HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Fajcite?
Ano 28%  28%  [ 12 ]
Nie 72%  72%  [ 31 ]
Celkový počet hlasov : 43
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aky je vas nazor na fajcenie, fajciarov, zakaz fajcenia a veci s tym suvisiace?

(pozn.: Tema pojednava o fajceni tabaku, ostatnych fajciarov poprosim, aby si svoje skusenosti a narazky nechali pre seba)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
nefajcim nemusim
nech si fajci kto co chce ako chce, kolko chce ale nech to ja necitim a budeme stastny

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall napísal:
Aky je vas nazor na fajcenie, fajciarov, zakaz fajcenia a veci s tym suvisiace?


nepublikovatelny :?

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nikdy v zivote som nefajcil a ani neplanujem. A nenavidim, ked sa mi dym z cigarety dostane do pohara s pivom, ktoreho ma potom taku chut, ze fuj :? Vacsina fajciarov je maximalne nezodpovedna co sa tyka ohladu na nefajciarov. Zapalia si hocikedy a hocikde a najlepsie ked mi dym este niekto fukne do tvare :evil:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nefajcim... nie je to nijak extra prijemne, plus to lezie do penazi...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Kedysi v nemecku bojovali na jednom pracovisku proti fajciarom, a rozposlali nieco takeho.

'Predstavte si, ze niekto pije pivo a potom produkt, ktory z toho vznikne vam vyluci na hlavu. Skuste sa zamysliet, ako by sa vam to pacilo a uvedomte si, ze dotycny produkt je menej skodlivy zdraviu, ako produkt fajciarov'

ujalo sa to a fajciari z daneho pracoviska vymizli.

Ja som to kedysi spravil na nasom pracovisku v KE, vymizol obeznik. Fajciari veselo fajcia dalej.

Podla mna su fajciari jedni z 'najhorsich tvorov' :) na svete pretoze si svoju aroganciu ani neuvedomuju.

Hej a nefajcim, pozadujem ak niekto fajci nech to robi tak, aby mna tym neobtazoval.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nefajčil som, nefajčim, nebudem fajčiť. Veni, vidi, vidci!

Fajčia len tý pre ktorých je zdravie umelý pojem.

_________________
<insert cliché quote here>


Naposledy upravil Saimon dňa So. 09. Apr 2005, 14:07, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
som proti fajceniu - saj naco si kazit zivot ze? :P

fasa! kto mi zobral krabicku? :lol:

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nefajcim. Ani neplanujem zacinat.

A stotoznujem sa s Fixirom ohladom tej arogancie. Im je proste jedno kedy a kde fajcia a komu vsetkemu to prekaza...Ked este si zapalia niekde vonku, tak to nejak prezijem, ale v uzavretych priestranstvach musim chodit kazdu polhodinu predychavat vonku :?

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
vratko napísal:
Podla mna su fajciari jedni z 'najhorsich tvorov' :) na svete pretoze si svoju aroganciu ani neuvedomuju.


Takže ja som fajčiar, už pekných pár rokov. Pri téme o alkohole som sa vyjadril, že sa viem prispôsobiť a ísť aj do cukrárne, či čajovne. To isté platí aj pri fajčení, ak som s niekým, komu to vadí, tak nefajčím, aj keď som vo fajčiarskom podniku - nie je problém. Pokiaľ sa niekto iný rozčuluje vo fajčiarskom podniku, tak si má sadnúť do nefajčiarskeho.

Označiť fajčiarov za "najhorších tvorov", "arogantných pakov" a "hnusných debilov", je podľa mňa nemieste. Niektorí sú arogantní, to je pravda. No aj mnohí svätuškári robia omnoho horšie veci, než je dymenie do ovzdušia. Fajčiari sú normálny ľudia a pokiaľ sú ohľaduplní, tak v čom je problém? Nikdy by ma nenapadlo fajčiť napríklad na zastávke, pokiaľ tam nie som sám. Kadejaké dehonestujúce výrazi na adresu nefajčiarov nehovoria nič o ich charaktere, rozume, povahe, či schopnostiach. Mnohí arogantní nefajčiari ich všetkých hádžu do jedného vreca ako "hnusných fajčiarov".

A zákaz fajčenia: je to krok k diktatúre. Tak ako povinné náboženstvo, či zákaz potratov. Krok za krokom budeme strácať slobody. Nefajčiarom je to jedno, no to je ľahostajnosť. Všetko čo sa ma netýka mi je ukradnuté - to je ľahostajnosť, ktorá dáva moc politikom. (A to vo všetkom, kto išiel demonštrovať za učiteľov, za lekárov, za robotníkov - nik, len oni sami). Je to do značnej miery obmedzovanie ľudskej slobody, preto nezveličujem. Kľudne to môže viesť k svetu z filmu Demolition Man, kde mali zakázená aj alkohol, čevené mäso a podobne. Ideálny svet založený na diktatúre a bez pôžitkov.

Som za nefajčiarske podniky, nefajčiť v reštikách a podobne, no aby som si nemohl zapáliť pri pive v krčme, to je choré. Prečo nefajčiari vyžadujú toleranciu, no sami nie sú tolerantní?


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
suhlasim s Corwinom...
zase oznacovat fajciarov ako nejake zrudy je predsalen mierne hlupe,nemyslite??
ked som s ludmi,ktorych nepoznam,spytam sa ich,ci im bude vadit,ked si zapalim...nikdy nefukam ludom dym do tvare,fukam ho pod stol /ak som karcme/ alebo dohora...
ale uznavam...keby tie cigarety tak nesmrdeli...ten smrad vadi aj mne aj ked je na mne...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Corwin napísal:
Takže ja som fajčiar, už pekných pár rokov. Pri téme o alkohole som sa vyjadril, že sa viem prispôsobiť a ísť aj do cukrárne, či čajovne. To isté platí aj pri fajčení, ak som s niekým, komu to vadí, tak nefajčím, aj keď som vo fajčiarskom podniku - nie je problém. Pokiaľ sa niekto iný rozčuluje vo fajčiarskom podniku, tak si má sadnúť do nefajčiarskeho.


K tomu by som povedal asi tolko: Cest vynimkam, drahy Corwin :wink:
Ja neodsudzujem fajciarov ako takych(mnoho mojich priatelov fajci), mne vadi fajcenie- ten dym. To, ze si niekto zapali, este neznamena ze je debil a idiot. Vratko sa podla mna vyjadril dost nestastne...

A k zakazu fajcenia: je to blbost, suhlasim. Ale mali by sa dat aspon enjak oddelit fajciarske zony od nefajciarskych (inak ako pol metra vysokym murikom :P )

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad corwin a whathewer smokers - si nepochopil ako som to myslel s tymi uvodzovkami. Nehadzem vsetkych do jedneho vreca - ale vynimiek je malo.

a iba dodam ze si naomyle ak si myslis ze vo verejnom podniku kam mam povoleny vstup aj ja by si mal mat pravo si zapalit. Sa ti mozem vycurat potom na hlavu? Nech je to aj pri pive trebars - pokial tam mam volny vstup aj ja - nemas tam co fajcit. Fajci si doma na wcku alebo kde len chces - do mojich pluc mi s tym smradom nelez, a to ani nehovorim o osobach ktore su na dym alergicke a mozu mat z toho aj astmatycky zachvat. Posledne vetu mi iba dokazuju ze patris asi k tym co si to neuvedomuju. Mne je absolutne jedno ze ty prave v tu chvilku mas 'chut' (abstak) na cigu. Ak je to podnik kde mam vstup volny aj ja nemas tam co fajcit. 'Fajciarsky' a nefajciarsky podnik - taky uz nema co existovat na sk. Vsade kde sa na verejnom priestranstve fajci - sa vlastne porusuje zakon. Aj v krcme pri pive.

Porozmyslaj o cige.....napriklad aj v tych intenciach ze prave ked budes mat 50-60 a budes sa chciet tesit vnucatam - zrazu len tak chytis infarkt na ceste - nic ziadne upozornenie BUM. Kto ti dal pravo to sposobovat mne? Ak by som aj bol arogantny a nieco ti zakazal - umries na to? nie. Fajci si inde ako ja - a budeme spolu dobre vychadzat.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Drahý Vratko,

nemyslel som verejné podniky ako také. Pokiaľ je v podniku dovolené fajčiť, tak je to proste dovolené a nech sa nikto nerozčuluje, že je tam smrad (okrem mojich spolusediacich, tí nech mi tresnú po hlave, ak im to vadí a ja prestanem :) ).
Ak bude v podniku povolené čúrať na hlavy, tak potom môžeš, akurát nebudeš mať príležitosť, lebo do takého podniku by som nešiel. Nechcelo by to viac tolerancie, hm?
To je podobné, ako keby som ti v cukrárni povedal, nepi alkohol, alebo keby ti vegetarián, či moslim v reštike povedal, nejedz bravčové, lebo ich to uráža.
Nečítaš pozorne čo píšem. Nefajčím pri mojich spolusediacich, takže ak by sme šli spolu na pivo (platím), tak by som nefajčil, alebo šiel von (ak by som nemohol vydržať).

Ako povedal Aldy, aj ja som za nefajčiarske podniky, to podporujem, ale nech nie sú nefajčiarske všetky.

Inak viacerým mojim známim vadí fajčenie, aj mojej priateľke, no všetci si o úplnom zákaze fajčenia myslia to čo ja, že je to obmedzovanie. Asi si nevidel Demolition Man?

A s tým zdravím, viem o čom hovoríš. Som alergik s miernym nábehom na astmu, takže to poznám.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad corwin - ja chapem co hovoris - ale je to nedoriesene. Nemam nic proti tomu ak zakon bude taky ze pri vstupe do podniku bude jasne ze je to fajciar. Ale nie je mojou povinnostou to zistovat - pretoze fajciar nie je clovek prirodzeny. Nenarodil som sa s cigou v ustach. Preto ak tak by som mal byt na to upozorneny hociakym sposobom. Privstupe, na stole by malo byt vypisane, servirka by mala byt povinna to oznamit a pod. Mnohokrat sa mi stalo ze som vosiel, po smradu/skodlivinach ani stopa - objednal som si a prisli vyteseny fajciari a mi sprijemnili vecer na ntu. Uznas ze takyto fajciarsky podnik nie je ten spravny. Inak nech si existuju a ja tam nevojdem. To je ako keby si ty nevedel ze sa v tom podniku cura na hlavu. Nevedel by si ze tam nemas vojst a ja by som sa realizpval hned po tom ako zacnes papkat.
:wink:

co sa tyka alkoholu v cukrarni - povedz mi prosim ta kolkym ludom by som tym poskodil zdravie? alebo vyvolal astm. zachvat? ked tak iba sebe.

demolition man som videl.

Inak absolutne nechapem preco fajcis ked si alergik s nabehom na astmu.....si neuvedomujes ze to moze byt pricina smrti mozno aj v 30tke a mozes tym ohrozit podla okolnosti aj svojich blizkych? hmmmm :ikonka19:

Inymi slovami - fajcenie nie je normalne, ak chces fajci ber drogy a pod, ale mne s tym neotravuj zivot (myslim nie len teba a nie je to osobne - ide o vsetkych fajciarov) a pred tym nez niekam vstupim chcem o nenormalnosti vediet. Aby som sa mohol slobodne rozhodnut. A nevojst tam.

Z mojej strany vsetko.... :ikonka18:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun