HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono sa da urobit povedzme trojmesacna sutaz. Poviedky zaslane za tri mesiace budeme hodnotit my (tzn. hostincovsky lud) s tym, ze sa bude prihliadat na slovne hodnotenie.

Problem je ten, ze to moze dopadnut ako sutaz o najlepsie dobrodruzstvo, ktora bezi uz druhy rokom ;-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej, cele sa to odvija od toho, ci dokazeme pritiahnut ludi z vonka (lebo priemerne tu pribuda 1 poviedka mesacne, t.j aj 3mesacna sutaz by znamenala 3 poviedky :) ) a to bez bombastickho sloganu ako "poviedkova sutaz o 5kg zlata" asi tak lahko nepojde
lebo ako som uz povedal, ciel by nemal byt niekoho ohodnotit a dat mu 5korun, ale zvysit produkciu


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
truthsayer

Hlavne, že pri istej zbierke som si JA hubu otvoriť nemohla, že?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
lebo ako som uz povedal, ciel by nemal byt niekoho ohodnotit a dat mu 5korun, ale zvysit produkciu

Neviem si celkom predstavit, ako by sa dala tymto zvysit produkcia. V optimalnom pripade sa nahrnu poviedky, odovzda sa cena a koniec. Dlhodoba motivacia ma nenapada.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Warrior napísal:
truthsayer

Hlavne, že pri istej zbierke som si JA hubu otvoriť nemohla, že?


povedane slovami klasika:
Klasik napísal:
Dobre, je to mozne, ze sa to stane. Ale tuto alternativu uz nerozoberajme. Ak nemas dalsie konstruktivne pripomienky, prosim, neprispievaj do tejto temy.


anyway, prave ta ista zbierka ma naučila tomu, čo som napisal :)
anyway 2: maš usta, celkom pekne, a ne hubu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čiže.

Uvažoval som a vidím to nasledovne.

Oslovím spriatelené kníhkupectvá / časopisy / obchody (hostinec zase na tom s tými kontaktmi nie je až tak zle :) ) s otázkou, či by boli ochotní sponzorovať ceny do súťaže.

Ak bude zo všadiaľ negatívne odpoved, plán B je poskytnúť 1500 sk z mojej peňažeky, 1000 na prvú, 500 na druhú cenu. Ak je niekto ochotný v tomto prispieť, budem rád, keďže peňazí veľa nemám.

Druhá čast bude spočívať v naháňaní poroty. Existujú kadejaké kontatky na slovenský / český fandom, vrátane uznávaných spisovateľov. Je otázne, či by boli ochotní stať sa dobrovoľnými členmi poroty, no za pokus nič nedáme. Opäť, ak zo všetkých strán príde negatívna odpoveď, obrátime sa plán B, ktorý spočíva v porote zloženej z hostincovských ľudkov (tu ešte nie sú stanovené presné mená, ale budem na tom pracovať), prípadne spojenej aj s verejným hlasovaním.

Tretia časť spočíva v neodfláknutej reklamnej kampani - bude treba osloviť každého, kto sa aspoň okrajovo zaoberá touto problematikou na Slovensku a v Čechách a poprosiť ho minimálne o zverejnenie tlačovej správy.

Poslednou časťou je vymyslenie samotného systému súťaže a jej priebehu. Osobne by som navrhoval niečo takéto:

Poviedky môžu byť žanra scifi, fantasy, horror a mystéria, v slovenskom, alebo českom jazyku. Rozsahom nesmú prekročiť 20 normostrán. Poviedka nesmie byť publikovaná v papierovej podobe a nikdy sa nesmela zúčastniť na literárnej súťaži. Hostinec si pritom vyhradí právo každú poviedku zaslanú do súťaže zverejniť / nezverejniť podľa vlastného uváženia. Taktiež získa právo poviedky prípadne zaradiť do tlačenej zbierky poviedok (ak taká niekedy víde :) ).

Hodnotenie poviedok - hodnotenie bude prebiehať anonymne, pričom každý člen poroty ohodnotí každú poviedku číslom od 1 do 10 v kategóriách "forma", "obsah / dej", "štýl". Po ohodnotení všetkých sa vyberú poviedky s najväčším počtom bodov. V prípade nerozhodného výsledku rozhodne verejné hlasovanie.

Toto berte len ako návrh - veľmi rád by som počul váš názor, prípadne nápady na zlepšenia.

Rozmýšľam aj nad tým, že súťaži dáme konkrétnu tému - čo vy na to? Bolo by to zrejme niečo dostatočne všeobecné na to, aby to pohltilo všetky štyri žánre (ja neviem, napriklad: "noc v hostinci" :) ). Hm?

Je taktiež veľmi možné, že ak by sme našli sponzorov / porotcov / spolupracovníkov, mali by aj oni čo povedať ku formátu súťaže.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim, ze nie je mudre to obmedzovat na temu. V pripade potreby sa dalsie finacne zdroje vzdy najdu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Téma má tú výhodu, že sa tým mierne zjednoduší úloha porotcov, lebo sa pri hodnotení budú mať čoho chytiť.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale neviem, ci ocakavame az taky prilev poviedok, aby sme to mohli tematicky obmedzit.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
podla mna ta tema nie je az taky zly napad...mozno sa prihlasia aj taki, ktori by inak nic nenapisali, ale ta tema ich nejako nahecuje

popripade by sa mohlo dat tem niekolko, nie len jedna

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andelika napísal:
podla mna ta tema nie je az taky zly napad...mozno sa prihlasia aj taki, ktori by inak nic nenapisali, ale ta tema ich nejako nahecuje


suhlasim. Plus, dalo by to celej tej sutazi istu homogenitu- a mozno by sme sa cudovali, co vsetko originalne sa moze napisat na zdanlivo jednoduchu/otrepanu temu.

Pripadne je tu kompromis- tema tak siroka, ze by v podstate nemal byt problem napisat nieco,co sa temy aspon okrajovo dotyka. A to,ci to este do temy pasuje by pripadne posudili porotcovia

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tema by v kazdom pripade nemala byt profilovana prilis uzko. povedal by som, ze cim vseobecnejsie, tym lepsie.
cize zly priklad:
- napiste pribeh o dvoch lesnych elfoch, ktori si po urcitom nespecifikovanom case uvedomia svoju homosexualnu orientaciu, daju sa dokopy a jeden tragicky zahynie pri kopani zkaladov ich spolocneho domu

dobry priklad:
- tema: romantika

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Súhlasím so súťažov. Rád by som sa pripojil, no neviem, či sa my to podarí. Lebo mám rozpísanú jednu poviedku a neviem, kedy ju dokončím. (o poviedke viac nepoviem)

S tými témami to nevizerá dobre. No nemali by sa dávať konkrétne, lebo čo ak niekto sem príde a chce niečo napísať, len mu téma nevyhovuje. Na štýl "fantasy" by mohli byť témy "dobrodružstvo" (možno hocijaké) alebo "záhady" (také mysteriózne a pod.) a iné.
Kedy by ste chceli súťaž rozbehnúť?
Keď to všetko naplánujete, dohodnete......
Ja sa rád pripojím. Ale nie je veľa ľudí, čo píšu (príbehy, atď....)
Väčšina ledva číta. No v našom fantasy svete sa môžu nájť.....

Držím vám palce, aj keď to vôbec nebude "megasúťaž"
Dúfam, že som nespôsobil rozruch.

_________________
Múdri musia byť silní, aby sa ich zlí báli.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun