HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 80 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
NBU je institucia, ktora pracuje s tajnymi informaciami a PRAVE preto MUSI byt zabezpecena DOKONALE a nie tak, ze sa tam dostane kazdy trulo zadanim username: nbusr a hesla nbusr123.

a) dokonale zabezpecenie neexistuje
b) suhlasim s tym ze NBU bolo zabezpecene zle

Citácia:
NBU je institucia platena z dani obcanov SR. Tieto dane boli ocividne spreneverene, pretoze len uplne neschopny lamer by spravil zabezpecenie NBU takymto sposobom.

Budem sa opakovat, ale to ze je nejaka institucia platena z dani obcanov neznamena, ze do nej tito obcania mozu kedykolvek vniknut za ucelom samovolnej kontroly.

Citácia:
Hackeri, ktori sa dostali dnu, to vsetko odhalili. Nesposobili ziadne skody, skopirovali len emaily, co bola aj tak len privatna korespondencia zamestnancov.

Ako to mozes vediet? To co napisali oni do svojho prehlasenia nemusi byt pravda. Raz mali pristup k informaciam, ktore nemali nikdy ani vidiet, nehovoriac o tom ze mali moznost si ich vsetky zkopirovat.

Citácia:
Za to, ako chabo bola zabezpecena strategicka statna institucia by mali byt stihani ludia z NBU a nie hackeri.

Ano ludia z NBU by za to mali byt potrestani. Ale pani hackeri sa nemozu divit, ze za nedovoleny prienik do jednej z najdolezitejsich bezpecnostnych zloziek statu budu stihani tiez. Keby to urobili napr. v USA tak uz sedia..

Galthea napísal:
pokiaľ by si tie kľúče nosil na tenkej šnúrke a ťahal ich po uliciach meter za sebou, prípadne ich zavesil na klinec pred dverami do svojho bytu, tak potom...
čo mi príde porovnateľné s tým, ako si svojím wannabe heslom zabezpečila svoj bytík NBU.... a to je to NBU prosím pekne...

peace


Aj keby som tie kluce nechal visiet pekne krasne uprostred namestia, tak nikto nema pravo vchadzat bez mojho dovolenia do mojho bytu. Slusne by bolo prist za mnou a tie najdene kluce vratit. V pripade NBU mali dotycni informovat prislusny kontrolny organ, pripadne media..

alef0 napísal:
To mi pripomina pripad, co sa stal maminej znamej. Volal jej na mobil sused ,,Dobry den. Sedim vo vasej obyvacke, sedim v kresle, pozeram telku a pijem vam pivo z chladnicky. Zabudli ste totiz rano zamknut. Kluce som nenasiel. Pockam, kym nepride niekto od vas"

A teraz co: zabijete suseda, lebo vam vypil pivo? (Nespachal tym minimalne priestupok?) Alebo ho vybozkavate, lebo vam uchranil pol majetku?


No mne to pripada minimalne poriadne drze. A zalovatelne za porusovanie domovej slobody mimochodom. Sused mal zavolat, ze som zabudol zamknut byt a tym to pre neho konci.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dokonale zabezpecenie neexistuje. To je pravda. V tomto pripade vsak o nom uvazovat nema vyznam.

Co sa tyka kopirovania informacii, zial, nik nepovie, ako to bolo. Hystercania, lebo sa boja a NBU tiez, lebo sa rovnako boji. A slusne kluce: ano, ak by bola Univerzalna Spravodlivost, pripadne Druhe Svajciarsko, tak ti tam kluce budu visiet. Lenze za podmienok, ake panuju, je uvazovanie nad tym, ze tam budu visiet nedotknute, asi sialenstvo. A vsetci vedia, ze to sialenstvo je.

Poviem priklad: povedzme, ze ,,omylom" zverejnim heslo na hlavne FTP annuna. To som zvedavy, kolki ludia (majuc vedomosti o tom, ako FTP funguje) odola sa tam aspon nepozriet.

Sused mohol zavolat, vsak aj zavolal. Ale, ako clovek, nehovor, ze by si dvere potichu nechal tak a odkracal. Nehryzlo by ta svedomie, ze co vsetko by sa mohlo stat? (Najma v pripade, ze so susedom mate dobre vztahy?)

Ked sa odklanam od temy, buchnite ma po hlave.

V kazdom pripade je extremizmus dobry, aspon sa ukaze, co vsetko sa moze stat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Co sa tyka kopirovania informacii, zial, nik nepovie, ako to bolo. Hystercania, lebo sa boja a NBU tiez, lebo sa rovnako boji. A slusne kluce: ano, ak by bola Univerzalna Spravodlivost, pripadne Druhe Svajciarsko, tak ti tam kluce budu visiet. Lenze za podmienok, ake panuju, je uvazovanie nad tym, ze tam budu visiet nedotknute, asi sialenstvo. A vsetci vedia, ze to sialenstvo je.

Ospravedlnovat nespravne konanie tym, ze svet je zly je alibisticke. Proste konali minimalne neeticky a pravdepodobne aj protizakonne.

Citácia:
Poviem priklad: povedzme, ze ,,omylom" zverejnim heslo na hlavne FTP annuna. To som zvedavy, kolki ludia (majuc vedomosti o tom, ako FTP funguje) odola sa tam aspon nepozriet.

Pravdupovediac neviem. Ale zas by som rad poukazal na vynimocnost NBU. To neni ziadne Annunove FTP a kazdy kto tam vnikal si musel byt vedomy toho kam lezie a ze mu za to hrozi postih.

Citácia:
Sused mohol zavolat, vsak aj zavolal. Ale, ako clovek, nehovor, ze by si dvere potichu nechal tak a odkracal. Nehryzlo by ta svedomie, ze co vsetko by sa mohlo stat? (Najma v pripade, ze so susedom mate dobre vztahy?)

Keby ho ot svedomie tak strasne hryzlo mal si sadnut na lavicku, schody, whatever a pockat tam..a nie sa nasackovat do obyvacky.

Citácia:
V kazdom pripade je extremizmus dobry, aspon sa ukaze, co vsetko sa moze stat.

Ja som tiez rad, ze to prasklo, len sa mi nepaci, ze z tych hackerov sa robia uplni chudaci, ktori to vsetko mysleli dobre  a su obetami nejakeho strasneho policajneho spiknutia.


Naposledy upravil Nightfall dňa Št. 27. Júl 2006, 10:07, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef :ikonka33:

V idealnom svete by vsetko samozrejme fungovalo tak, ako popisuje Nightfall, no nanestastie (ci nastastie) toto nie je idealny svet..

Samozrejme, ze hackeri porusili zakon, ked prenikli do statnej institucie, no ich konanie malo dosledok, ktorym pokuazali na neskutocne odflaknute zabezpecenie a to mohlo ohrozit bezpecnost statu OVELA viac, ako prave ich prienik. Preto si myslim, ze skutocni vinnici su len admini NBU..

...a samozrejme, hackeri chudaci nie su, len ich sere, ze im zhabali server... :P

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Z hladiska moralky (a azda aj prava) e jedno, ci NBU, ci Annun. Akurat hackerovo ego je v pripade NBU pomasirovane viac.

Ale ono suhlasim, z hladiska etiky a vobec je to na hranici (rovnako z hladiska platnych zakonov). Lenze z hladiska Vacsieho dobra je to podla mna dobre.

Lebo ak by sa to nestalo, tak peniaze by si ticho prudili do adminovskeho vrecka, a vsetci by si nazivali v mieri, laske a idylke a ututlavani.

Mna by velmi potesilo, keby sa ukazalo ,,Ty, krypton25, si porusil zakon, pykaj a ty, Fero "NBU" Taraba, tiez". Ale to sa nestane.

Kde sa z nich robia chudaci? To je to, ze kybercania nadavaju, ako im slohli server? (nemam prehlad, poucte ma).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric menej tychto smajlov :P , lebo už nimi zachinash priphominhat jedneho obcashneho navshtevnikha

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Cyric menej tychto smajlov :P , lebo už nimi zachinash priphominhat jedneho obcashneho navshtevnikha

:(

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:

Aj keby som tie kluce nechal visiet pekne krasne uprostred namestia, tak nikto nema pravo vchadzat bez mojho dovolenia do mojho bytu. Slusne by bolo prist za mnou a tie najdene kluce vratit. V pripade NBU mali dotycni informovat prislusny kontrolny organ, pripadne media..


tak to vyskúšaj. a uvidíš, koľko ľudí ti tie nájdené kľúče vráti a koľko sa len zasmeje nad niečou stupiditou (čo je ešte ten lepší prípad). (teraz nemyslím teba osobne, len obrazne opisujem reakciu na vysiace kľúče v strede námestia.)
a médiá predsa informovali. ak by informovali LEN nbu, absolútne nič by sa nezmenilo, mlžili by tak ako mlžia teraz, len by im to nešlo dokázať...

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dôvod zhabania Hysteria.sk: Prezeranie hesiel cez proxy server

www.zive.sk napísal:
Český server Root.cz priniesol komplexný článok o kauze zhabania servera onyx.hysteria.sk políciou kvôli vyšetrovaniu aprílového prieniku do siete Národného bezpečnostného úradu.

Jeden z administrátorov servera v článku konkretizuje dôvod skonfiškovania, ktorý sa dozvedel od vyšetrovateľa. Je ním vraj prezeranie zoznamu hesiel zo servera NBÚ pomocou anonymného proxy servera, ktorý na Hysteria.sk bežal. Podľa osobného názoru administrátora je to pomerne málo na to, aby si polícia prišla po server. „Niekto z ľudí, ktorý proxy používali, mohol na URL (adresu) kliknúť alebo ju opísať z nejakého chatu, IRC a podobne“, takže nemuselo ísť o zámer s cieľom použiť dané informácie.

Administrátori navyše uvádzajú, že daný proxy server mal vypnuté zaznamenávanie prístupových informácií, takže vyšetrovatelia nenájdu žiadne dôkazy. Hovorca prezídia Policajného Zboru, Martin Korch, sa k daným informáciám odmietol akokoľvek vyjadriť. Server Root.cz obdržal len všeobecné stanovisko, posielané akémukoľvek médiu, ktoré si stanovisko k danej kauze vyžiada (jeho podstatou je, že do skončenia vyšetrovania sa polícia k ničomu nebude vyjadrovať).

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mno jo tak sa nam zase prihlasili do NBU... toto sa uz naozaj neda nazvat hack.
Ako tu uz bolo spominane, v hocijakej vacsej institucii su pre userov komplexnejsie podmienky na heslo a je to prosto smutne co sa deje z nasich dani.

Ano maju byt na to institucie ktore to kontroluju nie priamo danovy poplatnici avsak institucie su evidentne nekompetentne pretoze takto by NBU nepresiel ani jednou previerkou. A vyhovarat sa na to, ze to sa nema a nemoze je naivne. Vysvetlujte to ludom ktori si po tie data naozaj pridu.

Blbych ludi treba vzdelavat blbymi metodami.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je ako keby som povedal, ze policia nedostatocne bojuje proti neonacizmu tak sa zoberiem a zastrelim najblizsieho nacka. Tiez je to ucinne ale zaroven aj nespravne a nepripustne.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
nespravne a nepripustne.


spravne a pripustne v tvojom pripade :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
To je ako keby som povedal, ze policia nedostatocne bojuje proti neonacizmu tak sa zoberiem a zastrelim najblizsieho nacka. Tiez je to ucinne ale zaroven aj nespravne a nepripustne.


Ochrana osobnych informacii a tajnych statnych informacii je trosku iny pripad uz si to uvedom. Nackov asi nikto strielat nezacne len tak ale rataj s tym, ze do takejto institucie sa niekto pokusi preniknut. Tomu sa hovori logika!

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
logika


si na forum.annun.sk :!:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Ochrana osobnych informacii a tajnych statnych informacii je trosku iny pripad uz si to uvedom.

Iny a zaroven podobny. Iny v podstate konania, podobny v tom, ze brat zakon do vlastnych ruk nemozno ani v jednom zo spominanych pripadov.

Citácia:
rataj s tym, ze do takejto institucie sa niekto pokusi preniknut.

A co tym chces povedat? Ze hackerske utoky na taketo institucie su teda pripustne?

Citácia:
Tomu sa hovori logika!

Ziadnu logiku v tom nevidim.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 80 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun