HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 90 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Z mobilu som čítal Da Vinchiho Kód a pamätám sa, že oči ma boleli strašne moc... proste keď sa treba sústrediť na jeden bod.. na tú malinkú obrazovku, a bolel ma aj palec z joysticku jak som furt posúval dole..

To s tým zrakom som si myslel, že to bude tak nejak...

No a najlepšie je šetriť tak, že si s kamarátmi paperbacky požičiavame :) a potom sa hneváme


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nechápem, prečo majú ľudia problém čítať texty z PC. Som pravidelným PC čitateľom od kedy mám mega zbierku PDF kníh a nerobí mi to o nič väčší problém ako čítať papier.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Nechápem, prečo majú ľudia problém čítať texty z PC. Som pravidelným PC čitateľom od kedy mám mega zbierku PDF kníh a nerobí mi to o nič väčší problém ako čítať papier.


Osobne hovorím za seba, že sa mi ťažko sústredí, ale pri písaní je to zas naopak... keď píšem tak sa mi ľahšie píše na kompe , pretože na papiery sú to škrtance jak osí hnízdo...


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som raz "znicil" kamaratovi jednu paperback knihu citanim a potom som sa naucil ze sa to da aj uplne setrne:) moar pics everyone!

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
...potom som sa naucil ze sa to da aj uplne setrne:)...


How, how, how?


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jak alef pisal, uplne ze malo ju otvoris a davas si pozor proste :) ziadne take ze "zlomit" a polozit na stol pri jedeni
samozrejme nie je to uplne pohodlne, ale na tych knihach to potom moc ani nevidno, ze boli citane
ale tak ked uz si kupim vlastnu knihu za vlastne pengy tak hadam ju mozem pokazit

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Kindle by to azda islo.


"azda slo"? Kindle bolo navrhnute presne len a len na citanie a je to momentalne jeden z najrychlejsie sa predavajucich gadgetov, myslim, ze amazon uz preda rovnake mnoztsvto kindle knih ako papierovych. Keby to na citanie literatury nebolo ako stvorene, tak by to ludia nekupovali ako divi a nepochvalovali si to. Je to lahsie, prenosnejsie a komfortnejsie ako papierova knizka a je to setrnejsie na zrak. Vedecky fakt je vedecky fakt:

http://steffietomson.com/wp/?p=122


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
jak alef pisal, uplne ze malo ju otvoris a davas si pozor proste :) ziadne take ze "zlomit" a polozit na stol pri jedeni
samozrejme nie je to uplne pohodlne, ale na tych knihach to potom moc ani nevidno, ze boli citane

Hej, necitame knihy pri jedeni, lebo sa to neda bez toho, aby sa kniha nezalomila, necitame ich vo vani (papier vlhne), absolutne nelameme -- akonahle vidite na chrbte ohyby, nedajboze ciaru ohybu, mate prave vyrobene miesto, odkial budu lietat strany -- neukladame na strany drziak a podobne.
Citácia:
"azda slo"? Kindle bolo navrhnute presne len a len na citanie a je to momentalne jeden z najrychlejsie sa predavajucich gadgetov, myslim, ze amazon uz preda rovnake mnoztsvto kindle knih ako papierovych. Keby to na citanie literatury nebolo ako stvorene, tak by to ludia nekupovali ako divi a nepochvalovali si to. Je to lahsie, prenosnejsie a komfortnejsie ako papierova knizka

Potial uplne suhlasim.
Riso napísal:
je to setrnejsie na zrak ... Vedecky fakt je vedecky fakt: http://steffietomson.com/wp/?p=122

Prosim ta, radsej nepouzivaj slova ako ,,vedecky fakt je vedecky fakt", lebo to potom smrdi selfpwnom ;-)

* argument 1: oko sa namaha, ked sa meni jas
* argument 2: ked vam na iPad pride mail, jas sa zmeni, oko sa namaha, aby sa prisposobilo
* argument 3: Kindle pouziva len dve farby, jas sa nikdy nemeni, oko sa nenamaha
======
To je v poriadku, ale z hladiska namahy oci to nie je lepsie nez papierova knizka, lebo o tom ziadny clanok nehovori a tvrdi nieco take znamena urobit logicky kotrmelec.

Citácia:
Nechápem, prečo majú ľudia problém čítať texty z PC.

Svetelnost. Pisma. Obrovske monitory. Uhol divania sa. Ak nemas prave PDF, tak aj dlzka riadka -- nie nadarmo sa hovori, ze na riadku ma byt cca 60-80 pismen, lebo oko je zvyknute robit CR/LF, teda sa vracat na zaciatok riadku a ked mas kilometrove riadky, oko trpi, lebo uz uz caka, ze sa vrati, ale riadok este pokracuje. Toto je napr. problem Kniznice literarnych experimentov. Problem je o to vacsi, o co rychlejsie chces citat.

Nehovoriac o milione rusivych prvkov.

Mne nerobi problem citat reference prirucky, ale beletriu online len so sebazaprenim.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja lámam paperbacky aj tri razy denne. :D
Ale ako vraví Juro, keď si to kúpim sám, tak si to môžem pokaziť.

Na druhej strane Javu za 1000Sk sa bojím čo i len otvoriť a to je to hardback prosím pekne.

Riso napísal:
Vedecky fakt je vedecky fakt:

Citácia:
In answer to the question of whether the Kindle is actually better for your eyes – I’d say yes, by a slim margin. Both devices will tire you out if you read for a long time, but the iPad has two downsides in my opinion.

"in my opinion" a "I’d say" je vedecky fakt? :lol:

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Hej, necitame knihy pri jedeni, lebo sa to neda bez toho, aby sa kniha nezalomila, necitame ich vo vani (papier vlhne), absolutne nelameme -- akonahle vidite na chrbte ohyby, nedajboze ciaru ohybu, mate prave vyrobene miesto, odkial budu lietat strany -- neukladame na strany drziak a podobne.

Ale kde, paperbacky sa ohybat jednoducho musia (chcem vidiet ako precitas 1000 stranovy paperback bez ohnutia), pri jedeni citam, vo vani tiez a div sa svete tie knihy stale ziju. :ikonka01:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ale kde, paperbacky sa ohybat jednoducho musia (chcem vidiet ako precitas 1000 stranovy paperback bez ohnutia)

Rozmyslam teraz, ktory 1000stranovy paperback mam, asi Perdido Railway Station a zije bez ohnutia.

Pozicias mi niektoru? ;-)

Medzi nami dievcatami, kniha nad 700 stran v paperbacku je na zamyslenie.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
AGOTy sa tomu blizia, Wheel of Time tiez, King to v niektorych knihach v pohode dal... a daj fotku neohnuteho precitaneho 750+ stranoveho paperbacku, neverim.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mám knédel a je to ppc!

šetky čítacie polohy sú o dosť pohodlnejšie, napríklad keď čítam na boku tak nemusím riešiť, že sa mi zatvára kniha a musím to držať nepohodlne prstami všelijako.
ak máte pdfka a nemáte prachy na knihy, kindle je super riešenie.

inak ale si nemožem čítať kindle vo vani, predsalen, kniha sa dá vysušiť.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
AGOTy sa tomu blizia, Wheel of Time tiez, King to v niektorych knihach v pohode dal... a daj fotku neohnuteho precitaneho 750+ stranoveho paperbacku, neverim.

Cesi prezieravo rozdelili AGOTy do dvoch zvazkov.

Odfotim ti ten Perdido, ked si ho prinesiem z ineho uloziska.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Well Cesi hej, len ja jaksi necitam cesky. :lol:

Inac ale musim povedat, ze sa mi nerozpadlo nic z tych paperbackov, a cez 750 stran ich bude das 20...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 90 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun