HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 08.08.2004
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: Warrington
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čítali ste niekto ?

_________________
Moja česť je môj život.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no cital ale ako som uz spomenul na inom mieste, pripada mi to len ako slabsi odvar Sapkowskeho zabaleny do staroslovanskej mytologie :roll:

neviete ci uz vysla dvojka?


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citala som prvy diel, chystam sa kupit si aj druhy (vysiel uz davnejsie...). Mne sa to velmi pacilo, konecne sa niekto vracia aj k nasim Slovanskym korenom a konecnce uz nepocujem o Sv. grale a Artusovi a neviem kom.. Ziadny Vikingovia a Kelti!! Huraa!! ale SLOVANIA!!! a ich bohovia.. :D

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej a dost nemotorny styl pisania..HURA :P

ale snad sa to zlepsi..treba uznat ze na slovenske pomery to neni najhorsie :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nemotorny styl pisania? Mam to precitane dva krat a nezda sa mi na tom nic "nemotorne"... Co konkretne myslis?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 08.08.2004
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: Warrington
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja už mám vo svojej domácej knižnici aj dvojku a je to fajn kniha akurat by som ju radšej dal dokopy s jednotkov alebo s dvojkov je to dosť krátke...
NIGHTFALL: Súhlasím s tebou ,že Červenákov štýl je dosť podobný Sapkowskému,ale nevidím v tom nič zlé skôr mi vadí keď niekto neskúseny kopíruje konkrétne postavy niektorého dobrého autora a dáva ich do svojích poviedok.........
Čo sa týka toho nemotorného štýlu písania tiež neviem ako to myslíš...

_________________
Moja česť je môj život.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Konkretny priklad vam neuvediem (tu knihu som daroval kamaratovi :P ) ale porovnal by som to prave s tym Sapkowskym. Pri citani Zaklinaca ma to vzdy uplne vtiahlo do deja a tie knihy som cital jednym dychom. U Cervenaka mi to chybalo..proste ma nedokazal takto zaujat..neviem ci vyraz nemotorny bol ten spravny ale lepsi ma nenapadol :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.12.2004
Príspevky: 184
Body: 5
Bydlisko: Zimohrad

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jaký červienka kde to zohnat? Ešte som o tom nepočul. :o


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Atharis: slovensky autor fantasy. a kde to zohnat? skus nejake knihkupectva :P asi najlepsie v Brlohu


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
no cital ale ako som uz spomenul na inom mieste, pripada mi to len ako slabsi odvar Sapkowskeho zabaleny do staroslovanskej mytologie :roll:

neviete ci uz vysla dvojka?


Trieskam si hlavu o stôl ale žiaľ zaklínača som nečítal. K Ďurovmu Černokněžníkovi som sa dostal na yáklade poviedok vo Fantázii a musím povedeť, že jeho štýl sa o dosť zlepšil. Slabším odvarom možno boli jeho prvé poviedky ale o Černokněžníkovi sa to povedeť nedá. Sú aj tu nrjaké tia chybičky ale čo už píšu iný autori. Aspoň sa yaoberá slovanskou mytológiou.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower: Nesuhlasim. Mne sa Cervenakove poviedky pacili ovela viac ako roman. Proste mi pride, ze pisanie romanu (nieto este trilogie) je (zatial?) nad jeho sily :roll:

Inak prave citam druhu cast a zacina to byt dost nuda. :?


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 30.09.2004
Príspevky: 73
Body: 5
Bydlisko: Spodne vrstvy spolocnosti

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som cital, prvy diel bol vyborny, aj ked podobnost so sapkowskym sa vylucit neda... A ten druhy okomentujem az ked mi ho donesias, Laguna, ze :D

_________________
"Mors principum est..." Smrť je len začiatok....


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To, že román je lepší neznamená že na to Ďuro má. Pravdepodobne nemá - ale aj tak je vidno pokrok. To sa nevyľučuje s tým, že sú poviedky lepšie - mnohé sú. Jednoducho: Červenák v románe prejavil vyššiu kvalitu ako v poviedkach. na poviedku vládal aj predtým, na román nevládze ani teraz. Už tomu royumiete?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Naposledy upravil Twoflower dňa Pi. 14. Jan 2005, 15:36, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja nie :roll:

Podla mna proste tento roman neni lepsi nez poviedky. To co sa on snazi roztahat na 3 knizky sa dalo napisat v jednej poviedke. Jedine co sa mi tam paci su akcne sceny, inak su tie knihy plne nelogickych veci a klise :ikonka26:

A od Rogana ako potomka Cernoboha som cakal rozhodne viac, nez ze sa z neho vykluje dalsi nechutne kladny hrdina :ikonka20:


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ešte ray a pomaly:

1, Ďuro písal povioedky.

2, Na román ešte nemal.

3, Vypracoval sa.

4, Teraz píše lepšie poviedky.

5, Ale ne román stále nemá.

Pochopil?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun