HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 54  Ďalšia
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
http://www.csfd.cz/film/228433-v-bruggach-in-bruges/

po dlhej dobe cas ktory ma totalne zobral za srdce, genialna atmosfera,herci a hudba...

odporucam

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
In Brugges som myslim spominal kdesi, prijemny europsky klubovy film s potencialom distribucie. Bruggy su uzasne, kamera tiez. Mne akurat vadilo to gore na konci, ktore z toho spravilo trosku vacsi hollywood, ako by sa do tohto komorneho filmu hodilo.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Bratislavafilmu som si dovolil zalozit vlastnu temu


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
In Brugges som myslim spominal kdesi, prijemny europsky klubovy film s potencialom distribucie. Bruggy su uzasne, kamera tiez. Mne akurat vadilo to gore na konci, ktore z toho spravilo trosku vacsi hollywood, ako by sa do tohto komorneho filmu hodilo.


mne to pripomenulo skor tarantina,celkovo tie dialogy a henta posledna scena ...uplny tarantino style

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Takto som to nevnimal, dokonca je to zaujimavy pohlad, ktory zaroven vysvetluje, kde mam s tym problem.

Tarantino je vo svojej podstate americky a Bčkový, kde je doraz na efekt, akciu a zranenia a udery a gore tomu len pomahaju (realizmus ide bokom, ale ten samozrejme nikto u Tarantina vidiet nechce).

In Brugges je vo svojej podstate europska realisticka, komorna, a pomerne jemna drama s dorazom na konverzaciu a vztahy, ktore eskaluju k drame. To cervene vyvrcholenie ma zmysel, ale na mna to bolo prilis prilis explicitne - bilo sa to s tou realistickostou a komornostou az do takej miery, ze som tomu prestaval verit. Ked sa zo zranitelnej postavy stava akcny hrdina a nie je na to velky dovod, tak to trochu znizuje zazitok. (To su tie vykriky, ked sa dobry film zvhrne na "OMFG Hollywood").

Ale samozrejme, to bol inak nadmieru dobry film - asi balans medzi klubovkou a mainstreamom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Lidé z maringotek

http://www.csfd.cz/film/3120-lide-z-maringotek/

skvely film, mierne tragicky a trosku moc rychly dej, ale perfektne postavy, vyprava a dej.
strasne sa mi to pacilo. ruska, dana medřická, správne tragicky (priam RPG do-want) koniec
Spoiler! :
kedy hl. hrdina pocas umierania kronera a uteku milenky hra klauna. japonci by sice tu scenu roztiahli aspon na 45minut +krv, ale vsetka cest udernemu, tragickemu a vysoko vytiahnutemu zakonceniu...

8/10
nejako som sa namotal na stare veci. uz len pozriet Taxi :)

ps: nemozem sa ubranit dojmu, ze ked umieral IRL, vedel Kroner uz naspamat co robit :)

pps: toto je film, ne nejaka sracka s nasou svk Amy Whitenose aka vagina Fialova

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Bruno (2008)

Opakovat nemusim, Bruno nie je Borat, tepla rakuska wannabe celebrita nie je kazasskoj vidlak. Amerika vsak stale poskytuje vela prilezitosti pre veselie, zhlupnenie naroda a nejedne penisä. Nuka sa porovnanie s Boratom, tak co by som si neporovnal.

Predovsetkym je to ta ista sablona, uletena postava, ktora dostava realnych ludi do trapnych situacii, v ktorych ich zhovadi a to preto, ze posuva spolocensky ustanovene hranice debaty, dialogu a spravania. Niektori sa v necakanej situacii zlomia a perlia a su tragicki.

Sablona je vsak sablonou a z toho sa vymanit neda. Navyse, zmieneny fuzaty vidlak je vzhladom k Americanom v ovela vacsom kulturnom soku a moze im teda nakladat cez sexizmus a barbarstve a tď, nez Bruno, ktory sa vyznacuje len tym, ze je teply. Viac prvkov teda davalo Boratovi viac prilezitosti na strapnovanie naroda, lenze gay je... len gay a vela vtipov sa z toho nevytrepe. Samozrejme je mozne vidiet klasicke cohenovske perly (Bruno vs. velky dav redneckov v hale, Bruno vs vela afroamericanov), sceny, ktore by obstali ako skece samy o sebe (och Milli Vanilli), nejeden uzasny moment s celebritou a povinne vypchavky kanaloveho razenia, ktore vizualne poburuju ludi, ale absurdny monolog Pauly Abdul im vonkoncom nevadi.

Sablona je vsak sablonou a z toho sa vymanit neda. A mozno preto Bruno posobi, ze mu dosla para a ked sa to snazi zachranovat, tak to posobi ako amaterska kopia seba sameho (to sa tyka zrejme vsetkych ,,hranych" medziscen tykajucich sa jeho vztahu.)

Treba to zobrat a pozriet si to v obyvacke.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2006
Príspevky: 606
Body: 48
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Bruno (2008)



jedina otazka: je to stejne blby jako Borat? nebo je to aspon trochu sranda?

_________________
dharmovej tulák / psí voják


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
To je boratovsky humor, takze ak sa ti pacil, bude sa ti pacit, ak sa ti to zdal ako kanal, toto bude kanal tiez.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2006
Príspevky: 606
Body: 48
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dobře :) mě se třeba líbil Sacha Baron Cohen ve své menší roli ve Sweeney Toddovi, ale celý film v jeho stylu nesnesu

A Scanner Darkly

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně!

k tomu všemu použitá zvláštní animace, která buď zážitek umocňuje, nebo člověka otráví, mě se líbila
Obrázok

_________________
dharmovej tulák / psí voják


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
som zvedavy na toho noveho janosika. co som videl ukazky, tak trosku akcny film :)
by sa mi pacilo. neco lahke, akcne a plne sermovacich scen s valaskami a sablami

na konci, visiac na háku, zakrici mel gibs.... eh janosik, "Slobodaaaaa"
teda neviem ci zakrici ale mohol by :D

no, som zvedavy ci to bude akcnak jak ma byt, alebo sa na neco aj bude chciect hrat

+kostymi co som pozeral su pekne
+grof Erdédy aka Labuda. evidentne sa mu zapacila zbojnicka tematika
-janosik

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Labuda a gróf Erdöööödy mi napadol tiez, podla mna on musi byt v kazdom zbojnickom filme.

A tiez mam pocit, ze to bude Janosik / William Wallace

ale kedze to ma vacsi rozpocet a lepsiu reziserku nez Bathory, uvidime.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
[vymazané] to bude
a vyssi rozpocet to ma len preto, ze to 100krat cele prerabali

ZBOJNIK-HRIDNA-LEGENDA :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
ale kedze to ma vacsi rozpocet a lepsiu reziserku nez Bathory, uvidime.


obavam sa, ze bathory nepadala na rozpocte (aj s malym saskom sa da spravit velke divadlo) a lepsieho rezisera nez bathory maju aj reklamy na tampony

axxis: sme radi, ze si sa zapojil do debaty. vazne :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Prerabali?

Viem len to, ze bola megapauza na hranici krachu, ale prepisoval sa scenar?

Kto vlastne robil scenar?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 54  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun