HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 135 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Som sa kúpal a napadla ma zvláštna otázka... Inak sa ňou príležitostne zaoberám už dlhšie, ale odpovede riadnej sa mi nedostalo. Preto vás prosím o trošičku serióznosti (nechcem ísť na Dvor) a zhovievavosti.

Kam idú podľa kresťanskej mytológie po smrti:
a. pohania
b. ateisti
c. satanisi
d. pedofilní kňazi (ano, aj d odpovedať)

Povolené sú citácie a úryvky z Biblie a ostatných kresťanských kníh a príručiek...
Môžte o danom citáte (aj téme) samozrejme aj diskutovať, ale prosím nejako sa kontrolovať... ppr PMkovať...ale zaujmavé diskusie mi PMkujte tiež, okej?

ZRudi the Ateist 8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
A teraz pozor, reklama:

Jeden z najlepsich vyhladavacov v texte sv. pisma na Slovensku*
Projekt Maiolum

* (zatial) neobsahuje stvrtinu Noveho Zakona


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 15.10.2004
Príspevky: 116
Body: 0
Bydlisko: BA

Neprítomný
Ziadny normalny knaz ti nepovie, ze sa pojdes do pekla skvarit len preto, ze si neveriaci, resp. nie si katolik/krestan..Aj ked aj takych je dost, ale kazdopadne podla mna fakt len podla toho si co zasluzis..a pochybujem ze si daky pedofilny knaz pojde hoviet do nebicka :D

_________________
Only a fool is sure of anything,
a wise man keeps on guessing.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Edrahil napísal:
Ziadny normalny knaz ti nepovie, ze sa pojdes do pekla skvarit len preto, ze si neveriaci, resp. nie si katolik/krestan..


no lebo ja som počul od jedneho človeka čo má kamošov medzi františkánmi (tlačová agentúra JPP), že neveriaci skončia vo veľkom Prázdne, kde niej nič...úplne neč... nejako tomu nechápem, ako to zistili, kde skončíš after dead?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Prepáč Zrudi ale mne to pripomína situáciu keď jen človek veril len pre istotu. Čo keď potom predsa len niečo je? A bolo. Bohovia s palicami.
Ale vážne. Do neba sa dostane každý, kto svoje hriechy úprimne oľutuje.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Téma premazaná.

Všetci, čo ignorovali ZRudiho prosbu, majú napomenutie. Ak sa vám nechce rozmýšľať (alebo to nebodaj neviete), nik vás nenúti, no nerobte tu potom bordel.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Saimon napísal:
Ja keď zomriem tak pôjdem dva metre podzem do zateplenej rakvy.

Hmm, kde pôjdu pohania? To vážne neviem, ale asi na smetisko alebo do zberu. :P
A pedofilní kňazi? Zrudi, počuvaj nespadol Ti do tej vane fén?


Horus napísal:
no za pokus nic nedam :P :

a. pohania - beton
b. ateisti - beton
c. satanisi - beton
d. pedofilní kňazi (ano, aj d odpovedať) - beton
dane pravidlo plati ak su oziareny a tak (pozor! nie osvieteny ale oziareny)


Vy obaja ste nejako dosť na drogách :lol:
prečítaj si zadanie úlohy, zamestnaný a úctyhodný Anus, padron, Horus :ikonka26: i ty Saimon... nejako vám uniká, že rečí o BETÓNE A KREMATÓRIU sú tu nevhodné... chcem niečo, čo má aspoň aký taký základ v niektorej knižke kresťanksej...ale kludne može byť aj iná viera...
Ece raz mi sem niekto kidne nejakú somarinu, na stretku v BA si to vypije :twisted:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
ZRudi T.M. Hein napísal:
chcem niečo, čo má aspoň aký taký základ v niektorej knižke kresťanksej...ale kludne može byť aj iná viera...


Ak môže byť aj iné, tak budhisti a hinduisti sa reinkarnujú, pokým nežijú tak, ako to vyžaduje viera (cnostne, bla, bla) aby dosiahly nirvánu - jednotnú dušu. Myslím, že aj Lamaisti, no tí chápu nirvánu ako prázdno, stav dosiahnutia na zemi a duše odchádzajú do neba, k ich bohom. Egypťania zase idú do sveta rovnakého aký je na zemi, akurát je bez zla, chorôb a nedostatku. Len tý dobrí. Zlých zožierie démon a ich "Ka" zanikne.
No podľa kresťanov zrejme všetci pôjdu do pekla, lebo neveria v Boha.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Corwin napísal:
No podľa kresťanov zrejme všetci pôjdu do pekla, lebo neveria v Boha.

To si nabral z kade? Podľa kresťanov pôjde do neba každý, kto naozaj oľutuje všetky svoje hriechy.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Twoflower napísal:
Corwin napísal:
No podľa kresťanov zrejme všetci pôjdu do pekla, lebo neveria v Boha.

To si nabral z kade? Podľa kresťanov pôjde do neba každý, kto naozaj oľutuje všetky svoje hriechy.


Nie.. ja som tiež od viacerých veriacich (aj kňaza,hoci nie priamo, lebo s fanatikmi nekecám) počul že pokial neveríš, ideš dolu... jedine keby si pred smrťou konvertoval

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Twoflower napísal:
Corwin napísal:
No podľa kresťanov zrejme všetci pôjdu do pekla, lebo neveria v Boha.

To si nabral z kade? Podľa kresťanov pôjde do neba každý, kto naozaj oľutuje všetky svoje hriechy.


Neveriť je hriech. Nebudeš sa klaňať inému bohu, ani modle, iba mne (akože Bohu). No a oni určite neoľutujú, že veria v niečo iné.
Katolíci a Evanielici sú v tomto veľmi namyslený. Veď človek, keď nie je ich viery, tak ani nemôže mať svadbu v kostole. Tak určite by ich k sebe pustili do neba.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Corwin napísal:
Neveriť je hriech. Nebudeš sa klaňať inému bohu, ani modle, iba mne (akože Bohu). No a oni určite neoľutujú, že veria v niečo iné.

A kto je ten "iný" Boh? Katolíci, Protestanrti, ˇŽidia, Mohamedáni - tý všetci veria v toho istého boha.
Corwin napísal:
Katolíci a Evanielici sú v tomto veľmi namyslený. Veď človek, keď nie je ich viery, tak ani nemôže mať svadbu v kostole. Tak určite by ich k sebe pustili do neba.

Svatba v kostole je potvrdenie zväzku pred Bohom. Načo ti je takáto potvrdenie keď v Boha neveríš?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Twoflower napísal:
Corwin napísal:
Neveriť je hriech. Nebudeš sa klaňať inému bohu, ani modle, iba mne (akože Bohu). No a oni určite neoľutujú, že veria v niečo iné.

A kto je ten "iný" Boh? Katolíci, Protestanrti, ˇŽidia, Mohamedáni - tý všetci veria v toho istého boha.


ale Vikingovia, Kelti, Čarodejovia, Buddháš, Taoisti a Šintoisti nie.. a je otázne a tam je aj problém, ako k tomu Bohu a viere k nemu pristupuješ :wink:
Corwin má prafdu, ak si nejni katolík, ťa ignorujú... hoci aj celá dedina!!! Toto je dosť nevraživosť...(platí aj pre luteránov...atď)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Twoflower napísal:
Corwin napísal:
Neveriť je hriech. Nebudeš sa klaňať inému bohu, ani modle, iba mne (akože Bohu). No a oni určite neoľutujú, že veria v niečo iné.

A kto je ten "iný" Boh? Katolíci, Protestanrti, ˇŽidia, Mohamedáni - tý všetci veria v toho istého boha.

Tak načo potom chodia do kostolov a obracajú iných na svoju vieru. Načo rodičia vedú deti k viere a podobne, keď všetko je to ten istý boh. Tým pádom je prvé prikázanie zbytočné, no to by dokazovalo, že boh je omylný a to by poprelo množstvo dogiem.
Ja si tiež myslím, že je to jedno, ale podstatné je, že ako to vníma viera.

Twoflower napísal:
Corwin napísal:
Katolíci a Evanielici sú v tomto veľmi namyslený. Veď človek, keď nie je ich viery, tak ani nemôže mať svadbu v kostole. Tak určite by ich k sebe pustili do neba.

Svatba v kostole je potvrdenie zväzku pred Bohom. Načo ti je takáto potvrdenie keď v Boha neveríš?

Čo ak to chce jeden z partnerov. Pre nich môže byť to, že každý verí v niečo iné nepodstatné, len proste chce mať svatbu v kostole, no nedovolia mu. A pritom majú kopec rečí o odpúšťaní, milosrdenstve a podobne.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kazdy si moze verit co mu chce a tym padom ma kazdy iny nazor na to ci je nieco po smrti a ked uz nieco je, tak potom co to je. Ja osobne si myslim, ze NIECO asi je, ale co to vedia len ti co uz su tam. Inak minule som cital nejaky clanok, kde nejaky knaz pisal o tom ako vyzera nebo a ze ludia su tam v podobe aku mali niekedy v 30tke alebo tak nejako... :roll: No to by bolo celkom zaujimave

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 135 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun