HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Máte fiktívne postavy, na ktoré nedáte dopustiť? :P Resp. také, ktoré by ste najradšej pracne vyškrtávali z kníh/scenárov?

Priznávam, že mne učarovali Bartimeus z rovnomennej trilógie, Jack O´Neill zo Stargate - SG1, Dybbuk z Detí čarovnej lampy (to som čítala tak dávno, že nemám šajnu, o čom to bolo, ale jeho si pamätám), John Childermass z Jonathana Strangea a pána Norella a v neposlednom rade nemenovaný mastnohlavý netopier z HP...Rowlingová síce najnovšie tvrdí, že to bol obetavý, odvážny a svojím spôsobom romanticky založený chlapík, čo ale tá o tom môže vedieť... :roll:
skvostné hlášky uprednostňujem pred charakterom

Medzi neobľúbených hrdinov radím všetky naivky vystupujúce v dievčenských románoch, ktoré sa mi nejakým nedopatrením kedysi dostali pod ruku...a Rona z HP - v reále ma tento typ ľudí silno odpudzuje....a samotného HP z HP, ktorý najprv koná, potom hovorí a pre istotu nemyslí vôbec :ikonka11: (prípadných prívržencov prosím o šetrné zaobchádzanie pri hode dlažobnou kockou)

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bez poradia a podla toho, co si pamatam z ostatnej doby.

Tyrion z Piesne ladu a ohna. Tyrion je "trpaslik", teda nepodarene dieta z rodu, ktory sa vyznacuje krasnymi, zlatovlasymi atd detmi, z ktoreho "vytrca". Jeho sarkasticke hlasky, ktorymi sa brani okoliu a konanie, ktore je prirodzene je hitom sagy.

Dorian Gray a Lord Henry Wotton z Obrazu Doriana Graya. Dorian Gray zacina knihu v pozicii PVC blondinky z bulvar.sk, aj spravanim aj vyzorom a konci knihu ako clovek, kto vyskusal _vsetko_ co sa vyskusat dalo, aby zistil, ze mu to v stasti nepomoze. Lord Wotton je ten, kto ho do toho vsetkeho dotiahol a napriek tomu, ze je ozdobou salonov (charizmaticky, inteligentny a sarkasticky) a zdanlivo nad vecou, sa tiez ukaze, ze to s nim velmi ruzove nie je.

Ostap Bender z 12 stoličiek / Zlateho telata. Tot prototyp toho, co sa kedysi volalo figliar a v prostredi Sovietskeho zvazu 30tych rokov to nema analogiu. Jeho zamerne matuce hlasky, vtipy stierlitzovskeho razenia (to vsak Stierlitz este cucal mlieko...) a charizma sa nevidia lahko.

Hamlet. Z Hamleta. Hamlet je tazky manik, na jednej strane vyzera ako suhrn emo a na druhej genialne pwnuje vsetky ostatne postavy do radu. Ci to mysli vazne, ci to mysli ako obranu pred svetom alebo utok nan, zalezi od pohladu.

Na ine si spomeniem.

Spakruky by som skrtal typickych sword-and-sorcery hrdinov bez rodicov, ktori sa vzajomne odlisuju len farbou svojho meca a vlasov a malou ci este mensou inteligenciou.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.10.2007
Príspevky: 492
Body: 13
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
na prvom mieste urcite Dorian Gray...moja absolutne najobubenejsia postava
dalej Marigold a upir Regis zo Zaklinaca
a este asi Fry ,Zoidberg z Futuramy

...na zle postavy si nepamatam

_________________
http://www.lfgcomic.com


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vedlajsi thread mi pripomenul: neznasam Catelyn z Song of Fire and Ice pretoze je to [vymazané].

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
+ Reynevan von Bielau (Sapkowski - Narrenturm)
+ Thompson (Slechta - Krvave Pohranici)
+ Jon Snow, Tyrion Lannister (Martin - TSOIAF)
+ Cutter, Juda Law (Mieville - Iron Council)
+ Rupert & Julia (Green - Blue Moon Rising)

na neoblubene postavy si moc nespomeniem...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Arya Stark, Tyrion Lannister, Šándor Klegáň (Martin - SoIaF)
Eddie Dean (King - The Dark Tower)

A z mladych cias Paganel (Verne - Deti kapitana Granta).

Neznasam samozrejme Froda. A este Joffreyho a Gregora Klegáňa z SoIaF.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Neznasam samozrejme Froda.

:D smiem požiadať o zdvôvodnenie?(Niežeby som tak trochu nesúhlasila.)

No a ešte viac OT: nemyslíte, že Saruman a Salazar sú mrte krásne mená, bez ohľadu na ich nositeľov?

Aby som sa aspoň zdanlivo vrátila k téme, rada si prečítam o postavách typu Hercule Poirot (Holmes tiež nie je zlý, ale miestami už hardcore), on je úžasne svojský :P

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jaime Lannister ma u mna specialne miesto. Ta jeho drza vzdorovita šmejdska povaha je asi to co ma na nom najviac zaujalo, to ze je ochotny robit kadeco a
Spoiler! :
sarkazmus ho neopustil ked prisiel o jedno klepeto
. :)

Na zvysok si snad spomeniem... :)

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obraz Froda bol u mna jemne pokazeny filmom. Ono Elijah Wood bol obsadeny dobre, ale miesta, kde tlaci na utrpny vyraz, puci oci a slina mu tecie z pravej pery castejsie nez sa patri...

Salazar mi pripomina pana de Salazara z Ostrova vcerajsieho dna, ktory bol tiez dobry kujon. Jeho legendarny sermiarsko-slovny suboj s biskupom, kde uvazoval o tom, ako asi vyzerala spasa, keby bolo viacero svetov (bolo by viacero ukrizovani?). Nuz, v 17. storoci sa slachtici zjavne velmi nudili.

Preco je Holmes hardcore?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Preco je Holmes hardcore?

Občas si niečo šľahne, je mierne posadnutý presvedčením o vlastnej intelektuálnej nadradenosti...nehovoriac o jeho procesoch dedukcie, jednoducho si nedokážem jeho charakter predstaviť na reálnej osobe a to mi u non-fantasy kníh prekáža.


Spomenula som si na ďalších pár postáv :oops:

1.Knihovník z prvého dielu filmu Nekonečný príbeh, ktorý Bastianovi vysvetľuje, čo sú to knihy :D jedna z mála postáv, ktoré mám rada napriek tomu, že nie sú majstrami sarkazmu s pochybným charakterom (btw sarkazmus je najskloňovanejšie slovíčko v tejto téme...z pochopiteľných dôvodov).

2.Cluaran z trilógie Doba Temna.Pokiaľ si dobre spomínam, nebol ani chorobný cynik, ani mu nechýbala chrbtica, čiže nechápem, prečo som si ho obľúbila.

3.Valerián z kníh Marcusa Sedgwicka (Kým zídete do temnoty a Kniha mŕtvych dní).Tohoto mám v obľube fakt preto, že nezaobchádza s hl. postavou v rukavičkách a nerozdal by sa pre dobro iných pri najbližšej možnej príležitosti.

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Občas si niečo šľahne, je mierne posadnutý presvedčením o vlastnej intelektuálnej nadradenosti...nehovoriac o jeho procesoch dedukcie, jednoducho si nedokážem jeho charakter predstaviť na reálnej osobe a to mi u non-fantasy kníh prekáža.


To, ze si nieco slahne, nie je nic divne. Sice nemam nacitaneho celeho Holmesa, ale v ktoromsi dieli vysvetluje preco to robi.

Procesy dedukcie ale vpravde irituju aj mna, ja si jednoducho neviem realne predstavit, ze to takto funguje, resp. spatne vysvetlenie mi pride strasne spatne dosadene. Paradoxne je to vidiet aj na bratovi Viliamovi z Baskervillu z Mena ruze (v podstate nezakryvana postmoderna finta, vsak Baskerville a pes Baskervillsky...). Akurat, ze ked sa v uvodnej scene s konom pyta Adso Viliama, ako to dokazal, Viliam poznamena, ze to bola vlastne do istej miery nahoda. Teda, ze mal aj stastie a dedukcia bola spravna, ale mohol mat aj velku smolu, jeho dedukcia by bola nespravna a vtedy by prehral.

Ostatne veci na Holmesovi mi nevadia, jesitnost je v pohode, a mna celkom dostal vysvetlenim, ze ho nemusia zaujimat nepodstatne fakty ako napr. to, ze Zem sa toci okolo Slnka a nie naopak ;-)

Citácia:
majstrami sarkazmu

Sarcasm is the lowest form of the wit. Byt sarkastickym nie je zlozite. Ale je rozdiel medzi pwnujucim/urazlivym sarkazmom a medzi inteligentnym sarkazmom (Wilde bol toho majstrom, spakruky si pamatam len "Ma vsetky prednosti pava okrem krasy.")

Ale sarkazmus sa vyraba a dobre predava , lebo z neho mozu vypadavat pekne one-linery, teda hlasky z filmov.

Citácia:
Ta jeho drza vzdorovita šmejdska povaha

Mne sa presne paci toto a to, ako casom od toho upusta, lebo z dvora, kde bol dost chraneny vsetkym moznym, vylezie do sveta, kde zisti, ze to nie je az taka sranda a ze nie vsetko vyzera priamociaro.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Milo Minderbinder z Hlavy XXII. neskutočne ho nemám rada. nepýtajte sa prečo.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
eskarina napísal:
Milo Minderbinder z Hlavy XXII. neskutočne ho nemám rada. nepýtajte sa prečo.

to bol ktory? mohla by si priblizit poviedku o nom? ten co mu odrbala stetka topanky o hlavu tak upadol do bezvedomia?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
poviedku???

ak ma pamat neklame, tak to bol ten obchodnik co obchodoval so vsetkym, nie?

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej hej, milo bol proviantnýz dôstojník. syndikát M&M. starosta, šejk, vicešach mnohých miest.
čo je dobré pre syndikát, je dobré pre každého.
každý má podiel.

ten s tými topánkami bol Orr, čo si pchal plánky a gaštany do úst.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun