HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Píseň větru

Čekám.
V bílé záplavě krajek.
Ložnicových vítězných vlajek.
Zrádná,nevěrná,zavržená.
Přesto stále tvoje žena.
Máš svá práva,čest i moc.
Ach Panebože!
Přijď mi na pomoc.
To já…
To já snad ani nebyla.
Ta žena co tě zradila.
Vášeň.
Vášeň ve mně vzklíčila.
Vášeň všechno zničila.
Já smála se šálivým lásky hrám.
Myslíc,že všechno vím a znám.
Pak přišla,rudé křídlo motýla.
Co oči mate a rozum zastírá.
Krev v žilách se mi vařila.
Ohnivý tanec tančila.
Propocené lože,plameny,horká těla.
Dostala jsem víc,než jsem kdy chtěla.
Klidně křič,láteř,dívej se vztekle.
Řetěz co mně drží ,kovali v pekle.
Klidně zuř,měj si pěnu u pusy.
Odešel,rozbil mi srdce na kusy.
Miluje,slibuje,opouští tak lehce.
A já jsem ztracená.
Ani ďábel mně nechce.
Čekám.
Zlomená a poražená.
Mrcha ,nevěrná žena.
Skončím v hrobě beze jména.
Pod smrkem co v zimě sténá.
Kde vítr zpívá Apolena,Apolena…..


Zodpovedný redaktor: Annun, publikované dňa 14.06.2009


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Píšeš nádherné báseň. Klobúk dolu! Kde sa ja hrabem s tými mojimi trapošinami??

*úprimná závisť*

Je to nádherné a úžasné!! Naozaj! Na hlavnú stárnku, Annun!!! :) To sa ani slovami nedá vyjadriť, aké sú tie tvoje verše úchvatné a podmanivé a plné čohosi.. Ja neviem.. Mne sa to veľmi, veľmi, veľmi páči! Lahodí to mpojej duši, aj keď je to o nevere, či vášni, o čomkoľvek. Stále dáš obsahu takú tú zvláštnu formu. Oblečieš obsah do čohosi zaujímavého a príjemného. Je to skvelé!!

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pekna basen....avsak autorke odporucam pozriet si The last scout boy...
Ale .... moja basnicka reakcia vytvorena teraz na podnet k tvojej basni....in situ...

Báseň presunutá sem: http://forum.annun.sk/viewtopic.php?p=36934 - Annun

_________________
Obrázok


Naposledy upravil vratko dňa Št. 09. Jún 2005, 11:52, celkovo upravené 7 krát.

Hore
 Profil  

Dobrodruh

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 54
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Krásna báseň- mňam, mňam! Vážne skladám poklonu, tie verše majú silu, majú pocit a sú aj dobre napísané! Len som nikdy nechápala, prečo sa za neveru obviňuje jeden a nie dvaja, ak o nej vedia rovnako... Pri mojich názoroch by to schytal asi ten chlap :) =) Asi nejak takto. (To je moja staršia vec, jedna z tých temnejších) :

Báseň presunutá sem: http://forum.annun.sk/viewtopic.php?p=36935 - Annun


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nevera neexistuje v dvojici = neverna mozes byt iba sebe.....nikomu inemu... :cry:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Dobrodruh

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 54
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jéj- až teraz som si pozrela Vratkovu báseň- to je tiež pekné, také smutné...
Máš tam síce chyby v češtine, ale to ja veľmi dobre poznám, zato ma na nokturne pravidelne zdrbávajú- lebo keď je niekto Čech, tak niektoré tie moje zádery, nemôže prehliadnuť.. Pokiaľ by sa tam tie chyby opravili, tak som za, aby vám to annun dal na hlavnú stránku obém a najlepšie naraz, ako dva pohľady na jednu bolesť...


Hore
 Profil  

Dobrodruh

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 54
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inu Nage- ak by som mala chuť dávať sem všetky svoje básne a pocity, tak ich sem dám, ale na to ja mám trochu inú stránku... Mrzí ma ak si to pochopila tak akože "Now it is my turn, so chect this out"... U mňa to bol len spontánny nápad v rámci názoru. Píšem pre zábavu, nie preto, aby som niekoho mala za každú cenu chuť zatieniť: po a.) na to nemám a po b.) u tejto básne na to jednoznačne nemám, lebo je dokonale napísaná ... Čo sa týka Vratka, myslím, že jeho vec tiež nemala ukázať, že vie písať a mala len ukázať jeho uhol pohľadu na vec a niekde vyššie už som napísala, že tie dve básne by boli pekné v rámci jednej veci...

Inu Vratko- úplne súhlasím. Neverný môžeš byť len sám sebe a malo by to mrzieť hlavne teba, ale ak si niekto zakladá na takom ako " nevera= koniec vzťahu a bez diskusií ", už sa to týka aj iných osôb- a preto som narážala skôr nato, že ak je neverná ona, potom ju okolie berie ako fľandru a ak je neverný on, potom je z neho težké king..Skôr to malo byť chápané tak, akože na toho druhého sa tak trochu zabúda s výčitkami :wink: ..

Spanish Inquisition: El topico estuve arreglado (un poco). / Téma bola uprataná (ale len trochu)


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ano, stereotypy su blbe ale zaviasia od situacie - napriklad pre mna by napr. nebol king ale uplne niekto iny, niekde uplne nizsie.

ad nage - no comment, ja uz som si tie dve basne skopcil do wordu....mam tu krasu zachytenu....viac mi netreba....

a robil som svoju reakciu basnickou formou pre to co asi tazsie pochopite , koli dedovi - bol basnik Ferdinand Vokal, katolicka moderna (dokonca sme sa o nom aj ucili na gympli a bola to celkom sranda v triede ked sa profak spytal zo srandy ze mame tu menovca a ja pohodacky hej to je dedko.....vsetci sok) a bola to moja rozlucka s nim, moja osobna(nedavno zomrel)...a reakcia bola na basen

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ospravedlňujem sa, ale nezdalo sa mi vhodné dávať k básni, ktorá má byť komentovaná, ďalšie básne. Ale budiž...

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad nage = :ikonka19: :ikonka18:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hm...mozno by ste to mohli splitnut do samostatnych tem, co vy na to, moderatori? :wink:

No a teraz k veci...

Ayaki: :ikonka19:
presne ako povedala nage. Tie basne su velmi podmanive a plne cohosi, co ta jednoducho donuti ich docitat do konca vzdy, ked zacnes. Mozno je tymi metaforami, alebo tym podmanivym jazykom alebo enviem, ale jednoznacne su skvele. Annun ma material na hlavnu stranku :)

Ta vratkova je tiez pekna, taka dost smutna, ale myslim, ze to bol zamer. Len niektore slova boli viac slovenske ako ceske a dost to vidno...Ale to sa stane :)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moja 'basen' reakcia je neodclenitelna od aykinej.... :roll:
je to dialog....

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Dobrodruh

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 54
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som náhodou pochopila, že to je dialóg, preto som skôr bola za to, aby sa na hlavnej stránke objavili tie dve veci v kontexte a možno len v jednej básni od dvoch ľudí, ale annunek to tu dosť usekal :) ... Ech, čo už- teraz neviem, či mu za to vynadať alebo ho pochváliť- pretože v kontexte aj s tými názormi tu básne vyzneli inak ako samostatne- čo im na jednej strane trošku ubralo, na druhej strane sa nad nimi teraz možno ľudia, čo to nečítali práve v tom kontexte zamyslia inak... Hmm, čo už... Hlavne mi toto annune nerob často- keď chcem niekam dať dielko ako literárny experiment, tak ho tam dám ako som to učinila s Lotharom (slovo som dodržala, dostal sa do hostinca presne vtedy keď na nokturno :) ), Od mrtvé som dala skôr ako reakciu, nie kvôli dielku samotnému :) ...


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej neodclenitelne je odclenene ale gazda je gazda....
moje srdce by vsak zaplesalo radostou ak by sa to objavilo dokopy ako dielo aykine a moje na hlavnej stranke spolu ak bude ona suhlasit. Ja som za...

opet je mi smutno... :cry:

kua basne su sila.... :(

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 03.06.2005
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Viedenska 13,KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pekne to je!Strasne pekne!Ak si to vymyslala sama tak je to fakt dzive pretoze to znamena ze mas ridny talent!

_________________
Smej sa a cely svet sa bude smiat s tebou,plac,ale budes plakat sam...

Bob Marley


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun