HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ] 
Autor Správa

Kočovníčka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2009
Príspevky: 49
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Robinson a ja


Popolník vyzeral ako pohrebisko stroskotaných vyhorených lodí. Dym a štipľavý cigaretový smrad sa mi vtieral do pokožky aj do vlasov. Začínalo svitať... bolo nemožné zaspať bez odpovedí na otázky, bolo zbytočné vyfajčiť škatuľku cigariet, bolo zbytočné nové ráno, moje zúfalstvo aj nočné rozhovory s Robinsonom. Od večera sme sa nikam nedopracovali . Hádali sme sa. Asi ho naozaj nenávidím, mal naozaj pravdu , nemali sme tam chodiť, nemala som to chcieť vedieť... pochybnosti, ako sa ich zbavím... ?
Vstala som z hojdačky, nenašla som papuču tak som len zabalená do deky prebehla po mokrej tráve do domu. Všetci stále spali. Pozerala som sa na svoje deti, Malá mala pootvorené ústočká a žmolila si nos opakom ruky. Veľká spala na boku a nevidela som jej do tváre a vlasy mala rozložené na vankúši. Potichu som zatvorila dvere, zavŕzgali a ja som potichu zakliala.
Stála som pred dverami spálne, chvíľu som váhala, či vojsť. Vošla som a pozerala som sa na neho ako spí. Ani si nevšimol, že druhá polovica postele bola celú noc prázdna. Potichu som zatvorila a odpochodovala do kuchyne. Naliala som si pohár mlieka a schúlila sa na pohovke, bez toho aby som ho vypila. O pár minút bude treba vstávať a pripraviť deti do školy, ísť do práce... Zatvorila som oči pustila mp3 a myslela na to, čo sa včera stalo...

- Uvoľni sa a zatvor oči,- prikázala. Bola mladšia ako ja, ale vyžarovala z nej silná autorita, ktorá je pri hypnóze asi dôležitá. Bola krásna, zvonku aj z vnútra bola biela, čistá.
- Nemôžem, - netrpezlivo som vyhŕkla.
- Môžeš, ale bojíš sa , mysli na niečo čo ťa teší.–
Myslela som na jarnú lúku, plnú kvetov na zurčiaci potok a na pohľad z výšky, keď sa dostanem na vrchol kopca.....
- Čo vidíš,- spýtala sa.
Začala som rozprávať.... teraz ,keď to počúvam zo záznamu, desí ma to a zároveň napĺňa pokojom. Hlas bol jednoznačne môj, len som bola v inom čase a inom priestore. Chytila ma clivota a slzy sa vpíjali do vlasov, tiekli bez toho, aby som to mohla ovplyvniť. Robinson sa v mojej mysli vyškieral, akoby sa mi posmieval:
- Hovoril som ti to! –
Sprevádza ma už od detstva, je to akoby hlas svedomia, alebo moje odvrátené ja, s ktorým o všetkom hovorím a delím sa s ním o šťastie aj o smútok. Pomenovala som ho Robinson, lebo to ho najlepšie vystihuje. Je sám, tak ako ja, a ja som jeho jediná spoločníčka a tak to zostane navždy. Som jeho polovica a on zase moja a iba spolu tvoríme celok . Zdá sa, že mi odpovedá a komunikuje so mnou úplne nezávisle.
- Daj mi už pokoj.- fňukala som. Objala som vankúš a v mysli som sa uložila do TOHO náručia. Konečne sa tento pocit vysvetlil, pocit bezpečia, lásky a nehy. Robievam to od detstva, nikde sa necítim tak bezpečne ako v tomto náručí, hoci je nehmatateľné, niekto by povedal že imaginárne, ale pre mňa skutočné, tak ako že dýcham, vidím a počujem . Pri regresnej hypnoterapii to dostalo tvar a po rokoch viem, čia energia ma to už veky ochraňuje a opatruje . Je to už tri roky, čo ho poznám, čo som ho začala spájať s týmto náručím , nikdy sme sa nevideli, ale počula som jeho hlas a čítala som jeho slová.
Bolo to niekde hlboko v horách. Miesto nebolo dôležité, bol to chatrný príbytok. Sedel tam krásny postarší muž , mal vlasy popretkávané šedinami a úsmev na tvári.
- Starý otec, starý otec kde siiiiiii, - jačala som z vonku. Dobre som vedela, že je vo vnútri a počul by ma aj keby som šepkala. Bol to náš spoločný boj, kto ustúpi a zároveň výchovná hra . Dobre som vedela aj to, že sa nezodvihne a nepríde za mnou, nohy ho po zime bolievali ale napriek tomu sa so mnou túlal a učil ma poznávať zvieratá, les a bylinky. Odhodila som si strapaté vlasy z tváre a akože rozzúrená som vtrhla dnu. Usmieval sa a spýtal sa prečo tak vykrikujem , že vystraším lesných škriatkov a odplaším vílam motýle, naruším kolobeh sveta svojím krikom a to bude jeho koniec. Uťahoval si zo mňa, ale mňa to naozaj vystrašilo. Pritúlila som sa k nemu a zaplavil ma známi pocit bezpečia. Bola to istota, milovala som ho. Toto bolo splynutie dvoch v jedno. Neodpovedala som, iba som mu sedela na jeho boľavých kolenách , s hlavou opretou o rameno , ruky založené v lone a zabudla som na svoje odreté kolená a porezanú ruku.... potom sa obraz posunul... zrazu som bola oveľa staršia, mala som asi 14 rokov. Starý otec sedel na priedomí a posielal ma za deťmi v mojom veku, hádali sme sa preto.
- Nemala by si tu stále so mnou byť,- dohováral mi.
- Nestaraj sa, robím si čo chcem, - odvrkla som rozzúrene.
- Keď odídem kto sa o teba postará?, - ustarostene krčil obočie a jeho ruky zvierali tie moje. Nechcela som sa na neho pozrieť. Videl by to v mojich očiach a nechcela som ho dostať do situácie, aby sme o tom museli hovoriť.
- Nestaraj sa, poradím si, všetko si ma naučil. A sľúbil si , že ma nikdy neopustíš, nemysli si, že som na ten sľub zabudla. – Kľakla som si k jeho kolenám a položila hlavu do jeho lona a znovu ma zaplavilo známe bezpečie. Láska, nechápala som ju, len som ju rešpektovala. Každý večer keď sa tma zniesla, prichádzala som k nemu do postele. Vždy otvoril svoju náruč a prijal ma. Spali sme, nikdy sa ma nedotkol ako ženy. Pred svitaním som sa vrátila na svoje lôžko. Nebol to rituál, bola to potreba... ľúbila som ho, celou svojou dušou, celou svojou mysľou aj bytím. Nikdy nepovedal, či cíti to isté ani sme o tom hovorili.
Obraz sa posunul ...
Že nebol to môj starý otec a niekto ma odhodil a on ma našiel, mi povedal až keď zomieral. Neplakala som, pochovala som ho a na jeho hrob som naukladala skaly vybielené od slnka.
Boli to krátke útržky a zopár videní, ale to dôležité bolo jasné. Znovu som sa posunula o pár rokov tejto inkarnácie. Videla som seba, ako divošku zanedbanú, polonahú , každý večer spiacu na hrobe svojho starého otca. Objímajúca skaly, pod ktorými ležalo jeho telo, zmáčaná slzami , prázdna.....

- Miláčik zobuď sa,- niekto ma hladil po vlasoch. – Asi si tu včera pri telke zaspala.-
Malá začula vravu a vŕzgajúce dvere sa z rachotom rozleteli. Rozbehnutá sa hodila na mňa a vyliala pri tom moje mlieko. V polosnení som pozrela na hodiny, boli to dve minúty čo som zatvorila oči, že si oddýchnem. Robinson civel na hádku, ktorú spustilo rozliate mlieko a nechápavo krútil hlavou a šepkal mi: - Poď už je čas....


Zodpovedný redaktor: Annun, publikované dňa 29.09.2009


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je to pekne akurat:
- nechapem o co ide, ak to ma byt sucast vacsieho celku budiz, ale takto samo o sebe to postrada akykolvek zmysel
- s tym, ze stary otec sa dievcata nikdy nedotkol ako zeny si to trochu pokazila (aspon pre mna), bola to sice uplne kratucka veticka, ale brutalne narusila plynulost snoveho textu, do hentakych lyrickych vylevov nedavaj pedofiliu alebo co ani naznakom
- rad by som vedel dobu, do ktorej je dej situovany, sucasne 14-tky su trochu(absolutne) ine ako opisujes

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uz po par prvych vetach som mal zo stylistiky a z atmosfery velmi velmi prijemny pocit, taka snova dospela atmosfera, navyse to dieta... Sice to mozno nema nejaku extremnu pointu, ale ja som ju ani tuto necakal, lebo atmosfera, nalada, dojem a vztah.

Ked sa spomenula regresna terapia, len potvrdilo sny (ja mam pocit, ze sa autorka vypisovala zo svojich pocitov, ale vypisovala sa velmi velmi dobre).

Ta veta, co vytyka axxis zarazila aj mna, neprotestujem proti tomu, co chcela povedat, ale ta "biblicka stylistika" (A potom obcoval s Rachel) ma dost vykopla z atmosfery.

Citácia:
- rad by som vedel dobu, do ktorej je dej situovany, sucasne 14-tky su trochu(absolutne) ine ako opisujes

Ja by som sa nehadal so zenou, ze aka je mentalita 14ky :D

Tell us, how it is to be a woman, father!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nechcem sa s Tebou alífku hadat o mentalite 14-tiek ale moje osobne pozorovania mi hovoria, ze 14-tky maju odj*bane viac nez Ty a odpite viac nez ja a to uz je sakra co povedat. neviem si predstavit miesto kde este dnes 14 rocne dievciny pobehuju s dedom po lese a zbieraju rastlinky. to by uz musel asi byt nejaky laz na vrchole tatranskeho stita kde zije len dana dievcina a jej dedo old schoolovy valach co ju ucil jelene chytat

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
secky su take...
lol axis ty si vacsi skatulkar nez ja. a to uz je hell of accomplishment.

18494010318604870910: poviedku si precitam vecer, ale co som z nej pozeral kusky, ma to potencial imo pekne, civilne.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tiez sa mi to pacilo... az na tu vetu co spominali axis s alefom... to bolo ako kopanec a uplne to pokazilo tu atmosferu... zvysok velmi pekny..

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
poviedka je skvela. paci sa mi taka absolutna jednoduchost. sic mi trosku evokovala nejaku alpsku detsku knizku o malej heidi :D ale inak pekne, dobre

s tym nedotkol sa ma ako zeny... myslim, ze to nieje nutne tam davat, kludne to vymaz. ale zas tak rusivo to neposobi

pekne :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa tiež páči :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Po druhej uvahe: viem si predstavit casopis, kde by to vyslo.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kočovníčka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2009
Príspevky: 49
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pekne vám dakujem za komentáre :D , faktom je že je to iba vytrhnutá časť z príbehu...


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
prosim si zvysok pribehu :)

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
fakt pekne, taketo poviedky som nemala moc rada nikdy, ale toto tvoje bolo fajn, prijemne aj zaujimave, sranda, ze akurat dnes doobeda sme so znamymi ohovarali 14-rocne dievcata urciteho typu :) ja mam pocit, ze mi tam nechyba specifikovana doba, lebo som to pochopila akoze deti hlavnej hrdinky su momentalne ta sucasna mlada generacia a ona je este ta predchadzajuca, kde to asi take extremne nebolo

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Publikoval som.

Trosku som ti to poredigoval, ale len kustok.

Inak tiez mi tam vadi ta veta "nedotkol sa ma ako zeny", pride mi to zbytocne. Inak pekne.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Kočovníčka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2009
Príspevky: 49
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ďakujem ....


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun