HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 109 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
8)  Toto je všeobecná diskusia o jednej z najlepších herných sérii všetkých čias, diele kongeniálneho Hidea Kojimu, ktorej charakteristika slovom "videohry" je rovnako nevýstižná ako aj nevhodná, pretože stojí niekde úplne inde, než je u elektronickej zábavy zvykom.

Body na diskusiu a rozjímanie:
1. ktoré hry so Snakeom v hlavnej úlohe ste hrali? (pôvodné na Nintende (Metal Gear a Metal Gear: Solid Snake), MGS, MGS2:Sons of Liberty, MGS3:Snake Eater, The Twin Snakes (prerábka MGS pre Gamecube), Ghost Babel, Metal Gear Acid a iné kúsky na handheldoch)
2. tešíte sa na Guns of Patriots? Kúpite si kvôli nemu PS3?
3. ako si vykladáte najnovší trailer na MGS4, kto je podľa vás tá tajomná postava na konci (používajúca optickú kamufláž na súsoší), ktorú oserie holub?
4. plakali ste pri sledovaní traileru z jarnej E3?
5. viete, že Konami spolupracujú s Hollywoodom na plánoch prípravy filmu na motívy MGS? Čo si o tom myslíte? Nemal by tento príbeh ostať naveky nesfilmovaný, keďže aj tak má veľmi filmový charakter?
6. vlastníte nejaký MGS-related merchandizing?
7. čo ste jedli na raňajky?
8. poznáte pôvodný japonský dabing? Čo si o ňom myslíte?
9. aká je vaša najobľúbenejšia postava zo série?
10. zomrie podľa vás Snake na konci MGS4?
11. čokoľvek iné, spojené s hrou, jej tvorcami, fanúšikmi, Kojimom,  jeho rodinnými príslučníkmi, domácimi zvieratkami, vašimi osobnými skúsenosťami etc.

POZN. pri písaní o dejových zvratoch v sérii prosím používať spoilery. Nechcem byť zodpovedný za životné nešťastie jedincov dosiaľ MGS neznalých, ktorí by mohli prečítať niečo mrzuté.


Naposledy upravil Bentley Mirrorshade dňa Po. 02. Okt 2006, 20:33, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja proste nedokážem existovať bez tejto hry. Dokonca mi vyšla von slza, keď som hral jednotku na compe, keď zabili Sniper Wolfa a keď Snake prišiel o lásku. Boha!!!! Silný príbeh...


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja viem že budem zly, ale napišem v podstate len jedno...

hra je nudna

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ja viem že budem zly, ale napišem v podstate len jedno...

hra je nudna




A napíšem len jedno........ Si čudný.....  :ikonka31:


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nehral som lebo nenam PS takze iba kuskovo u kamosa. Trailery su ale pjekne a uplne ma dostalo making of s Video Kojimom na MGS2 Special Edition.

Pravidelne si ujizdim na MGS End Theme a taktiez mam rad hudbu zo Sons of Liberty kedze ju skladal Harry Gregson Williams, jeden z mojich oblubencov na poli OST.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Nehral som lebo nenam PS takze iba kuskovo u kamosa. Trailery su ale pjekne a uplne ma dostalo making of s Video Kojimom na MGS2 Special Edition.

Pravidelne si ujizdim na MGS End Theme a taktiez mam rad hudbu zo Sons of Liberty kedze ju skladal Harry Gregson Williams, jeden z mojich oblubencov na poli OST.



Asi tak ako u mňa.... GENIALNE!!!!


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mno, síce nevlastním ani jednu časť, väčšinu z nich som hral, ale ani jedna ma nechytila, dokonca mi bolo zle z tej jednej multiplayerovo zameranej. Hoci mám rád stealth akcie, tak MGS sériu určite nie.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Mno, síce nevlastním ani jednu časť, väčšinu z nich som hral, ale ani jedna ma nechytila, dokonca mi bolo zle z tej jednej multiplayerovo zameranej. Hoci mám rád stealth akcie, tak MGS sériu určite nie.


MGS je klasika a také veci ako Sprintel Cell je už iba napodobenina.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MGS mi vždy prišiel príliš konzolovitý a pripomínal mi skôr interaktívny film, čo mi ako PCčkárovi nikdy nebolo trikrát po chuti.

V skratke, nebavil ma. Hral som len jeden diel (nepýtajte sa ktorý, nemám prehľad), no relatívne rýchlo ma tu unudilo.

Všeobecne hry z japonskej produkcie (FF, MGS, veci ako Zelda a spol) ma nikdy nedokázal zaujať, boli na mňa príliš lineárne, filmové, bombastické a 'citové'. Plus, vyslovene mi v nich (nie vo všetkých samozrejme) vadí grafika strelená štýlom mangy.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
MGS mi vždy prišiel príliš konzolovitý a pripomínal mi skôr interaktívny film, čo mi ako PCčkárovi nikdy nebolo trikrát po chuti.

V skratke, nebavil ma. Hral som len jeden diel (nepýtajte sa ktorý, nemám prehľad), no relatívne rýchlo ma tu unudilo.

Všeobecne hry z japonskej produkcie (FF, MGS, veci ako Zelda a spol) ma nikdy nedokázal zaujať, boli na mňa príliš lineárne, filmové, bombastické a 'citové'. Plus, vyslovene mi v nich (nie vo všetkých samozrejme) vadí grafika strelená štýlom mangy.



Asi sa vôbec nezhodneme... Ja MILUJEM mangu a anime - preto sa tesim na najvnovsie final fantasy. a iba japonci dokazu spravit dokonaly city v hrach.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
filmové, bombastické a 'citové'.

Prave to ma na nich pritahuje.
Su to super hry a nahodou konzoloidny system ma dobru vyhodu, je jednoduchy.
A MSG  bola prva jap. hra co som hral a bola super. Ked budem mat cas zahram si aj dalsie, no neviem ci vsetky. Uz to moc pretahuju.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Nehral som lebo nenam PS takze iba kuskovo u kamosa.


To je ale veľká škoda, pretože aj keď to možno nie je vo všeobecnom povedomí, prvý diel MGS vyšiel aj na PC v edícii obohatenej o VR misie (na bonusovom disku) pod názvom METAL GEAR SOLID INTEGRAL a druhý diel sa takisto dočkal konverzie pre PC DVD-ROM priamo v rozšírenej verzii MGS2: SUBSTANCE. Bohužiaľ, legálne možnosti získania týchto titulov sú viac než chabé a asi sa obmedzujú na internetové aukcie. Ale marí sa mi, že som kdesi videl torrent pre Substance, takže každý podľa svojich schopností...      :ikonka17:

Will napísal:
Pravidelne si ujizdim na MGS End Theme a taktiez mam rad hudbu zo Sons of Liberty kedze ju skladal Harry Gregson Williams, jeden z mojich oblubencov na poli OST.


Mňa soundtrack k Sons veľmi neuchvátil, až kým som nehral hru... Ver mi, že tá hudba pôsobí oveľa úžasnejšie, ak si dohral tituly, ku ktorým bola zložená...  8)


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Mno, síce nevlastním ani jednu časť, väčšinu z nich som hral, ale ani jedna ma nechytila, dokonca mi bolo zle z tej jednej multiplayerovo zameranej. Hoci mám rád stealth akcie, tak MGS sériu určite nie.


Osobne poznám podobné prípady, čiže ľudí, ktorých hra nezaujala (1). Možno je to tým, že ste do nej neprenikli (čiže sa ďaleko nedostali, alebo, čo je horšie, odklikali všetky rozhovory cez codec (áno, fakt existujú takí ľudia, čo preskakujú rozhovory v hrách, o rádiovej komunikácii nehovoriac)  :P )


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
E´lune napísal:
Asi sa vôbec nezhodneme... Ja MILUJEM mangu a anime - preto sa tesim na najvnovsie final fantasy. a iba japonci dokazu spravit dokonaly city v hrach.


budem citovať jedneho znameho

E´lune napísal:
A napíšem len jedno........ Si čudný.....  :ikonka31:


Annun napísal:
MGS mi vždy prišiel príliš konzolovitý a pripomínal mi skôr interaktívny film, čo mi ako PCčkárovi nikdy nebolo trikrát po chuti.

V skratke, nebavil ma. Hral som len jeden diel (nepýtajte sa ktorý, nemám prehľad), no relatívne rýchlo ma tu unudilo.

Všeobecne hry z japonskej produkcie (FF, MGS, veci ako Zelda a spol) ma nikdy nedokázal zaujať, boli na mňa príliš lineárne, filmové, bombastické a 'citové'. Plus, vyslovene mi v nich (nie vo všetkých samozrejme) vadí grafika strelená štýlom mangy.


PRESNE... obyčajna retardovana konzola... neviem ako ostatne osadenstvo annuna, ale keby bolo na mne, konzolisti trpia hrozne muky :twisted:  :x degraduju hry a "počítač" a vrtualnu zabavu na obyčajný lacný gýč a pobavenie po návrate domov... :evil:  :x  

ved to.. ja som tiež hral len jeden... ale bolo to nuda... velikanska...

jedina japonska gameska čo ma chytila bola FF7 (aj to preto, lebo som ju hral v čase mojeho najvačšieho poblaznenia šikmookosťou) a potom Princess Maker 2 (ale to je proste uchylka)

city v hrach... hm...
japonske su preflaknute, jednoduche a linearne... plus to priliš prehravaju... mne sa pačil vcelku BG2 čo sa citov týka...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
MGS mi vždy prišiel príliš konzolovitý

Tým myslíš užívateľsky príjemný, svieži, nápaditý a zameraný na čistú zábavu namiesto frustrácie?  :D

Annun napísal:
a pripomínal mi skôr interaktívny film, čo mi ako PCčkárovi nikdy nebolo trikrát po chuti.

Aha, interaktívny film, žáner príznačný pre platformu PC v 90. rokoch?  :wink: Mne MGS vôbec nepripomína interaktívny film, skôr by som povedal, že to je "filmová hra". Clear as mud, eh? Ale, aby som nebol len zlý, tak je nepopierateľné, že veľa konzolových hier je takých, takých... "na efekt". MGS by som ale asi medzi ne nezaradil...

Annun napísal:
V skratke, nebavil ma. Hral som len jeden diel (nepýtajte sa ktorý, nemám prehľad), no relatívne rýchlo ma tu unudilo.

Mne keď sa prvýkrát dostalo do rúk demo na MGS, prešiel som ho a ostal chvíľku v mĺkvom zamyslení... Prečo takto nevyzerajú všetky počítačové hry?

Annun napísal:
Všeobecne hry z japonskej produkcie (FF, MGS, veci ako Zelda a spol) ma nikdy nedokázali zaujať, boli na mňa príliš lineárne, filmové, bombastické a 'citové'. Plus, vyslovene mi v nich (nie vo všetkých samozrejme) vadí grafika strelená štýlom mangy.

Hmmm. Linearita rovná sa silnejší príbeh, prepracovanejšie postavy, adresnejší dizajn levelov a správne udávané tempo. Zbáznil by som sa, ak by som hral výlučne hry s úplnou voľnosťou. Filmovosť a bombastickosť sa ťažko dajú považovať za zápor bez dodatočného vysvetlenia, ale asi viem, čo máš na mysli. Vyčítať "citovosť" je už ale naozaj zvláštne, lebo práve ona robí z ľudí ľudí a nie... niečo iné. A z hier, diapozitívu, plátna, popísanej strany, celuloidu... robí UMENIE. A preto ju milujem. I keď chápem, že ľudia nepozerajú, povedzme, futbal, aby si pri ňom poplakali (i keď na DRUHEJ strane...  :D )

Ha! Pred polrokom by som sa mangy a podobných japonských kratochvíľ nedotkol ani 10 stôp dlhou sukovicou!!! A teraz... No, povedzme, že sa môj postoj k veci kuštičko zmenil
 :lol: Pri polopovrchnom pohľade ale MGS veľmi mangovsky nepôsobí, takže nahajme tak.

Skoro celý život som žil v predstave, a mám pocit, že som nebol jediný, že my, pécéčkári sme vyššia hráčska kasta, intelektuáli, vyvolený národ, ktorý stojí so svojimi zložitými, inteligentnými a sofistikovanými hrami vysoko nad úrovňou konzolistou, čo sú v podstate len deti, menej vyspelí jedinci a frézari.

Nemohol som sa väčšmi mýliť.


Na jednoduchej analógii, ukážem, ako to vidím teraz. Pécečkári sú užívatelia Linuxu. A Konzolisti sú užívatelia Windows.
Aký OS používate vy? (pre tých s dlhším vedením (ako som ja), toto je len rečnícka otázka)

MGS je jeden z najúžasnejších príbehov, aké som mal tú možnosť kedy zažiť.
Je plný posolstiev, filozofických myšlienok (čo, samozrejme, ľudia, ktorí nedohrali ani jeden diel NEMôŽU vedieť a takisto nepochopia, o čom to tu ksakru žvaním), existencializmu a citovej vypetosti, ingrediencii zmiešaných ad absurdum precízne do brilantného príbehu, ktorý má oveľa viac vrstiev, než sa môže vzdať. A príbeh netvorí len dej ale aj postavy a atmosféra, a v tomto prípade, aj neuveriteľne zábavné hra. HELL, keby z tej hry vystrihli všetky rozhovory, animované sekvencie, samotný príbeh... aj tak by to bola po**či zábavná gamesa. Ale v spojení tohto všetkého sa z neho stáva... čosi VEĽKÉ, pred čím mi neostáva (pravdaže, z pozície mladého priaznivca fantastiky a odporcu materializmu, ovplyvneného mnohými subkultúrami), než pokľaknúť a v zbožnej úcte ďakovať Bohu (Kojimovi).

Čo pre mňa znamená MGS? Tak túto otázku možno zodpovedať, len ak si uvedomíme, čo by spravili ruskí realisti, keby bývali mali možnosť spoznať toto dielo o vojne, mieri a tisícoch ďaľších vecí. Viem jedno. Leo Tolstoj by so slzou v oku smekol baranicu.

(A takisto by si želal mať podobný, sexy obtiahnutý obleček, ako je Snakeov sneaking suit  :wink: )

Pozn. pod čiarou (?)
Skôr než sa ma na to niekto opýta, áno, videl som Schindlerov zoznam, čítal Foucaultovo kyvadlo a hral Planescape:Torment.  :)


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 109 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun