HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Descent: Journeys in the Dark. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
cau Juro! ..pekna recenzia... uz sa tesim jak si to u Ruda zahrame...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla recenzie to vypada celkom zaujimavo. Corvus ak to odskusas tak daj vediet ako sa ti pacilo. Tak trochu o tej hre zacinam uvazovat.
A inak ak by si to niekto chcel kupit tak rozhodne nechodte do Brlohu. Objednajte si to z netu (napr. TU), je to o polovicu lacnejsie (co je pri takej sume uz celkom rozdiel).

Edit: Inak dobry napad s tou skladacou bednou. Vypada to dost dobre a hlavne prakticky :)


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yo, bedna je viac ako prakticka. Ta originalna je fakt nechutne velka. Inak je to skutocne skvela hra na zimne vecery. Pokial vam prilis nevonia hack and slash budte opatrni. Ono sa sice v kampani nejaky ten role play vyskytne, ale toto nie je ADnD aj ked sa mu dost podoba.
Nasa kampan sa odohrava vo svete Warhammeru (diky Corvus za mapku, zisla sa) no a je zamerana na trpaslikov a boj s odvekym nepriatelom. Ak to cele zdarne dopadne niekde sa ten pribeh objavi pre ludi co maju Descent radi.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja beriem Descent ako hru zameranu na hack and slash a podla toho k nej aj pristupujem... nechcel by som svoje RPG hry hravat takymto sposobom ale toto bude urcite sranda ;) hlavne kedze je to sutaz...a Gamemaster (ci skor Dungeon Keeper) je protivnik ktory sa snazi druzinu porazit.. tento aspekt (vacsinou :twisted: ) v RPG nie je..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno by stalo za to porovnat hru s D&D Basic Setom. Rozdiely vidim akurat v tom, ze Overlord je tym nepriatelom a ze suboj je v Basic Sete zjednodusenou verziou v d20 (ale zrejme aj tak o nieco zlozitejsi ako tuto).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nuz cestne priznam, ze D&D Basic set nepoznam. Ale suboj v Descente prebieha asi nasledovne
utocnik zhromazdi vsetky kocky (podla schopnosti a vybavenia) a hodi.
- najprv sa pozrie ci mu na hlavnej kocke (posla typu utoku modra, cervena alebo biela) nepadlo X akoze netrafil
- ak ma zbran na utok na dialku (magia, strelba) porata ci hodene cisla daju spolu vzdialenost od supera - akoze dostrelil
- no a potom sa porataju srdiecka - damage
- a tie prtave blesky - da sa za ne pridavat damage, range alebo rozne ine schopnosti aktivovat
- rodziel medzi damage a superovou obranou (len armor, ziadne hody sa nerobia) je zasah.

vysledok zvycajne porata clovek tak za pat sekund, kedze vsetky znaky su prijemne viditelne

ak sa chce niekto hlbsie zaoberat rozdielmi, tuto je link na pravidla Descentu
http://www.fantasyflightgames.com/descent_support.html
je to citanie tak na pol hodku ma to cez 20stran, ale mocno obrazkov :)


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak som v nedelu zahral jednu kratku partiu Descentu... chceli sme povodne hrat aj dalsiu ale nalada na akcii bola uz trochu ina  :ikonka31:
no a moje dojmy?

na prve hranie dost komplikovane. ale myslim ze by to po par hraniach prislo do krvi.
co sa mi ale nepacilo su kocky.. je ich po prdely vela roznych druhov, na kazdej strane kocky je jeden az tri znaky, niekedy sa rataju vsetky, niekedy si musis vybrat len jeden znak, kazda zbran pouziva inu kombinaciu kociek, ktoru vzdy musel hrac zhanat po stole(teda hrali sme na zemi ale chapete ma ;) ).. ja som odporca pooloveho hadzania kociek a toto bolo take ze clovek hodil 2-6 kociek a potom zratuval srdiecka, blesky, cisla.. no je toho dost. k negativam by som este zaradil to ze postavicky v krabici nepridu namalovane... podla mna by taketo nezberatelske figurkove hry mali mat postavicky namalovane.. ale to je len moj nazor ako totalneho nemaliara..
este ma napadlo ze hra pouziva stvorceky ale posun do sikma stoji tolko isto bodov ako rovno... mohli to radsej urobit do hexov ale to by bolo asi na amikov privela  :P

k pozitivam by som zaradil celkove graficke spracovanie hry.. velmi pekne figurky, krasne obrazky na kartickach, dungeon vyzeral fakt fajn, dalej sa mi pacil ten system ze Overlord je protivnik.. malo to taky iny naboj ako klasicke RPG.. jednoducho sme ako postavy proti tomu Dungeon keeprovi bojovali a nemal som pocit ze by nas hocikedy mohol zrusit.. velmi pekny prvok kvoli ktoremu sa tato hra oplati hrat aj tomu co si mysli ze mu staci RPG... Descent je samozrejme hack'n'slash ale ani sa na nic ine nehra a tuto ulohy si podla mna plni vyborne.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yo kociek je vela a treba ratat tri druhy znakov. Prejde to do krvi, ale obcas (hlavne ked sa zacne popijat) sa to rata dost tazko. Malovanie figurok je zabava, ale naozaj nie pre kazdeho. Mam pocit, zeby to dost zdvihlo cenu, tych figurok je 80.
RPG nie je nejako vyrazne postihovane ani v kampani, akurat ta ma aj slusny dej (ak sa zadari tvorcovi), nejake tie logicke puzzle a podobne (su na to v hre mechanizmy, ale Descent je stavany ako hack'n'slash a taky aj ostava).
To, ze hra overlord proti hracom je asi najvacsie lakadlo. Ono by sa zdalo, ze ich roznesie jedna radost, ale opak je pravdou. Vyvazenost systemu mu v tom brani. Ja som az po par hrach zacal chapat ako dobre to je vyvazene a aka to je robota vyrobit scenar tak, aby ani jedna strana nemala jednoznacnu prevahu. K tvorbe dobrodruzstiev existuju pevne pravidla a kazdy scenar je mozne postnut priamo na strankach hry, kde vam ho otestuju ostatni hraci a aj tvorcovia hry. Poradia, co kam dodat a co ubrat.
Hexy alebo stvorce. Nuz tam amici zvolili cestu osvedcenej klasiky. Nevedia totiz vyriesit problem stvorcovej miestnosti a hexovej mriezky :). Nuz dali stvorce. Myslim ze ratanie rovno a sikmo za jeden bod urobili preto, aby sa pravidla nekomplikovali prilisne. Nech sa mozu hraci sustredit na marovacku. Inak poviem vam, nie je to RPG, ale hraci maju hrozne silny pocit vitazstva. To preto, ze Overlord robi vsetko preto aby ich zlikvidoval. Co sa pri beznych RPG deje iba zcasti nakolko tam to je o pribehu a GM je skor rozpravacom a usmernovatelom deja, nejde im po krku na kazdom rohu.

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun