HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
viz celý mail. Česky lze použít jak palatin, tak paladin tak i palatýn. Paladin je totéž.


Hore
 Profil  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Palatin bol v Uhorskom štáte vysoký štátny úradník, ktorý dokonca mohol vládnut miesto krála, a toho teda žiaden kodex nezavezoval, to len tak pomimo :P ,

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nikdo taky netvrdí ze fantasy paladin=historický paladin, práve naopak pokud jsi si nevsiml upozornuji na to co palatin/paladin/palatýn historicky vlastne je.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 15.10.2004
Príspevky: 116
Body: 0
Bydlisko: BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
belial napísal:
To prirovnanie paladinov k Jediom bolo ozaj pekne a trefne

No podla mna bol cely clanok pekny a trefny..fajn,velmi fajn :wink:

_________________
Only a fool is sure of anything,
a wise man keeps on guessing.


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
Ja som si cely zivot myslel, ze fantasy paladini vznikli podla rytierov legendarneho krala Richarda Levie Srdce. Ten rad, ako je zname, zalozil (obnovil) po drobnej roztrzke s miestnymi akkonskymi templarmi.

Boli to svine v plechoch. Tak ako ich kolegovia, akurat nepredstierali, ze su mnisi. :twisted:


Hore
   

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak cely tento predchozi post od Fucia jsem vubec nepochopil, nemuze to někdo vysvětlit?


Hore
 Profil  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fucius napísal:
Ja som si cely zivot myslel, ze fantasy paladini vznikli podla rytierov legendarneho krala Richarda Levie Srdce. Ten rad, ako je zname, zalozil (obnovil) po drobnej roztrzke s miestnymi akkonskymi templarmi.

Boli to svine v plechoch. Tak ako ich kolegovia, akurat nepredstierali, ze su mnisi. :twisted:

Konečne niekto, s kým možem aj súhlasit. :twisted:

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale clanok, zda sa, nepojednava o historickej ulohe paladinov. Mam dojem, ze skor sa chce zmenit pohlad na povolanie paladina v D&D, na ktore sa mnozstvo ludi diva bud s nepochopenim, so zdvihnutym obocim alebo v extremnom pripade s nazorom ,,paladin je <censored>".

Predpoklada sa, ze paladin v D&D nie je zalozeny na predstave ,,svine v plechu", co ako je to historicka pravda. Paladin chce byt onym historickym idealom, spojenie rytiera a mnicha, na ktoreho budu vsetci ,,vzhlížet".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bez toho mnicha prosím....

Jiank má Alef0 pravdu.

To že středověšké rytížstvo fugovalo "trochu" jinak je věc jiná


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preco mnicha nie?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Proc musi byt paladin mnich?

Jedna se o ideal rytire! A ac k rytiri patri vira, tak ve stredoveku mel zit podle bible, ovsem ne v celibatu a dalsich "knezskych nalezitostech" a urcote nemusi byt nutne spojovan s cirkvi, staci ze je proste verici.

Spojovani paladin=nabozensky fantaik je druhe stejne nepochopeni funkce paladina, jako to co predvedl onen XXX o kterem jsme se bavili na ICQ
:D


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Poměrně zajimava diskuze na podbne tema se profiluje zde:
http://rpgforum.jinak.cz

Obsah fóra RPG Fórum - Fantasy - Paladin vs. Rytir


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Konečne som sa dostal k pravidlám ADnD musím povedať, že paladina by som nehral. Nie že by nemal schopnosti vyvažujúce jeho povinnosti (apoň približne) ale nepáči sa mi to, že veľmi ľahko môže prísť o svoj status. V podstate ak nezvládne saving throw a podľahne kúzlu, má to isté (kto by charmoval paladina ak by nechcel, aby pre neho niečo urobil? a ak by to bolo dobré, chyrm je zbytočný). A ak sprvý niečo zlé z vlastnej vôle, príde o paladinstvo navždy. Toto sa mi zdá príliš tvrdé. To aby sa paldin bál keď mu povedia o netvorovi ktorý chitil pannu, či ju ísť zachraňovať aj keď tomu neverí alebo riskovať že ho vyrazia z rádu za odmietnutie pomoci.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
Nic není jen černobílé...

Stáhni si Paladin´s Handbook :twisted:


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Konečne som sa dostal k pravidlám ADnD musím povedať, že paladina by som nehral. Nie že by nemal schopnosti vyvažujúce jeho povinnosti (apoň približne) ale nepáči sa mi to, že veľmi ľahko môže prísť o svoj status. V podstate ak nezvládne saving throw a podľahne kúzlu, má to isté (kto by charmoval paladina ak by nechcel, aby pre neho niečo urobil? a ak by to bolo dobré, chyrm je zbytočný). A ak sprvý niečo zlé z vlastnej vôle, príde o paladinstvo navždy. Toto sa mi zdá príliš tvrdé. To aby sa paldin bál keď mu povedia o netvorovi ktorý chitil pannu, či ju ísť zachraňovať aj keď tomu neverí alebo riskovať že ho vyrazia z rádu za odmietnutie pomoci.


Vedome a dobrovolne. Dve podmienky na stratu paladinstva. Navyse paladin nie je goody-two-shoes a paladin nie je hlupak, ktory sa rozbehne za kazdym drakom, ktoreho obvinia z unosov mladych panien.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun