HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Amber DRPG - bezkockové RPG. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Pekná recenzia. Gratulujem. Chýba mi tam iba akurát, popis prepojensti herného systému a znalosti knihy.


Hore
   

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ehm, to tam je nazančené. Co jsi tím jako myslel?


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
kde? kde? Zeby som to missnul?
Ide mi o toto: Ahojte! Dnes si dame Amber. Take bezkockove RPG. Necitali ste knihu? Nevadi. To je fuk pravidla su taketo ...


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam pocit, ze v samotnych pravidlach je co-to napisane (autor to doplnil v prispevku na inom serveri).

Ale: to bude asi ako so vsetkymi z-literarnych-predloh-vychadzajucimi pravidlami. Bez penez do ... pardon. Bez znalosti to budes mat asi tazke.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Anonymous napísal:
kde? kde? Zeby som to missnul?
Ide mi o toto: Ahojte! Dnes si dame Amber. Take bezkockove RPG. Necitali ste knihu? Nevadi. To je fuk pravidla su taketo ...


No, v pravidlách je popis základných pojmov zo sveta Amberu, čitateľ by mal byť schopný pochopiť podstatu. Tá sama o sebe nie je zložitá a ak nikto z hráčov knihy nečítal, nie je to žiadny veľký problém, lebo je tam fakt všetko podstatné. Ak si však knihy niekto prečíta, získa omnoho hlbší pohľad na amberský vesmír, bude sa vedieť lepšie vcítiť do postavy, pochopiť jej zmýšľanie a konanie (a konanie iných) a aj zážitok z hry bude (pre všetkých) obohacujúci.

Tiež je tam siahodlhý opis základných postáv - Oberona, princov, princezien, Dworkina a pod., čím sa zážitok a pochopenie len prehlbuje. A spolu so všetkými tými hernými rozhovormi (medzi PH a hráčmi), ktoré tam sú, je to naozaj zaujímavé čítanie (a myslím, že nebude robiť problém prelúskať tých 256 strán ani odporcom dlhých pravidiel, ktorí uprednostňujú jednoduchý systém - ktorý tam náhodou aj je  :lol: - a za pravidlá považujú max. 20 stránok textu).


Hore
   

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ahem, ten dlhší príspevok je môj  :D , len som nebol prihlásený...


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joyeettii - Vítej na fórech


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Joyeettii - Vítej na fórech


Ahem, Dálokôre,

Joyeettii....... hmmmmmmmMmmmmMmmmmmmmm
:evil:  :roll:
:lol:  :lol:
No, dobre, šme še pobaviľi....

Aj ja ťa tu vítam  :lol:


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Řekl bych že mě tu vítat nemusíš, jakožto druhý registrovaný  jsem už přivídatl toliko lidí


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Řekl bych že mě tu vítat nemusíš, jakožto druhý registrovaný  jsem už přivídatl toliko lidí


:roll:  :roll:  :roll:
Ach tys' to nepochopil, můj rytíři.... Já tě milovala... a tys' mě opustil... Ach já neštastná, neštastná... co si jen teď počnu???? No co???????

Promiňte pánové, (hihi), nejsem já tak trochu offtopic? Já to už neudělám, já SLIBUJU!!!!!!!!!!!!!!!


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak te+d jsme mimo.

Já si to jko moderátor případně smažu ;)


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedysi davno ked ma bavili CCG hry som stravil vela casu dumanim nad hrou CCG ktora by vychadzala z Amber series. Moja predstava bola taka, ze hrac by si na zaciatku volil jedneho z princov Amberu (okopirovane z MetW CCG) a potom by sa snazil obsadit VZOR, ktory by bol v strede hracieho planu.  Okrem sveta Amberu by existovali svety (odrazy) 4 vlavo a 4 vpravo od Amberu, ktore by sa lisili pristupom k magii/technologiam. Ak si pamatate ake mal Corwin problemi s palnymi zbranami pri prechode medzi svetmi, viete co myslim. Ale copyrighty ma odpisali.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Kedysi davno ked ma bavili CCG hry som stravil vela casu dumanim nad hrou CCG ktora by vychadzala z Amber series. Moja predstava bola taka, ze hrac by si na zaciatku volil jedneho z princov Amberu (okopirovane z MetW CCG) a potom by sa snazil obsadit VZOR, ktory by bol v strede hracieho planu.  Okrem sveta Amberu by existovali svety (odrazy) 4 vlavo a 4 vpravo od Amberu, ktore by sa lisili pristupom k magii/technologiam. Ak si pamatate ake mal Corwin problemi s palnymi zbranami pri prechode medzi svetmi, viete co myslim. Ale copyrighty ma odpisali.


No, to hej... A na copyright by som v pripade Amberu ani len nechcel mysliet...  :roll:

Aj ja som rozmyslal, ako by sa dala podobna CCG hra spravit, samozrejme ostalo to len v ramci vizii, ziadneho konkretneho napadu...

Ale spat k topicu - ako sa ti pacila recenzia? Nieco pozitivne - negativne, o co sa chces podelit?


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže späť k téme. Dalcorove rencenzie považujem za jedny z najlepších na tomto fóre. Na rozdiel od drvivej vätšiny ostatných recenzií na čokoľvek, mám z jeho recenzií pocit, že vie o čom píše. Angažuje sa v žánri RPG a je poznať, že má prehľad. Je to balzam na oči, čítať články od človeka, ktorý vie, že recenzia má nejako začať, pokračovať apotom skončiť. Žiadne úlety typu: Kua, chlapi. Fčera som drvil taku gamesu. No bomba! ...
To že som na jeho rec reagoval pochvalne aj otázne, nech prosím berie autor ako +. Aby som na niečo reagoval, musí to vo mne vzbudiť záujem, čo Dalcorov článok jednoznačne urobil. Prial by som si aby takýchto článkov bolo na Hostinci čo najviac, aj keď RPG už teraz sledujem iba okrajovo.
Ešte raz. Bravo Dalcor!

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun