky nestrkali pod nos. To by bolo ovplyvňovanie a nátlak. Je iba ich vec čo robia v súkromí. ...  viem že to nie je komplexní náhľad, ale budiž.

Pokiaľ je Boh, tak nech je. Ten mi na zemi nepomôže. Nevidím ho, necítim, nezaujíma ma.
Mám pocit že na nás serie... všetkých jak sme tu. Je to tak. Boh ako taký ti nepomôže, pomôže ti viera. Pomocou nej sa pretlčieš cez mnohé problémi, nie pomocou boha. Nie v koho alebo čo veríš je dôležité, ale či veríš. Viera je TO.

Tak, a teras komentujte, odsudzujte.. zajdite na stranku venovanej odvikaniu masturbácie a trávte čas v pohode. Prajem veľa zdaru všetkým, len sa mi nepokúšajte mlátiť do lebky, prímam agresiu iba formou textu.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Annun...

Nemohol by si vytvoriť slovník nevhodných slov?

Napr neviem či môžem používať slova ako masturbovať. Ale zase, keď sa to môže písať na stránke s kresťanskou tématikou...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Grey_Rashka napísal:
Nemohol by si vytvoriť slovník nevhodných slov?

Nie. :) V skratke, nevadia mi žiadne slová, ktoré nemajú v slovenskom jazyku priilš vulgárny, prípadne urážlivý význam. Proti slovu masturbovať nemám nič, je to odborný termín.

Je na každom, aby zvážil, čo je ešte v norme a čo nie. Ja ich vás len sem tam sprdnem, ak to v norme nebude. Ale mám vás rád.  :ikonka16:

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
nezvyknem si prezerat linky co sem dakto da,lebo som lenivy,ale to vitazstvolszm som si kukol....aaaaa  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

vazeni nesiahajte si medzi nohy,lebo oslepnete...sakra,taki ludia este ziju??nebudem chodit von,ved ma chytia inkvizitori a mozno ma upalia!!
pre taketo vyroky a clanky by mam velmi casto extremne silne nutkanie najblizsieho farara skopat dole schodami a sialene sa pritom smiat a potom si dat dobry cajik s pocitom zadostucinenia
ak to niekoho tu urazilo,ospravedlnujem sa ale ved to je chore.... :roll:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Grey_Rashka napísal:
Nie v koho alebo čo veríš je dôležité, ale či veríš. Viera je TO..

Ano, ale nie celkom. Viera v Alaha sa neda porovnavat s vierou vo vyvrazdenie nemenovanej rasy, hocako mozu cloveka pohanat podobnym sposobom.

Inak: tradicna otazka (napr. tot minule v rekonstrukcii Cihostskeho zazraku na CT1) je, ze preco ked je Imro taky dobry, dopusta na nas mor a dve svetove a smrt milovanych blizkych (!) a tradicna odpoved je, ze to vsetko je v jeho plane a ma to zmysel...Co ma v sebe isty zmysel...

Inak, moj nazor je, ze presviedcat niekoho na vieru nie je velmi vhodne, pretoze casto to ma prave opacny zmysel. Kazdy si k nej cestu musi najst sam.
----

,,Mnohí si kladú otázku, ako mohol taký dokonalý Boh stvoriť vesmír obsahujúci toľko zla. Nevšimli si však závažnejší problém: prečo taký dokonalý Boh vôbec stvoril vesmír?
^
^        -- Sestra Miriam Godwinson,
^           "Len pre božiu slávu"

-- Sid Meier's Alpha Centauri, blurbs.txt #Kontrolovaná singularita.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
belial napísal:
nezvyknem si prezerat linky co sem dakto da,lebo som lenivy,ale to vitazstvolszm som si kukol....aaaaa  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

vazeni nesiahajte si medzi nohy,lebo oslepnete...sakra,taki ludia este ziju??nebudem chodit von,ved ma chytia inkvizitori a mozno ma upalia!!
pre taketo vyroky a clanky by mam velmi casto extremne silne nutkanie najblizsieho farara skopat dole schodami a sialene sa pritom smiat a potom si dat dobry cajik s pocitom zadostucinenia
ak to niekoho tu urazilo,ospravedlnujem sa ale ved to je chore.... :roll:




Správne... do nich. Hajzlov materialistických. Cirkev je mafia tak ako vláda ktorejkoľvek krajiny.
Vedeli ste že keď cirkev vlastní pozemky alebo je nejak zárobkovo činná(napr vinice a predaj vinnych produktov), nemusí platiť dane štátu? A tých pozemkov nie je málo. Len daň z nehnutelnosti by ich prišla na miliony... bastardov nenažraných. A úplne najviac ma vie vytočiť KDH. Cirkev a naboženstvo sa nema čo starať do politiky. To by som jak prve ukotvil v Ústave SR.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Inak si vsimnite, ze ake zovseobecnenia odvodzujete od jednej stranky, od jedneho cloveka. Generalizacia je velmi zla vec. Kvoli tomu ze jeden ,,inteligent" citi potrebu sa vyjadrit sa takto, odsudzujete komplet vsetkych fararov aj s nadriadenymi. Veriaci su prilis siroka masa, aby v nej nevznikali podmasy, ktore sa dokonca aj medzi sebou hadaju... (pamatate sa?, najprv to bolo Internet Explorer vs. pravoverni neuzivatelia, teraz sa mlatia pravoverni, ktori sa rozdelili na Mozillakov a Operatorov a vojna pokracuje...., )


Moja troska do mlyna

AD&D - Game of Satan

--------
,,Pobite ich vsetkych, Pan si svojich spozna..."
-- Arnald Amalaricus, biskup z Citeaux, pri obliehani Beziers, 1209


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun