HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 145 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalšia

Akú školu planujete, resp. uz studujete?
Technický smer(napr. matika, fyzika, informatika) 34%  34%  [ 22 ]
Prírodné vedy(chémia, biola, geografia) 3%  3%  [ 2 ]
Medicína, príp. veterina 9%  9%  [ 6 ]
Právo a diplomacia 12%  12%  [ 8 ]
Filozofia a učiteľstvo 9%  9%  [ 6 ]
Niečo iné (čo?) 29%  29%  [ 19 ]
Maturita mi stačí/ už pracujem 3%  3%  [ 2 ]
Celkový počet hlasov : 65
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
(idem si pustit Varttinu, aby som bol in :-)

Ja neviem, ja som len prebehol tu stranku a tam pisu, ze odbory je sice ,,svedstina", ,,dancina" a ,,norcina", ale aj to ze studium je zasadne dvojodborove a kombinacia svedstina-norcina a svedstina-danstina sa studovat neda. Odporucaju si prihodit druhy jazykovy odbor -- napr. taka svedstina-anglictina je pekne kombo :-)

Ale tito ludia sa tvaria, ze to otvaraju castejsie, ako afrikanistiku :-)


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.02.2005
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Soul Society :)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no no no..presne tak nejak by som si to predstavovala ja...svedstina alebo norstina a anglictina. huh :) skoda,ze len pekna predstava :( hm, nebodaj zacinas uvazovat o studiu skandinavistiky :o :)


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmm,ja som 3 na gympli a ani len netusim,kam dalej.Ale co sa tyka studia tej skandinavistiky moze byt vcelku vpohode,napokon tieto jazyky nie su u nas rozsirene a ludia s touto znalostou by mali moznost uplatnit sa.Na 2 strane,dnes uz anglinu ovlada kazdy,ael i tak.ZAsadili ste mi chrobaka do hlavy.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.02.2005
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Soul Society :)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som tiez v tretom a kazdu chvilu ma napada nieco ine....najviac skandinavistika....len oni sa rozhodli,ze beru nejak 16 ludi, ci ako :( to je malo podla mna....


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, tieto exoticke odbory su stavane tak, ze beru malo ludi -- jednak asi nemaju 4000 ,,native speakerov" z Finska a jednak je tu vec uplatnenia -- keby kazdy rok vypluli 100 skandinavistov, tak trh sa nasyti hned a zaraz.

To, ze tieto jazyky nie su rozsirene, je podla mna i vyhoda i nevyhoda -- ked si najdes miesto vo fachu, tak vyhras, inak prehras (,,svedstina? boze").

Plus mam kdesi hore skepticky nazor, ze studovat jazyky je divne.

A co sa tyka skandinavistov, zatial jedna vyska staci -- fincinu si dostudujem z textov Varttiny a svedcinu z mocnej knihy Svedstina pre samoukov, co sa povaluje v skrini :-)


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.02.2005
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Soul Society :)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne je jasne, ze preco beru malo ludi...len ja nemam sancu, to som chcela povedat...

a dik, ak sa ti zda cudovanie jazykov zbytocne a divne, (s akym i je zbytocne? :? ) tak ja sa vazne mozem zahrabat pod zem.... :(


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V kazdom pripade si nemyslim, ze sa pod zem zahrabavat nemusis -- to je len moj nazor, ktory v tejto chvili rozoberat nebudem. Chod a vyskusaj, mozno prave na teba cakaju :-)


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
8)


Naposledy upravil Geralt dňa So. 12. Apr 2008, 11:12, celkovo upravené 1 krát.

Hore
   

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 28.10.2004
Príspevky: 53
Body: 5
Bydlisko: BA - SVK - EARTH

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Geralt napísal:
no ja sice len koncim zakladku ale uz viem presne,cim sa budem zivit v buducnosti..
budem ucitelom/profesorom DEJEPISU :D

Som zvedava ci ti to vydrzi :wink:
No ja by som si aj dala na historiu ale vsetky tie komentare typu "co stym?" ma dost odradzaju... :lol:

_________________
To live is the rarest thing in the world. Most people exist,
that is all:Oscar Wilde
Rozdiel medzi priatelom a nepriatelom je ten, ze priatel ti vrazi dyku spredu.
Neni to smrt, kdyz ji odmitnes.... je ji kdyz ji prijmes.
I know you hiding something


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
8)


Naposledy upravil Geralt dňa So. 12. Apr 2008, 11:12, celkovo upravené 1 krát.

Hore
   

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Geralt napísal:
no ja sice len koncim zakladku ale uz viem presne,cim sa budem zivit v buducnosti..
budem ucitelom/profesorom DEJEPISU :D


ty si zrejme este neskusal ludi-teda hlavne deti nieco naucit.Skus sa na patnast minut postavit pred tridsat ignorantskych deciek, ktore viac zaujima, co maju v nose ako to, ze ty ides dusu vyplut, ked im rozpravas o hitlerovi. Takze, na strednu skolu by som ucit urcite nesiel, na to sa mam prilis rad :lol:
Na vyske ucit, to uz je ina kava...to by snad slo

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mudro vravi Aldebaran, sta z velkej knihy. Ist studovat ucitelstvo je sice pekne (u nas dokonca lahsie ako niektore jednoodborove kombinacie), ale mam pocit, ze nie-uplnych-fanatikov vsetky iluzie prejdu bud po prvej vyplate alebo po prvej hodine :-)

Klasicky argument je presne v Aldebaranovom duchu ,,ja si mam ist nicit nervy a hlasivky pred 30 <vlozte-sem-invektivu> deciek?"


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.02.2005
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Soul Society :)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jo jo...vid nasu profku...ked to je zle, tak odide po piatich minutach a dokonca hodiny sa uz nevrati....


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ash : suhlas

GEralt: no ak ti to vydrzi tak respect. Ale to vies, zakladka je v porovnani so strednou taka jednoducha ze vacsina ludi si zmeni ciele aj vela vela krat/ze ash+vid moi/, teda mozno s vynimkou ucnoviek a priemysloviek. No ale ucit by som nechcel, aj ked...aspon by bolo o par deciek menej kym by ma zavreli :P :P

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Selar napísal:
GEralt: no ak ti to vydrzi tak respect. Ale to vies, zakladka je v porovnani so strednou taka jednoducha ze vacsina ludi si zmeni ciele aj vela vela krat/ze ash+vid moi/, teda mozno s vynimkou ucnoviek a priemysloviek. No ale ucit by som nechcel, aj ked...aspon by bolo o par deciek menej kym by ma zavreli :P :P


no nerad by som sa niekoho dotkol, ale myslim si ze v pripade pedagogickej fakulty narocnost studia nikoho neodradi...casto mam dojem, ze je to len nejaka zberna ludi, ktori sa nikam inam nedostali, ale za kazdu cenu chcu mat VS titul :roll:


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 145 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun