HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 128 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia

Jaká kniha či série Dragonlance se Vám nejvíce líbí?
Kroniky (Chronicles, Annotated Chronicles) 27%  27%  [ 3 ]
Legendy (Legends, Annotated Legends) 18%  18%  [ 2 ]
Draci letního žáru (Dragons of Summer Flame) 9%  9%  [ 1 ]
Příběhy (Tales) - všechny 0%  0%  [ 0 ]
Předehry (Preludes) 0%  0%  [ 0 ]
Raistlins Chronicles (Procitnutí mága, Brother in Arms) 27%  27%  [ 3 ]
Jiná... 0%  0%  [ 0 ]
DL je shit 9%  9%  [ 1 ]
Četl jsem ale DL mě neoslovilo 9%  9%  [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 11
Autor Správa

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto by mal byt prvy prispevok na temu Dragonlance..
 
Piste sem ak ste sa stretli s Autormi ako Margaret Weis&Tracy  Hickman....

Ja som sa  nedavno zisitl aky skvely su tito dvaja autori . Ak vam mena nieco hovoria istotne si budete pam]tat na Kroniky ale hlavne na Legendy....

Raestlin  bol proste vynikajuci..aj ked zle skoncil..

PS. ak viete nieco viac alebo ak mate moznost zohnat knihy v el. podobe [cesky]
len piste ..Ak sa vam bude pacit tema verte mi nie ste sami.[/img]

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako vydiet tato tema ma aky taky ohlas a to ma tesi ale....ak niekto nieco precita mal by to aj okomentovat...tak sem prosim vas aj piste co si myslite o takych osobnostiach ako...

Sturm Ostromec,,Karamon,, Tika,, a samozrejme Tasselhof....
a co poviete na Maga Raestlina ???

AK mi vie niekto vysvetlit ci zomrel naozaj ? alebo nie nech sem napise....

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Najprv by asi bolo dobre zistit, ci vobec niekto pocul o DL (okrem teba, Dalcora a mna), potom cital DL (okrem teba a Dalcora), potom ci ho niekto hral (okrem Dalcora :-)), lebo neviem, neviem...


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja sa radim do kategorie ludi, ktori o DL poculi a maju aku-taku predstavu o tom, co to je..ale nic viac  :roll:


Naposledy upravil Nightfall dňa Po. 09. Jan 2006, 1:09, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takze o DL som pocul a aj cital (no za to musim podakovat jednemu cloveku zo strednej skoly), otvtedy patria DL knihy k mojim oblubenym. A co sa tyka toho hrania, nuz len na mojom PC-cku :-)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, z DL som čítal len Chronicles a označil by som ich maximálne známkou "priemerný". Ale tak Dalcor ma neustále presviedča, že ostatné knihy sú oveľa lepšie, takže mu verím. :)

Samotný svet DL je fajn, viac ako porovnateľný s ostatnými svetmi D&D.

Z postáv z Kroník mi žiadna nejako extrémne k srdcu neprirástla. Najzaujímavejší bol pre mňa (samozrejme) Raistlin. A snáď ešte Fizban (taká komicko - záhadná vložka).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aby som ti pravdu povedal spravil si chybu ak si necital Legendy pretoze ak mozno oznacit Kroniky za 'priemerne ' tak ti poviem ze legendy su 'super'..a Dalcom ma istotne pravdu.. skus si ich precitat. Ako istotne vies knihy co si cital myslim ze su tri..su len takym uvodom resp. su zaujimave ako cast historie ktora ti porozprava nieco o postavach a dozvies sa tam dost o celej historii Krynu. a Legendy noooo. to uz je ine kafe. Legendy rozpravaju o Raistlinovy a o tom ako sa stal z neho "Boh" ak sa to tak vezme bol viac a zaroven menej .. a Fispan to bol tiez zaujimavy chlapik resp. spravnejsie by sa mal volat Paladin a poviem ti ten kebyze chcel tak by sa tiez mohli diat divy.

a este mas pravdu ze sa o tychto autoroch vela nevie a to je velka!!!!!!!!! skoda, ale myslim si ze to je chyba vydavatelstva Navrat!!!! .

Len tak mimochodom ak mate zaujem o neake knihy od nich {bohuzial iba anglicky} a nechce sa vam ich hladat na nete dajte mi vediet.

Este taka mala poznamocka ak ste necitali knihy od nich jeto velka!!!!!!!! skoda to si mozete byt isty, ja to viem najlepsie uz som toho trocha precital. a aby som pravdu povedal je to po Tolkienovy a mozno aj R.E. Feistovy najlepsie co som cital .Lutujem len ze nezijem v Cechach a ze si nemozem kupit viac knih od nich a tiez samozrejme ze nevisli vo vecsom mnozstve.

PS. a este aby som nezabudol Ak sa pamätas chcel som od teba tie knihy.....
a stal sa zazrak resp. hned dva ..prvy bol ked som nasiel ochotneho cloveka ktory sa mi pozrel po tychto knihach a druhy zazrak bol ze sa nasiel prave vtedy niekto kto ich predaval a to ti poviem ze bol asi fakt zazrak..Tento chlapik mi ich poslal a tak ich mam doma../Je z Prahy/..Touto cestou sa mu chcem podakovat aj ked som si isty ze to asi citat nebude ...ale co uz ...este raz vdaka.


uz asi pisem blbosti ale ak mate este nieco co by ste mi mohli napisat resp. cokolvek co suvisi s temou piste.. a aby som nezabudol Dalcor resp. Annun,pan hostinca, ak mas nieco este cesky od nich daj mi vedie myslim ze este nieco od nich bolo prelozene .

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou

asi mas pravdu ze vela ludi o DragonLance a autoroch nepoculi co si myslim je chyba ale ak vies neaky spôsob ako to zmenit kludne mi napis..


co sa tyka tych hier neviem ktore to presne su ak mi povies priklad budem ti za to vdacny a som si isty ze nemas na mysli BG,BGII,IwD a pod. takze mi napis ja budem len rad.

Dalcor pocul si napis ci si neaku taku hru hral ...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Konečně pořádné téma.
Já jsem četl všechny knihy které vyšly česky a i ty které vyšly anglicky a mohu ti říct, že Raistlin zase tak špatně neskončil a pravdu mám já pokud tvrdím že je to LN postava :)

Jinak Raist je jasně mojí nejoblíbenější postava, následovaná Sturmem a Steelem Ostromečem a Gilthasem Kanan of House Solostoran :)

Phledně Margaret a Tracym a Richardu Knaakovi - Martin Fajkus napsal několuik skvělých článků pro RAMAX, Pevnost a Fantasyplanet a měl jsem tu čest na nich spolupracovat. Vypadá to že s knihami v češtině se možná vše zlepší, mluvil jsem z panem Suchánkem a chystá se zajímavá akce, ale o tom snad až bude hotová.

Nestahujte si knihy z netu, kupujte si originál!

A jinak hry: tady jsou ke stažení dvě starší hry, vyšlo 1. demo na Glory of Istar - konverze Baldurs Gate II a podle mých informací velice brzy vyjde druhé.

Long Live the Lance!


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
Hmm, no ja som z Dragonlance čítal v podstate len Kroniky. Román ma nijak moc ma nezobral, bolo dosť vidno že to bolo robené podľa hry a nebolo to ani bohvieako dobre napísané. Z postáv ale ušiel Raistlin, Sturm a Lord Soth.

Takže asi najlepšia Dragonlance záležitosť čo som kedy čítal je Kendermore. Je to vtipne napísané a má to celkom zaujímavý dej...

Ale to s tým Suchákom ma zaujalo, snáď sa už konečne zasa pustia do Forgotten realms, ako sľubovali...


Hore
   

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lord Soth je velice zajímavá postava, pokažená jen v sérii Spectre of the Black Rose z Ravenloftu, ovšem ve War of Souls se mi velice líbil


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja to poviem takto...kto necital Legendy prisiel o vela....a ak niekto chce odsudit nech si precita Legendy a potom povie...

Dalcor mas pravdu ze clovek by nemal stahovat knihy z netu ja som tiez za, ale uznaj ak nieco neni mozno zohnat co spravis ???? budes 4..5 rokov cakat kym mozno!!!! vydaju tu knihu ktora ti prave chyba??? a co ked nevydaju??
No neviem angl. knihy zozenies v pohode vsade ale najst ich cesky to je uz fuska...

Mne sa tiez paci reastlin ale dobry je aj Fispan aj ked sa o nom vela nehovori ..aspon co ja viem..Astinus ....no neviem je to ztelesnenie Giliana alebo nie??

O BG2 a deme G of Istar som ti uz pisal....je to zatial celkom pekne len skoda toho prekladu...

Citácia:
Lord Soth je velice zajímavá postava, pokažená jen v sérii Spectre of the Black Rose z Ravenloftu, ovšem ve War of Souls se mi velice líbil


len skoda ze som to necital....nevyslo to cesky.. ale z Legiend som sa vela dozvedel a doftipil...skoda ze mu Raistlin nieco nespravil bola by aspon sranda....on by sa asi nesmial ,zasluzil by si to za to co spravil tej elfke a jej dietatu..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor: A co stare dobre klasiky? (ked sa uz bavime o CRPG) Dark Queen of Krynn, Champions of Krynn a Death Knights of Krynn.

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
No po pravde som si ich stiahol ale sa mi akosi nepozdavali...neviem mozno som mal zacat nimy a nie napr. ..klasikou ako je System Shock...ale to sem nepatri...
takze co ja viem neslo mi to bohvie ako ale ak mi poviete o nich viac mozno sa na ne znova pozriem


Hore
   

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Starou klasiku mám, ale nehrál jsem to nemám na to čas.
A z knihami v češtině se URČITĚ zlepší situace, věřte mi, vím o tom dost, ovšem nesmím o tom mluvit


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 128 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun