HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

Uz konecne chapem preco ma ta hra momentalne 8 expansions. Pred istym casom som si zakupil za skvelu cenu Arkham Horror (base-game); aj ked som si na internete precital plno hejtu na adresu hry povedal som si ze to skusim a dobre som spravil. Ziadna stolovka ma asi tak nezobrala zatial ako AH; tu musim podotknut ze hru som hral vacsinou sam a s priatelkou. Raz sme hrali s vacsou partiou lenze obaja si myslime ze to len hre uskodilo. Preco?

Ano, mozte hru hrat ako klasicku stolovku tj. behame po mape, hadzem si luck check zatvaram brany. Lenze to je totalne nedocenenie AH. Tym si clovek len samotnu hru imo zhnusí. Vo vacsej partii sa vzdy najde niekto, kto nema na hru naladu, komu pride cely mythos koncept ako kravina, kto chce hrat radsej hento a tamto atd.; no a tento jeden clovek dokonale pokazi atmosferu celej hry. Ak si spravite atmosferu - napriklad aj tymto

http://www.youtube.com/watch?v=tE6fOsAc ... AF&index=2

ak jeden na seba prevezme rolu takeho trocha GM; tj. on cita mythos a encounter karty, on hybe monstrami atmosfera sa splha az niekam do neba (ehm, resp. do r´lyehu). +hrame pomocou nejakych vlastnych house rules ktore len pridavaju na kvalite (viacery investigatori utocia na jedno monstrum, portali automaticky nevcuciavaju ludi a neotacaju sa vrchom etc.)

+uz som si kupil aj Dunwich a planujem dalsie expansion ktore pridavaju do hry tolko mozností..+existuje tato aplikacia http://cgjennings.ca/eons/index.html ktora vam dovoli si spravit svoje vlastne takmer hocico, jednoducho som z hry totalne nadseny a odporucam kazdemu Lovecraft fanovi ktory preferuje tematickejsie zamerane hry (ja osobne vobec nemusim agricolu,carcassone a podobne eurohry u ktorych je tema len pozlatko do ktoreho su zabalene pravidla)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neushlasim, zatial najlepsia hra bola pre mna v stvorici, v dvojici je to nudne... zase sme vsetci v parte nadseny z arkhamu, ked sa stretavame na hranie, tak je nas casto i 7-8 ludi -> hraje to len ten kto chce :)
z tych house rules ma jedine to neotacanie portalov celkom zlakalo, to ostatne mi pripada, ze robi hru zbytocne lahsou, co je skoda

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ked ste styria nadsenci lovecrafta tak blahozelam, ja taku moznost v okoli nemam :wink:

lahsou? mozno troska; len nam to sedi ovela lepsie tematicky, jednoducho nevidim jediny dovod preco by sa nemohli ludia spojit do skupin pocas boju. medzi movement a arkham encounters sme pridali combat fazu, tj. ak sa akurat nachadzaju dvaja hraci v jednej lokacii mozu spojit svoje sily ak na nich nieco zautoci; avsak len podla toughness monstier, tj. na monstrum s toughness 3 traja, etc.; jednoducho sa len zrataju vsetky kocky oboch

co sa tyka tych portalov, jednoducho mi nedavalo logiku si predstavit portal ktory je velky ako cele Woods napriklad; robime to tak tak ze ked dobrovolne prides do lokacie s portalom tak si mozes vybrat ci tam vstupis alebo nie; okamzite ta to vcucne len vtedy ak si na lokacii kde sa portal objavi; token s portalom otacame len vtedy ak sa niekto rozhodne ze cez neho vstupuje - to vsetko len kvoli vacsej tematickosti, portal s cedulkou - Dreamlands mi prisiel ako kravina

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No osobne si myslim, ze je to lahsie o hodne... (napr ked mas ako prastareho Shub-Nigguratha - zvysuje kazdej nestvure huzevnatost o jedna, tak je strasne velky rozdiel, ak ides bojovat sam proti takemu dholeovi alebo ci sa nanho vrhnete dvaja ci dokonca traja... a vzhladom nato, ze mas rozkuskovane movementy - ide sa pekne po poradi, tka jednoducho zautoci na tu osobu, ktora pride prva...

brany mozes vysvetlit napr ze nevies kde rpesne portal je... a akonahle dojdes v tej danej lokacii k miestu, kde ho vidis, tak Ta uz vcucne

to s tym neurcitym portalom berem :)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cerebro napísal:
No osobne si myslim, ze je to lahsie o hodne... (napr ked mas ako prastareho Shub-Nigguratha - zvysuje kazdej nestvure huzevnatost o jedna, tak je strasne velky rozdiel, ak ides bojovat sam proti takemu dholeovi alebo ci sa nanho vrhnete dvaja ci dokonca traja... a vzhladom nato, ze mas rozkuskovane movementy - ide sa pekne po poradi, tka jednoducho zautoci na tu osobu, ktora pride prva...


to je pravda, lenze stale si musis si uvedomit to ze v podstate obe postavy tym prichadzaju o encounter lebo obe su niekde na ulici, +je tu stale moznost toho ze jeden nepassne horror check a vtedy to hrame tak ze proste od strachu nieje schopny boja; proste nam to tak vyhovuje a pridava to uplne iny element do hry, a ano asi ju to aj troska zlahcuje ale nie nejako dramaticky

+hra je mega tazka s dunwichom, odkedy hrame s nim nevyhrali sme este ani raz z cca styroch hier

Cerebro napísal:
brany mozes vysvetlit napr ze nevies kde rpesne portal je... a akonahle dojdes v tej danej lokacii k miestu, kde ho vidis, tak Ta uz vcucne


no to je sice pravda, lenze ja si portal predstavujem ako nieco taketo

Obrázok

a ked vies kde to je tak sa tomu vyhnes, ak sa to pod tebou z nicoho nic otvori, prepadnes cez to
zase je to vec preferencii, ak vam to tak vyhovuje tak congratz :)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dobra debata. ale inak ako hra mi to nesadlo ani v mensom formate a vo vacsom uz vobec ne :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
dobra debata. ale inak ako hra mi to nesadlo ani v mensom formate a vo vacsom uz vobec ne :)


co ti konkretne vadilo ked sa smiem spytat?

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
Warrior napísal:
dobra debata. ale inak ako hra mi to nesadlo ani v mensom formate a vo vacsom uz vobec ne :)


co ti konkretne vadilo ked sa smiem spytat?


nikdy som z toho nemal lovecraftovsky pocit.

vo vacsej partii je to vopruz. jeden ide, potom druhy ide a treti ide a stvrty ide a potom konecne ja. nepaci sa mi to, ze vlastne nic nerobis pokial taha zvysok. a ten taha spomalene.
v mensej je to lepsie, ale stale mi to nesadlo tak ako napr Shogun

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno je to tym, ze to je boardovka a teda tam atmosfera nie je z definicie taka ako pri RPG.

Citácia:
nepaci sa mi to, ze vlastne nic nerobis pokial taha zvysok. a ten taha spomalene.

Inak to je paradoxne, lebo napr. v Game of Thrones je doba, ked ide len jeden hrac minimalizovana na fazu vyhodnotenia prikazov (ktore trva minutu) a striedanie je svizne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
imo aj striedanie v Arkhame je hodne svizne, preto su fazy rozkuskovane, + ked uz sa do hry viacej dostanete, tak si naraz mozte robit upkeep, naraz sa hybat v podstate aj naraz bojovat a co sa tyka arkham encounters tak citanie kariet je zaujimave pre vsetkych, rovnako ako mythos faza; takze ja osobne som ziadne dramaticke kusanie nechtov od nudy nezazil

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mam arkham rad.. hral som vzdy len zakladny set a vacsinou v troch az styroch a pohodicka... jedine co mi vadi je ze obcas sa ta hra vie natiahnut a postupne je menej zabavna ked sa to hra 4 hodiny, ale vacsinou sa mi to nestalo.. kazdopadne dlho moja oblubena stolovka, potom som objavil starcraft board game :D

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dajte vediet potom ked vyjde opravena ceska verzia si to kupim

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zo vsetkych stoloviek sa mi inak asi najviac paci ten shogun (graficke prevedenie, tema, boje) a race for the galaxy (setting!!!)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
Dajte vediet potom ked vyjde opravena ceska verzia si to kupim


vykasli sa na cesku a kup si anglicku, urcite budes chciet expansiony a cakat na preklad je :ikonka11:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
buči napísal:
Dajte vediet potom ked vyjde opravena ceska verzia si to kupim


vykasli sa na cesku a kup si anglicku, urcite budes chciet expansiony a cakat na preklad je :ikonka11:

len co som pozeral, tak cesku som tusim videl za 35 eur, anglicku za 55

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun