HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalšia
Autor Správa

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Coelho celkovo pise dobre knihy. Kazda ma v sebe nejake posolstvo. Mno rozdielni ludia by tam nasli to posolstvo rozne..Kazdy podla toho co potrebuje.....Zboznujem sposob akym pise.

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alchymistu som precital asi na jeden zatah pred dvoma rokmi na kupalisku, ale neviem..

Ten clovek mi nesedi... normalna kniha da citatelovi zazitok, ktory si musi prezut, stravit, prechrumat, zamysliet sa nad nim a odniest si z neho, to co chce (v skratke: musi citatela "dostat"). Z Coelha mam dojem, ze sa od toho snazi citatela odbremenit a ze to robi zanho. Ze mu tie moralne posolstva a zivotne mudra polozi na tacke rovno uvarene, vydestilovane, predzute, len si ich precitat a skonzumovat. Mam pocit, ze sa snazi stavat do pozicie proroka alebo tvrdeho siritela moralky, ale zial nema ten věhlas, sarm a podobne na to, aby som mu to mohol uverit a u mna dosahuje skor opak, ze ma drazdi.

A tento dojem nie je len z knihy, jeho texty sa raz za cas zjavia v Pravde v Literarnej prilohe a tam robi to iste. (Za toto mu raz Silvester Lavrik riadne nalozil v istej legendarnej recenzii jeho knihy.)

Podotykam, ze mam pocit, ze Alchymista ma velmi blizko k Malemu Princovi, cize moze mat znacny vplyv na ludi. Ale ten sa ma tiez nikdy nedotkol az tak, ako by sa asi mal.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja sa priznam, ze som zatazena na spanielsky pisucich autorov (hlavne juhoamerickych), ale Coelho mi tiez velmi nesadol. Necita sa to zle, to nehovorim, mne skor vadi to, ze vsetko je preplnene takymi podla mna prvoplanovymi symbolmi a znameniami, a mam pocit, ze jeho knihy "neplynu". Ale nehovorim, ze si ho neprecitam (Takych Jedenast minut je pomerne zaujimava kniha :))

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
normalna kniha da citatelovi zazitok, ktory si musi prezut, stravit, prechrumat, zamysliet sa nad nim a odniest si z neho, to co chce (v skratke: musi citatela "dostat").


bud som ja taka obmedzena ze to pozute a destilovane nevidim alebo v tych knihach nachadzam viac ako sa tam pise, ale toto so mnou Coelhove knihy robia.

Citácia:
Mam pocit, ze sa snazi stavat do pozicie proroka alebo tvrdeho siritela moralky


ja nemam dojem, ze mi vnucuje svoj nazor. Podla mna je fajn ked mi ukaze iny sposob ako sa na veci divat..co si z toho ale vezmem je uz na mne....

ale kolko ludi, tolko nazorov...

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, vsak sa nechceme hadat, tu nejde o to, kto ma vacsiu pravdu. Ak ti ta kniha nieco dava, tak je len vyborne i pre teba i pre knihu :-)

Keby sa niekto nudil, tak tu je slavna Lavrikova recenzia - pozor, on tam autorovi naklada lopatou zlava sprava a servitku pred usta si neberie :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Ut. 04. Mar 2008, 11:58, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad Coelho: Niektore jeho knihy sa mi pacili (Dabel a slecna Chantal, Veronika sa rozhodla zomriet, aj Alchymista), ale mam cim dalej silnejsi pocit, ze dalsie a dalsie diela chrli uz len z akejsi zotrvacnosti a na prianie vydavatela. Kedysi sa mi zdal originalny, ale dnes ked vidim na pulte dalsiu jeho novu knihu tak ju nemusim ani otvorit a viem, ze bude zas rovnaka ako tie predchadzajuce. Naposledy som cital 11 minut a tak skoro sa ku Coelhovi asi nevratim


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som prečítala do konca len Veronika sa rozhodla zomrieť (pociťujem s hrdinkou zvláštnu spolupatričnosť, zrejme vzhľadom na naše mená :D ) a to sa mi so-so páčilo, aj keď nie úplne všetko. Potom som začala čítať Alchymistu a to už som nebola schopná. Veľa moralizovania a kadečoho iného čo mi nejde dokopy s mojou predstavou o dobrej, trvácnej literatúre...

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som od neho citala najprv Veronika sa rozhodla zomriet, to sa mi celkom pacilo az na tie dve divne vsunute pasaze, kde pise sam o sebe (v tretej osobe) a o svojej priatelke, to mi tam nesedelo, inak to bolo fajn.
potom som sa pustila do Alchimistu, ale to mi pride ako poucna knizka pre deti, ktore este potrebuju vsetko jednoduche a uz priamo vysvetlene... a docitala som ho len zo zasady ze ked knihu nzacnem citat tak ju docitam do konca. (tak isto som sa nutila aj do Rimanky).

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mozno aj preto sa ti nepacil (Alchymista)


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no prave som docitala Gejšu..... nadherne.... to kniha vyvolava obrazy.. cele sceny... ani nemam pocit, ze by som to citala - nepamatam si pismena alebo tak, ale v mysli mam prechadzku po gione, a tvare vsetkych ludi, pocujem co hovoria... je to strasne dobre napisane... fakt vas to vtiahne a nepusti kym nedocitate do konca.. a po docitani sa vam to pred ocami premieta znovu a znovu.....

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2008
Príspevky: 269
Body: 7
Bydlisko: Bill
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja sa nenecham lamat volakou papierovou knihou. Ale Maly princ - to uz odmalicka a teraz mam novu vlnu. Fajnovo sa mi tiez pacil Piknik u cesty od bratov Strugackych. Teraz najnovsie slovenska cerstva knizka Hromozvonar od Petra Macsovszkeho. A este Andersenove rozpravky.

_________________
Toogh


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sapkowski, ked v neviem ktorom diele zabili brata jedneho z partie trpaslikov. toto je asi prva scena v nejakej knihe ked som mal slzy v ociach

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mna v poslednom case najviac polamala asi Perdito Street Station od Mievilla - to bola jedna z knih, z ktorej som sa nevedel spamatat peknych par dni (a asi si ju uz budem pamatat az do smrti).

A inak ma velmi, velmi ovplyvnil Sapkowski a jeho pentalogia - za cely zivot som nasiel odvahu precitat ju len dvakrat, nie preto, ze by bola zla, ale prave preto, ze ma tiez vzdy riadne emocionalne polame.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ináč parcon sa bude niesť v duchu new weird.
a možno dojde aj miéville :D
mne sa od neho viac páčila jazva. mala som z nej depku asi tri dni.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 24.11.2004
Príspevky: 80
Body: 5
Bydlisko: BS-BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalsi clen do fanklubu Sapkowskeho. Ale skor Narrenturm ako zaklinac. I ked oboje boli majstrovske...
A uzasne boli aj jeho poviedky. V kratere po bombe, Zlate popoludnie (to som zral tu poviedku, Alica v krajine zazrakov ftw), Muzikanti.
A Gaiman, Gaiman, Gaiman. Koralinu som si nahodou kupil pri Milosrdnych bratoch ked som mal trochu casu a penazi navyse, nelutoval som. A Neverwhere, of korz.
No a Poe. Poviedky pri ktorych zamrazi. Jama a kyvadlo je skvost.
Nuz napkon sa hlasim aj k citatelom Kafku. Amerika ci Premena. :ikonka19:

_________________
Pray for mercy from Puss... in boots.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun