HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čaute :) po dlhej dobe som sa opäť vrátil k písaniu a prišlo mi neetické keby som to nezavesil sem keďže jak decko som tu bol dosť aktívny. Ako sa máte? Sem tam si spomeniem ako sme tu spoločne debatovali a kreovali, hrali a užívali texty. Bolo to fajn :) Som rád, že som kedysi mohol byť súčasťou. Prajem Vám všetko dobré a dúfam, že sa bude páčiť

Obrázok

IRIS

Ružové lúče slnka sa predierali cez fialové oblaky a trblietali sa v pokojných vlnách oceánu. Na piesočnatom dne tancovali prizmatické záblesky a lákali zvedavé rybky svojim čarom. Šum slanej vody sa vo vlnách jemne rozplíval pomedzi zrnká piesku pláže a striedal sa s tichom- to priam hladilo dušu. Semtam zafúkal príjemný a ochladzujúci vánok, ktorý mal pri teplotách toho dňa cenu zlata. V oceáne sa majestátne týčili čierne desať metrov vysoké obelisky z obsidiánu - ich tiene sa ponárali do oceánu a odraz pulzoval na hladine. Línia týchto záhadných útvarov pokračovala z vody na ostrov a končila pod dunami púšte. Horizont bol zafarbený škálou teplých farieb a rozptýlený fatamorgánou.
Ženské chodidlá ozdobené perlovými náramkami s drahokammi za sebou v mokrom piesku zanechávali stopy, ktoré sa pomaly rozplývali v jemných vlnkách. Priesvitné hodvábne šaty viali vo vzduchu - priam hladili priestor. Princezná Manai meditovala pri chôdzi. Slnko ju hladilo po jej takmer nahom tele, no dušou bola práve v inej dimenzii. Čas pre ňu v tomto momente neexistoval. Len pomalé ladné kroky a slová starého jazyku po každom hlbokom nádychu. Jej mantry boli ako piesne poznania, ktoré svojimi slovami otvárali tajomstvá existencie všetkého. Každý tón rezonoval vesmírom, melódia ladne plávala ako medúza a rozlievala sa časopriestorom ako kvapka atramentu vo vode.

Do flaštičky Wai namočil hrot pera a písal do pergamenu poznámky popri tom ako listoval v knihe o starých civilizáciách. Loď typu lorcha sa húpala na vlnách a vietor bol akoby vzdušný obor, ktorý sa opieral o jej plachty v prázdnote oceánu. Z bokov provy ostražito dávali pozor dračie oči a pátrali po pevnine. Iris svižne plachtila s kurzom na ostrov Moka.
Kajutou sa rozliehal zvuk praskania dreva a už sa pomaly začínalo schylovať k času na zažnutie svetiel aby bolo vidno na písmená, ktoré mladý mág koncentrovane písal. Expedícia, ktorú Wai viedol mala za úlohu nájsť ostrov Moka a nadviazať diplomatické vzťahy. Kniha, ktorú sústredene čítal hovorila o národe Majid, ktorý kedysi dávno na ostrove žil. Na stranách, po ktorých behal očami a nasával vedomosti sa spomínalo, že civilizácia Majid bola veľmi vyspelá a disponovala technológiami, ktoré by neboli zastaralé ani dnes a to posledná zmienka o existencii Majiďanov sa datuje 2000 rokov do minulosti. Údajne po tejto civilizácii ostali už len ruiny pochované pod pieskom Mokujskej púšte. Wai nechcel uveriť tomu, že by neexistovalo niečo, čo by odhalilo tajomstvá Majidu a možno aj to bolo dôvodom, prečo sa vybral na túto expedíciu.
Slnko zašlo za horizont a Waia obliala únava. Zahladel sa do mapy, ktorá značila že za pár dní by mala plavba za priaznivého vetru nájsť prístav. Z podpalubia bol počuť tlmený smiech a melódie hrané na píšťaľke. Muži posádky mali veselo, no mág si vo svojej kajute lahol na posteľ a v momente zaspal.

Obrázok

Pu’Uwai, hlavné mesto Moky sa rozprestieralo na východnej pláži zálivu. Z hôr do mesta ponad vysoké múry viedol akvadukt a zásoboval všetkých obyvateľov pramennou vodou. Z vežičiek, ktorými bolo opevnenie posiate bolo vidno do rozsiahlej púšte a keď boli bezoblačné dni ako tento bolo v diaľke vidno jednu z troch pyramíd , ktoré na ostrove zostali ako majestátna spomienka po civilizácii Majid, ktorá na ostrove kedysi dávno žila. Mesto Pu’Uwai sa delilo na obytnú časť, kde žili obyvatelia, chrámovú časť, ktorú s palácom a prístavom prepájali visuté záhrady a obchodnú časť, ktorá bola na úrovni prístavu. Mesto bolo čisté, udržiavané a voňalo ako sto druhov kvetín. Bolo centrom obchodu, mágie, vedy. Mokajčania nadobudli svoje bohatstvo vďaka mane, ktorú ťažili z troch sopiek, ktoré ostrov kedysi dávno vytvorili. Nad priesmykom medzi nimi stála obrovská socha bohyňe Shiwy, mala rozpažené ruky, v ktorých držala oheň, ktorý slúžil ako maják. Obrovská socha zároveň slúžila ako útočisko mágov.
Kráľovským palácom sa rozliehal pomalý rytmus bubnov tabla a jemné melódie hangu. Do harmónie mystickej hudby spievala Devana - krásna dcéra generála Limu, tancovala brušný tanec a sem-tam do rytmu zatriasla tamburínou. Vo veľkej sieni s klembou boli v každom rohu obrovské vzácne rozkvitnuté rastliny. Za nízkym stolom plného bezmäsitých jedál a ovocia sedeli na vankúšoch po bokoch princeznej Manai jej dvorania. Potom ako všetci dojedli, služobníctvo poodnášalo taniere a začal sa servírovať Tchai. Sieňou sa prebila akási silná, klinčekovo-zázvorová aróma a z čajových pohárikov svetielkovala tyrkisová tekutina. Po prvom prípitku v zastúpení kráľa začala pôvabná Manai s politikou.
“Ahin, aké informácie prináša Uhane? Niečo nové o mojom otcovi a jeho príchode?” Spýtala sa princezná s nádejou v jej veľkých, smaragdových očiach.
“O jej výsosti zatiaľ bohužiaľ žiadne správy. No máme istotu, že sa onedlho znova prebudí vulkán Vesny, na váš povel sme pripravení začať s prípravami na extrakciu many.” Odvetil Arcimág Ahin a uklonil sa hlavou.
“Nech Shiwa posvätí náš ostrov, už je to dobrých päť rokov letopočtu čo sme boli bez zázrakov magmy. Thetis, čo sa deje v Ka Wahine? Ako je na tom Warek I’a, prežije to?”
Spýtala sa Manai a pozrela sa na druidku, ktorá bola napoly merfolk.
“Healeri sa snažili ako vedia. Prežije to. Okrem toho - odkedy sa Warek vrátil, rybári neulovili skoro ani jednu rybu. Merfolkovia sa na nás hnevajú. Prosím vyšlite ma s delegáciou do hlbín, urobím všetko pre to, aby som opravila vzťahy našich kráľovstiev.”
Spojila dlane Thetis.
“Warekovi posielam požehnanie a flaštičku many aby bol na tom čím-skôr lepšie. Čo sa týka delegácie - čo si o tom myslíš, Cerés?”
Zamyslene sa princezná obrátila na radcu v tmavosivom háve. Ten sa nadýchol, pozrel sa na Thetis a prikývol.
“Myslím si, že treba čím-skôr vyriešiť vyhrotenú situáciu. Merfolkovia neni nič čo by sa malo brať na ľahkú váhu. Vyšlime Thetis v ponorke ktorej bude veliť Mahi s jeho jednotkou. Takisto by som navrhoval štedré dary za to nedopatrenie, ktoré Warek spôsobil.”
Povedal opatrne Cerés.
“Tiež si myslím. Najlepšie ak vyrazíte hneď. Túto záležitosť nemôžeme odkladať! Dozri na to Cerés.”
Druidka a radca prikývli, postavili sa a odišli zo siene.
“Midas, ako to vyzerá s pokladnicou? Máme pripravené lode na obchodné cesty?”
Opýtala sa finančníka Manai a odpila si zo šálky.
“Odkedy Vás jeho výsosť nechala namiesto neho na tróne sme na tom dokonca lepšie ako hocikedy predtým,” zasmial sa a nadýchol. “Čo sa týka obchodu, jedna loď je pripravená exportovať Tchai, druhá hodváb a tretia korenie, ale ak by som mohol navrhnúť s tou by som počkal na to, kým sa teda naťaží mana ak je Ahinova informácia správna.” Zase sa Midas zasmial a uklonil sa. Princeznej zatiahlo kútiky do úsmevu, no pokračovala.
“Výborne, tak na obe pripravené lode naložte korenia koľko sa bude dať a môžu zdvihnúť kotvy, a s treťou teda počkáme. Ak je to všetko, ukončujem zasadnutie Rady.”
Všetci sa uklonili, postavili a vybrali sa von zo sieňe.
“Vaša výsosť ešte niečo! Oko spozorovalo hedejskú lorchu. Vyzerá to tak že má namierené ku nám.” Povedal pri odchode Adin, Manai prikývla.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun