HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
všimol som si, že tieto spoločenske hry sa strašne boostuju, rozrrastaju, je tu taky ich b00m...
osobne, keby to prišlo na wargaming, asi by ma to trošku znechutilo... straca to čaro akýchsi temných kútikov inakosti...
nestáva sai ti niekedy, že ta proste tento b00m desí alebo znechutí?
alebo sa ti to páči?
alebo si za to platený a teda ti to nevadí?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MSH a Wargaming majú zatiaľ, zdôrazňujem "zatiaľ" veľa spoločného. Oba žánre zatiaľ vegetujú, kdesi ďaleko od mainstreamoveho poňatia "aktívneho trávenia voľného času". Teda myslím na Slovensku. A to sa týka nielen početnosti oboch hráčskych komunít, ale aj "povedomia" širokej verejnosti o týchto druhoch zábavy.  

Rozrastanie MSH komunity, alebo ako hovoríš boom MSH mi absolútne nevadí. Možno aj preto, že žijem v mieste, kde keby som streto MtG tak sa s nim idem rovno opiť a to MtG nehrám. Jednoducho by som bol rád, že je tu niekto mimo "main". Čiže keby tu bol niekto ako ty, tak "drtíme" vorkladivo len taký dźez. (Samozrejme by som hral trpošov. Nomen est omen.) Lenže wargamerov tu nenájdem. pred dávnymi rokmi som na VŠ otravoval kámošov s hexovými hardcore strategiami, ale ... bolo minulo...

MSH mi teda prídu, ako najlepšia voľba. Najprv to boli "kartofle" Doomtrooper a potom moji milovaní Guardians, (pred MtG ma stihli varovať), ale kupuj si každý polrok booster, keď si to ani nezahráš...
A tak som postupne prešiel na MSH. Nie neľutujem. Baví ma to. Hrám, vediem krúžok šracov, šírim nákazu medzi známymi, založil som web.
Takže rozrastanie komunity ma skôr teší, ako znepokojuje. Viem, že pri každej novej veci sa postupne vytvorí skupina ľudí typu  "fuj, newbies! Ja som hral XY, keď ty si ešte" ale to je problém tých "oldies".
Nevyhradzujem si právo súdiť iných, len preto, že niečo robia neskôr ako ja. Z toho ma liečia diskusie s old fotrami z BGG.com  

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja celkom nechapem ten odpor voci rozsirovaniu. (Dovolim si to pripodobnit k RPG scene, ktora je postavenim na tom len o trosku lepsie ako wargaming). To sa akoze branis prilevu novych ludi? Rozsirovaniu? Preco?

---------------------
MSH maju oproti RPG a Wargamingu a MtG jednu vyhodu - a to potencialne ovela vacsiu clensku zakladnu. Kym wargaming si zahras s ovela mensim poctom (nazvem to vulgarne) military fans, a kym si RPG zahras s len o nieco vacsim potencialnym poctom ludi (nazvem to vulgarne more-or-less geeks), tak MSH maju nesmierne viac prilezitosti nalakat aj beznych ludi, male deti, i stare matere.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano...a navyse je to aj cenovo pristupnejsie.
A warrior si v tomto trochu rozpolteny nie? Na jednej strane kazdeho presviedcas aky je WH super a na druhej ti je rozsirovanie komunity prosti srsti :)

Yarpen: Co kecas? Ja hram vsetko spominane a este nikdy si sa so mnou neopil  :ikonka01:


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Yarpen: Co kecas? Ja hram vsetko spominane a este nikdy si sa so mnou neopil  :ikonka01:


A koho je to chyba? Kto nebol na HerChate? Alef potvrdí, že sme tam boli dva dni totálne na plech. Ani sme nehrali, len pili  :D

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nazov je divny... myslim že nejdu proti sebe  :)

Citácia:
Oba žánre zatiaľ vegetujú, kdesi ďaleko od mainstreamoveho poňatia "aktívneho trávenia voľného času".

našťastie zaťial hej, i ked MSH maju zatial viac bodíkov k dobru v rozšírení medzi ludmi. vela ludí ich má a su aj v obchodoch (bavime sa stale o slovensku)... zatial čo wargaming je znamy skôr ako čosi čo "ma kamarat kamarata pekne modely" alebo aj inym, nepeknejším názvom.
v zásade vidím problém asi v čase & peniazoch, ktoré (myslím si) wargaming dokáže utopiť v omnoho vačšiom množstve

Citácia:
Rozrastanie MSH komunity, alebo ako hovoríš boom MSH mi absolútne nevadí.

v tomto štadiu sa aj ja divam na rozrastanie wargamingu s velkou radosťou. len sa bojim aby ma to neprestalo baviť...vieš, stava sa, že ked je to popularne, proste odtoho odideš, lebo su všetci šermiari/animaci atd :)
ale to zaleži na pristupe

tprazlici su vo warhammeri velmi dobry :thumbsup: ...a velmi pekny.
hej, je to naprd, šíriť wargaming už len do takych košic... v podstate mimo BA to je skutočne o hubu...
nemaš problem predať citadelu v lučenci alebo istebnom (oprav ma ak sa myslim), kde si to kupi dvojica domov... investicia jednorazova 1000skk neboli
ale pre jedneho nadšenca 10+tisic za armadku na ktoru bude padať prach  :?

Citácia:
MSH mi teda prídu, ako najlepšia voľba.

aj mne :)
je to spoločenskejšie, lahšie, lacnejšie... nenaročnejšie na čas (ale, nema to tu dušu... ak ma chapeš :wink:  teda... ani pajacov)
paradoxne, ja by som nemal s kym hrať spoločenske hry
(berie sa aj civilizacia za X000skk ako spoločenska hra?)

osobne by som velmi uvítal, keby sa WARP klub stal aj miestom pre hranie spoločenských hier
žial, warp je malo propagovany... čo sa snad po novom roku trošku zmeni :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
A warrior si v tomto trochu rozpolteny nie? Na jednej strane kazdeho presviedcas aky je WH super a na druhej ti je rozsirovanie komunity prosti srsti

nie, nieje mi to proti srsti
pytal som sa ako to vidi yarpen
mam vela skusenosti so šermiarmi alebo inou havedou, ktora odišla od kolegov po tom, čo to začalo byť popularne... preto sa pytam

Warhammer je super svet a super hra, wargaming je užasna zabava tiež.
ale žial nie pre každeho.
perfektne to vystihol alef

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aby bolo jasné. Nemám absolútne nič proti wargamingu, len ho bohuzial nemám s kym hrat. wargaming je pre mňa niečo ako last station of gaming. Tam sa už tomu treba fakt venovať. Piplať, maľovať, fakovať pri maľovaní a ešte viac, keď vám nejakého troopika, pri maľovaní ktorého ste sa nafokovali jak v soufparku, kilne nejaky "kolemjdouci"  looser.

Ale, ani MSH nie su bez duše. Len to ponimanie duše je iné ako myslel W.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
warrior: Ano. Dalo by sa povedat, ze MSH su takmer pre kazdeho, ale narocnejsieho hraca, ktory pozaduje napriklad nejaky background alebo zlozitejsie pravidla lepsie uspokoji wargaming. A taky hrac je do toho ochotny aj investovat vacsie peniaze.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nu, sú MSH a MSH.

za všetko príklad: Citadela vs. Vlaanderen :)

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co sa týka backgroundu, tak veľký ujo Commonbuyer už MSH objavil. Viď Doom a Wow.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Co sa týka backgroundu, tak veľký ujo Commonbuyer už MSH objavil. Viď Doom a Wow.


doom (keby mal lepšie modely) by bol celkom zabavny...aspoň z pohladu mňa ma vždy, okrem tebou spominanych hexovych stretegii (ak maš, musime sa meetnuť a dať si nejake ardeny  :twisted: ) lakali prave tieto stolne dungeony... či už to bol hero quest či ako, alebo space hulk... :)
malo to svoje čaro (hlavne preto, že som o tom čital ako maly fagan v podstate)

hej, netvrdim zas, že MSH su bez duše... len... ich duša stoji na radosti z hry a protihrača (ktory tu je velmi silny faktor)... kdežto pri wargamingu je tu aj mnoho inych faktorov (stotožnenie sa s pajakmi, psycheé pri hre (i ked to je aj pri rpg... padni 20!!), malovanie, modelovanie, stavanie armady, nezriedka aj rpg faktor...)

MSH ma strašne bavia, ale poviem to krepo, su na mňa priliš drahe než aby som sa im venoval. + nemam s kym hrať
bang, sice nie uplne asi MSH, som dostal k 22 narodeninam... onedlho su tu 23 a ešte su karty v igelite :oops: ...

len viem,aspoň som si všimol (známi, hostinec, obchody teraz) že hier od albi je strašne vela a velmi vela ludi sa im venuje, alebo ich aspoň ma...
preto som sa vlastne pytal yarpena na jeho nazor, kedže by som rad rozširiť wargaming aspoň po tých zašedlých polotmavých zaprášených kútoch ludu geekovskeho a nerdovskeho a samozrejme aj military fans :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
mam vela skusenosti so šermiarmi alebo inou havedou, ktora odišla od kolegov po tom, čo to začalo byť popularne... preto sa pytam


Preco? Je dovodom to, ze popularita nutne so sebou prinasa roznorodu skupinu ludi, ktora na jednej strane moze priniest kvalitu, ale casto sa stava, ze aj nekvalitu?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
hej, netvrdim zas, že MSH su bez duše... len... ich duša stoji na radosti z hry a protihrača (ktory tu je velmi silny faktor)... kdežto pri wargamingu je tu aj mnoho inych faktorov (stotožnenie sa s pajakmi, psycheé pri hre (i ked to je aj pri rpg... padni 20!!), malovanie, modelovanie, stavanie armady, nezriedka aj rpg faktor...)


...ty hráš MSH aby si vyhral? alebo pre radosť z hry samotnej?

ad feeling a "WG mi dáva viac" - nevieš sa "vžiť" do šerifa v bangu? do trpaslíka v Sabotérovi? do žoldáka v Citadele? pri Osadníkoch nechceš aby ti padla 7-ka?

Warrior napísal:
MSH ma strašne bavia, ale poviem to krepo, su na mňa priliš drahe než aby som sa im venoval. + nemam s kym hrať


...toto sú dôvody prečo neWarGamingujem. Kde? S Kým? a Za Čo?
Citadela ma stála 499,- Sk a nepotrebujem ju maľovať, lepiť, študovať fluff. a spoluhráčov nájdem rýchlejšie. podstatne.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
...ty hráš MSH aby si vyhral? alebo pre radosť z hry samotnej?

ad feeling a "WG mi dáva viac" - nevieš sa "vžiť" do šerifa v bangu? do trpaslíka v Sabotérovi? do žoldáka v Citadele? pri Osadníkoch nechceš aby ti padla 7-ka?

nepotrebujem ju maľovať, lepiť, študovať fluff. a spoluhráčov nájdem rýchlejšie. podstatne.


hej a ešte kôli ludom. a na zabitie času.

ale viem :) nejde o to. ibaže v pripade battletechu alebo BFG či warhammeru je to vžitie akesi..ine

a mňa prave toto neskutočne priťahuje...spraviť soz toho koniček

nehral som vela MSH a rad by som to napravil
a netvrdim že MSH su zle... len že su ine :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun