HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zdroj: http://www.goodreads.com/book/show/1353 ... 1481237582

Nassim Nicholas Taleb je pomerne velka superstar modernej literaturi a filozofie.

Preslavil sa najme knihou The Black Swan, ktora bola 36 tyzdnou v rebricku New York Times Bestseller. Predalo sa jej zatial asi 3 miliony a bola prelozana do 32 jazykov.

Taleb sa preslavil aj tym, ze predpovedal financny kolaps v roku 1987 a 2007, na obidvoch kolapsoch zarobil miliony dolarov.

Momentalne je poradcom hedzoveho fondu Universa Investments a takisto poradcom Medzinarodneho Menoveho Fondu.

The Black Swan som necital, aj ked snad si niekedy v buducnosti cas najdem, lebo je to velmi vplyvne dielo (myslim, ze patri medzi 12 najvplyvnejsich knih od druhej svetovej vojny).

Zaujala ma vsak Talebova novsia kniha Antifragile. Cital som na nu zmiesane recenzie, Taleb je vraj v nej velmi kontroverzny - akokeby opity svojim predchadzajucim uspechom a neberie si servitku pred usta.

Hlavnou tezou knizky je pojem "Antifragility", ktorym Taleb oznacuje schopnost zlepsovat sa pod vplyvom stresovych podmienok, chyb a namahy, stavat sa silnejsim po kazdom udere. Ako priklad uvadza ludske kosti, ktore sa vplyvom namahy stavaju silnejsimi.

Podla toho, co som si zatial precital v recenziach, tak Antifragile je knizka napisana skoro v style navodu, ako viest uspesny zivot v 21 storoci. Okrem ineho kritizuje modernu medicinu (tvrdi, ze ludi robi slabsimi a v konecnom dosledku nam skodi), politiku, zivotny styl, ekonomicke systemy, financne navyky ludi atd.

Cital niekto? Odporucate? Cital niekto The Black Swan? Naozaj je to kniha, ktoru si je nutne precitat? Ak ste necitali, poculi ste o tomto panovi a jeho tvorbe? Planujete citat?


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citat:

Citácia:
"If you take risks and face your fate with dignity, there is nothing you can do that makes you feel small; if you don't take risks, there is nothing you can do that makes you grand, nothing. And when you take risks, insults by half-men (small men, those who don't risk anything) are similar to barks by non-human animals: you can't feel insulted by a dog."

From AntiFragile by Nassim Nicholas Taleb. Pg 380


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun