HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 49 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lolwut aleph0 sak este tam mam volake dve mudre vety nie som cisty grammar nigga :lol:

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joki, prečo? seriózne, PREČO ??
prečo takéto veci píšeš? veď vieš, že nie si teológ ani filozof..(teda, vieš?) a nakoniec aký jediný efekt takýto článok môže mať?
Joki, čakám fakt že mi odpovieš"

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este som sa zamyslel: ono je celkom odvaha sa pustit do takehoto utvaru, a mozno je to chvalyhodne.

Akurat, ze sa polahky moze stat, ze to bude lahke pre citatela a tazke pre autora.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Este som sa zamyslel: ono je celkom odvaha sa pustit do takehoto utvaru, a mozno je to chvalyhodne.


cim by to mala byt vacsia odvaha nez napisat (a nekde to hodit) hocjaku inu pisaničku?
a cim byt to malo byt chvalyhodne? len tym, ze to nieje nejaky s/f crap ale wanabe theology crap... ?
alef alef prosim ta wake up :)

idem si to precitat tentoraz cele, ocakavam od toho fun faktor

joki: odpovedz Jayovi, tiez ma to celkom zaujma Prečo

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chvalyhodna je ta odvaha pustit sa do uvahy ako takej, teda prekonat svoj pocit autocenzury, a navyse odvaha predkladat to publiku, ktore je autorovi ehm vobec nie naklonene. Hoci je otazka, kde je hranica medzi absenciou autocenzury a absenciou sebakritiky.

Kvality samotneho obsahu som uz zhodnotil vyssie.

Inak dobra vlastnost tychto kazni je v tom, ze tu sa neda velmi flejmit na forme ... ale da sa dobre zhodnotit mentalita autora, pretoze tuto sa jednoducho neda odclenit od diela.

Spomenul som si na Oscara Wilda a jeho

,,Biskup i v osemdesiatke hovorieva to, čo mu už v osemnástich povedali, aby vravel.

Citácia:
idem si to precitat tentoraz cele

Good luck!

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Pi. 06. Nov 2009, 10:56, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Good luck!


ale alefo ta odvaha je nebodaj o nieco vacsia nez prekonat pocit autocenzury a moznost neuznania ci vysmiatia pri kazdom inom dielku co tu je?
imo ne. naopak, este by som ju bagatelizoval, lebo do diel kopa ludi dava seba, svoje zazitky, whatever a viac sa otvara, kdezto tato kazatelnova vec je vecou fanatizmu, viery a v pripade vysmechu ci neprijatia je moznost sa za svoju vieru a fanatizmus s usmevom skryt a posluzia ti ako stit. my faith is my shield 8)
otazka je dobra, absencia sebakritiky a schopnost prijat inu je u tohoto autora vcelku miziva

neda sa flejmit na obsahu?!! alef stav sa :lol:

oscar vedel o com hovoril *thumbs up*

musim najst na to ale cas

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ta odvaha je nebodaj o nieco vacsia nez prekonat pocit autocenzury a moznost neuznania ci vysmiatia pri kazdom inom dielku co tu je?

U mna ano, tuto u Jokiho tazko povedat.

Citácia:
naopak, este by som ju bagatelizoval, lebo do diel kopa ludi dava seba, svoje zazitky, whatever a viac sa otvara, kdezto tato kazatelnova vec je vecou fanatizmu, viery a v pripade vysmechu ci neprijatia je moznost sa za svoju vieru a fanatizmus s usmevom skryt a posluzia ti ako stit.

Alebo naopak: v poetickom literarnom dieľe mozes strasne vela veci zamaskovat, odtienit, prebrat, obratit, a stotoznovanie postavy a diela mozes odpalit tym, ze ,,autor nie je postava" -- co je do istej miery rozumne. Casy, ked na sude trieskali po stole Dorianom Grayom, aby dokazali Wildovu homosexualitu (vtedy trestny cin) su hadam prec.

V serioznej uvahe sa nevyhnes otvorenemu a priamemu podavaniu svojich nazorov, ved to je uz v samotnom nazve ,,uvaha" = uvazujes, predkladas svoje myslienky.

Problem vsak nastava, ked sa autor preklopi z rezimu ,,uvaha" do rezimu ,,priame moralizovanie", na to som dost alergicky. Navyse, ked jeho moralizovanie je predlozene na tacke tak, aby sa nedajboze citatel nemusel ani na chvilu zamysliet. To presne odlisuje dobre kazne od zlych. Ano, mozes urobit kazen, kde popichas prstom do biblie, pouzijes tisickrat omlete paralely a predlozis ich tak, aby si cielove publikum (sira masa v kostole) zaujal bez toho, aby sa museli zamysliet. Ale to je nuda.

Preto nemam rad moralizovania od ludi, ktori sa rozhodli predostriet svoje pravdy svetu, a vo svojom moralizovani zabudaju na to, ze kritizuju inych za to, co robia sami.

Preto z duse nemam rad Coelha, ktory sa situuje do role moderneho knaza bez Boha a moralky a apeluje na vsetko mozne, a niekedy zabuda na to, ze kritizuje to, cim sam je, teda scasti splna predosle dve vlastnosti.

Variant tohto pripadu je to, ked moralizovanie pochadza od niekoho, kto len spise rady do zivota podla toho, co mu povedali ini, aby mal vraviet. (Ergo priama paralela tejto kazne a Wildovho citatu).

Co je totalne ine, ako skusenosti cloveka ,,zo zakopov", ktore nehovoria, co by ludia mali robit, ale co urobil sam a k comu dospel.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joki napísal:
Prečo tu som?
Odkiaľ som prišiel a kam pôjdem?


toto mi nieco pripomina, jedneho pana, co sa s takou otazkou apparently uz davnejsie stretol :)

Citácia:
" Nevím kudy kam, jsem vším, co neví kudy kam" - vzdychá moderní člověk...Touto moderností jsme stonali - shnilým mírem, zbabělým kompromisem, vší ctností moderního Ano a Ne.


Citácia:
No bude takým, keď to urobím?
Hocikto, kto má dom, auto a rodinu vám potvrdí, že mu to nestačí. Necíti sa dostatočne zabezpečený, chce viac. Stále viac. No nemôže pochopiť, že tento svet mu to jednoducho nedá. Alebo to nechce pochopiť.

tu by som o tom pochyboval, je kopa ludi, ktorym to staci
+ odpovede na tento problem a preco iba toto nestaci ku stastiu, skryva v sebe jedna pyramidka a vedeckym +- dokazom pan Maslow odpovedal na tebou riesenu otazku a v zasade cely tento teologicky blabol :)
Spoiler! :
Obrázok

ako vidis, nieje to len o tom, co ti nemoze dat tento svet :) premyslaj o tom

ale styl pisania sa mi ppci paci :D je taky.. budovatelsky. katedra marxizmu leninizmu by mala z teba radost, imo by si promoval s vyznamenanim... takto to doceni max. nejaky knazsky seminar. a do Soči na tabor nepojdes :(

co sa mi fakt vylozene nepaci je klasicky stredoveky postoj tohoto krestanstva...
Citácia:
Prvá túžba, je túžba po chlebe. Túžba po tom niečo mať, aby mi to zaručilo šťastie. No pokiaľ sa nezrieknem tejto túžby a budem žiť v tomto šťastí, to pravé nikdy nenájdem.
Toto sú aj spomínané istoty, peniaze, dom, rodina, práca...
v zasade hovoris vzdajme sa vsetkeho, ak nas boh miluje, budeme stastny. bullshit.
niesom adamita, aby som behal s chlpatou holou cicinou po lesoch a tvaril sa, ze mi to staci. obavam sa, ze nikomu okrem par prepnutych ludi --->poustevníci :)
cize postoj typu vzdajte sa vsetkeho, boh vas miluje, je zly.
ludske hodnoty ako biologickeho tvora su niekde inde. ludske potreby ako biologickeho tvora su niekde inde. a nespravil nas boh s vedomim, ze sme a budeme biologicke tvory?
a to sa ani nebudem obuvat do veriacich a cirkvy preco ked kazu chudobu, sami niesu. nebudem, niesom posahany luteran a je to pod moju uroven :)

Citácia:
Čo by som dnes robil, keby som vedel, že zajtra isto umriem?

to fakt nechci vedet do detailov, ale figurovalo by tam vacsie mnozstvo omamnych a psychotropnych latok a nejaka zena :)

Citácia:
Druhá túžba je túžba čosi dosiahnuť. Získať slávu a „šťastie od druhých“.

vid maslow co sa tyka popretia tohoto tvrdenia.
nemozes sa vzdat slavy (a dokonca lolo tuzba cosi dosiahnut nieje a nemusi byt spojena so slavou. napr ja ked zmaknem neco , coho som sa bal, sebaprekonam sa, nikto ma nepochvali. ale pocit sa dostavi. a je to pocit stastia...) a uz vobec nie pocitu nieco dosahovat. s tym prochadza sebarealizacia (ktora je strasne dolezita v zivote) a pocit sebauspokojenia, ktory ti da poriadnu davku stastia. a nie kratkodobeho. pozries sa na svoje deti, na svoj obraz, basen, na svojich panakov namalovanych.. na hocico co si dosiahol a nie nutne za to zozal slavu alebo uznanie, a si fpohode. nepotrebujes boha

k laske sa nechcem vyjadrovat :) laska je neco prilis osobne aby mi o tom kazal nejaky fanaticky panic :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
U mna ano, tuto u Jokiho tazko povedat.

nechapem, ty si nepisal teologicky text. ci?
alebo mozno chapem. je text a je TEXT...tiez by som si nedovolil (nema nic ale s odvahou) napisat nejake moralne sracky pre inych. neco take neexistuje, univerzalna pravda.

Citácia:
Preto z duse nemam rad Coelha,

jezisi presne!! to je taky sucker, ze to az boli...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
to fakt nechci vedet do detailov, ale figurovalo by tam vacsie mnozstvo omamnych a psychotropnych latok a nejaka zena

toto toto

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aj mňa by zaujímala odpoveď na jayovu otázku, lenže Joki sa asi nebaví s ľuďmi s nízkym intelektom.


Hore
 Profil  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Aj mňa by zaujímala odpoveď na jayovu otázku, lenže Joki sa asi nebaví s ľuďmi s nízkym intelektom.

:thumbsup:

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prečítal som si to celé a dalo mi to dosť zabrať. zareagujem na Jayrovu otázku a na pár vecí navyše:
Citácia:
vid maslow co sa tyka popretia tohoto tvrdenia.
nemozes sa vzdat slavy (a dokonca lolo tuzba cosi dosiahnut nieje a nemusi byt spojena so slavou. napr ja ked zmaknem neco , coho som sa bal, sebaprekonam sa, nikto ma nepochvali. ale pocit sa dostavi. a je to pocit stastia...) a uz vobec nie pocitu nieco dosahovat. s tym prochadza sebarealizacia (ktora je strasne dolezita v zivote) a pocit sebauspokojenia, ktory ti da poriadnu davku stastia. a nie kratkodobeho. pozries sa na svoje deti, na svoj obraz, basen, na svojich panakov namalovanych.. na hocico co si dosiahol a nie nutne za to zozal slavu alebo uznanie, a si fpohode. nepotrebujes boha

k laske sa nechcem vyjadrovat laska je neco prilis osobne aby mi o tom kazal nejaky fanaticky panic


K tomuto som chcel len toľko. Je rozdiel medzi zdravou hrdosťou a slávou, s ktorej pramení pýcha, namyslenosť atď. To potvrdí hocijaký psychológ. A láska nemá nič spoločné s tým či si alebo nie si panic. To si mýliš so slovíčkom sex. Milovať dokáže len človek, to čo robia zvieratá sú pudy. Milovať môže aj muž muža a nemusí to byť homosexuál. Zameň si to zo slovíčkom "mať rád", pretože dnes je pojem "láska" a "milovať" už strašne odvedený od pôvodného významu.

Alef a spol:
Kázeň... Snažil som sa, aby to tak nevyznelo. Mnohokrát som apeloval na rozmýšľanie a ty mi tu píšeš, že predkladám niečo, čo treba prijať bez rozmyslu. To je v priamom rozpore z tým, čo som napísal. Takisto to od začiatku píšem "všeobecne". Kresťanstvo udávam kvôli jednému príkladu a potom pridávam svoj osobný postoj, že mi pomôže za týmto šťastím. Ale všetko predtým je písané bez ohľadu na vieru, resp. ateizmus.

Citácia:
Joki, prečo? seriózne, PREČO ??
prečo takéto veci píšeš? veď vieš, že nie si teológ ani filozof..(teda, vieš?) a nakoniec aký jediný efekt takýto článok môže mať?
Joki, čakám fakt že mi odpovieš"


Prečo?
Lebo chcem. Lebo pevne verím, že ak sa tu nájde 50 ľudí, ktorý mi to spindajú, nájde sa jeden, ktorému sa to zapáči, zamyslí sa a možno to zmení jeho život. Asi som naivný, ja viem, ale nechcem to vzdať.
Navyše žiadny filozof nezačal z dokonalými dielami. Verím, že sa raz naučím správne písať a predkladať myšlienky druhým ľuďom. Ak mi to ešte nejde, je mi to ľúto. Ale chcem sa to naučiť. A to podľa mňa nejde inak ako praxou.

+ pár vecí na zdôraznenie:
Moralizovanie by bolo, keby som hovoril iba o druhých a o niečom nesplniteľnom. JA prekladám niečo, čo platí aj pre mňa (a viac krát to tam spomínam) a niečo čo je dosiahnuteľné v istej miere. Viac krát som spomínal, že sa človek nemá všetkého zdať. Ale obmedziť niektoré nezmyselné činnosti, veci atď... na čo najmenšiu možnú mieru, ako je to v jeho živote. Niekto ma tu paroduje (už si nepamätám kto) že chcem, aby ľudia behali nahý po lese. To som nikde nenapísal.

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joki, synak, meno mi komolíš, ale to je najmenej z toho, čo som prečítal :)

nebudem sa s tebou fightovať vo veciach, v ktorých očividne nemáš jasno (filozofi a diela, sláva vs hrdosť, čo je a čo nie je moralizovanie), dám ti len jednu otázku..chceš svojimi článkami meniť svet? meniť životy a charaktery? otvárať oči? a skutočne si myslíš, že sa ti to podarí? tuto, na týchto fórach? týmto spôsobom? alebo si robíš ďalšiu čiarku v zmysle "postol som ďalší kúsok svojej duše šmrcnutý evanjeliom na to fórum a ti hlupáci to znova kritizujú..Ale nevadí mi to, dokonca som na seba hrdý, pretože idem proti prúdu a ohlasujem to, čomu verím !"

Nechcem ťa teraz uraziť, ale zamysli sa, prosím, a ak to je naozaj tak tak s tým prestaň. Toto hovorím kvôli tebe a nie kvôli ľuďom, ktorí to čítajú a bavia sa. Pretože Joki, takto nikoho neobrátiš. Nie týchto ľudí, ktorí majú poväčšine vo veciach jasno, nie týmto spôsobom, ktorí je stále jokiovský (rozumej blokvytvárajúci).

Ak to čo chceš dosiahnuť, chceš dosiahnuť naozaj, rob to efektívne. Ak ti ide len o nejaký zvráteny guilty plessure pocit, že ťa ľudia bashujú za (skoro) každú vec, čo napíšeš, tak be our guest..
peace

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 49 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun