HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Crichton Michael: Netvori z hmiel. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Tak za prve musim povedat ze film The 13th Warrior nieje rozhodne priemerny - kto ho videl mi da urcite za pravdu:mal super hudbu a sceny napr. ked sa zacali vyberat bojovnici alebo zaverecna bitka a modlidba poslednych bojovnikov ostanu kazdemu v pameti velmi velmi dlho.
K teme Michaela Crichtona by som podotkol, ze kazdy kto aspon nieco niekedy pocul o filmoch ako Jurassic Park, Congo, Twister, The Lost World a .... musi mu byt jasne ze to nie je len tak nejaky autor.
A aby som sa zmienil aj o tej znamej slavnej recenzii :shock: ktoru som si nemal radsej nikdy citat - kniha, ako uz bolo spomenute je pisana ako denik, ale s cim nesuhlasim nejde tu o len tak nejaky dennik :!: po precitani zapiskov Ahmed Ibn Fadlana dostanete moznost vstupit do sveta Vikingov tak ako sa vam to uz asi nikdy nepodari.
Tak tolko moj komentar a strucny nazor :lol:


Hore
   

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Verix napísal:
Tak za prve musim povedat ze film The 13th Warrior nieje rozhodne priemerny - kto ho videl mi da urcite za pravdu:mal super hudbu a sceny napr. ked sa zacali vyberat bojovnici alebo zaverecna bitka a modlidba poslednych bojovnikov ostanu kazdemu v pameti velmi velmi dlho.
K teme Michaela Crichtona by som podotkol, ze kazdy kto aspon nieco niekedy pocul o filmoch ako Jurassic Park, Congo, Twister, The Lost World a .... musi mu byt jasne ze to nie je len tak nejaky autor.
A aby som sa zmienil aj o tej znamej slavnej recenzii :shock: ktoru som si nemal radsej nikdy citat - kniha, ako uz bolo spomenute je pisana ako denik, ale s cim nesuhlasim nejde tu o len tak nejaky dennik :!: po precitani zapiskov Ahmed Ibn Fadlana dostanete moznost vstupit do sveta Vikingov tak ako sa vam to uz asi nikdy nepodari.
Tak tolko moj komentar a strucny nazor :lol:


To, ze Crichton napisal aj take veci ako Kongo a Jursky park som zistil az neskor. Holt nie kazdy musi kazdeho poznat. :wink:

K tomu denniku, alebo teda knihe samotnej - Mne osobne styl akym je to pisane velmi nesadol. Nevravim, ze je to brak, ale pre mna nic viac ako priemer, tak isto aj film. :)

Mozno moj nazor ovplyvnil aj skutocnost, ze knihu som cital az potom ako som videl film.

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Rytier

Založený: 07.04.2005
Príspevky: 371
Body: 9

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem je v tom ze kniha sa sklada z dvoch casti. Prva je ako take historicke sledovanie zapiskov a druhe je crightonova fikcia. Cital som to uz davno ale tusim s vikingami sa stretava skoro az v polovici knihy. Ale dobre tam popisuje ostatne narody hlavne slovanov a pod. Druhy krat som to musel citat s mapou a sledovat kam az prisli. :-)
Blbe je, ze wendovia bol pravdepodobne kmen ktory existoval.


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla mna vynikajuca kniha. Cital som ju sice pred par rokmi, no nepamatam sa, ze by mi na nej nieco vadilo.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 29.04.2005
Príspevky: 35
Body: 5
Bydlisko: Zvolen

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nesuhlasim s recenzentom v nazore ze kniha je priemerna. V knihe sa velmi dobre opisuje spravanie a zvyky rozdielnych národov. okrem toho to bolo naozaj putave citanie. Film som videl asi tri roky potom ako som precital knihu a velmi som sa nan tesil. S polutovanim musim povedat ze bol pre mna sklamanim. Nebol zly ale velmi mi vadili niektore detaily ktore mi pokazili ocakavania. Cakal som ze vo filme bude podobne ako v knihe lepsie zachytena kultura a mentalita vikingov.


Hore
 Profil  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
knihu som citala pred par rokmi a potom som videla film... myslim ze kniha bola zaujimavejsia... hlavne pre opisy inych kultur...

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun