HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Planujem si kupit svoj prvy balicek a tak by som ocenil nejake uzitocne rady ako postupovat  :)

Tak napriklad:

- je lepsi "preconstructed" balicek alebo nahodna zmes kariet?
- zalezi na farbe? tj. su niektore farby (kombinacie) pre zaciatocnika vhodnejsie ako ine?
- kolko kariet budem potrebovat na plnohodnotne hranie? (so zakladnym balickom si asi nevystacim ze? :) )
- vysvetlite mi prosim zmysel roznych "edicii" typu Champions of Kamigawa, Mirrodin, Dark Steel...

a tak podobne  :)


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
- je lepsi "preconstructed" balicek alebo nahodna zmes kariet?

Zalezi od uhla pohladu... preconstructed mozes hrat hned, nahodne uz ani nepredavaju myslim a musel by si potom zurivo kseftovat aby si postavil nieco hratelne.

Citácia:
- zalezi na farbe? tj. su niektore farby (kombinacie) pre zaciatocnika vhodnejsie ako ine?

Mozno.... mne to bolo furt jedno, ale asi najlahsie pre uplneho zaciatocnika budu zelena, cervena a mozno biela.

Citácia:
- kolko kariet budem potrebovat na plnohodnotne hranie? (so zakladnym balickom si asi nevystacim ze? :) )

Na jeden deck 60....

Citácia:
- vysvetlite mi prosim zmysel roznych "edicii" typu Champions of Kamigawa, Mirrodin, Dark Steel...

a tak podobne  :)

Rozne karty.... a niektore edicie zavadzaju nove pravidla (vlastne vacsina to robi).

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mnooo takze na zaciatok je najlepsi preconstructed, ale nerataj ze s tym budes vyhravat turnaje. Kamarat ma preconstructed, a ja s mojim lurovacim deckom v kuse bijem(a to nieje nic extra), ale do zaciatkov ti bohate staci na naucenie a tak a postupne ho budes vylepsovat. Ale ak si veris mozes si zacat skladat balik tak ze nakupis karty povedzme za liter (boostre), najdes ludi co ti pomenia karty a ty si nieco postavis. Na to ale musis mat myslienku ze co by to malo byt za deck. Dalej k tym farbam. Je dolezite aku farbu hrajes, kazda ma ine prednosti a slabosti, viacfarebne decky zasa kombinuju vlastnosti viacerych farieb ale zasa mas problemy s tym ze ti moze dojst ruka povedzme zelena a ziadny zeleny land(priklad)...
No a jednotlive sady, kazda sada je zalozena na niecom inom, napriklad najnovsia sada doniesla niekolko novych vlastnosti ako bushido, otacacie karty, arcane kuzla a podobne

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hm dik ale kedze do toho nechcem zbytocne moc investovat tak to vidim na ten preconstructed  :)

a nemohli by ste mi sem niekto napisat strucnu charakteristiku jednotlivych farieb? (vyhody, nevyhody,..) pripadne dat sem odkaz na nejaku dobru stranku kde je to strucne vysvetlene (nechce sa mi citat siahodlhe navody)

takze je v podstate jedno z akej edicie ten startovaci balik bude?


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mno v podstate (tej najhrubsej) ano...

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Základné veci, na ktoré sa farby špecializujú a v čom sú dobré:

Biela: liečenie, pridávanie životov, malé, lacné a efektívne kreatúry, veľké lietajúce príšery, bojové triky, hromadné zabíjanie príšer, ustanovovanie pravidiel pre všetkých (napr. každý hrá len jedno kúzlo za kolo), celkovo farba zameraná buď na kontrol, alebo na príšery
Zelená: manová akcelerácia a vyhľadávanie landov, relatívne efektívne príšery (veľké aj malé), ničenie artefaktov / enchantmentov / landov (pomenej), bojové triky, celkovo to je farba zameraná na príšery
Červená: lacné, veľmi efektívne príšery, ničenie artefaktov / landov, manová akcelerácie (podstatne slabšia, ako v zelenej!), strielanie do príšer aj hráčov (v tomto vyniká), celkovo farba buď zameraná na príšery, alebo nejaký typ kontrolu
Modrá: rušenie (unikát), manipulácia s balíčkom / vyhľadávanie kariet, ťahanie kariet, vracanie permanentov na ruku, dobrá spolupráca s artefaktami, veľké lietajúce príšery, celkovo farba zameraná na kontrol a kombo
Čierna: manová akcelerácia (najslabšia), zabíjanie príšer, efektívne lacné príšery (ale pomenej ako v červenej či zelenej), discard, uberanie životov a leechovanie (teda tebe uberiem, sebe pridám), manipulácia s deckom a vyhľadávanie kariet (ale slabšie ako v modrej a väčšinou za to platíš životmi), ničenie landov, celkovo farba zameraná hlavne na kontrol či kombo, v menšej miere aj na príšery (je to hodne univerzálna farba, ale skoro vždy platíš niečo za niečo)

Veci, v ktorých sú farby veľmi zlé:

Biela: manová akcelerácia, manipulácia s balíkom
Zelená: zabíjanie oponentových príšer (inak ako v boji)
Červená: pridávanie si životov,  nemá sa ako zbaviť enchantmentov, ťažko manipuluje s balíkom / ťahá karty na vyše, až na hromadné zabíjanie má málo možností na kartovú výhodu
Modrá: pridávanie si životov, zabíjanie oponentových príšer, ničenie artefaktov / echantmentov inak ako vrátením na ruku a následným zrušením, maximálne slabé príšery
Čierna: nevie ničiť artefakty ani enchanty, nepridáva si životy (naopak si ich často sama uberá)

Toto ale nie sú fixné pravidlá a skoro ku všetkému existuje výnimka (niekedy dosť značná). A poznámka pre rypákov: toto je nové delenie, bavíme sa o nových edíciach. Nespomínajte tu prosím Morphlinga, Dark Ritual a podobne. Tieto časy pominuli.

Inak čo sa týka preconstructed, nie je to zlý nápad, nedávno bol dokonca uskutočnený experiment a potvrdilo sa, že bežný preconstructed deck sa s trochou úsilia, schopností a peňazí (ach...) dá premeniť na ZNAČNE silnú mašinku. Ak nechceš investovať veľa, kúp si precon a potom už len dokupuj kusové karty, ktoré potrebuješ.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eh, len musim protestovat proti nazoru, ze cierna si nevie pridat zivoty... urcite je v tomto lepsia ako cervena a modra, vdaka leechovaniu  :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Eh, len musim protestovat proti nazoru, ze cierna si nevie pridat zivoty... urcite je v tomto lepsia ako cervena a modra, vdaka leechovaniu  :P

Toť pravda. Vo výhodách som to spomenul, pri nevýhodách som si to neuvedomil. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Heh, ale inak ta musim pochvalit, si to vysvetlil celkom dobre. :)

Inak si myslim, ze fakt je pre zaciatocnika najlepsia zelena... ale mozno to mam skreslene lebo zelenou som zacinal... no, zeleno-bielou. War Mammoth a Samite Healer baby!  :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 172
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Celkom suhlasim s Annunovym rozborom farieb, az na to pridavanie zivotov, toho ma cierna pomerne dost. Na druhom mieste za bielou. Tahania ma tiez dost, to je asi druhe miesto za modrou. Zabijanie priser, tak tam superi s bielou, ale ma viac moznosti ako biela aj ked nie su take lacne. (Myslim hromadne zabijanie priser. Predsa len, Terror je terror..:) )

Ja som zacinal s ciernym PCD. BOli to zombaci a mozem povedat, ze ked chce niekto zacat hrat priserovske decky, tak prave PCD z Legions su asi tie najlepsie co poznam. Zaklad pre zombakov, elfov, sliverov a vobec, Onslaught rada bola velmi dobra co sa priser (nielen) tyka. Potom som presiel na zelenu a postupne hram vsetky farby az na modru, ktoru velmi nemam rad. Ta variabilita je uzasna.

Takze ked nechces spociatku vela investovat, tak si kup PCD a par boostrov a posmel s kamosmi za karty co sa Ti viac hodia. Ale Mirrodinske PCD by som si velmi nekupoval, nezdali sa mi az tak dobre... Mozno tak Kamigawu, ta zatial vyzera obstojne, ktovie co vyjde v dalsich dieloch....


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a aka farba sa najviac hodi do kombinacie s ciernou?


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vec nazoru....

Ja som za bielu... ale cervena a modra su take prirodzenejsie.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hlavne biela (stavia sa hlavne ako control), potom zelená (stavia sa hlavne ako kontrol (kombo/kontrol), kde zelená slúži skôr ako "potrava" pre rôzne čierne efekty, viď death cloud alebo braids), a teoreticky aj modrá (opäť kontrol :), ale toto nie je veľmi časté). Najlepšie vypĺňajú medzery v tom, čo čierna nevie (pre čiernu sú smrťou hlavne tie enchatny a artefakty).

Červenú by som s ňou nespájal, nemá veľmi čo ponúknuť. Jediná výnimka je balík postavený na ničenie zemí, kedy je zase táto kombinácia ideálna.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A keby som chcel hrat utocny balik tak aku kombinaciu farieb by ste mi poradili?


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
A keby som chcel hrat utocny balik tak aku kombinaciu farieb by ste mi poradili?

Cervena (fritka)
Zelena (horda)
Cervena + Zelena (hordofritka)
Cervena + Cierna (nekrofritka)

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun