HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Stocker Bram: Dracula. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Galadriel inak to vydanie čo si recenzovala, teda ak je to vydanie, ktorého obálka je v recenzii, som videl v kníhkupectve a mal som pocit, že je to verzia so všetkými tými omáčkami, ktoré sú v pôvodnej verzii. Dosť ma prekvapilo, keď som si v tvojej recenzii prečítal, že je to vydanie tej upravenej verzie. Ja som totiž čítal túto upravenú(skrátenú) verziu, vydanie z roku 1990 a zisťujem, že to "moje" vydanie, je ešte asi o dosť oklieštenejšie ako to "tvoje"  :)  Usudzujem však len podľa toho, že to "moje" vydanie je o zhruba 140 strán tenšie a aj formát knihy je o drobec menší. Takže to aby som sa ani nikde nezmieňoval, že som Draculu čítal.  :D


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno nejaky prednovembrovy ,,zostrih". Nechcem ist do OT, ale napr. co mam Robinsona zo 1965ho roku, v jeho tirazi je uvedene ,,uprave vydanie" (zjavne vyrafali vsetky obracania sa Robinsona na Boha). To iste v Mene ruze. V prvom ceskom vydani chyba zmienka o vpade sovietskych vojsk do Prahy (v uvode).

Kdesi som cital, ze prva kapitola Draculu sa nejak distribuovala samostatne (tusim ako poviedka ,,Draculov host").


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravdupovediac prvá kapitola sa mi javí ako najvydarenejšia pasáž celého románu. Je
fakt hustá  :twisted:  Prvý krát keď som začal Draculu čítať tak som bol prekvapený ako zostra a dosť hororovo sa to začína. Dočítal som prvú kapitolu a začal čítať kapitolu druhú a po chvíli som sa musel pozrieť na obálku knihy, či mi ju medzičasom niekto nevymenil, pretože som mal pocit, že čítam nejakú úplne inú knihu a tak som ju znechutene odložil. Našťastie som ju začal asi o 1-2 roky čítať znovu a už som sa prekúsal cez túto pomerne nudnú časť ďalej, kde už to opäť začalo naberať na obrátkach.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun