HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Eberron - príručka herného sveta. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ummm... kde si prišiel na to, že knižka stojí 1300 korún? Na brloháckej stránke je cena 1099 Sk (pozn. mne sa ju tam pred vyše rokom podarilo splašiť ani nie za tisícku, čo bola neuveriteľná cena).

Citácia:
Po nej nasleduje neobvyklá dvojstránková ,,panoramatická" ilustrácia vykovaného a typického eberronského hrdinu.

Podľa mňa sú povestné dvojstránkové spready Weyna Reynoldsa, dvorného maliara Eberronu, jedny z najlepších ilustrácií pre tretiu edíciu a DnD vôbec.

Citácia:
Oproti typickým ,,ceruzkovým" ilustráciám zo základných príručiek je tuto zvolený farebný, skôr komiksový ráz. Ten je navyše podporovaný akýmsi ,,rozfázovaním" situácie, ktorá je zobrazená a navyše aj krátkym popisom deja. ....a kvalita podľa môjho názoru je pomerne nejednotná.

Podľa mňa vynikajúci dizajnérsky a výtvarný nápad. Kol kolem je kvalita týchto úvodných obrázkov nadpriemerná a veľmi prispieva k môjmu prežívaniu atmosféri settingu. Oba palce ukazujú nahor !!!

Citácia:
Štvrtá časť je venovaná prestížnym povolaniam. Ich zaujímavosť musí posúdiť sám čitateľ

Všetky povolania sú ale veľmi-veľmi settingovo-špecifické, A TAK TO MÁ BYŤ. Osobne nie som veľmi nadšený z prestížov v generických produktoch, ale povolania, ktoré sa priamo vzťahujú k dôležitým organizáciám daného sveta sú len a len prínosom.

Citácia:
Táto sekcia je však skôr na jednorazové prečítanie, z väčšiny plání je zaujímavých len niekoľko

Nezabudnime ale na zaujímavý koncept manifest zón kade-tade po svete, kde sa prejavujú extraplanárne špecifiká daných rovín (veže Sharnu sú tak vysoké len vďaka tomu, že stoja v manifest zóne roviny (pláne) Syrania, Azúrová Obloha) a princíp "blízkych" a "vzdialených" rovín...  Aj keď uznávam, že priaznivci Planescape môžu byť rozhnevaní, treba dať tejto novej kozmológii šancu! Je to čosi nové a fajn.

Citácia:
Aundair je typické milé mierumilovné kráľovstvo

Mierumilovné ako mierumilovné. Dvor kráľovnej Auraly je jedným semeniskom intríg, nehovoriac o istých ambicióznych mágoch, ktorí majú zálusk na pekný kus bývalého aundairskeho územia, dočasne patriaceho inému štátu....  :wink:

Citácia:
Jemný problém môžu pôsobiť súboje, ktorých náročnosť je niekedy tesne nad hranicou zvládnuteľnosti.

Tak, práve na to sú dobré spomínané action pointy.

Citácia:
Na prvý pohľad to pôsobí značne nekonzistentne a bez ladu a skladu.

Tak ja som tento pocit určite nemal. Od prvých chvíľ som mal dojem, že držím v rukách premyslený a nanajvýš konzistentný setting. Vtip je v tom, že je vhodný prakticky na každý druh dobrodružstva, čiže obrovská voľnosť výberu herného štýlu. Zatiaľčo taký Dark Sun alebo Ravenloft sú tematicky veľmi veľmi vymedzené (čo je tiež v istom zmysle dobre), možnosti Eberronu sú šíre sťa talentské pláne. Je libo pulp? Noir? Klasické heroické fantasy (s pokojnou dušou ho môžte hrať, ako ste zvyknutí z FR apod., ale prídete o veľa)? Horror? Mágia či psionika? Oldschoolovský dungeon crawl? Objavovanie nových končín? Mystérium? Niektorí ľudia si setting (podľa mňa nepatrične) dostavali na akýsi magitech... Svet bez hraníc, ktorý poskytuje príležitosť an stále nové a nové skúsenosti, pritom v povedomom prostredí. A akýkoľvek z tých aspektov poskytuje plnohodnotný zážitok... Tiež je možné zamerať sa len na jeden prístup a dosiahnuť tak "čistotu" kampane, takže žiadny miš-maš sa určite nekoná!! Hlavne... čítajte, skúšajte, vrelo to všetkým rpg-chtivým jedincom odporúčam!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bentley Mirrorshade napísal:
Ummm... kde si prišiel na to, že knižka stojí 1300 korún? Na brloháckej stránke je cena 1099 Sk (pozn. mne sa ju tam pred vyše rokom podarilo splašiť ani nie za tisícku, čo bola neuveriteľná cena).

Prisiel som na to tak, ze som si precital blocek ;-) Ale tu cenu opravim.

Citácia:
Oproti typickým ,,ceruzkovým" ilustráciám zo základných príručiek je tuto zvolený farebný, skôr komiksový ráz. Ten je navyše podporovaný akýmsi ,,rozfázovaním" situácie, ktorá je zobrazená a navyše aj krátkym popisom deja. ....a kvalita podľa môjho názoru je pomerne nejednotná.

Zabudol som este v clanku skritizovat ilustracie - trosku mi vadi, ze ich kvalita podla mna kolise (porovnaj http://www.wizards.com/dnd/images/eb_gallery/82073.jpg a http://www.wizards.com/dnd/images/eb_gallery/82077.jpg). Ale Martina Pilcerova sa mohla spomenut.

Citácia:
Nezabudnime ale na zaujímavý koncept manifest zón kade-tade po svete, kde sa prejavujú extraplanárne špecifiká daných rovín (veže Sharnu sú tak vysoké len vďaka tomu, že stoja v manifest zóne roviny (pláne) Syrania, Azúrová Obloha) a princíp "blízkych" a "vzdialených" rovín...  Aj keď uznávam, že priaznivci Planescape môžu byť rozhnevaní, treba dať tejto novej kozmológii šancu! Je to čosi nové a fajn.

Teda... manifest zony spadaju do znosky napadov, ktore som odbavil strucne v zavere (inak by mala recenzia mnoho stran). V kazdom pripade som mal pocit deja vu z Dungeon Master's Guide, kde obetovali strany a strany a strany planam. Tie by podla mna mohli patrit do nejakej inej, nezakladnej prirucky a v hlavnej prirucke sa mohol obetovat priestor niecomu inemu.

Ad suboje: hrali sme Forgotten Forge. Je pravda, ze ho hrali len traja hraci, napriek tomu vsak miestami som miestami musel prudko znizovat statistiky, ci pocet priser.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun