HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Cestovateľ

Založený: 08.04.2009
Príspevky: 30
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Warrior napísal:
DeLa_Crow napísal:
vek si netrafil :) viac...

jj tragikomické :) a napísané za minutu a pol... ja som to sem nahádzal tak ako to zomna vyšlu, bez nejakých úprav... proste chcem videt kritiku prvotného materiálu.


:)

aj na pisanie bez zmyslu treba mat vacsiu slovnu zasobu, precitane basne aby si mal z coho vychadzat a tak.
samotne dielo sa mi zda. ja neviem, nemozem povedat ze nemam rad tragicku lasku v dielach, ale musi byt niekde na urovni.
navyse opustenie zenou, hocako tragicky to moze vyzniet, je v konecnom dosledku len dobra prilezitost na to, ako bez moralnych zabran a strachu balit zastupy inych a castokrat krajsich


No jasne... ale ten človek o ktorom to je (dajme tomu) je chorý... myslím psych. chorý. A ten konec bol schválne taký skorej komický... tuna mi nešlo nejak o vážnosť. Ale ok, berem :)


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 08.04.2009
Príspevky: 30
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dik za názory...


Hore
 Profil  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Juro napísal:
DALSI CROW
ja to nie som, fakt :D nejaky menovec. mozno si vzal moje meno ako meno idola. :lol: ale nie. a teraz k basni. s jednoduchostou slov suhlasim. anglictina ma velku slovnu zasobu a slova, ktore sa nadherne vyslovuju. skus pouzivat take, ked uz pises v anglictine. gramatika je aj moj problem, priznavam, tak tu hodnotit nebudem. radsej.
a nerozmyslal si nad tym pisat v slovencine? videl som tu uz nejaku ukazku... ale ak preferujes tu anglictinu, nech sa paci. skusaj, skusaj, skusaj. to je jedina sanca k uspechu :wink:

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mr. Crow napísal:
to je jedina sanca k uspechu :wink:

nezabudaj na talent...
a bohateho strycka

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.10.2007
Príspevky: 492
Body: 13
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Clovece fakt prepac...nerad kritizujem negativne...ale tvoja anglictina je priserna(Lilla to uz rozobrala)... a umenie potrebuje cas...tak skus napisat nieco dlhsie ako 4 verse...a myslienka...no celkom pekna(taka typicka pre vacsinu basni) ale podla mna podana v hroznej forme...

_________________
http://www.lfgcomic.com


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Myslim, ze veľproletar pera Warrior vyjadril vsetko, co mi lezi na srdci a zial musim sa pridat k vseobecnemu upalovaniu autora :-)

Ak si myslis, ze pisat v anglictine je cool a v slovencine nie, tak to nie je dobre zmyslanie. Ako povedal ktosi vyssie: i jazyk budi dojem z basne. Nezvladnuty jazyk v spojeni s patetickym obsahom vyznieva komicky a amatersky.

Mne to zial nedalo nic, ziadny dojem, vyvetrane metafory (porov. svoju black-white a Warriorov yin-jang). "Fallen angel" je typicky obyvatel basni ranej tvorby, ktoreho by mali zakazat.

Prosim, prosim, prosim, nepis po anglicky :-)

Citácia:
Máš pravdu, tie chyby to kazia, ale pre mna osobne maju význam aj tie

Toto je velmi nestastny argument.

Mozes behat v roztrhanych rifliach, deravych topankach a storocnom trabante a byt super. Lenze ak si zacinajuci autor, tak chyby rozhodne neposobia dobre, pretoze znamenaju nedokonale zvladnutie formy. Skoro vsetci mladi autori sa svoje chyby, ktore su evidentne, zjavne a odstranitelne, snazia ospravedlnovat a vyhovarat sa, pricom by si ich radsej mali uvedomit.

Konstruktivna kritika uz bola vyssie, cize ju nebudem opakovat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja by som sa padleho anjela zastal nahodou.
ale dal by som ho do inej formy. nasiel si cez wiki alebo vo vlastnych vedomostiach vsetky rozumne odkazy na angel a fallen angel a skusil do basne nejako zkomponovat kulturne odkazy.
cim viac ludi si v padlom anjelovi najde to svoje, tym viac
napadla ma jedna basnicka na tu temu heh..

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mna tiez napadla na jednu temu (vdaka Archimondemu).

Padleho anjela osobne nemozem, lebo kniznica literarnych experimentov mi ich sprofanovala. Len kratky pohlad do utrob kniznice: 7 basni a 3 poviedky, v ktorych vystupuju anjeli. (Padlych som neoddeloval od nepadlych.)

Keby mali gothaci / emaci logo, tento fiktivny tvor zabera 50% jeho plochy.

Cim chcem povedat len to, ze keby sa niekto posnazil, tak suhlasim, ale pouzivat ho ako standardnu metaforu v depresivnej basni je opozerane.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 08.04.2009
Príspevky: 30
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Mna tiez napadla na jednu temu (vdaka Archimondemu).

Padleho anjela osobne nemozem, lebo kniznica literarnych experimentov mi ich sprofanovala. Len kratky pohlad do utrob kniznice: 7 basni a 3 poviedky, v ktorych vystupuju anjeli. (Padlych som neoddeloval od nepadlych.)

Keby mali gothaci / emaci logo, tento fiktivny tvor zabera 50% jeho plochy.

Cim chcem povedat len to, ze keby sa niekto posnazil, tak suhlasim, ale pouzivat ho ako standardnu metaforu v depresivnej basni je opozerane.


Máš pravdu... to som si vobec neuvedomil... tak ale emácké emácke... keby sa tu nerozvynulo emo a nikto nevie co to je, tak ako by so to potom nazval? (tým si nezastávam a ani nepodporujem EMO a vsetko co ktomu patrí)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Gothaci => Depresivne mlade devy? ;-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nepis po anglicky ak to nevies.

Ty to nevies vobec.

Koniec pribehu.

K obsahovej stranke sa ani nebudem vyjadrovat - kym sa nenaucis pouzivat jazyk, v ktorom pises basne, nemas pravo nazyvat sa basnikom. A tak tragicky anglicky text, ako ten tvoj, som necital uz poriadne davno.

Kolko rokov sa ucis anglicky, ak sa smiem spytat?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
:shock: :o :shock:
fuuuha annun

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 08.04.2009
Príspevky: 30
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tušim sa ozvala dokonalosť sama, medzi nemími ukecaný král...

V ktorom príspevku som sa vyjadril o sebe ako o básnikovi?
Smieš sa spýtať. Dlho sa ho učím. Neriešim gramatiku ok? Už predtým som to napísal.
Svojim spôsobom sa mi zčasti podarilo vytvoriť krásne dielko :) síce nie obsahovo ale celkový efekt je neuveritelný.
Len sa pozri na tú odozvu. Krása, vidím že to v tebe vyvolalo miernu nasratosť... a nie len v tebe.


A ked budem chcet v tom pokračovať tak prosím: What are you thinking about it? Alebooo What you are think it about?

How many people can I make angry? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Iľf-Petrov, Zlaté teľa napísal:
Veľký kombinátor, ešte si ani neuvedomujúc veľkosť svojej porážky, dopustil sa neprístojnej unáhlenosti, na čo neskôr vždy spomínal s hanbou. Naliehal, pajedil sa, [...] a vôbec, ako hovoria Číňania, stratil tvár.


Prosim, nerob zo seba vola.

"What are you thinking about it" nie je spravne. ("What do you think about it?")
"What you are think about it" nie je tiez spravne (zly slovosled, jednoduchy pritomny cas tvorime pomocou "do" s predpisanym slovosledom)

Prosim, uvaz nasledovne. Su diela, ktore vyvolavaju "nasratost", lebo provokuju. Su diela, kde kritici vahaju, ci ma zmysel komentovat a ked komentuju, ako neskritizovat autora pod ciernu zem, hoci je na to dovod. A su diela, ktore vo svojom megazlom prevedeni / obsahu maju svoje caro. (Turecke Star Wars?).

Prosim, pre tvoje dobro sa skus objektivne postavit kritike zoci voci a zamysli sa, do ktorej kategorie spada toto tvoje. Moj dalsi nazor sa nachadza v komentari buzinskemu sotva pred tyzdnom..

A prosim, nereaguj v unahlenosti, skodis sam sebe.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa So. 11. Apr 2009, 12:58, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 08.04.2009
Príspevky: 30
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Iľf-Petrov, Zlaté teľa napísal:
Veľký kombinátor, ešte si ani neuvedomujúc veľkosť svojej porážky, dopustil sa neprístojnej unáhlenosti, na čo neskôr vždy spomínal s hanbou. Naliehal, pajedil sa, [...] a vôbec, ako hovoria Číňania, stratil tvár.


Prosim, nerob zo seba vola.

"What are you thinking about it" nie je spravne. ("What do you think about it?")
"What you are think about it" nie je tiez spravne (zly slovosled, jednoduchy pritomny cas tvorime pomocou "do" s predpisanym slovosledom)

Prosim, neplet si dielo, ktore provokuje a rozhneva, s dielom pri ktorom kritici vahaju, ci ma zmysel venovat cas jeho komentovaniu. Su diela vo svojom megazlom prevedeni ci obsahu maju svoje caro. (Turecke Star Wars?). Ale nie kazde zle dielo toto caro ma.

Prosim, pre tvoje dobro sa skus objektivne postavit kritike zoci voci. Moja konstruktivna kritika sa nachadza v komentari buzinskemu sotva pred tyzdnom..

Prosim, nereaguj v unahlenosti.




Dakujem za opravu zámerne spravených chýb :) Reakciav unáhlenosti? Vôbec nie. Odrazil som tenisovú loptičku trochu silnejšie.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun