HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
no a vaznejsie. nemyslim si, ze by na poondiatom unikulturalnom SVK bolo nieco take mozne pre hocjaku importovanu kulturu (s vynimkou USA --->zidovska konspiracia!!) a druha vec je, chces to? chces na ulici cosplay? chces v radiu okrem tlsteho prasata kulyho a dementneho plesateho Timka este nejakeho japonskeho buzika co bude mnaucat do mikrofonu a oblieka sa jak susedova sestra?
chces nebodaj nackov, ktory povazuju nekoho za rovnocennych?

nie, nic z tohto nechcem. dovod preco som napisal to co som napisal, lebo som sii klerikerov prispevok nespravne vylozil (asi tak ako som rozpisal v svojom Tebou citovanom prispevku)
moj vztah k Jap. modernej kulture je viac menej negativny. nepaci si mi ich styl obliekania a az na par vynimiek ani ich hudba (a ci ju budu hrat v radiach je mi viac menej jedno kedze radia nepocuvam)
to, ze japan-maniaci na Slovensku su viem, co sa im na nom pride tak strasne krasne uz neviem, ale vy tu pisete ako keby to bola nejaka majoritna cast obyvatelstva. Za to, ze par typov si uplaca na anime cone biedne naruto oblecky tak uz je to nejako masovo rozsirena vec? Vacsina slovenskych fanusikov anime aj tak nepozna nic okrem naruta. A celkovo mozno sa Vam zda, ze je ich vela, lebo sa pohybujete v ich spolocnosti, nieco podobne by som mohol ja povedat napr. o metalistoch, tiez sa mi moze zdat, ze ich je neviem kolko ked som na koncerte ale v reale je nas tuna tak do 20 na 50 000 obyvatelov....

P.S. o co japonsko geek horsi ako warhammer geek?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ilf-Petrov: Zlate Tela (1931) napísal:
,,Ja som nevinný!! zapišťal [Vasisualij] Panvičkin a začal sa mykať v rukách kniežaťa, teraz pracujúceho Východu.
,,Každý je nevinný!" zahundral Nikita Priachin a pridŕžal zmietajúceho sa podnájomníka.
,,Veď som neurobil nič strašného."
,,Nik neurobil nič strašného."
,,Mám duševnú depresiu."
,,Každý má duševnú depresiu."
,,Neopovážte sa ma dotknúť! Som málokrvný."
,,Každý, každý je málokrvný."
,,Mne ušla žena!" ziapal Vasisualij.
,,Každému ušla žena," odpovedal Nikita Priachin.
,,Poďme, poďme Nikituška!" nedočkavo sa ozval komorník Mitrič a vytiahol na svetlo mokré, lesknúce sa prúty. ,,Po toľkých rečiach nebudeme hotoví ani do rána."
[...]
,,Mama moja!" zapišťal Vasisualij.
,,Každý má svoju mamu!" mentorsky poznamenal Nikita, pritískajúc Panvičkina kolenom.

Rusi nemaju kulturu prave tak ako ju nemame my, Cina a Spojene staty. Akurat sa vacsinou nezatazovali jej propagaciou a ked, tak to bola propagacia vymyslenej kultury. Ale v globale je to tvrdenie kravina velkosti susosia Matka vlast. Napr. len teraz zistujem, ze v tridsiatych rokoch existovala kopa velmi silnych literarnych skupin, kultura v Moskve bola en par so zapadnymi mestami.

Ak sa v slovenskom rozhlase bude producirovat clovek "co sa oblieka jak susedova sestra" prekazat mi to nebude. (Hlavne preto, ze ho v tom rozhlase nebude vidiet.) A dalej, nemylil by som si lokalne pozorovanie ludi na conoch, kde sa skoncentruje takpovediac cela scena s celkovym obrazom. Hoci japonska kultura ma vyhodu akej takej exotickosti, co sa o nordickom metale a jeho priaznivcoch, ktori su spajani so zvermi a schlastanymi radikalmi neda povedat. (tot pohlad verejnosti). V skratke: Japonci = cool, metal = non cool.

Citácia:
P.S. o co japonsko geek horsi ako warhammer geek?

,,Ten, kto krici "nerd", sam nim je."
,,Geek ineho zanru horsi od tvojho."
-- Evanjelium podla Gygaxa, 4:16-17

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axXis napísal:
P.S. o co japonsko geek horsi ako warhammer geek?


skus hadat:)

alef: suhlas jak o kulture ruskej, tak japonskej (sak vis jak sa mi pacia megalomanske stavby sovietu hehe) ale aj tak je rusko jeden nekulturny sajrajt :D (hyperbola pycmrdi)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rusko je sebestredné, uzatvorené, prudko militaristické, kolektivistické a potrebuje vodcu. vojenská kariéra sa považuje za česť a výsadu. civilná je oproti tomu podradná. mať syna dôstojníka na raketovej základni pri Archangelsku je rodinná pocta. (odkonzultované so samotnými rusmi pred takmer 6 rokmi, a skoro som za to dostal naložené na držku). občianska spoločnosť západného typu tam proste nie je.
hoci sa hlási k európskej civilizácii, nepatrí tam, tak ako nepatrí do ázijsko/čínskej. je to 170-miliónový slovansko/blízkovýchodne/uralský hybrid na obrovskej rozlohe.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
amen :thumbsup: asi tak
cest tym par vynimkam co v nom ziju

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A kde ostala kultura? (Voci zhodnoteniu nemam namietok)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
A kde ostala kultura? (Voci zhodnoteniu nemam namietok)


Warrior napísal:
cest tym par vynimkam co v nom ziju

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jo ruská kultúra je hrozná.

Taký ruský pianista Svjatoslav Richter ako hrá ruského skladateľa Rachmaninova nech je príkladom.

Moment, tu niečo nesedí.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmm... ja by som si možno pozrela ten film... ako sa to volá... aha áno Stalker od režiséra Tarkovskeho...
či je lepšie si prečítať knihu Piknik pri ceste? Od bratov Strugackich?
Možno Quicci by mi vedel niečo odporučiť z tej knihy Ruské byliny, či ako to bolo...

Veru, aby som citovala môjho priateľa:

Citácia:
Okrem Dostojevskeho, Tolsteho, Strugackich, Prokofieva, Rachmaninova, Mussorgskeho, Tarkovskeho, Ejzenštejna, Čajkovskeho, Solženicyna, čo dali také Rusi svetovej kultúre? Ha?
Ticho.
Presne to som si myslel.
Nič nedali!

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
na taketo otazky treba odpovedat zo zasady komercne .. logika nikoho nezaujima...
cize.. vdaka Rusku mame Family Frost (nazi u leningradu by mohli hovorit..)
vdaka Rusom maju vsetci teroristi sveta kvalitnu vyzbroj
Vdaka rusom sa uz vo filmoch o mafii neobjednavaju spagety a pizza ale borsc a vodka
...
myslim ze mate pointu ... proste Rusko je fajn... vratme sa k transformerom ... :ikonka01:

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
alef: suhlas jak o kulture ruskej, tak japonskej (sak vis jak sa mi pacia megalomanske stavby sovietu hehe) ale aj tak je rusko jeden nekulturny sajrajt :D (hyperbola pycmrdi)


môžeš uviesť príklad nejakého kultúrne úžasne vyspelého štátu? nech máme s čím porovnávať, vieš :)

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
thera teba neucili citat na ZŠ?

Warrior napísal:
alef: suhlas jak o kulture ruskej, tak japonskej (sak vis jak sa mi pacia megalomanske stavby sovietu hehe) ale aj tak je rusko jeden nekulturny sajrajt :D (hyperbola pycmrdi)


Warrior napísal:
(no of korz ruska kultura nejni propagovana, ale to bude tym, ze.. rusi nemaju ziadnu kulturu (except vladimir vysockuj))


Warrior napísal:
nakolko som za toto uz raz ban dostal, nemienim dalej rozoberat tuto temu, musi ti stacit ak poviem ze ciastocne to myslim vazne, ciastocne s nadhladom a zartom. (ale viac vazne)

btw:P
Citácia:
môžeš uviesť príklad nejakého kultúrne úžasne vyspelého štátu?

dnes uz asi kazdy... okrem tej botswany. co dnes produkuje rusko? (povedzme pre okolny svet? okrem vyhrazok, vojny (opravnenej to je ina vec), nackov a... vodky? co doslo ruske do kin? do knihkupectiev? (ta hlupa a zla kniha/film o nejakej hliadke sa nepocita) a nevytahuj mi tu ezejstejna a ilfa alefovho... to uz su davno mrtvy ludia. co ine? jedna vec je, ze sa nema cim prezentovat a druha ze aj to co ma, neprezentuje... co je of korz skoda.)

a co sa tyka solzenicina, nejaky posahany magor, co za vsetkym zlom v rusku vidi zidovske sprisahanie, je mi ukradnuty... tym ze napisal nejaku zlataninu, ktora sa ani neda citat nikym inym ako havlom a nejakymi pseudointelektualnymi bojovnikmi za slobodu a proti bolsevizmu, ako mu bolo zle na gulagu pre mna nebude nikdy kultura :) to uz skor ezenstajn, ktory robil filmy na objednavku komunistickej strany... ale tomu to zas slo :)

tak isto aj lev (nejaky klavesak ma moc nepresvedci :ikonka18: ...), thera a zvysok rusofilov:
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
milý Warrior, veru, neučili ma čítať a bohužiaľ tým trpím dodnes, lebo mi to znemožňuje dokonale pochopiť niektoré príspevky na tomto fóre :)
aká škoda

bohužiaľ stále čakám na príklad úžasne kultúrneho štátu podľa teba, samozrejme, okrem tej botswany :)
ja si zatiaľ zaspomínam na vysoko vážený a svetovo oceňovaný ruský balet napríklad alebo divadlo :)

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
thera napísal:
milý Warrior, veru, neučili ma čítať a bohužiaľ tým trpím dodnes, lebo mi to znemožňuje dokonale pochopiť niektoré príspevky na tomto fóre :)
aká škoda

bohužiaľ stále čakám na príklad úžasne kultúrneho štátu podľa teba, samozrejme, okrem tej botswany :)
ja si zatiaľ zaspomínam na vysoko vážený a svetovo oceňovaný ruský balet napríklad alebo divadlo :)


to je evidentne. skus to napravit mila thera. myslim ze doucit by si sa to mala, inak ti moze ujst pochopenie niektorych ekonomickych pouciek :wink:

skus necakat, ale iniciativne premyslat a vyjavi sa ti aj tucet inych... i ked ak je pre teba vrchol kultury balet (lolwut) a divadlo (ktore?) tak to bude trosku tazsie. ale urcite nejaku krajinu najdes. tak vzhuuru do oblak!

(rusky) balet ma vobec netankuje, banda pobehujucich bulimikov v smiesnych handrach by mala byt nejaka kewl? to uz radsej fakt ten vysockij alebo alexandrovci, ktory ti nieco aj daju a pohraju sa ti s naladou.
(btw: sa mi zda alebo aj v twillighte bola scena s baletom alebo baletnou telocvicnou.. :shock: )

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun