HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 421 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Ďalšia
Autor Správa

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ten jeho vzťah s grindelwaldom(či ako sa to píše) bol celkom podozrivý, ale nič také ma nenapadlo....každopádne...mi je to dosť jedno :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
ja som sa dozvedel ze dumledore je gay (z nejakeho kvalitneho zenskeho casaku)
nic podobne som si v 7micke nevsimol

vy?

Ja som to čítala asi dve hodiny predtým, než som sa pustila do knihy a aj keď som sa snažila niečo niečo také si všimnúť, akosi to išlo pomimo mňa... :ikonka06: aj keď aj mňa napadol ten jeho vzťah k Grindewaldovi, no asi by som sa tým nezaoberala, keby som nečítala ten rozhovor :ikonka15: vlastne je to aj tak fuk, nie?? :P

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
eskarina napísal:
ten jeho vzťah s grindelwaldom(či ako sa to píše) bol celkom podozrivý, ale nič také ma nenapadlo....každopádne...mi je to dosť jedno :lol:


inac Grindelwald - Wildewald....

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chces tym naznacit nejaky pomer s Dumbledorom? :lol:


Hore
 Profil  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Thuriazs napísal:
Chces tym naznacit nejaky pomer s Dumbledorom? :lol:


jecheche nee. len ked som to cital, tak rozmyslam.... ze to meno mi je nejake povedome :lol:

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Možno jeho homosexualita spočíva v tom, že je zaľúbený a má pomer sám so sebou. :D :D :D


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
WILDEWALDER napísal:
Thuriazs napísal:
Chces tym naznacit nejaky pomer s Dumbledorom? :lol:


jecheche nee. len ked som to cital, tak rozmyslam.... ze to meno mi je nejake povedome :lol:

inak aj mna to napadlo, len som to nechcel rozvadzat :P


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano dumbledore je gay lebo rowlingova je velka humanistka a ma rada buzerantov...
omg....
to čo toto akože? :|

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 31.05.2006
Príspevky: 47
Body: 5
Bydlisko: Taj Mahal

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuž, pod dlhej dobe sa opäť ukazujem na fóre a to s témou, ktorá ma v posledných dňoch núti, aby som sa nad ňou zamýšľal.

Harry Potter (tento topic je o knihe, nie filme ;)) je pojem známy každej generácii (takmer) a návštevníkov tohto fóra o to viac, že väčšina z nás má k fantasy žánru vzťah. Niet tu snáď duše ktorá by sa s knihou HP už nestretla a preto jej táto téma nebude cudzia. Ale aby som už nepísal toľko zbytočností, k veci...

Harry Potter 1-4

Jednička mala určite svoje čaro- no to len pre vek, v ktorom som ju čítal :). Teraz keď sa na to spätne pozerám, viem, že HP 1 bola len rozprávkou, bola Hobbitom, rozprávkou pre mladých. Metlobal, čarovný plášť a tri deti čo spasili svet pred lordom voldemortom. Áno, bolo tu badať isté "klišé", ale bola to rozprávka.
Dvojka a trojka je stále rovnakým klišé ako 1. Dej sa pomaly stupnuje, zamotáva, získavá rozmer. Stále je to o tom istom- zlí Dursleyovci, skvelý Rokfort, tajomný Dumbledor, metlobal a tri deti ktoré vždy so všetkým...vybabrú. :)
Štvorka- kniha, ktorá nadobúda už aj mierny neklišé podtón. :) Stále tu sú všetky prvky z predchadzajúcich troch častí, ale zisťujeme, čo sa doteraz nevidelo, že aj Harry je tak trocha smrteľný a že nie všetko ide podľa plánu. Áno, práve Zlo v podobe Lorda Voldemorta sa postaralo o to, aby kniha nezískala nálepku fantasy rozprávky na úrovní Narnie, i keď až na tak nízku úroveň by som ju nekatapultoval (nič proti Narnii, ale tá je až príliš priemerná :)).

Harry Potter 5
"Číslo 5 žije", ako sa hovorilo v jednom filme. Áno, 5 tomu dala život, naplnila očakávania a naveky dala zbohom rozprávkam o vždy vyhrávajúcom dobre nad zlom, o troch nesmrteľných najlepších a najšikovnejších čarodejníkoch. V 5 je cítiť zmysel pre smrteľnosť. Áno, práve smrť robí z rozprávky fantasy. Smrť je v 5 všadeprítomná a dáva rozprávke hororový nádych. Takmer úplne sa stráca klišé.

Harry Potter 6
Asi najväčšie sklamanie pre mňa. Po 5 som čakal rovnako dobrú, ak nie lepšiu knihu a prišlo na svet niečo, nad čím som mohol len zaplakať...asi sa budem opakovať, ale 6 je názorná ukážka komerčnej fantasy, prepchaté klišé príehom, dialógy ktoré sa nehodili k postavám...proste niečo, čo ma odradzovalo od 7. Je ale dobré, že som nedal úplne na šestku a kúpil som si aj 7.

Harry Potter 7
To, čo som očakával od 6 plus ešte viac. Áno, sedmička je určite najlepšou a zároveň najhoršou časťou. Najhoršia preto, lebo je posledná a po jej dočítaní ostáva silná túžba na dalšie časti.
Sedmička je asi prvá kniha zo všetkých poteroviek, ktorá vo vás vyvolá silnejšie emócie ako v knihe od Victora Huga, Chrám matky božej, keď išli popraviť esmeraldu a jej matka sa ju snažila brániť...kto to čítal, chápe... ďalej má kniha rovnako prekvapujúce zvraty ako môžete nájsť u Dana Browna a jeho Bod klamu, Anjeli a démoni.. a konečne, je to jedná kniha, ktorá si zaslúži byť u mňa medzi takými fantasy spisovateľmi ako Sapkowski, Tolkien, Ursula k. Le. Guinová, Pratchet, Gemmel, Faist...Je to proste blaženosť sama. No a keďže mi končí baterka na notebooku, tak končím článok a dokončím ho neskôr, zatiaľ sa, prosím, kľudne vyjadrujte a povedzte svoj názor na všetko o HP.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a preco nepises do temy v literature ?

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 31.05.2006
Príspevky: 47
Body: 5
Bydlisko: Taj Mahal

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lebo sa tu na fórach nevyznám ;) ak sa niekomu chce, nech to tam prehodí...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1,2,3 - prvé diely som čítal a páčili sa mi. Ešte neboli dotknuté jej okolím, písala to dobre a síce to bolo originálne asi ako dysneyovky, ale malo to niečo do seba.
4 - po dočítaní som nadával, že čo to bolo, ale nebolo to ešte tak zlé.
5 - vôbec si na tento diel nepamätám :D Viem, že som ho čítal, ale netuším, o čo tam šlo. Vlastne len na to, ako mu zabili strýka ale koniec som si musel prečítať dvakrát, lebo ten spôsob vysvetľovania bol divnejší. ( môj pocit, neviem, ako by som to strávil teraz )
6 - scenár pre film.
7 - ešte som sa k nej nedostal. Možno príde chuť alebo si ju požičiam.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1.2. sa mi ani nepacili
3. bola lepsia.
4 sa mi pacila viac ako tie predchadzajuce
5. tiez mozem povedat ze si z toho moc napamatam a ked uz tak to nebolo nejake skvele.
6. celkom uslo.
7. podla mna najlepsia cast. :)


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Clanok, hmm cital som aj horsi, no chyby sa nasli.Caste pouzivanie slova klise :))) Pochybujem ze by sa naslo vela pouzitelnych synonym ale vety sa mohli prestylizovat. Trochu kratke. Mohol si pisat viac veci nez kratky subjektivny nazor na kazdu knihu. Z uvodu nie je vobec jasne o co v clanku pojde. A posledne, co mi najviac vadi, ze clankov ktore zhrnaju HP mi uz lezu na city :roll:
Inac fajn :lol:
och a este jedna vec, nadpis je trosku nestastny, znie ako nazov nejakej uvahy, a hoci sa tam pise ze dej je stale temnejsi a nie-tak-pre-deti, nema to s nim nic spolocne :)


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 31.05.2006
Príspevky: 47
Body: 5
Bydlisko: Taj Mahal

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to Thurzias: a just klišé :D
ja som žiadny článok o HP ešte nečital, iba ak o Hawlet Packard, ale aj to bolo celkom napínavé ako guma v gatiach. Tak sa ti ospravedlňujem no, môžem tému premenovať aj na niečo zábavnejšie ako "Fazuľky tisíc a jednej chuti" alebo "Čarovná žabka", čo ti viac vyhovuje? :)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 421 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun