HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som slovak. ano. ked vyhrame hokej som rad. ked prehrame mfp...
a? A?

som slovak. nepotrebujem to jak hovno rozmazavať po stene. nemusimmať jak USA vlajku nad bytom. som slovak a hotovo. pre mňa to nieje nejake terno, ani nijaka luza. len a iba to, že SOM slovak. niesom na to hrdy, nehanbim sa na to. kedsa ma niekto spyta, poviem mu že som slovak. ked nevie kde to je, poviem. ked nadavam, nadavam po našom:) a česky :D
neriešim.
a nerobim inde problemy
a nestahujem sa do zahraničia a nehlasim sa k zahraničnym slovakom a nechcem autonomiu :D
neriešim

a o to tu ide!!
o NERIESENIE!
nepotrebujem riešiť svoje slovactvo.
nie tak ako braňo, ani tak ako nightfall
v čechch by som hovoril česky len pívo :D a nič viac. a to mi je čeština materinsky jazyk spolu so slovenčinou. som čechoslovak, obe reči su v mojom srdci,obe sa mi pačia, obe mam rad, obom rozumiem. tak isto krajiny. som čechoslovak a neriešim.
a to radim kope ludi.
neriešiť slovak hanba či nadutosť...
byť slovak a byť takym slovakom aby sa za vas ostatni nemuseli hanbiť

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corwin: Neviem ci si uplne rozumieme. Ja nevidim dovod byt hrdy na nieco o co som sa nijako nezasluzil. To ze som slovak je fakt. Nevnimam ho ako pozitivny ani ako negativny. Je to proste fakt. Ako povedal Warrior, nehanbim sa za to, ani na to nie som hrdy.
Neviem preco by som mal mat nejake zvlastne puto k SR len preto, ze som sa tu zhodou okolnosti narodil. Keby som sa narodil o 50 km viac na juh tak by som bol uplne rovnaky clovek, akurat ze by som bol madar, a mal by som byt hrdy na Madarsko (?) Koli 50 km?
Nepreferujem individualizmus (a ked tak nie silny). Myslim si, ze ludia si maju pomahat. Bez ohladu na to ci su slovaci, madari alebo eskymaci. To nema nic spolocne s ich narodnou hrdostou. Osobne ma pre mna Slovensko zvlastny vyznam len z toho pohladu ze som tu stravil 20 rokov svojho zivota a teda logicky k nemu mam uricty vztah, spomienky,.. ale ze by to bola nejaka hrdost to nie. Ked sa mi tu prestane pacit tak sa zodvihnem a pojdem inam kde sa budem citit lepsie. A budem sa snazit, aby som bol nejak prospesny pre miesto kde prave zijem.

ad warrior:Ja chcem byt takym aby som sa nemusel hanbit sam za seba. Ci sa za mna hanbia ostatni (napr. tuto Brano) mi je jedno.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior, Nightfall:
Po vašich posledných príspevkoch s vami súhlasím s oboma. Ale aj so sebou.
Takže nejaký konsenz z týchto troch názorov bude zrejme správny.


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Brano to je normalne az blasfemia ( :x ) :lol:

Mam znameho, bol to madar zijuci na slovensku. Spociatku nevedel po slovensky ani ceknut, nasiel si vsak slovensku priatelku a naucil sa. Nespoznali by ste, ze slovencina nie je jeho matercina. Neskor sa odstahoval do Nemecka a potom do Talianska. Teraz hovori plynule po taliansky, nezabudol ani po slovensky a aj madarcina mu ide.. obcas sice vaha, ake slovicko pouzit, no je mu dokonale rozumiet.

Chcem tym len poukazat na to, ze ak sa clovek posnazi, tak zvladne nezabudnut na svoj jazyk aj ked ho velmi nepouziva. Ale to uz samozrejme vyzaduje istu obet v podobe pohodlnosti a malokto by o nu prisiel...

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Brano napísal:
Kazdy ma byt hrdy na to cim je!!!! A ja som hrdy na to ze som slovak. A nebojim sa to nikde povedat!!! Zato ty by si zapadol vsade ako vidim.  Ziadna narodna hrdost ani citenie. HANBA TI!!! :evil:  :evil:  :evil:


Bol si niekedy mimo Slovenska na dlhsie ako mesiac?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pri svojich pobytoch v CR rozpravam po slovensky, ceske slova pouzivam aj doma takze ziada veda.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no skor cesi su velky vlastenci a neradi tu slovencinu pocuju, vadi im ze v Prahe je cez 200 000 slovakov a davaju to obcas aj najavo. preto clovek chtiac nechtiac v komunikacii (samozrejme mimo ceskych kamaratov) prechadza na cestinu. a potom ked nemusi je len rad ze moze rozpravat po slovensky - tot skusenosti mojich znamych z ciech (za zhruba mesiac tam odchadzam tak si to overim na vlastnej kozi )
inak podla mna materinsku rec clovek po par rokoch nemoze zabudnut , to len ta Darinka Rolincova je taky jemne povedane "exot"


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Andym> ano neradi to pocuju, hlavne ak sa tam zamestnas ale v tomto idem proti systemu :D a mam kamaratov(tky) ktorym to vobec nevadi, prave naopak :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2006
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: East Front

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef0: bol som neboja sa
Corwin: neplanujem sa vyhodit do vzduchu v buse,  :?  
Citácia:
Vidis? A takyto ked sa dostane za hranice tak robi Slovensku iba hanbu

a v com hanbu??? za to ze normalne poviem ze som slovaka som na to hrdy??
tiez som hrdy na to co spravim alebo k comu dopomozem ale na svoj povod by si mal byt hrdy aj ty. si niekde dole ale tuna na severe kde mame Slotu a spol. je tu drviva vacsina hrda na to ze su slovaci. Tu nestretnes ani pomaly ani turistu ktory nehovory (aspon) lamanou slovencinou, (asi to bude tym ze poznaju slotov slovnik  :D ) skor ty robis hanbu narodu ked na neho seres (sory za vyraz ale je to tak!!!)


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Brano napísal:
za to ze normalne poviem ze som slovaka som na to hrdy??

tiez som hrdy na to co spravim alebo k comu dopomozem ale na svoj povod by si mal byt hrdy aj ty. si niekde dole ale tuna na severe kde mame Slotu a spol. je tu drviva vacsina hrda na to ze su slovaci. Tu nestretnes ani pomaly ani turistu ktory nehovory (aspon) lamanou slovencinou, (asi to bude tym ze poznaju slotov slovnik  :D ) skor ty robis hanbu narodu ked na neho seres (sory za vyraz ale je to tak!!!)


nepovieš to normalne, tym začnime

moc na čo hrdy nemaš byť. len za použivanie dvoch nickov.
na pôvod byť hrdy? blbosť! prečo? lebo si potomok slovanov, keltov, germanov, tatarov, turkov a boh vie čo prešlo po našom uzemi a nechalo tu svoj geneticky material???
možem byť hrdy na to že som človek!

jooo vy tam mate slotu...tam by som videl zakladny problem. mi tu dole na juhu mame tiež par fašistov, naštastie ani jeden z nich nejni vo parlamente...myslim...

no narodu hanbu myslim robia iba nevzdelanci, tupci, obmedzenci, radikáli, narodovci a iná háveď ktoru by som vo svojom tolerantnom a liberalnom zmyšlani rad vydel postrielanu pri mure...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2006
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: East Front

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a ako to mam povedat?? nikdy som nepouzival 2 nicky ako ty!! a teda niesom niaky zly vyplod niakeho este horsieho omylu ako ty.  No mozno si si vsimol ze slota nieje fasista, to vy tam dole slahnuty madari ste fasisti, vies mozno aj ze niektora strana mala vo svojom programe aj vyhlasenie stavovskeho statu, skoda ze som ju nevolil, aspon by odisli taky madari ako ty
Citácia:
no narodu hanbu myslim robia iba nevzdelanci, tupci, obmedzenci


teda hanbu robis narodu ty


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
* Pani! Pani! *

Chcelo by to pohlad nejakeho ceskeho priatela.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
* Pani! Pani! *

Chcelo by to pohlad nejakeho ceskeho priatela.


Nebude to ponekud OT na fore Slovaci o Slovakoch? :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Brano napísal:
a ako to mam povedat?? nikdy som nepouzival 2 nicky ako ty!! a teda niesom niaky zly vyplod niakeho este horsieho omylu ako ty.  No mozno si si vsimol ze slota nieje fasista, to vy tam dole slahnuty madari ste fasisti, vies mozno aj ze niektora strana mala vo svojom programe aj vyhlasenie stavovskeho statu, skoda ze som ju nevolil, aspon by odisli taky madari ako ty
Citácia:
no narodu hanbu myslim robia iba nevzdelanci, tupci, obmedzenci


teda hanbu robis narodu ty


no povedz to ako dospelý človek na úrovni. ja viem že pre teba problem.
no výplod si, ale nebudem flameovať :)
nevšimol som si že slota nieje fašista. zatial som si všimol len že slota je narodniar až nacionalista, šovinista a hlupak ktorý svojim vystupovaním rozhodne iba škodí. tak sa môže správať hlupy jano stredoslovak doma v krčme, ale nie politik, štátnik... takto nie...

no ja niesom maďar, tym začnime. aspoň o nič viac alebo menej ako ty. chcel by som vidieť tvoj rodokmeň, pán čistý slovák. dufam že sa voláš Fero Fekete alebo tak nejako :D

strana ktoru si chcel voliť má, našťastie,mizivé percento podporovatelov a voličov, stale je to však vysoké čislo na tak malý štát ako sme. Túto stranu môžu podporovať a tvoriť jedine zakonmplexovane hlúpe bytosti s akoukolvek absenciou mozgu. dakujem
keby oni vyhrali volby, obavam sa že zo slovenska vypadne vela, vela ludi... kto to nestihne, odletel by vo forme popola...

ehm
Citácia:
no narodu hanbu myslim robia iba nevzdelanci, tupci, obmedzenci

tým som myslel práve teba, ale budiž..

PS: ešte vás to baví dva nicky mať?
PPS: ked sa Alex správal miernejšie dostal ban. I pán Braňo nedostane? predsalen je trošku nevychovaný a vyjadruje sa ako stredoslovák po tretej runde...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gentlemani, naoazaj sa tu prosím nevaďte.

Touto témou som chcel poukázať iba na fakt, že mne osobne sa nepáči, keď človek úplne zabudne rodný jazky.
Potom sa téma preniesla na otázku národnosti. Pre mňa je Slovensko domov a k domovu by mal mať človek nejaký vzťah. Hovoriť, že ste sa mohli narodiť o kus ďalej a byť inej národnosti, to je ako povedať, že som sa mohol narodiť u susedov a preto nebudem rešpektovať svojich rodičov. Proste pre mňa sú rodina, priatelia a domov podstatné pojmy.

To, že kto je aký slovák a na akej vzdelanostnej úrovni tu neriešte. Neodbiehajte od témy a nebudú zvady.  :wink:


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Majestic-12 [Bot] a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun