HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Sapkowski Andrzej: Zaklínač 1 - Poslední přání. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pekne stručné výstižné, až na jedno: Toto je podľa teba lev v ľudskej podobe ?
citujem maestra Sapkowskeho: Netvor měl lidskou postavu, oblečenou do oděvu sice potrhaného, ale napohled z dobré látky, dokonce s elegantními a samozřejmě naprosto nefunkčními ozdobami. Lidská podoby však nesahala výše, než po špinavý límec kabátce. Z něho čněla ohromná hlava, chlupatá jako medvědí, s velikýma ušima, dvojicí sveřepých očí a strašlivou tlamou se zahnutými kly, z níž jako plamen kmital dlouhý rudý jazyk.
Lev nemá hlavu chlpatú ako medveď, nemá červený jazyk, nemá zahnuté kly a ....  :P

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Videl si obrázky? Ja verím, že hej.. Mal ľudskú podobu, pretože chodil na dvoch končatinách, to že bol chlpatý, neznamená, že to bol medveď. Mal VEĽKÉ uši. Medveď nemá veľké uši, ale lev ich má pekné a vidno ich. Proste levíci sú zlatí a medvede nie a basta.  :P A ja som si ho predstavila ako leva... Nielen kvôli popisu ale aj kvôli obrázkom, ktoré tam boli.
.
.
.
Dobre, lev v ľudskej podobe, ehm, ehm, asi nevystihovalo to, čo som chela povedať. Respektíve som to podalaa zle, alebo sme sa nepochopili. Levy sú zlé, keď napr vraždia. Ehm, dobre je to nadnesené. Možno som pri písaní recenzie myslela skôr na to, aký bol keď bol človekom, hm? V tom prípade to predsa sedí, nie?  :P

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Videl si obrázky? Ja verím, že hej.. Mal ľudskú podobu, pretože chodil na dvoch končatinách, to že bol chlpatý, neznamená, že to bol medveď. Mal VEĽKÉ uši. Medveď nemá veľké uši, ale lev ich má pekné a vidno ich. Proste levíci sú zlatí a medvede nie a basta.  :P A ja som si ho predstavila ako leva... Nielen kvôli popisu ale aj kvôli obrázkom, ktoré tam boli.
.
.
.
Dobre, lev v ľudskej podobe, ehm, ehm, asi nevystihovalo to, čo som chela povedať. Respektíve som to podalaa zle, alebo sme sa nepochopili. Levy sú zlé, keď napr vraždia. Ehm, dobre je to nadnesené. Možno som pri písaní recenzie myslela skôr na to, aký bol keď bol človekom, hm? V tom prípade to predsa sedí, nie?  :P

K tomu prvému odstavcu, tie obrazky nemaloval Sapkowsky, alebo ano ? Ja som si ho zrovna ako leva nepredstavoval po tom opise. Ja ani nehovorim, že to bol medveď, ten text čo tam je to presna citacia Sapkowskeho.  :wink:
S druhym odstavcom vcelku suhlasim, až nato že levy sú zlé ?, samce levov su lenive pritulne mačičky, ktoré čakajú na svoje ženišku, ktoré chodia na lov, sem tam im spravia detičky a bijú sa s druhými levmi iba o teritórium.  :ikonka30:
Inak ja som si ho predstavoval ako kríženca werebeara a werewolfa (medveďodlava a vlkodlaka))  :P

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joj, Finrod, ty rýpač obyčajný! Do kelu, ja predpokladám, že všetky kresby sú na základe poviedok a opisov. Keby to kreslil Sapkowski, možno by sme zaplakali. :D

Joj, joj, levíky spinkajú a levice chodia na lov. Ja viem. A? Keby sa ten dobrý lev nasral, tak si v keli.  :twisted: A prestaňme sa tu baviť o levoch, medve)doch, vlkolakoch a iných -lakoch a prítulných zvieratkách. Ok?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Joj, Finrod, ty rýpač obyčajný! Do kelu, ja predpokladám, že všetky kresby sú na základe poviedok a opisov. Keby to kreslil Sapkowski, možno by sme zaplakali. :D

Joj, joj, levíky spinkajú a levice chodia na lov. Ja viem. A? Keby sa ten dobrý lev nasral, tak si v keli.  :twisted: A prestaňme sa tu baviť o levoch, medve)doch, vlkolakoch a iných -lakoch a prítulných zvieratkách. Ok?

Dakujem za kompliment.  8) Aj Sapkowsky dakuje za kompliment :wink:

Levy neútočia na ľudí len tak, a keby sa už sa nasere, tak neboj FInrod sa neposere. Finrod je šikovný a blázon a nebol by v keli. Ok končím debatu o prítulných zvieratkách a posielam ti veľkú ..................................... levicu, ehm teda kyticu.  :ikonka34:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun