HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
keby som si mohol dovoliť http://www.boardgamegeek.com/game/17710 , tak sa aj naučím maľovať...

inak, Warrior, existuje nejaký historical/antique/medieval WGamer na Slovensku?
existuje vôbec také niečo?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
inak, Warrior, existuje nejaký historical/antique/medieval WGamer na Slovensku?
existuje vôbec také niečo?


existuje
momentalne je to WWII - Flames of War

sú potom aj Napoleonske vojny aj Rím... a myslim že aj stredovek... nefantazy
ale to sa u nas AFAIK, nehrava :?
a problematicke je aj zhananie figurok, i ked revell či ktora firma, to celkom zachranuje svojimi figurkami :)
v praxi by to asi vyzeralo tak, že si stiahneš rulebook z netu a kupiš modely v shope
(aspoň viem, že warhammer ancient battles tak funguje)

to Conquest of the Empire vyzera pekne :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
WOW, Doom, Descent....
vacsina toho co sa tu spomina ma jedneho spolocneho menovatela
http://www.fantasyflightgames.com/boardandcard.html

Rad by som, aby tito typci otvorili obchod niekde pobliz nasej krasnej krajiny. Vedia ako robit hry :) aby zatazili moj rozpocet.
Inak hravam vsetko aj war aj board. Rozdiel je hlavne v tom ako rychlo sa spolocnost da zohnat. Na war musim hladat kompaniu, priestor a volneho casu, kdezto na MSH to ide podstatne rychlejsie. Vyhrabnes zo skrine krabicu, precitas v kratkosti pravidla a ... naostrite mece, osedlajte kone, ideme dat do drzky par monsternikom

Je to podla mna silne zavisle od tvojho okolia. Ci mas kde a s kym hrat. Ako som pisal na inom threade spolocenske hry su o spolocnosti a ja teda hram to, k comu spolocnost dokazem najst. V kazdom type hier najdem co ma bavi ked sa dobre pozriem (aj ked mojich Tisic synov znudene lesti techniku na zakladni a z Elfi elitny sekernici z jednotky Bielych levov zaskakovali naposledy pri modelovani situacie vo Warhearte - ale to uz tiez bolo pekne davno)

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:) no a nato tu je warp klub :)
aby tisíc synov nesedelo doma a biele levy poosekávali dakomu hlavy
zatial čo MSH si zahraš aj v krčme, wargaming túto možnosť nemá

alef0 napísal:
Preco? Je dovodom to, ze popularita nutne so sebou prinasa roznorodu skupinu ludi, ktora na jednej strane moze priniest kvalitu, ale casto sa stava, ze aj nekvalitu?


neviem. ked som sa s nimi bavil, vačšinou boli iba znechutení tým, že sa zo šermu stáva popkultúrna záležitosť...
a neboli to len taký ludia ako ja, ale aj 30roční...
ale to je... asi každého iný pohlad na vec
mne osobne by to možno vadilo, ale kedže wargaming je náročný, zrejme si zachová svoj punc výnimočnosti.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
:a neboli to len taký ludia ako ja, ale aj 30roční...


:shock: ja mam 30 :)

Mozno je to skutocne vekom, ale tiez sa mi popkultura nepaci. Myslim ze cely "newbie" hnev spociva v tom, ze ak sa niecomu nadsene venujes niekolko (v pripade sermu aj niekolko desiatok) rokov vypestujes v sebe pocit, ktory ti hovori ze sa zaoberas cimsi co vacsina ludi nerobi. Casto sa preto na teba niekto diva cudne, casto sa ti posklabuje ktosi, aj ta to hneva ale vies, ze ta to bavi a relaxujes tak. Studujes veci do hlbky a venujes sa im ako vasnivy zberatel/konickar. Zrazu sa z nejakeho dovodu dovali modna vlna a z tyzdna na tyzden je dokola mnoho radobyodbornikov a tema sa stava siroko diskutovanou v emejcdi (MHD), skolach, chodbach prosto je zrazu "in".
Teraz mi prosim odpustite, nechcem nikoho urazit, ale rozvijam vyssie spomenuty priklad sermu)
A tak sa vobec nedivym ludom, ktori stravili napriklad sermom dlhe roky, studuju ho a vedia o nom, dobe a suvislostiach viac ako sa docitas v knihach, ze ich znechucuju skupinky mladych ludi dychtiacih iba potom, aby sa mohli ohanat mecom alebo sekerou ako hrdina ich oblubeneho filmu a vyzerali pritom cool. Nastastie sa medzi nimi najde dost clenov co zacnu serm brat vazne so vsetkym co k tomu patri. Inak by som sa pridal na stranu odporcov modnych prudov. Lebo vzdy bude clenov nedostatok a to dobre sa vytriedi samo, ide iba o to udrzat veci v nejakom smere.
Ale strasne som odbehol od temy. Mozno nie az tak, ked si uvedomite ako sa toto iste prenasa na hry (vsetky aj stolove aj PC). Komercny boom MtG sa da uviest ako ziarivy priklad. No ale ako hovorim taketo veci pomahaju rozsirovat clensku zakladnu :D a tak nie su nutne zle. A keby som mal skoncil s hranim iba preto, ze hra stale viac ludi (aj ked z inych dovodov ako ja), asi by som bol hlupak :). Ak by som prestal mozno by som si zalozil vlastne iba ortodoxno, hardcorovo neviem ake kluby :) a odnoze, kde sa "TO" robi tak jak sa ma :D :D :D

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
konečne ma niekto pomenoval....

Sabathius napísal:
...a keby som mal skoncil s hranim iba preto, ze hra stale viac ludi (aj ked z inych dovodov ako ja), asi by som bol hlupak :).

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
emo temu maš na všeobecnom pokeci  :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Zrazu sa z nejakeho dovodu dovali modna vlna a z tyzdna na tyzden je dokola mnoho radobyodbornikov a tema sa stava siroko diskutovanou v emejcdi (MHD), skolach, chodbach prosto je zrazu "in".


Tisne sa mi na jazyk otazka: ,,so what?" A coze sa dana vec stava diskutovanou otazkou? Je to naozaj preto, ze v cloveku sa zobudi ta prisera, ktora mu zacne hovorit, ,,bol si v tom jedinecny, ale uz nie si"? V takom pripade je odpoved jednoducha: staci si povedat, ze uz pred desiatimi rokmi ste sa potykali s presne takymi istymi problemami ako oni teraz a ze uz ste niekde inde.

Presne ta vlna, ktora nuti starsinov zazerat na mlade puciky, ktore sa odvazili robit to iste (a mozno lepsie?).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0: ego.. strati sa pocit vynimocnosti.. nic ine to nie je.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presne tak. Kazdy z tychto ludi ma pocit, ze robi cosi co ho odlisuje. Postupne sa stanu na to vnutorne (aj navonok casto ) hrdymi. Nuz a potom pride vlna a vsetci okolo zrazu robia to iste. A zacne sa v ludoch ozyvat to stare dobre "co vy o tom viete, to ja robim uz X rokov..."

Nie je to nic moc. Ale uprimne sa priznam aj mne sa to stava. Nema to prilis racionalny zaklad (clovek by sa mal tesit, ze jeho oblubena vec sa stava oblubenou aj u Masy) je to skor o pocitoch. Lebo mi pripada, ze ked nieco konzum poriadne odpali, zacne to dostavat ine crty a skutocne ide postupne len o prachy. A potom bud ides s vlnou, padnes, alebo si vytvoris ortodoxno-hermeticko-tradicny klub/spolok/postup... Myslim ze kazdy (cest vynimkam) by nasiel v sebe prilezitostne rovnake pocity ak ide o vec, ktorej sa rad a so zaujmom venuje.

Ale co sa mi paci je rozmach MSH. BOOM :). Nech ich je pre mna za mna kamion novych kazdy tyzden. Kym dokazem najst medzi nimi to co ma bavi a ludi co to so mnou budu hrat, nech je tak :)

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ad Sabathius      Podpíšem sa hneď pod všetko čo si napísal, hlavne pod poslednú vetu.

A tu je môj osobný dodatok. MSH sú voči pocitom, aké tu predniesol Warrior (nástup širokej Masy) oveľa imúnnejšie. MSH je totiž 1000x krát viac ako wargamingames (sorry za patvar)
čo do určitej miery rozrieďuje možný nápor "newbies" jednoducho sa rozpustia v mori MSH podľa nejakých osobných kritérií. Okrem toho MSH sú veci "buy and play", čiže odpadajú všetky tie veci, ktoré upevňujú elitný pocit hardcore wargaming komunity. Maľovanie a pod. Okrem toho úzkejšie vymedzenie wargamingu, dáva možnosť hlbšie sa venovať všetkému okolo daného sveta. História, božstvá atď atď ...
Wargamig scéna je silne spojená s licenciami (môj osobný pohľad). je oveľa zaujímavejšie vydať firgurkovú hru, ktorá má nejaký prepracovanejší background (to je ta Warriova narážka na dušu), ale na druhej strane to prináša aj väčšie finančné nároky na hráčov a menšiu autorskú základňu.
MSH sú v tomto menej zviazané. Je libo hru zo starého Egypta? Mezopotámie? Americký Wild West? A pritom je mnoho hier na danú tému iba "oblečených" dôležitejší je chytľavý herný mechanizmus. (Tých pár ľudí čo na chate hralo Rheinlandera, vie čo asi myslím. ) Ostatné je možno iba trefa do práve "in" vkusu.
Takže hráči MSH, bez akých koľvek škrupulí skaču od jednej hry k druhej a nepociťujú také silné spätné puto k jednej konkrétnej hre. Majú možno pár obľúbených, ale stačí veta typu: "je to podobné ako Bang/Citadela/Portoriko" a idú to skúsiť.

Z týchto dôvodov si myslím, že ani wargamingu, ani MSH zatiaľ nejaká prílišná komercionalizácia nehrozí.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A okrem toho, kedy tu niekto postne aj nieco: MSH vs WG vs RPG? Ja som v RPG uz nejaký ten rôčik mimo.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
A okrem toho, kedy tu niekto postne aj nieco: MSH vs WG vs RPG? Ja som v RPG uz nejaký ten rôčik mimo.


u mna jasne vedu RPG.

Wargaming ide prilis do penazi a je tam strasne vela toho co musis robit okrem samotneho hrania (myslim malovanie) a to zabera cas. a priznam sa ze co som videl ako hra prebiehala na slavcone tak ma to moc nebavilo. bolo to totiz hlavne o merani vzdialenosti, hadani sa o pravidlach a hodom miliona kociek. sorry ale pre mna to moc nie je. o settingu existuje skutocne vela zaujimavych informacii ale pre samotnu hru nemaju prakticky ziaden vyznam...

MSH su zase povrchne.. urcite tam chyba ta Zrudim spominana 'dusa' take to ponorenie sa a pocit ze je za hrou nieco viac.. ale je to instantna zabava a nepotrebujes okrem samotnej zabavnej hry robit ziadnu predpripravu. vyborne je ze mnoho hier sa dokaze clovek naucit hrat velmi rychlo takze nie je problem zapajat do nich novych ludi.

v RPG su pravidla zlozitejsie a tazsie sa zhanaju novi ludia, co je ich 'nevyhoda' je hlavne velka narocnost na cas. poriadna hra byb mala podla mna trvat minimalne 4 hodiny.. a to je obcas problem. a treba aj urcitu predpripravu (hraci minimalne urobit postavu a Gm sa musi pripravovat na kazdu hru) ale pre mna su RPG ako zabava najkomplexnejsie a daju sa hrat na vela sposobov.. od pseudowargamingu az po improvizovane divadlo. co je dolezite tak 99% RPG nie je sutaznych.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
u mna jasne vedu RPG.

Wargaming ide prilis do penazi a je tam strasne vela toho co musis robit okrem samotneho hrania (myslim malovanie) a to zabera cas. a priznam sa ze co som videl ako hra prebiehala na slavcone tak ma to moc nebavilo. bolo to totiz hlavne o merani vzdialenosti, hadani sa o pravidlach a hodom miliona kociek. sorry ale pre mna to moc nie je. o settingu existuje skutocne vela zaujimavych informacii ale pre samotnu hru nemaju prakticky ziaden vyznam...

MSH su zase povrchne.. urcite tam chyba ta Zrudim spominana 'dusa' take to ponorenie sa a pocit ze je za hrou nieco viac.. ale je to instantna zabava a nepotrebujes okrem samotnej zabavnej hry robit ziadnu predpripravu. vyborne je ze mnoho hier sa dokaze clovek naucit hrat velmi rychlo takze nie je problem zapajat do nich novych ludi.

v RPG su pravidla zlozitejsie a tazsie sa zhanaju novi ludia, co je ich 'nevyhoda' je hlavne velka narocnost na cas. poriadna hra byb mala podla mna trvat minimalne 4 hodiny.. a to je obcas problem. a treba aj urcitu predpripravu (hraci minimalne urobit postavu a Gm sa musi pripravovat na kazdu hru) ale pre mna su RPG ako zabava najkomplexnejsie a daju sa hrat na vela sposobov.. od pseudowargamingu az po improvizovane divadlo. co je dolezite tak 99% RPG nie je sutaznych.


detto.
pod toto sa zase podpíšem aj ja.
v RPG sa nevyhráva, preto u mňa vyhrali  :twisted:

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
v RPG sa nevyhráva, preto u mňa vyhrali  :twisted:


buahaha ja som v sobotu vyhral Mountain Witch. zabil som zradcu v druzine a prakticky aj hlavneho zaporaka  :twisted:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun