HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 57 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aký máte vzťah ku knihám?(Verte či nie, toto nie je blbá otázka.)
Podkladáte nimi nohy stola?(odporúčam paperbackové väzby)
Čítate len do školy?
Čítate, aby ste zabili čas?
Čítate klasiku, lebo sa to patrí?
Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?
Čítate, aby ste dýchali?
Dýchate, aby ste čítali?
Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?
Buďte úprimní.Patetickí.Ironickí.Len prosím nepíšte mám/nemám rád knihy.

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nárazuvzdorná napísal:
Aký máte vzťah ku knihám?(Verte či nie, toto nie je blbá otázka.)
Podkladáte nimi nohy stola?(odporúčam paperbackové väzby)
Čítate len do školy?
Čítate, aby ste zabili čas?
Čítate klasiku, lebo sa to patrí?
Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?
Čítate, aby ste dýchali?
Dýchate, aby ste čítali?
Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?
Buďte úprimní.Patetickí.Ironickí.Len prosím nepíšte mám/nemám rád knihy.

Vezmem to poporadí:

1. Myslím si, že dosť pozitívny. Knihy som mal rád už odkedy som sa naučil čítať (cca. 4-5 rokov)

2. Nie, nikdy. To si radšej vyrežem vhodnú drevenú podložku z nejakého polena.

3. Nie, oveľa radšej si prečítam knižku z chuti, nie zo študijných dôvodov.

4. To sa mi stáva len málokedy.

5. Nie, klasiku vo všeobecnosti nemám rád, možno niektoré konkrétne obdobia, hnutia, autorov či diela. Proste v tom nevidím tú "posvätnosť", ktorú im ľudia pripisujú.

6. Heh, tak nejak. Fantasy je jednoznačne môj najobľúbenejší žáner, mám však rád aj sci-fi, horor, či fantastiku ako takú.

7-8. Bohužial tomu stavu bráni finančná situácia, ergo rád by som mal obrovskú knižnicu, len niet ju za čo zaobstarať.

9. Hm, to všeobecne nedokážem povedať. Uvažujem v tomto zmysle skôr o konkrétnych dielach/autoroch.

_________________
Chaos is the only answer


Naposledy upravil Aeris dňa So. 17. Jan 2009, 3:29, celkovo upravené 3 krát.

Hore
 Profil ICQ Facebook  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
> Aký máte vzťah ku knihám?(Verte či nie, toto nie je blbá otázka.)
myslim, ze fajn, kedze mama je knihovnicka. ked som bola na zakladke tak som vlastne citala vzdy, ked som nebola v skole :)

> Podkladáte nimi nohy stola?(odporúčam paperbackové väzby)
0

> Čítate len do školy?
do skoly citam skor uz len tahaky a zadania (vyska), na strednej ta povinna literatura bola fajn, ale problem bol, ze nas do toho nutili, takze to nikto necital

> Čítate, aby ste zabili čas?
nie, je vela zaujimavych cinnosti, a citanie k nim patri tiez :)

> Čítate klasiku, lebo sa to patrí?
klasiku citam, ked sa mi chce / mam na to naladu

> Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?
o elfskych predkoch neviem, brnenie vyrobit neviem

> Čítate, aby ste dýchali?
mozno. je to imo tiez forma komunikacie. medzi autorom a citatelom. a potom sa da o knihe este kecat (aj na fore :)

> Dýchate, aby ste čítali?
uz nie :)

> Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?
popisuju ine svety. a prekaza asi nic. viem si vyberat :)

> Buďte úprimní.Patetickí.Ironickí.Len prosím nepíšte mám/nemám rád knihy.

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nárazuvzdorná napísal:
Aký máte vzťah ku knihám?(Verte či nie, toto nie je blbá otázka.)
Podkladáte nimi nohy stola?(odporúčam paperbackové väzby)
Čítate len do školy?
Čítate, aby ste zabili čas?
Čítate klasiku, lebo sa to patrí?
Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?
Čítate, aby ste dýchali?
Dýchate, aby ste čítali?
Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?
Buďte úprimní.Patetickí.Ironickí.Len prosím nepíšte mám/nemám rád knihy.


Myslim, ze vcelku ok, kedysi bol velmi kladny, dnes uz len zriedkavo sa k nej dostanem. MA vsak pre mna istu hodnotu, napriklad uz len vlastnenie niektorych knih, Stalo sa mi, ze som par kusov chcel stoj co stoj, aj ked som vedel, ze sa tam asi vela nenacitam, ze mozno by som nasiel elektronicku podobu a bude mi to viac stat v policke, no ani to ma nezastavilo od toho, aby som vyhodil par tisic na dva tituly.

V podstate ano, sice nie prave stol, ale pre niektore knihy mam obdobne prakticke vyuzitie. Ale len pre stare detske knihy.

V ostatnej dobe uz citam takmer vyhradne len do skoly. Akosi som zlenivel asi, alebo som nenatrafil na nejaku dobru knihu, lepsie povedane nik mi taku nepozicial, nemam totiz potrebu sam ju ist hladat. Kedysi som cital denne, velmi ma to bavilo a stravil som pri knizke hodiny.

Vzhladom na to, ze teraz uz takmer necitam, tak je tato otazka zbytocna, ale v minulosti, respektive ked sa mi raz za cas dostane nieco pod ruku, tak to je v podstate zabijanim casu. Ale takym zabijanim, ako akekolvek hobby, zabava ci oddych. Ak sa mi kniha zapaci pocas citania, tak je to jeden z najlepsich sposobov "zabijania casu"

Nie, klasiku som vseobecne necitaval. Teda, asi len dve diela som cital dobrovolne, teda mi ich v tej dobe netrebalo kvoli skole. Raz za cas si sice poviem, ze toto by som si mozno mal precitat, ze to moze byt zaujimave, alebo sa to zide, aby sa clovek v niecom zorientoval, ale akosi na to potom vzdy zabudnem :P

Pravda je taka, ze z fantasy mam toho nacitaneho dost malo. Aspon ked sa porovnam s mnohymi ludmi na fore :) Je to preto, ze jednak som mal len kratke obdobie, ked ma zaujimalo fantasy nejako viac, potom to opadlo, i ked ostali zvysky(WHFB :lol: ), no a navyse prave po fantasy som prestal citat, teraz neviem, ci ma to odradilo, ci som vtedy zlenivel

Kedysi ano, dnes uz nie.

NIe

Dobre sa vynimaju na policke :lol: Kniha ma istu vyhodu, umoznuje totiz citatelovi trocha si upravit pribeh, ktory cita. Napriklad, aj napriek opisu vyzoru hrdinov si kazdy predstavi inu tvar, inu postavu. Ovsem si drahe ked clovek chce mat doma vlastne

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prva - kladny
Posledna - najradsej konce, najhorsie na knihach - ze po konci uz to nepokracuje

Vsetky medzitym - nie

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nárazuvzdorná napísal:
Aký máte vzťah ku knihám?(Verte či nie, toto nie je blbá otázka.)
Podkladáte nimi nohy stola?(odporúčam paperbackové väzby)
Čítate len do školy?
Čítate, aby ste zabili čas?
Čítate klasiku, lebo sa to patrí?
Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?
Čítate, aby ste dýchali?
Dýchate, aby ste čítali?
Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?
Buďte úprimní.Patetickí.Ironickí.Len prosím nepíšte mám/nemám rád knihy.


1. pozitivny of korz
2. nikdy to si kniha nezasluzi. i ked nocna hliadka hej :D
3. skola?
4. cas? co je to zabit cas? ja mam nedostatok casu
5. nie. lebo je dobra. ak je dobra
6. nie. fucktazy sa uspesne vyhybam s vynimkou co najrealnejsieho zobrazenia stredovekeho sveta :)
7. toto toto
8. ciastocne
9. nemam rad ked koncia zle ale ani ked koncia sladko. mam rad pevnu vazbu, ked sa v knihe najdem, ked su v knihe skryte narazky na veci ktore moze len vseobecne vzdelany clovek akosi odhalit. taky roman v romane. a desiatky inych veci.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. Ku knihám mám maniakálny vzťah. Je to skoro ako úchylka, neustále si kupujem nové knihy (cca každé dva týždne jednu knihu) a budujem si z nich svoju osobnú zbožňovanú knižnicu :) Milujem knihy (avšak po dôkladnej selekcii).

2. Nikdy. To by bolo rúhačstvo :D (Raz som si Gombrichom podložila monitor na stole, ale to preto, že iná alternatíva nebola :D )

3. Nie, čítam v prevažnej miere mimoškolné knihy.

4. Tak by som to nenazvala. Čítam, keď zistím, že mám voľnú chvíľu. Knihou však nechcem "zabiť čas", skôr ho efektívne využiť :) Razím Gandalfovu filozofiu, že "All we have to decide is what to do with the time that is given to us." A knihy sú výborným spôsobom rozumného využitia času.

5. Nečítam klasiku takmer vôbec. Knihy si kupujem podľa toho, čo ma práve zaujíma, naposledy to bola Jungova kniha Duše moderního člověka. Ak ma začne zaujímať klasika, prečítam si ju.

6. Ja už vlastne fantasy takmer nečítam. Jedine Tolkiena, a to preto, lebo mi jeho knihy dávajú veľa dobrých myšlienok. A áno, mám elfských predkov. :D

7. Tak nejako. Tá úchylka má expanzívny charakter, takže bez kníh už niekedy neviem žiť. Ale jakože kúpila som si Nintendo, lol :lol:

8. Aj :D

9. Najradšej mám na nich to, ako ma presahujú, ako veľa sa z nich dozviem, aké nové náhľady na veci mi dávajú. Niekedy mi prekáža ich nedostupnosť (keď sú vypredané), napr. Tisíc tváří hrdinu od Campbella :( Zúfalo nezohnateľné ešte aj v knižniciach.

Taže tak :lol:

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nárazuvzdorná napísal:
Aký máte vzťah ku knihám?


Citácia:
Podkladáte nimi nohy stola?

Myslim, ze parkrat sa mi stalo, ze som podlozil notebook niecim, co bolo po ruke. Ale pod stol by uz musel ist nejaky mimoriadny odpad. (Cestujeme po NDR?)
Citácia:
Čítate len do školy?

Kedze nas vesely odbor sa vyznacuje tym, ze vsetko je na webe a skripta neexistuju, citanie z monitora neratam do citania knih.

Citácia:
Čítate, aby ste zabili čas?

Takymto sposobom jedine v autobuse, ked sa mi nechce pocuvat. A to bud vezmem nejaku novu knihu alebo vyrecyklujem nieco stare/dobre. V Prahe som tak pol roka behal s Ilfom-Petrovom, teraz mam uz asi tyzden v taske Borgesa, a Pisen ledu a ohne som tusim celu precital v kosickej MHD.
Citácia:
Čítate klasiku, lebo sa to patrí?

Nerozlisujem klasiku od zvysku. Ked citam klasiku, tak kvoli rozhladu. A oznacenie "klasika" je, ked uz nic ine, tak aspon ciastocna zaruka toho, ze kniha nebude strata casu. Ale v poslednom case sa skor orientujem na tych "klasikov".
Citácia:
Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?

Fantasy sa principialne vyhybam. Vynimku tvoria diela, ktore su bud dobre, alebo sa ich oplati precitat, alebo predstavuju klasiku. I v tom pripade radsej uprednostnim nieco ine. Ono vela fantasy je strasne neoriginalneho (to plati aj pre ine zanre), len si to nik nechce priznat.

Dovodom je, ze nechcem citat nove knihy na to, aby som zabil cas a vacsina fantasy je zamerana prave na kratochvilu. (Co nie je kritika, len moj postoj.)
Citácia:
Čítate, aby ste dýchali?

Nie. Mam dlhe-predlhe obdobia, ked necitam ziadnu knihu.
Citácia:
Dýchate, aby ste čítali?

Nie. Mam dlhe-predlhe obdobia, ked nedycham skoro vobec.
Citácia:
Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?

Zistil som, ze knihy delim do dvoch chlievikov: kniha, ktora zabavi a kniha ktora pouci. (Ako povedal klasik ineho zanru: "“Something I escape my daily life with versus “Something I enrich my daily life with”) Ked je niektora obojaka, je to dobre.
Paci sa mi, ked v knihe su udalosti, ktore sa deju aj v skutocnom zivote, paci sa mi, ked je kniha atmosfericka, ked je vtipna ci ked ma uveritelne postavy.

Na samotnych knihach mi zrejme prekaza jedina vec: ak su extremne ukecane, pripadne sa extremne tahaju a nie je na to dovod.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pridam svoj nazor z "druhej strany barikady" :)

svojho casu som cital celkom dost (aj ked urcite ani zdaleka tolko, ako vela tu pritomnych), ale postupne ma to nejak preslo
nepovazujem knihy za ziadnu "vyssiu" formu zabavy, ani nic podobne - pride mi to uplne stejne zabijanie casu, ako napriklad sledovanie filmov
ano - niekedy sa najde film, ktory si rad pozriem, ale to zdaleka nie je pravidlom a casto ich sledujem len na to spominane zabijanie casu
s knihami to mam uplne stejne - poslednych zopar knih co som cital som cital len kvoli poriadnej nude... na tu dobu ma celkom zabavili (to nepopieram), ale na druhy den som nenasiel absolutne ziadnu motivaciu si k tomu znovu sadnut a docitat to

asi to je cele kvoli tomu, ze sa zo mna stal konzumny lenivy fracek, ktory hlada radsej chvilkovu "intenzivnejsiu" zabavu, ako niekolkohodinove (/niekolkodnove) citanie
co sa tyka spominaneho faktoru "vlastnej fantazie" - to je na jednu stranu pravda, ale osobne to nevidim jak jasnu vyhodu... niekedy mam chut pustit fantaziu z uzdy, ale niekedy mam chut proste vidiet, ako si to predstavuje autor (alebo reziser, alebo proste ktokolvek iny)... je to podobne ako remake nejakeho filmu - clovek si pozrie v podstate to same, ale v podani niekoho ineho

takze suma sumarum - knihy uz asi necitam kvoli tomu, ze mi (oproti inej, konzumnejsie orientovanej zabave) nemaju velmi co ponuknut... (podciarkujem slovo "mi"... nepochybne je pre vela ludi faktor vlastnej fantazie velmi dolezity, ale pre mna proste nie)

aby som odpovedal aj na tie otazky:

1) v podstate som to uz napisal
2) to velmi nie... stale mam ku kniham aky taky respekt a rozhodne by sa naslo zopar kuskov, ktore by som si bol ochotny kupit aj s vedomim, ze ich mozno vobec nebudem citat (lovecraftovky :))
3) povinnu literaturu som nikdy necital, pretoze som tou dobou cital uplne ine zanre... a ucebnice za knihy (ako take) nepovazujem
4) ako som uz pisal vyssie - asi ano... nevidim v knihach ziadne skryte mudra, ani ziadne obohatenie mojho zivota... je to uplne stejne zabijanie casu, ako sledovanie filmov
aj v pripade filmov sa najdu diela, na konci ktorych sedim s otvorenymi ustami a mam "wow" pocit... ale ani napriek tomu nemam pocit, ze by mi tie filmy nieco dali
u knih to vidim +/- stejne
5) nie, klasiku som nikdy velmi neobluboval
6) fantasy som cital pomerne dost, ale keby som si dnes mal vybrat, tak si myslim, ze je ovela viac "lepsich" moznosti

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nárazuvzdorná napísal:
Aký máte vzťah ku knihám?(Verte či nie, toto nie je blbá otázka.)

Veľmi dobrí, priam ich milujem... aspoň im to hovorím aby som ich dostal do postele.
Nárazuvzdorná napísal:
Podkladáte nimi nohy stola?(odporúčam paperbackové väzby)

Nikdy, na to sa hodia len učebnice (najlepšie neobľúbených predmetov)
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate len do školy?

Skôr hlavne nie do školy.
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate, aby ste zabili čas?

Čítanie nikdy nie je zabíjaním času. Ak to robíš máš nesprávne knihy.
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate klasiku, lebo sa to patrí?

Nie, ak nejakú čítam tak hlavne zo zvedavosti.
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?

Rád by som, ale žiaľ nie.
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate, aby ste dýchali?/Dýchate, aby ste čítali?

Oboje. Čítanie mi napĺňa život a mŕtvi knihy nepotrebujú.
Nárazuvzdorná napísal:
Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?

Že ich nikdy nie je dosť.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako ste sa krásne chytili :ikonka33:

1.Môj vzťah ku knihám je miestami nezdravý.Stačili by mi ako jediná forma trávenia voľného času (echm, plus dvanásť hodín spánku denne a nepretržité premietanie Dead Poets Society v najbližšom kine).

2.Zo subwoofera mi odpadli také tie gumené 'nožičky', čiže od septembra mám pod ním učebnicu fyziky.Ale to sa nepočíta za knihu.

3.Z povinného čítania som nečítala tuším nič okrem Kukučína (a Moll Flandersovú od Defoea namiesto Robinsona, za čo som bola dlho roznášaná na kopytách).Povinná literatúra môže byť dobrá, ale strašne odpudzuje tým, že je spojená so školou.Preto mi VEĽMI prekáža, že v tohtoročných osnovách máme Tolkiena.

4. Áno, niekedy čítam len pre čítanie samotné.Týmto spôsobom som stiahla väčšinu tvorby Joy Fieldingovej, ktorá ma nudí po všetkých stránkach, ale v knižnici jej majú tony.

5. Nie.Prečítala som už pár kníh iba preto, že 'to patrí k všeobecnému rozhľadu' (hnusný to citát) a niektoré sa mi fakt zapáčili.Mám dlhý zoznam diel, ktoré raz chcem čítať, ale dokopať sa k tomu...echm.

6. Fantasy čítam z iných dôvodov než uvedených.

7. Svojím spôsobom.Potrebujem pravidelný prísun písaného slova.

8. Keby bol čas, rada by som :)

9. Milujem vôňu kníh.Čerstvo vytlačených, s ešte nepoddajnými stránkami, vŕzgajúcou obálkou a nerozstrapkaným textilným oným.Taktiež starých, zamastených, z krehkého zažltnutého papiera.Mám rada schopnosť kníh vtiahnuť do deja, navodiť atmosféru, znepokojiť a zasiahnuť čitateľa.
Nemám rada nerealistické postavy a vzťahy medzi nimi, nelogické konanie, neuveriteľné šťastie, nápadné náhody, ľahko odhaliteľné zápletky, rozvláčnosť či extrémne suchý štýl (Janko hrdinsky padol v boji.Marienka sedem dní plakala na jeho hrobe a potom sa vydala za ježibabinho bratranca z tretieho kolena, z politických dôvodov.Mali štyri zdegenerované deti, na ktoré padla rodová kliatba.).
Nemám rada, keď sa knihy zabŕdajúce do kresťanstva skončia náhle, nezaujímavo a zmierlivo.(In Nomine Mortis, Ôsmy hriech, Da Vinciho kód...)
A nemám rada, keď niekto skombinuje pseudoupírsku tematiku, stredoškolskú romancu, nijak výnimočný štýl písania, supernesympatickú hl. hrdinku a urobí z toho bestseller...

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nárazuvzdorná napísal:
Aký máte vzťah ku knihám?(Verte či nie, toto nie je blbá otázka.)

velmi dobry, ale citam, zial, menej ako bysom chcel..vlastne vela veci robim menej ako by som chcel
Nárazuvzdorná napísal:
Podkladáte nimi nohy stola?(odporúčam paperbackové väzby)

stolmi podkladam knihy
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate len do školy?

na strednej som hltal skoro vsetko povine a s radostou som cital vsetko co sa ku mne dostalo a malo v sebe aspon nadych filozofie..vysoka toto vo mne celkom uspesne zabija.
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate, aby ste zabili čas?

mam rad pevnost, citavam ju na toalete. za zabijanie casu povazujem skor tu toaletu.
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate klasiku, lebo sa to patrí?

ano, prvykrat. myslim ze niektore veci skratka musi mat clovek precitane. to som si myslel aj o Davidovi Copperfieldovi, bola to najvacsia chyba mojho zivota. na druhej strane, takto som sa dostal aj k Dostojevskemu, do ktoreho som sa zamiloval.
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate fantasy, lebo máte utajených elfských predkov a v podkrovnej kováčskej vyhni vyrábate brnenia pre trpasličiu armádu?
nie, citam fantasy, lebo ho mam rad
Nárazuvzdorná napísal:
Čítate, aby ste dýchali?

to dychanie v mojom pripade ide nejako samo
Nárazuvzdorná napísal:
Dýchate, aby ste čítali?

hell no ! to ako naucit sa pisat aby som mohol pouzivat len prvych 5 pismen.
Nárazuvzdorná napísal:
Čo máte na knihách najradšej, čo vám na nich prekáža?

mam rad šťavu, napad, myslienku. nemam rad nudu.

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
nepovazujem knihy za ziadnu "vyssiu" formu zabavy, ani nic podobne - pride mi to uplne stejne zabijanie casu, ako napriklad sledovanie filmov

To znie zaujimavo. Cisto zvedavostne: ktory druh umenia ti ma co ponuknut, ak nejaky?

Aby to neznelo negativne, chapem, ze v kazdej zabave nadide stav, ked clovek vyhlasi, ze ma knih/filmov/LARPov/sachu/zahradky dost a potrebuje pauzu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citácia:
Povinná literatúra môže byť dobrá, ale strašne odpudzuje tým, že je spojená so školou.Preto mi VEĽMI prekáža, že v tohtoročných osnovách máme Tolkiena.

Hej, je tam vsak casto vela zaujimaveho, ale na to si clovek musi najst chut sam a nesmie byt k tomu dokopany.

Citácia:
6. Fantasy čítam z iných dôvodov než uvedených.

Akych?

Citácia:
Milujem vôňu kníh.

Toto, toto.

Citácia:
Janko hrdinsky padol v boji.Marienka sedem dní plakala na jeho hrobe a potom sa vydala za ježibabinho bratranca z tretieho kolena, z politických dôvodov.Mali štyri zdegenerované deti, na ktoré padla rodová kliatba.).

... a obraz. Alebo "vyvrhel, ktory sa odclenil od rodiny, zistil, ze v lese/hrade/labyrinte zije nemrtvy bizon/drak/macka/slimakodlak, ktory tyranizuje/demoluje/zerie okolie/dedincanov/deti/svet. Zabije ho dvoma sablami/obojrucakom/fireballom/netopierimi exkrementami a dostane za to peniaze/slavu/dve zeny/po papuli."

Citácia:
Nemám rada, keď sa knihy zabŕdajúce do kresťanstva skončia náhle, nezaujímavo a zmierlivo.

Quo Vadis? Meno ruze? ...a odpust nam nase viny?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Akych?


Som schopná čítať takmer akúľkovek beletriu.Okrem pilcheroviek a tisícok kníh písaných podľa vzorca dve postavy + vidiecka krajina + osobná tragédia + láska z minulosti + romantika + osobná romantická vidiecka tragédia dvoch postáv + ešte viac romantiky = úspešná kniha.Čiže fantasy je pre mňa to isté ako historický/psychologický/vojnový/akýkoľvek iný román.Žáner s výskytom odpadu a skvostov zároveň.
Pri čítaní fantasy som aspoň sčasti niekde, kde nie je zmyslom existencie hľadanie najsupermegacoolovejšieho odtieňa ružovej.


alef0 napísal:
Quo Vadis? Meno ruze? ...a odpust nam nase viny?

Nemyslím všetky knihy zabŕdajúce do kresťanstva, preto tie príklady v zátvorkách.Uznávam, že všetky mnou spomenuté diela boli vlastne od základu sprostosti, ale je mi ľúto, že autor napíše utnutý, nezáživný a takmer pobožný koniec z dôvodu, aby mu to niekto vydal a aby náhodou niekoho nepobúril.
Btw vďaka, A odpusť nám naše viny vyzerá zaujímavo.

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
To znie zaujimavo. Cisto zvedavostne: ktory druh umenia ti ma co ponuknut, ak nejaky?

Aby to neznelo negativne, chapem, ze v kazdej zabave nadide stav, ked clovek vyhlasi, ze ma knih/filmov/LARPov/sachu/zahradky dost a potrebuje pauzu.


tazko povedat.. asi to nemam nejak striktne zauzivane a zalezi hlavne na momentalnom rozpolozeni
napriklad take malby (a fotky...) su celkom fajn, pretoze ponukaju trosku iny "zazitok" ako knihy... (co ale neznamena, ze je to vyslovene lepsie... rozhodne budem radsej 2 dni citat knihu ako 2 dni pozerat na pekne obrazky)

inak som sa asi nevyjadril uplne presne - knihy mi MAJU co ponuknut (zaujimavy pribeh napriklad)
ale to iste mi mozu ponuknut aj filmy, hry atd (teda knihy mi skor neponukaju nic unikatne, co mi nic ine ponuknut nemoze)

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 57 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun