HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Pán Prsteňov: Návrat kráľa. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Toto je diskusia ku článku Pán Prsteňov: Návrat kráľa. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!
Čo sa týka tej recenzie, má niečo do seba. Ale mňa ako ,,fanúšika" Tolkiena, ktorý niekoľko krát čítal Hobita, Silmarillion, Pán prsteňov a raz Nedokončené príbehy Númenoru a Stredozeme na tom filme najviac ,,nasrdilo" (a poriadne) najmä to, ako boli zobrazovaní Gondorskí vojaci počas obliehania MInas Tirith (najmä po rozbití prvej brány). Väčších zbabelcov z nich ani Mr. Jackson spraviť nemohol. Veď to bola hrôza, grrr. A ešte musím spomenúť tích civilov (matky s deťmi), čo sa tam vrhali pod meče ohyzdov, strašné voľačo. Pritom v knihe boli civilisti ,,evakuovaní" do iných častí Gondoru. Najväčšie plus toho filmu je asi to, že si človek dokáže lepšie predstaviť niektoré veci z kníh. Tá scéna s majákmi bola fakt ,,tučko". Ale ako bolo spomenuté aj v recenzii, tak to v niektorých momentoch vyzeralo asi vážne tak, že tých ohyzdov je najmänej 200 000, čo je podľa mňa trochu prehnané. Pokiaľ mesto bránilo cca 10 000 vojakov (preháňam, ale aj tak) a neskôr tam dobehlo 7-8 000 jazdcov, vážne len mŕtvi to mohli vyhrať. Najlepšia z celej trilógie bola jednoznačne jednotka, tá sa ešte ako tak držala knihy, ale potom ..... . (nikoho sa týmto nechcem dotknúť, je to len môj názor  :) )


Hore
   


Odpoveď s citáciou
ešte takú drobnosť (to predtýmto som písal ja). Všimol som si, že sa tu občas debatuje o tom, či je slovenský preklad ohyzdi vhodný a pod.. Ja osobne nie som jazykovedec a neviem presne či to slovo znamená to, čo aj označuje (teda veľkú špinavú blbú bitosť), ale som si zvykol používať ho, takže dúfam že mi niekto za to nevynadá (škreti mi znie moc česky a čo som tu čítal, že spravili na markíze, že idú škaredý alebo tak nejak, skoro som pukol od smiechu :D )


Hore
   

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja neuznavam nazov ohyzdi ani škreti ale najlepsie je klasicke ceske skřeti. Zda sa mi to najlepsie. Lebo ohyzd je proste blby nazov a škret znie malo zle. Takze asi tak. A najviac ma na filme popudilo, ako spracovali krajinu pri nastoknutom prsteni. Ved v hobitovi si Bilbo ani nevsimol, ze ma nejaku moc, kym ho neminul Glum nepovsimnuteho. A tam to spravili.....ved viete ako a ja si myslim ze blbo. Lebo aj ked na sebe mal Frodo citi Sauronov pohlad, nemalo by sa to prejavovat absolutnou dezorientaciou a skreslovanim prostredia.

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 07.01.2005
Príspevky: 1002
Body: 5
Bydlisko: never mind...
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
proste niekomu ruplo v bedni. nie Jacksonovi ale tomu kto film uctieva a knihu ma za daco podradne. takych ludi poznam... moja kamaratka to dotiahla do dokonalosti - neuznava film ani knihu ale rozhlasovu hru.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak to uz ano... :ikonka44:  :ikonka44:  :ikonka44:  :ikonka44:

kniha je kniha.....vsetko ostatne nam moze pomoct si lepsie predstavit Tolk. svet naokolo.(film)..

a rozhl. hra je tiez dobra vec..ale kniha je  :ikonka19:  :ikonka19:  :ikonka19:

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Anonymous napísal:
Annun napísal:
Toto je diskusia ku článku Pán Prsteňov: Návrat kráľa. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!
Čo sa týka tej recenzie, má niečo do seba. Ale mňa ako ,,fanúšika" Tolkiena, ktorý niekoľko krát čítal Hobita, Silmarillion, Pán prsteňov a raz Nedokončené príbehy Númenoru a Stredozeme na tom filme najviac ,,nasrdilo" (a poriadne) najmä to, ako boli zobrazovaní Gondorskí vojaci počas obliehania MInas Tirith (najmä po rozbití prvej brány). Väčších zbabelcov z nich ani Mr. Jackson spraviť nemohol. Veď to bola hrôza, grrr. A ešte musím spomenúť tích civilov (matky s deťmi), čo sa tam vrhali pod meče ohyzdov, strašné voľačo. Pritom v knihe boli civilisti ,,evakuovaní" do iných častí Gondoru. Najväčšie plus toho filmu je asi to, že si človek dokáže lepšie predstaviť niektoré veci z kníh. Tá scéna s majákmi bola fakt ,,tučko". Ale ako bolo spomenuté aj v recenzii, tak to v niektorých momentoch vyzeralo asi vážne tak, že tých ohyzdov je najmänej 200 000, čo je podľa mňa trochu prehnané. Pokiaľ mesto bránilo cca 10 000 vojakov (preháňam, ale aj tak) a neskôr tam dobehlo 7-8 000 jazdcov, vážne len mŕtvi to mohli vyhrať. Najlepšia z celej trilógie bola jednoznačne jednotka, tá sa ešte ako tak držala knihy, ale potom ..... . (nikoho sa týmto nechcem dotknúť, je to len môj názor  :) )



Len tak podtknem...ze vo filme to vyzeralo ze ich je dost malo( ohyzdov :) .. teda ped ciernov branov) ..ale podla knihy ich tam bolo este asi 1milion!!!!! takze ako bolo povedane mrtvoly by kludne vyhrali stacilo aby kazda buchla do opevnenia bielej veze a ta by istotne musela padnut  :)  :) ....................


Hore
   

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ten anonym som ja...zabudol som sa prihlasit...takze tak

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Ako už bolo povedané, film väčšinou nemôže byť vernou kópiou knihy. A najmä nie Pán prsteňov. Podľa môjho názoru Peter Jackson urobil vysokokvalitnú prácu.


Hore
   

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 165
Body: 6
Bydlisko: do na Košicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
[quote="mt-svk"]Ako už bolo povedané, film väčšinou nemôže byť vernou kópiou knihy. A najmä nie Pán prsteňov. Podľa môjho názoru Peter Jackson urobil vysokokvalitnú prácu.[/quote]
ano, Jackson je pan reziser, dokazal natocit nieco horsie ako kniha .... a podla mna je kniha doooost zla :-)


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun