HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Keďže pôvodný oznam o migrácii fór už je relatívne plný kadejakých otázok, problémov a niekedy aj schaosených užívateľov, rozhodol sa sa veci tu trochu vyjasniť.

Nájdete tu zoznam vecí, ktoré môžu byť pre vás nové / užitočné, zoznam vecí, ktoré ešte nie sú spravené a zoznam tých, ktoré sa zmenili.

Zmeny:
1. pohlavia - v profile nájdete položku pohlavie. Momentálne tam má každý začiarknuté "tajné". Ak chcete, aby sa vaše pohlavie zobrazovalo a aby bolo brané do úvahy pri zobrazovaní vášho titulu, prosím vyplňte si to - spravte tak aj v prípade, že ste to za posledné dni už raz robili - systém sa resetoval. Po vyplnení správneho pohlavia by sa vám už mal zobrazovať aj správny titul. Ak nie, dajte mi prosím vedieť.
2. vlastné hodnotenia / tituly - vlastný titul si teraz už môžete nastaviť hocikedy, aj keď nemáte 1000 príspevkov. Zobrazí sa ale len po ich dosiahnutí.
3. vyhľadávanie nových príspevkov - funguje tak, že zobrazí nové príspevky od vašej poslednej návštevy - aj tie, ktoré ste už prečítali. Toto sa možno prerobí, neviem, nakoľko to ale bude možné. Vyhľadávanie si taktiež pol hodinu pamätá vyhľadané výsledky a ak v tomto intervale budete hľadat tú istú vec, ponúkne vám posledný výsledok (aj keď sa už niečo v databáze zmenilo) - je to preto, lebo to značne šetrí zaťaženie servera.
4. RSS feed - RSS feed funguje, ale je na trochu inom mieste a funguje trochu inak. V priebehu dneška / zajtrajška aktualizujem príslušnú tému s novými informáciami.

Nové veci:
1. možnosť citovať viac ľudí - pri písaní postu do témy máte dole prehľad témy - v tomto prehľade je pri každom poste ikonka na citáciu - stačí si kliknúť a príslušný tag sa vám automaticky pridá do písaného postu
2. možnosť bonzovať neprístojné príspevky - pri každom poste nájdete ikonku s červeným výkričníkom - kliknutím na ňu a následným určením dôvodu upozorníte modov na niečo nekalé.
3. možnosť ukladať si koncepty - pri každej rozpísanej PMke aj poste je tlačítko uložiť, ktoré vám uloží rozpísanú vec medzi koncepty. K týmto sa dá následne dostať tak, že pri následnom písaní správy kliknete na tlačítko "načítať", ktoré sa tam objaví a zvolíte koncept, v ktorom chcete pokračovať. Užitočné, ak v polovici písania musíte náhle odísť.
4. rozšírené možnosti vyhľadávania
5. možnosť vkladať flash objekty do správy
6. možnosť vytvárať hlasovania s viacerými vybrateľnými odpoveďami
7. možnosť vytvárať si záložky
- ľubovoľnú tému si viete pridať medzi záložky a potom sa k nej jednoducho dostať cez nastavenia
8. všetky témy, do ktorých ste aspoň raz prispeli, majú v ikonke pri prehľade tém malú čiernu bodku
9. zoznamy priateľov a nepriateľov - cez svoj profil (alebo cez profil daného človeka) si môžete pridávať užívateľov do týchto zoznamov. Posty nepriateľov pritom nebudete vidieť. Priateľov budete zase môcť jednoducho skontrolovať, či sú onlajn cez profil, budete sa vedieť ľahšie dostať k ich profilu, ľahšie pošlete PMku a podobne.

Zatiaľ toľko. Ak niečo hneď na prvý krát neviete nájsť, alebo neviete, ako na to, nepanikárte. Pozrite sa lepšie, ak nepomôže, spýtajte sa.

Ak máte pocit, že niečo blbne / nefunguje, dajte vedieť.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
2. možnosť bonzovať neprístojné príspevky - pri každom poste nájdete ikonku s červeným výkričníkom - kliknutím na ňu a následným určením dôvodu upozorníte modov na niečo nekalé.

Ten button mi pride trosku nestastne umiestneny, hned vedla quote, uz vidim tie misclicky a misreporty. :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Annun napísal:
2. možnosť bonzovať neprístojné príspevky - pri každom poste nájdete ikonku s červeným výkričníkom - kliknutím na ňu a následným určením dôvodu upozorníte modov na niečo nekalé.

Ten button mi pride trosku nestastne umiestneny, hned vedla quote, uz vidim tie misclicky a misreporty. :lol:

No, kedze tam potom este musis nieco vypisat a potvrdit, nemyslim, ze by to niekto naozaj nahodne posielal.

A kedze sa tie tlacitka ani velmi nepodobaju, tak pokial v sebe nemas devat piv, mal by si sa trafit ok. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hm, to komentove okno to isti, allright. :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, vlastné tituly by mali byť spojazdnené.

Každý užívateľ si môže vlastný titul nastaviť v profile (tam, kde aj pohlavie). Zobrazovať sa bude klasicky len tým, čo majú 1001 a viac príspevkov.

Ak môžte, tak to prosím otestujte, v prípade akýchkoľvek problémov dajte vedieť.

EDIT: aha, a ešte jedna vec - z technických príčin sa staré fóra presunuli z adresy forum_olde.annun.sk na adresu forum2.annun.sk - to keby ste si chceli pozrieť, aký titul ste mali predtým, alebo čo.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aky vyznam maju funkcie "Pridat ako priatela/Pridat ako nepriatela" ? Zobrazia sa pri kliknuti na profil, pod avatarom. Ci to len tak, na podnecovanie vzajomnych nenavisti? :D

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
Aky vyznam maju funkcie "Pridat ako priatela/Pridat ako nepriatela" ? Zobrazia sa pri kliknuti na profil, pod avatarom. Ci to len tak, na podnecovanie vzajomnych nenavisti? :D

Ach, na to som povodne zabudol.

Z FAQ:
Citácia:
» Čo je zoznam priateľov a nepriateľov?
Tieto zoznamy môžete využiť na usporiadanie ostatných používateľov fóra. Členovia nachádzajúci sa na zozname vašich priateľov budú zobrazení v Ovládacom paneli používateľa, takže bude mať rýchly prístup k informáciám ako napr. či je momentálne prítomný a budete mu môcť odoslať súkromnú správu. V závislosti na použitej šablóne fóra môžu byť príspevky vašich priateľov zvýraznené. Ak pridáte používateľa do zoznamu vašich nepriateľov, predvolene budú všetky jeho príspevky skryté.

» Ako môžem pridať / odstrániť používateľov z môjho zoznamu priateľov / nepriateľov?
Do zoznamu môže pridávať dvoma spôsobmi. V profile každého používateľa sa nachádza odkaz na jeho pridanie medzi vašich priateľov alebo nepriateľov. Alternatívne môžete použiť Ovládací panel používateľa, kde môžete priamo pridať používateľa zadaním jeho používateľského mena. Na tej istej stránke môžete aj odstraňovať používateľov zo zoznamov.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro:
Citácia:
Priatelia vám umožnia rýchly prístup k členom, s ktorými často komunikujete. Ak to štýl umožňuje, akýkoľvek príspevok odoslaný priateľom môže byť zvýraznený.

Nepriatelia sú používatelia, ktorí budú štandardne ignorovaní. Príspevky od nich nebudú plne zobrazené. Súkromné správy od nich nebudú povolené. Uvedomte si, že nemôžete ignorovať moderátorov alebo administrátorov.
:)

edit: neskoro


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak, este k tomu vkladaniu flash objektov.

Ak by ste napriklad chceli vlozit youtube video, tak toto:

Kód:
[flash=425,355]http://www.youtube.com/v/u9RxU_5_c8M[/flash]

Vam vyrobi toto:

(povodna adresa videa je pritom: http://www.youtube.com/watch?v=u9RxU_5_c8M)


Ale prosim, ludia, neprehanajte to, lebo bude zle. :) Ak chcete vlozit video, tak naozaj len ak to je vhodne a nie ako humornu odpoved na kazdy druhy post, lebo vam to bude prudko mazane.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Trosku neskoro ale...

Vsimol osm si ze zmyzli tlacitka deletovat prispevok, a zobrazit prispevok ako nezobrazeny (ci jak sa to volalo) Hlavne to druhe by ma zaujimalo ci sa to vrati, kedze mi docela chyba

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mazat prispevok mozes pomocou takeho X vpravo hore v prispevku. Takisto je tam tlacidlo Upravit.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mam to X na mazanie len chvilu potom ako postnem prispevok... ale potom to tam uz nemam....ostava mi tam len tlacitko upravit, takze ak by som sa rozhodla ten prispevok zmazat o hodinu, tak uz nemozem, lebo tam uz neni to tlacitko

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tlacitko tam mas, kym niekto dalsi v teme nepostne za tebou.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tie X ma az tak netrapili... a to spatne oznacovanie prezrenych tem na neprezrene?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co znamena ta "ikonka" vedla nazvu temy - akoby novy prispevok, ale na tom kruhu je este cierna gulka.... no snad sa chapeme :lol:

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun