HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kniznica elektronickych materialov je dobry napad (prave doprogramovavam presne tento projekt pre studentov nemenovanej univerzity), problemom je jednak miesto a traffic (ma niekto 40 GB volneho miesta a neobmedzenu kvotu na upload) a potom to znacne zavana warezom. Plus, takych projektov je fakt vela.

Aj ked napad to principialne nie je zly.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nemyslim si ze kniznica okopcenych kniznych originalov (v hociakej forme) je vhodne riesenie - s tym osobne nechcem mat ja nic...

edit - ad sabathius:
1. ked dobre chapem tak odporucas system vkladu financii (napr. clenske 300sk/nejaku dobu) a nasledne moznost vyberu?
2. ako ste riesili slovne spojenie 'patri kniznici' - kniznica ako pravny subjekt nebude existovat...patrili knihy niekomu XY?
3. Na com vam konkretne padol projekt?


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ta kniznica elektronickych materialov nema s touto kniznicou nic, ak som sa zle vyjadril, tak sa ospravedlnujem.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pripada mi to - vela starosti a efekt maly, knihy by sa poziciavali  na "dobre slovo" co by znizilo mnozstvo potenc zaujemcov, knihy by pribudali asi dost pomaly...a navyse narodnym knizniciam by to asi tazko konkurovalo :)
mne sa skor zda sympaticky pristup na zapade ala http://www.bookcrossing.com/
teda vypustanie knih do obehu na miestach, kde je predpoklad ze nalezca z nej neurobi hajzlak, sledovania jej putovania pomocou inetu. je to tiez zalozene na dovere, ale je to viac osobne a moze byt sranda ako cestuje prave vase oblubene dielo po SR ci dokonca vyleze za hranice


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
BookCrossing ma podla ich oficialnej stranky na Slovensku oficialne cele 2 knihy v obehu. Nepochybne ma tato myslienka caro, ale:
1. nemas absolutne vplyv na to, aku knihu dostanes (vid ,,atraktivne" slovenske 2 knihy)
2. motivacia vzdat sa knihy je podla mna este mensia, nez v pripade vyssie zmienenej kniznice.
Osobne sa tieto dve myslienky nedaju porovnavat. Dal by si osobne knihu do Bookcrossingu? [Ja som uvazoval don dat DaVinciho kod]

Co sa tyka narodnych kniznic: myslis tym tie, ktore maju pravo povinneho vytlacku?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad wlacho - otazka , ktora narodna ci mestska kniznica sa venuje fantazy literature? nasiel si nejaku ktora ma nieco ine ako JRR trilogiu a harryho pottera (okej plus nieco malo navyse?)? Naozaj ma to zaujima...

EDIT - napriklad Janko Boacatio v KE ma toho vzhladom na kniznice dost ale vzhladom na potreby sfaf fandu malo....preto tato iniciativa....ono stoji aj za otazku ci nerobit nieco v tomto smere v spolupraci priamo s kniznicou


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v blave na pionierskej maju celkom slusnu zbierku f&sf..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
v blave na pionierskej maju celkom slusnu zbierku f&sf..


potom ako som uz pisal je na otazku ci nie je vhodnejsie riesit totok formou spoluprace s kniznicou ako takou...ja osobne vidim schodnu cestu aj timto smerom....

pravdou ale bude ze sa bude treba riedit pravidlami kniznice, odozva bude mensia a zaroven STRIKTNE lokalna...ale za diskusiu to stoji.


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad. kniznica- myslim tym kniznice s povinnym vytlackom, kde maju vsetko slovenske- co na druhu stranu priznavam je v oblasti sfaf brutalne malo
co sa tyka bookcrosiingu - ved prave to je to, ze su tu len 2 knihy (3. mam ja , ale som ju este nezapisal na SR :) ) a to ze sa knihy vzdas - kniznica, kde by bol clovek stale vlastnikom knihy, a len by ju poziciaval - no neviem si to realne prestavit. pravda je, ze ja by som sa vzdal iba knih, co mam dvojto :), ale su ludia ktore tak k veciam nelipnu, a op percitani by sa jej kludne vzdali...ale original bookcrosiing mi pripada uz trochu komercny - predsa len dat 20 libier za sadu nalepiek je trochu moc aj na zapadne pomery, preto by sa tu zisla skor nejaka skutocne ludova verzia


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
spravte normalne warez knižnicu e-bookov :)
aspoň tajnú :duch:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sabathius napísal:
Mam ale jeden navrh, napadlo ma to kvoli problemu s lokaciou (kazdy sme inde). Ja (a nepochybne aj vy) mam haldy knih (7GB v tejto chvili) v elektronickej podobe. Sice nerad citam z kompu (papier je papier), ale ako alternativa by mozno stalo za uvahu vytvorit virtualnu kniznicu. A to bud nabuchat knizke niekam na web (lenze hmm to chce dost miesta), alebo vytvorit zoznam s poznamkou kto danu knihu ma k dispozicii a majitel vam ju zasle majlom.
Trosku sa zrejme bude nutne zamysliet nad autorskymi pravami


Poznamka..absolutne nelegalne...v skutocnosti nepouzitelne...

Skutocnost:.. robi sa to bezne... a ja suhlasim..ale to je o niecom inom..ale kedze tadialto sa nechcete vydat...rychlo by som na to zabudol........

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este taka poznamka..

Je sice pekne ze chcete pravit taku kniznicu..ale ma to parproblemov...

1. Ak mam oblubenu knihu asi ju nebudem chciet dat nikomu...
2. Je jasne ze kazdy ma aj ine knihy...ale tie su asi dost ...no povedzme slabsie..neplati to vzdy ale je to dost casto..(len tak napr. ja mam take 3-4 knihy) toto kebyze si povie 300 ludi...tak mozte spravit peknu kniznicu....ale to by sa najpr muselo najst 300 ludi.....
3. Ak by sme davali napr. prispevky na niekoho ucet..napr 300Sk..vstupne alebo co....tak co by spravil majitel toho zmienovaneho uctu???...peniaze by boli na ucte a co???...ak to ma neako pokracovat je nutne upovat nove tituly....pretoze ked nic nove nekupis....proste kniznica bude chatrat..je sice pekne ze sem tam niekto prispeje....ale to je dost malo...nestaci 1-10 akt. prispievatelov...(co knihy ani necitaju :) len kupuju  )
chce to system ani kniznica mohla aj zit...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SylwerDragon napísal:
Este taka poznamka..

Je sice pekne ze chcete pravit taku kniznicu..ale ma to parproblemov...

1. Ak mam oblubenu knihu asi ju nebudem chciet dat nikomu...
2. Je jasne ze kazdy ma aj ine knihy...ale tie su asi dost ...no povedzme slabsie..neplati to vzdy ale je to dost casto..(len tak napr. ja mam take 3-4 knihy) toto kebyze si povie 300 ludi...tak mozte spravit peknu kniznicu....ale to by sa najpr muselo najst 300 ludi.....
3. Ak by sme davali napr. prispevky na niekoho ucet..napr 300Sk..vstupne alebo co....tak co by spravil majitel toho zmienovaneho uctu???...peniaze by boli na ucte a co???...ak to ma neako pokracovat je nutne upovat nove tituly....pretoze ked nic nove nekupis....proste kniznica bude chatrat..je sice pekne ze sem tam niekto prispeje....ale to je dost malo...nestaci 1-10 akt. prispievatelov...(co knihy ani necitaju :) len kupuju  )
chce to system ani kniznica mohla aj zit...

ad 1 - ak mas oblubenu knihu nechaj si ju - to aby si si ju nechal skor vitame - bude menej problemov. Zaroven vsak vitame ak ju doporucis - ja ju nakupim a pojde do koryta.
ad 2 slabsie knihy budu aspon dostupne za babku a iny neurobi tu sprostost ze si ju kupi - proste si ju precita a necha tak....alebo ani nedocita a vrati...

A kolko stoji kniha? 300-400sk? tristo ludi nepokryjem ale nejakych 30-40 kvalitnych z ankiet vybranych knih sa chystam nakupit pre zaciatok....to by mohlo rozbehnut chutove kanaliky...ak to bude mat naozaj zmysel mozno dalsia podobna varka by sa mohla casom dostavit.

ad 3 predstava je taka ze z prispevkov (ak sa na nich dohodne) by sa nakupovali dalsie knihy z ankiet uzivatelov....ak si zahalsujete za varime podla babicky tak budete mat to...nove tituly sa budu kupovat priebezne....ak to bude rozbehnute a ja na tom rovnako ako teraz je mozne ratat aj s dvomi novymi titulmi mesacne a to minimalne od mojej osoby

A este raz opakujem - nakup bude odporucany podla potrieb citatelov a ergo aj iba nakupovatel (toho si sice neviem predstavit - to by musel byt blazon ako ja) nakupi vlastne podla anketoveho vysledku a kazdy je happy.
ad 3


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad ad 1: Je sice pekne ze ti poviem nazov titulu a autora(a nemyslim len seba)... co s toho ked vies ze tu knihu uz davno nezozenies...proste je vypredana a nova(dotlac) bude ak bude za 9,10,20,50..X...mesiacov... potom sa vyber zuzi iba na knihy ktore su aktualne na trhu....jedine ze by si mal kontakty a dokazal by si kupit titul z kniznice..to by bolo potom o niecom inom....  ako by si riesil tento problem..?

Ja viem ze E-Books neni legalna cesta ale niekedy jedina cesta..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SylwerDragon napísal:
ad ad 1: Je sice pekne ze ti poviem nazov titulu a autora(a nemyslim len seba)... co s toho ked vies ze tu knihu uz davno nezozenies...proste je vypredana a nova(dotlac) bude ak bude za 9,10,20,50..X...mesiacov... potom sa vyber zuzi iba na knihy ktore su aktualne na trhu....jedine ze by si mal kontakty a dokazal by si kupit titul z kniznice..to by bolo potom o niecom inom....  ako by si riesil tento problem..?

Ja viem ze E-Books neni legalna cesta ale niekedy jedina cesta..

e books ma nelaka - aj to co mam na nete doteraz davam v priebehu casu dole....toto je pre mna pase...moje zivotne zasady

co sa tyka riesenia ad 1 posnazim sa to poriesit systemom, prekutram nielen kniznice a ich vyradovacky (je toho plno a som len cumel k comu sa da dostat - a zadara) dalej by som siel online antikvariaty - v pripade zahranicnych autorov je to velika sanca a zisk knihy hoci v povodnom jazyku...a nasledne opytal o hociaku pomoc uzivatelom na roznych forach. Ano je moznost ze sa to nedoriesi do konca ale co uz s tym? Potom budem korumpovat teba co tu knihu mas a dajako sa uz dohodneme  :wink:

Ale to sme uz strasne daleko a keby toto bolo treba riesit tak kniznica je excelentne fungujuca s 5000 uzivatelmi  :wink: (naschval prehnane)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun