HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Chrám Kríža 1: História. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zeby slovensky Ed Grínvúd?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pekny clanok... akurat netusim ake su to "tocive schody" a takisto "nadzemné poschodia" su dvE a nie dvA  :)

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Celkovo to neni az take zle....chcelo by to asi aby to bolo dlhsie....


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Autor slubil (a vraj uz aj napisal) dalsie diely.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eruantalon napísal:
pekny clanok... akurat netusim ake su to "tocive schody" a takisto "nadzemné poschodia" su dvE a nie dvA  :)


Točivé schody, sú schody obtáčajúce sa okolo stĺpa, často vidieť v kruhových vežiach hradov/zámkov.

A sorry, za šotka, ale to je už tak keď človek nepíše s pomocou Wordovskej opravy gramatiky  :P

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
take schody su tocite... jestli se nepletu ja a pravidla slovenskeho pravopisu....

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Schody su tocite (vid Kratky slovnik SJ). Opravil som to.

Inak, odkedy na severe vravite dva poschodia? Myslel som si, ze tak hutora lem vychodnare. ;-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hostinsky, dva piva a dve rumy!  :ikonka24:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef0: na Liptove sa to odjakživa vraví dva pivá atď. dokonca aj profesorky slovenčiny tak hovoria  :)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak v tom pripade tak hovori pol slovenska... OT

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kaslat na dva piva, to sa stane. Je to celkom dobre napisane.
Aj ked uprimne povedane, ja  mam zasa svoje vyhrady voci celkovej myslienke takehoto zaujimaveho pustneho zariadenia. Ale to je kazdeho osobny vkus na druhu stranu. Takze pohoda. To by bolo na dlhsiu diskusiu. A naco vrtat, ked sa to tebe a hracom paci :).

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vsak sa nehanbi, diskutuj :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sabathius napísal:
Kaslat na dva piva, to sa stane. Je to celkom dobre napisane.
Aj ked uprimne povedane, ja  mam zasa svoje vyhrady voci celkovej myslienke takehoto zaujimaveho pustneho zariadenia. Ale to je kazdeho osobny vkus na druhu stranu. Takze pohoda. To by bolo na dlhsiu diskusiu. A naco vrtat, ked sa to tebe a hracom paci :).


Keď tak rozmýšľam, tak neviem nájsť iné výhrady, než pár vecí, ktoré nie sú zrovna reálne. Napr. zásobovanie vodou je zabezpečené podzemnou oázou, čo priznávam nie je veľmi reálne. Kilometre chodieb pod zemou tiež neznie veľmi reálne, alebo taká otázka klimatizácie.

Inak už fakt neviem, čo by sa tomu dalo vytknúť.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No to su tie zjavne veci. Skutocne nechcem rozputat diskusiu zlym smerom. A vobec nie navazat do prace niekoho ineho, lebo viem co to je travit hodiny nad cimsi, co ma mna a mojich hracov potesit. Mne osobne ta myslienka Chramu nie je sympaticka. Vysvetlim preco.
Z ineho textu o postave menom Syle na tychto strankach som pochopil, ze clenov-zabijakov je v skutocnosti 7 (donedavna ich bolo iba 6) + par novicov na trening (bola tam rec tusim o piatich. Ale ak som to cele zmrsi kasli na to a citaj dalej). Co je podla mna nie len malo na taku rozlahlu stavbu, ale aj na myslienku prevadzkovania chramu ako takeho. Nejde iba o zasobovanie do puste co je asi dost klucove.
Ide hlavne o ich hlavnu ulohu a sice udrzovanie Rovnovahy. Pokial by tito kvazisamuraji neboli nadani vesteckymi schopnostami je malo pravdepodobne, zeby stihali vyhladavat jedincov, ktorych odstranenie vyvazi vsetkych sily v ich svete. Takato operacia vyzaduje obrovske zazemie informatorov, infiltratorov a podobne. Ak si uvedomis, ze odstranit niekoho, kto narusa svojou existenciou rovnovahu nebude nic jednoduche, vyzaduje to zrejme isty cas na pripravu a logistiku. Cize podla mojho nazoru by tych zabijakov mal byt pomerne slusny pocet (co zasa zvysuje naroky na zasobovanie do puste) a rozhodne by nemali pobiehat niekde po pusti, ale vacsinu casu travit hlavne vo velkych mestach.
Dalsou vecou je sama Rovnovaha. Tu totiz mozem vyvazit tak, ze odstranim jedno velke zavazie (mocneho zlosyna), alebo vela mensich (odpracem nejaku tu tlupu banditov, alebo zboznych mnichov, to zavisi na tom ktoru stranu vah prave zrovnavam). Na to aby som ju vyrovnal NEMUSIM nutne ist po velkych cieloch a klucovych osobach. One zrnka na vahach boli povestne uz v staroveku.
Ona ROVNOVAHA je vecou velmi osemetnou a da sa vnimat mnohymi sposobmi. Fakt by som sa do toho nepustal byt tebou. Viac sa o tychto myslienkach docitas v literature venovanej tejto teme.
Muz menom X ma vyslovene pobavil a skor by som povedal, ze pri budovani chramu pracovali opacne. Teda ze nasli podzemny system a na nom postavili v davnych casoch hornu stavbu. Pripada mi to praktickejsie ako kutat kilometre chodieb, neviem ake velike podzemne priestory a oazu. Jeho meno, no to uz je na tebe ale su aj ine sposoby ako ho utajit nez zabudnut a volat najslavnejsieho z majstrov X. Nejaka lepsia prezyvka by bola dostojnejsia. X ako symbol mat mozu, symbolizuje prave rovnovahu (aj styri vetry, svetove strany, rovne obdobia, zakladne farby, casti dna, tyzdne v mesiaci a kopu dalsich veci - opat skus literatutu tetoraz cosi o druidoch).

Toto je to co sa mi chce momentalne pisat.

ALE
cely ten napad nie je zly. Preto som sa nechcel do debaty montovat. Skus to nebrat ako kritiku ak sa da. Ak chram v pusti pouzijes ako vycvikove stredisko a  prastare neviem co (nejake orakulum tam capnes, hlavnych majstrov, mocne cosi, mysticke hento...) blizko neho fuknes daku tu oazu zasobovaciu (skus fremenov v Dune, ti to risili celkom dobre) a rozmiestnis po svete nejake tie centraly a vyzvedne siete mohlo by to fungovat celkom uspokojivo.
Celkovo drzim palce. Dufam, ze som nepisal prilis vela. Ja len nemam rad STRAZCOV. Lebo vies co sa hovorilo uz za onych casov - Quis custodiet ipsos custodies?

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun