HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No uz to zacinam chapat..keby si mi to mohol este raz zopakovat..pomalsie a pripadne aj s nejakymi obrazkami :lol:

v podstate s tebou suhlasim, az na to, ze ziadne nove poviedky som od neho nevidel uz asi rok, takze mi je tazko posudit ci pise lepsie :roll:


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fantázia sa chystá akosi dlho, asi ju nemajú čím vyplniť, môžeš sa tešiť na ďalšie príhodz Čierneho Rogana a jeho psa.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prvý diel bol originálny aj keď dosť krvavý. Druhý má originality menej. Stručný obsah oboch dielov: Rogan ide kam mu Gori káže. Cestou zabíja či stretne, ak nestíha tak si pomôže psom. Nakoniec zabije bossa. = akčná PC hra

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prednedávnom u mňa Ďuro upadol v nemilosť. Začal som čítať Geraltove príbehy a vidím z kade je Černokňažník okopírovaný. Ďuri, Ďuri, toto som si o tebe nemyslel.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dvojkvietok tu vedie monológ... :ikonka55:

Mne sa od Červenáka veľmi páčila poviedka Z posvátné vody zrozená (Pevnost 1/2002). Pd ňou bol text, že sa chystá prvá časť románu. :) Tá poviedka ma dostala. Od vtedy mu fandím, hehe.

Ďalšiu poviedku, ktorú som od neho čítala, som našla vo Fantázii 2/2003 s názvom Keď vyjde slnko nad Zoborom.

No a teraz som sa konečne dokopala k prečítaniu Hrdloreza (Fantázia 3/2003) a Doupě řvoucí smrti z Pevnosti 11/2005. :)

Ja mám Červenákove dielka rada. A už to neporovnávajte, kašlite na to. Berte to tak ako to je. Veď on si postupne vypracuje vlastný priginálnejší štýl. Nie je jediný, ktorý sa nechal ovplyvniť Sapkowskim, tak čo?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  


Odpoveď s citáciou
momentalne mam za sebou 2 diely, a uz sa velmo tesim na 3. :) podla mna celkom v pohode, zas az tak "okopirovane" od spakowskeho to nie je.. a VELMI VELMI sa mi paci, ze sa to odohrava tu, a ze som sa toho dost dozvedel o slovanskom nabozenstve.. naozaj super knihy


Hore
   

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presne to sa mi na jeho knihách a poviedkach o Roganovi páči - návrat k Slovanom.Je tam história aj mytológia. Proste paráda! :)

Inak autor má celkom zaujímavú stránku www.cervenak.sk, na ktorej sa pomaly, ale isto rozbieha diskusia o všeličom a kadečom. :mrgreen: Tak sa môže voľakto pridať.. Aj chat tam je, hehe...  :D

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stranka pekna, ale co sa knihy tyka tak ked si odmyslite to slovanske prostredie tak je to len obycajna rubacka. Hrdinovi zabije hlavny zloduch rodinu, hrdina sa nastve zobere par kamosov (medzi ktorymi nesmie chybat nejaky vtipny chlapik aby mal kto hadzat hlasky), pozbiera nejake super mega zbrane, vymlati par mensich zloduchov az sa prepracuje k hlavnemu zaporakovi ktoreho v lutom boji nakoniec zabije. Ach ake originalne.

A co sa tyka toho slovanskeho backgroundu, ak sa nemylim tak slovanske nabozenstvo povodne ziadneho Ciernoboha a Bieloboha nepoznalo a tito do neho boli zakomponovani az pod vplyvom krestanskeho dualizmu (dobro vs. zlo) a to este v obratenych ulohach nez je tomu v Cervenakovej knihe.

Duro by mal podla mna ostat pri poviedkach..tie boli vyborne.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jazykové oknieko: Čo znamená "luty boj"?

Černoboh a Belboh - nájdeš ich v Slovanskej mytológii úplne v pohode. Aj s Chors. Sú drobnosti, ktoré ďuro domyslel, lebo trebárs o Chors nie je isté či to bola žena alebo muž, ale určite to bolo nočné božstvo... Na wikipédii som síce našla, že to bol vlk, ale sova je predsa len výstižnejšia ako nočné stvorenie než taký vlk. No a tak.... Na wikipédii sú aj prví dvaja spomínaní bohovia, tak sa mrkni, keď chceš...

S poviedkami súhlasím, boli výborné.  :)

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nage> luty boj.... to je taky, ked hlavny kladas cely cas dostava na frak, ale v poslednej chvili, ked sa mu uz zaporak vysmeje do tvare, ze zabil celu jeho rodinu a teraz konecne zabije aj jeho... Tak v poslednej chvili hrdina chyti svoj zlomeny mec a utne zaporakovi prst aj s prstenom... teda... nie... tak v tej poslednej chvili toho zaporaka zapichne.

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jazykove okienko: Luty = archaicke synonymum slova tuhy, nelutostny,...

nage: Wikipedia je znacne nespolahlivy zdroj. A uz so samotnej podstaty polyteistickeho nabozenstva mi vychadza ze tam rozdelenie na dobreho a zleho boha asi nepatri...

Nehovoriac o tom, ze od Rogana ako syna Cernoboha som cakal trosku viac nez len dalsieho kladasa, ktory sa akurat zviezol na modnej vlne temneho image  :?


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
crowen napísal:
nepovedal by som ze Cervenak je podpriemer, ale skvor slovenska spicka...


Vies ako sa hovori: Medzi slepymi je aj jednooky kralom.


alef0 napísal:
O tom som vcera debatil s Aerisom.

Nie je problemom to, ze sa Cervenak urcite niekomu paci. Ale vyroky o slovenskej spicke ma obveseluju, kedze celkovy pocet plodnych spisovatelov je kolko? Pat?

<OT>
Aha, a Aeris to uz pocul, ale neodpustim si:
Hrajte Draci doupe, spicku medzi ceskoslovenskymi stolovymi RPG.
</OT>


Aeris napísal:
Ak berieme ohľad na svetovú fantasy literatúru, tak Červenák by sa radil zrejme k priemeru (kvalitou), ale ak berieme ohľad na našu Slovenskú tvorbu, tak je to tak ako Nightfall naznačil, na naše pomery píše Červenák špičkovú fantasy. Pre mňa však je vynikajúcim autorom, jeho diela ma chytia a to je to, čo si ja najviac cením. Ako som povedal aj Alef0vi, mne je to fuk či je dielo literárne nádherne spracované, u mňa vyhráva ten, ktorého dielo ma zaujme, bez toho, aby som strácal nite po každej druhej strane knihy. Môžete, ale nemusíte so mnou súhlasiť, toť môj názor.


Aeris: Ano v porovnani so svetovou literaturou zapada Cernokneznik do sedeho priemeru. A kedze na slovensku ho nemame s kym poriadne porovnat tak by som vyjadrenia o slovenskej spicke asi radsej nepouzival. Znie to komicky (vid. alefov priklad :) ) Ked uz ho chceme porovnavat v lokalnom meradle, tak potom s ceskymi SF&F autormi (Mostecky, Zamboch, Kulhanek), v porovnani s ktorymi uz jeho roman tak dobre neobstoji.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 19
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, podla mna Duro v porovnaí s ČR obstojí, aj keď aj ja mám k nemu nejaké výhrady. Ale najdôležitejšie je, že sa neustále zlepšuje - asi dospieva alebo čo :)


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Presne to sa mi na jeho knihách a poviedkach o Roganovi páči - návrat k Slovanom.Je tam história aj mytológia. Proste paráda! :)


ja sem len tak zabrdnem, bo tvorbu sudruha červenaka nepoznam a ani nescem nejako moc...

lol navrat k slovanom...

šak aj v americkych bohoch si mala černoboga  :P

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
šak aj v americkych bohoch si mala černoboga  :P

Nečítala som. Požičaj.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun