HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 145 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Ďalšia

Akú školu planujete, resp. uz studujete?
Technický smer(napr. matika, fyzika, informatika) 34%  34%  [ 22 ]
Prírodné vedy(chémia, biola, geografia) 3%  3%  [ 2 ]
Medicína, príp. veterina 9%  9%  [ 6 ]
Právo a diplomacia 12%  12%  [ 8 ]
Filozofia a učiteľstvo 9%  9%  [ 6 ]
Niečo iné (čo?) 29%  29%  [ 19 ]
Maturita mi stačí/ už pracujem 3%  3%  [ 2 ]
Celkový počet hlasov : 65
Autor Správa

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ta exotka co som o nej hovoril robila naraz jednu vysku v nitre a druhu v trnave a byvala pritom v BA/robila ich vsak externe/ a popritom este pracovala. Ja bych skoncil na psychiatrii, teda lepsie povedane, na taku sialenost by som sa nedal

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aldebaran napísal:
ja osobne si myslim, ze politologia sa od sociologie odlisuje asi tolko ako jahodovy caj od citronoveho. Furt je to len caj...

Najprv súhlasím - politológia je len politická sociológia. S druhým výrokom nesúhlasím - johodový čaj je dobrý, citrónový som nepil ale nemusí byť zlý. Sorry za OT.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
chcem študovať telekomunikácie a neviem, či mám ísť do Blavy, Prahy alebo Brna

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
grafika, dizajn, webdizajn. teraz pracujem ako dizajner, hoci studujem ekonomicky smer

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 09.10.2005
Príspevky: 26
Body: 5
Bydlisko: The City of Steel [K4]

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Programovani + elektronika => jiz druhym rokem "studuji" CVUT v Praze / FEL - Vypocetni technika [asi jsem se opravdu zblaznil :P ]...

_________________
A Corwin probodl lorda Borela tak jak seděl: "Ach jak podlé, doufal jsem v tvé lepší já!" - "Nejsme na olympiádě..."


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 147
Body: 5
Bydlisko: LM
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
shady> brno  :P  (to len tak, ja tam volam vsetkych, je to krasne mesto..fakt telekomunikacie??)

...moj "vysnivany" odbor: sociologia, socialna praca, enviromentalne studie na MUNI  :wink: ale prihlasky pojdu este zrejme do Prahy (tej sa bojim) a na jednu slovensku.. zrejme PO...  :roll:

_________________
Gänsehaut statt Gänsemarsch


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 09.08.2004
Príspevky: 429
Body: 5
Bydlisko: La Blava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja v tom mam este mensi zmatok  :lol: ....Bud medicina (neskor patologia) alebo v Brne taliancina-prekladatelstvo, tlmocnictvo pripadne zurnalistika  8) .....Jedno lepsie jak druhe  :roll: .....

_________________
Ringer


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V snahe napravit moju zivotnu chybu zvanu FEI TU KE.... archeologia v Glasgowe  :ikonka06:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Inak, neviem, ale neviem sa zbavit dojmu, ze studovat jazyky na univerzite je zbytocne.


preco?to nieje ako kurz,to je hlbkove studium a okrem toho,ze mozes byt lingvistom,ucitelom,mozes byt aj profesionalnym tlmocnikom a to sa odrazi aj na plate

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Profesionalnym tlmocnikom mozes byt aj bez vysokej skoly (vid nemenovany O Velky). Ucitelom analogicky. Dva roky v prislusnom state ti daju viac ako 5 rokov na univerzite.

S lingvistom mas pravdu. Lenze mam pocit, ze tam bud vyhras a ziskas jednu z maleho mnozstva  dobre platenych, ci lukrativnych ,,lingvistickych" pozicii (kolko je na Slovensku sinologov?) alebo prehras.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no v studiu je zahrnuta aj polrocna staz v prislusnom state /nie kazdy ma moznost odist do nejakej krajiny "len tak" a v mojom pripade by bol odchod do Moskvy dost nebezpecny  :o /,tlmocnicka prax nevynimajuc...
Zaroven simultanne tlmocenie neucia len tak na kurze,treba to dost dlho cvicit a trenovat.
Dalej,ci clovek chce ci nechce,ked hovori cudzim jazykom,stale na nom vidno,ze je Slovak.Nas ucia zabudnit,ze sme Slovaci,ked hovorime inym jazykom /mam na mysli prizvuk a podobne veci..Dobreho studenta na nasej skole podla reci nerozoznas od cudzinca/
A este okrem toho ze mna jazyky velmi bavia som siel na tu skolu pre jeden malicky impulz...raz davno,asi rok ci dva dozadu bolo telerano o tlmocnikoch....tlmocnik s 10 rocnou praxou zaraba rocne okolo 600 000 korun...viem ze to nieje plat tlmocnika v nejakej malej agenturke,ale vysoko postaveneho statneho tlmocnika...no i tak ten plat je velmi lakavy

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
belial napísal:
no v studiu je zahrnuta aj polrocna staz v prislusnom state /nie kazdy ma moznost odist do nejakej krajiny "len tak" a v mojom pripade by bol odchod do Moskvy dost nebezpecny  :o /,tlmocnicka prax nevynimajuc...


Aky je pomer prihlasenych/prijatych ludi? Priblizne? Kolko ludi skonci? A aky je pomer zamestnanosti v oblasti?

Inak, plat je dobra motivacia, o tom by vedeli taki IT ludia rozpravat :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Profesionalnym tlmocnikom mozes byt aj bez vysokej skoly (vid nemenovany O Velky).

Ja nie som profesionálny tlmočník.

A k tomu, aby som sa stal profesionálny prekladateľ, mi chýba práve vysokoškolská štátnica, lebo podľa všetkého bez nej neviem dostať prekladateľskú pečiatku. Tá, čo mám ja, zrejme nestačí.

V živote by som nešiel študovať niečo ako prekladateľstvo tlmočníctvo, lebo podľa všetkého to nestojí za veľa (aj keď, potom zase neviem, prečo som na TU :) ), no toto ma hnevá. Ale tak, čo už.

alef0 napísal:
Ucitelom analogicky.

Lektorom možno. Plnohodnotným učiteľom už ťažšie. Na pedagogických smeroch sa berú aj veci, ktoré ti majú pomôcť vyučovať, nie len tie, ktoré ti zdokonalia jazyk.
alef0 napísal:
S lingvistom mas pravdu. Lenze mam pocit, ze tam bud vyhras a ziskas jednu z maleho mnozstva  dobre platenych, ci lukrativnych ,,lingvistickych" pozicii (kolko je na Slovensku sinologov?) alebo prehras.

Amen.

Plus, v budúcnosti to bude už len ťažšie a ťažšie (ak nie si majstrom nejakého exotického jazyka).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Ja nie som profesionálny tlmočník.

Ospravedlnujem sa za krive obvinenie. Ale aj tak si v mojich ociach prekladatelske guru.

Annun napísal:
Lektorom možno. Plnohodnotným učiteľom už ťažšie. Na pedagogických smeroch sa berú aj veci, ktoré ti majú pomôcť vyučovať, nie len tie, ktoré ti zdokonalia jazyk.

IMHO si vies dorobit pedagogicke minimum -- napr. u nas si mozno k prislusnym predmetom spravit 5 semestralne doplnujuce studium, v ktorom su presne veci ako Psychologia, pedagogika, zvladanie hordy parchantov v triedach a pod.

Citácia:
Amen.

Poculi sme slovo Moje.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kam dalej? :?: Latina :?:

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 145 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun